• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@druidee Neonky nemáme jen tlamovce ... a i kdyby se mi množily ty neonky jak chtěly... tak jako potravu bych je nedarovala :grinning: :grinning: :grinning: co budete mít za potfory zase? :grinning:
3. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 pěkný den jste měli, špekíček bych si dala taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jsem tu měla malíře, když jsme se sem stěhovaly a super, vůbec nic nebylo potřeba po nich mejt, ani kapka, nevím jak to dělali :astonished:
@hradilenka supééér :slight_smile: akorát inspirace žádná :grinning: :grinning: :grinning: nevím kam bych si ty vrata dala :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2011 v 05:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk buď v klidu na něco příjdeš :grinning: My taky nemáme ještě barák a jak vidíš ... něčím se začít musí ... :grinning: :grinning: :grinning: tak jsme začali vratama :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. zář 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak holkdy dobré ránko ... Nikinka mi dneska spala 9 hodin v kuse ... :grinning: pravidelně se mi teď začíná budit v 7 ... mohla bych si podle ní natahovat hodinky ... :grinning:
Berou mě ty její grimasy, když sedí nebo pololeží v lehátku a máchá kolem sebe ručičkama ... je jak nějaká starší dáma co dodržuje etiketu :grinning: :grinning: :grinning: Asi to má natrénovaný od malinka jak jí tatínek líbal ručičky :grinning: :grinning: :grinning:
Tady u nás to vypadá zase na pěkný den ... ( a chap v práci :angry: ) Tak zase já Niki a Bleška budeme kroužit s kočárkem sami.
4. zář 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak se hlásím po další probdělé noci, včera naspány dvě hodiny, dneska je to lepší, dneska tři. Strašně ji bere bříško, vůbec nevím proč, co se změnilo že ji to teď tak bolí, celou noc proheká, probrečí, je to děsný, včera jsem dvě hodiny odpoledne spala, tak to dneska ještě jde. Asi přestanu chodit na koníka, už nemůžu číst jak všechny děti spěj, jen to naše ne :frowning2:
4. zář 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Peti a ty kapičky jí nepomáhají? Se divím, že Ti nespinká, vždyť musí být unavená nebo ne? Tak maplý prcek by měl víc spát jak plakat ... co Ti na to povídala doktorka? Chápu, že to musí být vačerpávající i pro Tebe ... a mamka by Tě nezastoupila? Že by si odsála mlíčko a mamka by jí nakrmila aby ses vyspala a načerpala nové síly?
4. zář 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme všem hezký den
Míša i Honzík vyrazí za chvilku s Martinem na procházku a odpoledne budeme mít ještě poslední návštěvy pro Míšu.
@dpetulinka podobné noci jsem zažívala u Honzíka. Tenkrát jsem dávala nějaké kapky co nám napsala dr a pil fenyklový čaj. Bříško jsem mazala mastičkou co mě doporučili v lékarně. V noci jedl každé 2-3 hodiny. Moc tě asi nepotěším, ale u nás to přešlo až ve 3 měsíci. Držím palce aby se to zlepšilo co nejdřív. Zkus se domluvit aby si Klárku někdo vzal aspoň na chvilku aby jsi si odpočinula.
4. zář 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 @hradilenka nepomáhají, já už nevím co bych zkusila. Je unavená, ona brečí a jen se ji na minutku uleví tak spí, jenže do deseti minut je to tu zas, doktorka mi neřekla nic, že je to normální a že to chce čas, ať cvičíme, masírujeme, ani žádný kapky mi nedoporučila, řekla mi že bříško tvrdý nemá... jelikož se předtím vykadila, jako noc bez rourky bychom asi nepřežily. Ještě se zkusím zeptat v lékárně, ale tam mi taky prd poradí, je to šílený, přesně jak píšeš, jí po dvou, třech hodinách, jenže než stačí usnout už má zase jíst, hlavně mám pocit, že je to čím dál horší. Mamka pracuje od osmi do pěti každý den kromě neděle... jak u mě byla na noc, tak šla ráno normálně do práce, taky se potřebuje vyspat, hlavně po ní nemůžu chtít, aby k nám pořád lítala, když to jde je tady, ale ono to moc nejde :grinning: ... nevýhoda pracujících babiček. Dnes v půl pátý ráno když už jsem padala na držku, tak jsem doufala že si ji Ondra aspoň na chvilku vezme, chrápal od půl devátý, ale nic, otočil se na druhou stranu a vstával v osm, když se malá konečně vykadila, tak se pobavili, zasmáli a ona za chvilku usnula, teď spí, ale pořád heká ze spaní, je strašně neklidná, já už fakt nevím co. Fenyklový čajík pijeme obě. Pane bože, tak ještě měsíc a půl? To nepřežiju :frowning2:
4. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka a co vyměnit kapky na prdíky? bio gaia jí dáváš? Ty kojíš, že? Je mi tě líto... :frowning2:
4. zář 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka vykadí se ti normálka sama stolici má pěknou? Zní to blbě, ale zda jí má normální? Nic jinýho už mě nenapadá, ale něco je špatně....mně teda Míša plakávala tři hodiny v kuse a šíleným způsobem, až nemohla dýchat a nic, bylo to šílený, nevím co bych dělala mít to celý den....já bych ale řekla, že to že je stále neklidná moc v pořádku není, něco musí být špatně...
4. zář 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk bio gaia dávám, zkoušeli jsme infakol, sab simplex, baby calm...k tomu jsme se zase vrátili, asi zabírá nejlíp, ikdyž to žádná sláva teda není. Jo jo, kojím, už nevím co bych měla jíst, abych ji ulevila, přemýšlela jsem, jesli by mělo nějaký význam, kdybych já brala třeba espumisan, dostalo by se to do mlíčka?
4. zář 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk právě že stolici má normální, je ale šíleně zaplynovaná a pořád to z ní tak jako odchází, někdy se vykadí sama, někdy ne, ale je normálně žlutá, řídká, jediný co mi doktorka poradila, tak abych přidala o kapku víc toho déčka, no jediný co to mělo za účinek, bylo to že kadila ještě víc, měla s tím ještě víc práce a bylo to ještě řidší. Ona je fakt statečná, většinou neřve nějak šíleně, ale hrozně tlačí, až je rudá a pobrekává, když už fakt děsně řve, tak to většinou nevydržím a prostě ji tam tu rourku strčím, to je vždycky neuvěřitelný co jde ven, když se vykadí je to lepší, když ne, tak jsme za chvilku tam kde jsme byly.
4. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ano, do mlíčka se to dostane, když kojíš, tak by jsi měla probiotika brát hlavně ty, aby to mělo to mlíčko v sobě, to jsme se dočetla a i mi to radili, když jsem kojila...zkus Lefax, ten si hodně chválí a nám taky pomáhá...teď teda máme espumisan, ale furt bych řekla, že i kdyžje to to stejný, jak tvrdí, tak lefax měl největší úspěch a masíruj podle videa co tu měla Lukava, nám to pomohlo, nejlíp preventivně mezi jídlama, nahřívej termafonkem, ten nám taky trocha ulevil, co třeba když jí vykoupeš není pak klidnější? Voda uvolňuje, někdo se v ní pěkně vyprdí...jinak už teda nevím,vysaď fenykl.čaj, pijte obě kmínovej odvar...já když sjme dávala malé obyč.fenykl.čaj, tak jsem měla pocit, že má opačnej efekt než mít má a i jsme se dočetla na netu, že některým miminkám opravdu dobře nedělá :frowning2: pokud už ani z tohoto nic nepomůže, tak v rádiu radily co s miminkama na prdíky a pa už jedině zajít za homeopatem...myslím, že za zkoušku by to stálo, pokud vyčerpáš všechny varianty úlevy a účinek mít nebudou...
4. zář 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka chjo, chjo :frowning2: rektální rurka je dobrá věc, tu jsme u Míši používala taky, ale u Niki nemůžu ani když je nejhůř, ona se hrozně vzteká a zatne, nechce jí :unamused:
4. zář 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka zkus si dávat ten espumizan, když jde do mlíka to z čeho děti prdí, tak tam musí jít i tohle... to je hrozný jak trpí na ty prdíčky ... chuderka malá ... tak nesmíš žádnou zeleninu ovoce a čerstvé pečivo , zkus to tak třeba 4 dny jestli to nezabere. Já si to zase neuvědomila a jak jsem tady psala mili, že lečo nadýmá ( tedy apoň nás doma ) tak jsem uvařila dušený maso na zelenině ( rajče,paprika ) a s malou bylo doma taky k nevydržení a navíc se mi z té papriky ještě osypala na papulce ... tak už žádnou zeleninunu nejím .... na jednu stranu píší a říkají jíst rozmanitou stravu zeleninu ovoce .... a na druhou stranu to dělá zle miminkům. Nejez ani česnek a cibuli .... vydrž to chvíli a uvidí se jestli to nějak pomohlo a nebo ne ... a taky nepít sycené nápoje ... možná to všechno dodržuješ a nic ... nepomáhá, tak bych se pak zkusila zeptat ve špitále dětské doktorky, třeba Ti poradí líp.
4. zář 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk po koupání je to vždycky lepší, ale nevyprdí se, spíš ji to uklidní, pak se nají, pak ji hodinu uspávám a do dvou hodin je vzůhru a začínáme :frowning2: a to je nejdelší noční spaní. Takže mám brát probiotika i já? A je jedno jaký? Nebo ty bio gaia? Podle videa masírujeme, nahříváme, já jsme právě fenyklovej čaj vysadila, neměla jsem na něj chuť když byly ty vedra, ale zase jsem začala, tak nevím jestli to mohlo mít nějaký účinek nebo ne, večer jsem si dala asi po týdnu první, zkusím ještě ten kmínovej odvar, jak ho děláš? Homeopatika mám doma, ty jsme zkoušeli z kraje, ale mám pocit, že nepomohly, zkusím kdyžtak vyloženě homeopata, jak píšeš, ať se na ni koukne a doporučí co by mohlo pomoct, ach jo :frowning2: tak to já si bez rourky neumím představit život...když se ji uleví a začne se smát, tak je to úžasný, jenže normálně to bylo třeba na půl dne, teď je to vždycky jen na chvilku.
4. zář 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Mám narozenou Karolínku 24.7.2011, dnes má zrovna 6 týdnů. Přiznám se, že vás čtu od začátku diskuze, ale nějak nestíhám, máte vysoké tempo.
@dpetulinka Karolínka taky trpí kolikama a nám zabraly Laktobacilky zároveň s Infacolem, je od narození, a protože nekojím, tak ještě dávám Nutrilon Comfort proti kolikám a máme klid. Rourka byla taky naším každodením pomocníkem, ale od té doby, co dávám ten Infacol s laktobacilkama, je klid.
4. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka Ahoj, vítám tě :slight_smile: odkudpak z regionu Šumperk, zda se můžu zeptat, bydlela jsme dřív v Mohelnici :wink: jinak taky máme Nutrilon Comfort, ale z důvodu stolice tvrdé jako kamínky a zdá se, že zatím pomáhá, uvidíme dál....taky co dávám Bio Gaia, tak je to lepší a s kapkama na prdíky, ale někomu nepomůže nic a musí si to odtrpět :frowning2:
@dpetulinka normálka dáš do hrníčku pár zrníček kmínu a zaliješ vodou-teplou, já jí uvařila v hrnci a pak přelila a nechala chvíli vyluhovat :wink: ty si zkus udělat trochu silnější, ale malé udělej slaboučkej :wink: oni právě v tom rádiu říkali, že se nemají maminky pokoušet dávat sami homeopatika na prdíky,a le jít za homeopatem, tak pak už jedině tohle, pokud nepomůže něco z toho...jinak fakt nevím teda a ty si kup v léárně nějáký probiotika, oni ti poradí....máš ty Bio gaia furt v chladnu? oni pokud jsou v teple nebo se posílají poštou, tak pak prej nemají účinek, že pozdechají ty probiotika :unamused:
4. zář 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Ještě jsem si vzpoměla že Honzíkovi pomáhala tymiánová mastička do JUST.
4. zář 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já jsem přímo z Postřelmůvka, je to 5 km od Zábřeha směr na Šumperk.
Já jsem taky vyzkoušela kde co, ale nakonec mně po poradě tady s holkama zabrala ta kombinace laktobacilky a Infacol a najednou mám to nejhodnější miminko na světě.
4. zář 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka jj, vím kde je Postřelmůvka :slight_smile: koukám, že už máš taky tříletou cácorku :slight_smile: on ten Infacol, Lefax a Espumisan je prej to stejný, akorát jiná cena a jiný výrobce...Espumisan je nejsilnější, dává se jen 5-10kapek a stojí myslím do 100kč, Lefax a Infacol vyjdou na stejno, ale já bych řekla, že stejně nám nejvíc seděl ten Lefax, je dost chválený a něco na tom asi bude, ale každýmu sedí něco jinýho, to je to, než na to člověk přijde :frowning2:
4. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, strašně to letí. Přijde mně, že jsem si ji nedávno přivezla z porodnice a už má 3,5 roku. Je narozená v únoru 2008. A už mně vůbec nepotřebuje. Jak může, už je v tahu. Strašně ráda chodí k našim. bydlí tam brácha s rodinou, tak utíká za dětma. A celý prázdniny se mně ptala, kdy už půjde do té školky. nejraději by tam chodila i o prázdninách.
My máme obě děti stejně staré, že?
4. zář 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka vítej mezi náma. :slight_smile:
4. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka máš pravdu že to letí. U těch dětí to terpve vidím jak to fakt letí. Honzík bude mít v říjnu 4 roky. :slight_smile:
4. zář 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sebestka jj, Míša se naroidla v lednu 2008 a Niki 1.7.2011, takže vcelku jsou stejně staré :slight_smile: tay jsme nedávno říkala, bylo to 1.9., jak ráno dávaly v TV prvňáčky, tak sjem přemýšlela, že před třema rokama byla jako Niki, prostě miminko a za další tři roky, což uteče jako voda půjde do školy :astonished: :confused: teď začla chodit do školky, včera mě budila ráno: maminko vstávej, zavřou mně školku, mami kurnik slyšíš, už je ráno :grinning: no vybuchla jsme smíchy, když sjme jí řekla, že je sobota a neděle a je školka zavřená, tak byla naštvaná :grinning: Dnes má teda hodně rýmu, tak se děsím, aby hned nelehla :angry:
4. zář 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sebestka já ale kojím
@hradilenka přísahám bohu že co se malá narodila neměla jsem ani rohlík, nejím skoro nic, zeleninu vůbec ne, jen ledovej salát a občas neodolám a dám si kousek rajčete, ale třeba jen půlku dvakrát v týdnu, s tím problém neměla, cibuli a česnek vůbec ne, koření žádný, jen sůl, přemýšlela jsem že ještě vynechám mlíčný výrobky, ale to už fakt nevím co budu jíst :grinning: ach jo, no uvidíme jaká bude tahle noc ,dneska jsme se vrátili k baby calm kapičkám, tak třeba to bude maličko lepší.
@ssimmikk dobře, zkusím, jdu si ho hned uvařit. Jojo to mám, jen odkapu a hned zas do lednice, já už fakt nevím :frowning2: je mi ji tak líto.
@micka1 o tý jsem slyšela jenže vůbec nevím kde ji sehnat.

Teď je s tátou na fotbale, tak já jdu honem vyžehlit a vyluxovat aspoň
4. zář 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.tak my máme dnes po grilovačce,už je malá vykoupaná a budeme uspávat. Včera usnula ve 22 a v 1.15 už byla vzhůru,pak ještě dvakrát. Spala hrozně neklidně,furt vzdychala a hekala,nevím,snad to dneska bude lepší. Spala celé odpoledne venku v kočárku,od 13 do 17,tak to asi dneska s usnutím nebude žádná sláva,já bych teda spala hnedka.

@dpetulinka ty jo,fakt tě lituju,snad se to brzo zlepší,je hrozný,že děláš všechno pro to,aby byla v pohodě a prdíky nepřestávají,jsem ráda,že nám se to zatím vyhýbá.
4. zář 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ty jo chudino,vy si to teda s Klárkou vyžíráte to trápení :cry: mně stačí,když to chytne maleho,člověku to rve srdce,že sa prcek trápí a taky to bere silu,a to to naštěstí nemáme tak často jak vy.Nejhorší je,že zkoušíš všecko a skoro nic nezabírá :angry: a to prý na prdy trpíja spíš chlapečci..
4. zář 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka zdravíme novou maminku :wink: a Káju
4. zář 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka tu tymiánovou mast prodává i paní na MMB, chceš odkaz nebo dohledáš?
4. zář 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek