• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka hele tadyje diskuze co nejíst při kojení nebo jak se to jmenuje as tam psali, že někomu nedělají dobře ani mléčný výrobky....zkus kouknout, pokud jsi už teda nečetla :sweat_smile:
4. zář 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky všem vám moc děkuji za uvítání.
4. zář 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka no, také mi nejde do hlavy, kde v Bystřici chtějí provozovat koupání s kojenci... inu, kdo ví? ale fakt mi to říkali :sunglasses: konečně budeme mít axolotly mexické, tak jim občas dáme živé jednohubky. to jsou první masožraví mazlíci u nás doma :slight_smile:
4. zář 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka Ahoj, vítej v partě a gratuluji ke Karolínce :dizzy_face: ! má stejný datum narození jako moje máma.

My si dnes dali tůru na půl dne, paráda procházka. malej všechno prospal.
4. zář 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já jsem ji dostala, ale zkus se podívat na netu na jejich stránky. Měli by to být www.just.cz Cenu taky nevím.
4. zář 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka přímo když ju koupíš od firmy Just od obchod.zástupce, taks tojí přes 300kč, ale když na MMB od té paní, tak stojí přes 200kč, takže ušetříš a je to jedna a ta samá mast od firmy Just :slight_smile:
4. zář 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1
@ssimmikk jste hodný holky, děkuju moc, objednáno :slight_smile: s těmi mléčnými výrobky to právě vím no, ale neměla s tím problém, právě mi přijde divný že to začlo teď, asi je skusím vysadit na pár dní, to mi ovšem v jídelníčku zbyde černej "chleba" (slisovaný zrní :grinning: ) kuře, ryba, brambor, rýže, šunka a sušenky :grinning: to si skoro říkám, že bych snad radši už přestala kojit a pořádně se najedla :grinning: dneska byla noc lepší, sice jsme byli vzhůru od jedenácti do půl druhý a v půl třetí se vzbudila na jídlo, pak jsme obě vytuhly u kojení a vzbudly se v půl pátý :grinning: a do teď tlačily, takže spát už nejdu, páč za moment bude zas jíst, ale snad pak ještě usne, bylo by to fajn, uvidíme. Ale zvládli jsme celou noc bez breku, sice jsme ji zas půlku protlačili, dvakrát se vykadili (fascinuje mě, že se dvakrát vykadí a stejně se ji neuleví :frowning2: ) ale nebrečely jsme.
Jinak ten kmínovej odvar to je teda mňamka :grinning: mám pocit, jako bych pila vodu z brambor :grinning:
5. zář 2011 v 05:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena tak to se modlím abych neměla kluka, kdyby to mělo být ještě horší, tak už fakt jdu a skáču z okna
5. zář 2011 v 05:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka hihi, voda z brambor :grinning: no snad vám to aspoň trochu uleví, ale je to teda divný, že tak anjednou tajkový problémy s prdíkama, zkus si u mudr.prosadit výtěr onečníku malé, třeba má nějákou virózu :unamused: nebo už mě fakt nic nenapadá....a co znám za zkušenosti okolí, tak většinou mají prdíky holčičky a kluci jsou v pohodě :sweat_smile:
5. zář 2011 v 05:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka Ahojky taky Tě tu vítám ...
@dpetulinka Tak uvidíš jak to dopadne když vysadíš to mléčný ...

Ahoj holky, my zase nevím jestli máme problém a nebo jestli je to normální ( v porodnici v manuálu psali, že se to stává ) tak naše malá od středy nekakala ... a minulý týden šla taky až po 4 dnech. Ale jinak je spokojená. Tak nevím jestli to mlíčko všechno stráví?
@dpetulinka Té tymiánové mastičky se dává jen malinko je silná....
Dneska jedu na to STK tak snad to bude OK a projdu :grinning:
@druidee A kdo Ti to prosímtě říkal? .... Leda , že by to dělali u nás doma v koupelně ve vaně :grinning: :grinning: :grinning:
A zase budete mít nějaké úpotfory :grinning: si kupte něco na mazlení :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: Míša má rýmu a teda hnusnou, tak půjdeme k mudr., to jí sama nepřeléčím takovej humus co z ní jde :angry: chjooo, dva dny ve školce a už mi marodí....snad to nechytne Niki :confounded:
@hradilenka pokud je kojená, tak to prej nevadí, že nekaká každej den, když nemá bolesti....
5. zář 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Díky za info taky jsem to tak četla , ale raději jsem se zeptala ....
Tak ať dobře dopadnete .... u dr. ...... Rýma léčená neléčená prý stejně trvá 7 dní u mě i 14 :grinning:
5. zář 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj jak píše ssimikk,mně taky říkala naša mudr.že nemusí kakat aj týden,že to neva,pokud sa hlásí o jídlo a je spokojená,tak je to ok :wink: taky už sa mně stalo,že malý třeba 2 dny nekakal,mléčko sa může vstřebat všecko beze zbytku.Hodně štěstí na STK :grinning:
5. zář 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, u nás hlásím dneska asi hycák, ráno jsem šla s holkama do školy, Honzík jim vezl batohy na tělocviky a kufřík na výtvarku..ten Báry musím ještě vyladit, připravila si to po svém a stím jak jsem zjistila po kontrole jí nemůžu pustit z baráku..
My si včera udělali výlet do Kutné Hory, spíš na návštěvu Pavlovýho kolegy. Ladili tam to auto co jsme si přivezli, teď je to super ale musíme si ho zabydlet. Nějak mi nedochází že už je naše a postavit ho na parkoviště vedle toho co jsem prodala tak automaticky půjdu do starýho.
@sebestka Ahoj, taky tě vítám mezi námi :slight_smile:
@dpetulinka Mě ti příjde že i kdyby jsi přestala kojit že Klárka i tak bude mít problémy, o tom to možná až tak nebude. Já teda jedla v těhu rajčata na husto, tak je možná Honzík zvyklej, ale i teď je jím, dávám si teda "jen" dvě. ale ani jídlo na cibuli mi nic nedělá, naktarinkám se vyhejbám ale čas od času si jí taky dám. 2x jsem neodolala a dala si bramboračku, v ní jsem měla i čočku...každý miimi je jinak citlivý..děláš všechno možný,asi to fakt chce ten čas. Jsi moc statečná, vím že nic jinýho člověku nezbývá, nespaní znám od té mojí první, ber to že to nejhorší už máte za sebou, třeba pomůže ten kmín
5. zář 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,u nás je dneska zase krásně,po O jdeme k doktorovi,tak jsem zvědavá,kolik malá váží. když se s ní zvážím na osobní váze,tak mi pokaždé vyjde něco jiného,asi je to rozbitý :grinning: Tipuju tak 4,7 kg. Dneska jsem ani nepostřehla,kdy šel manžel do práce,jak jsem spala tvrdě. Zítra jsem chtěla na gyndu,ale půjdu asi v pátek. Dneska musím ještě na tu blbou pojišťovnu,aby konečně poslali ty kartičky. Taky musím pro lehátko do vaničky,nějak jsem ho roztrhla a něco taťkovi k narozkám,ale vůbec nevím co.......
5. zář 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj, rýma je svinstvo, dostala antibiotický kapky, když jí mudr.řekla, že být aspoň tři dny doma, tak Míša skoro plakala, že nemůže do školky :confused: doufám, že to nechytne Verča nebo mě už trefí šlak :unamused: jinak já mám rá´ýmu v pohodě i tři týdny a pak až ustupuje, jak jí bude mít leoší, tak povalí do školky, snad ještě nedostane nějákej šílenej kašel,, zatím jen pokašlává....
@misi.21 jaký jsi měla lehátko, že se ti roztrhlo? :confused: pak napiš kolik vážíte a měříte :slight_smile:
@lebapa já jsme nesla hrozně těžce, když jsme prodávala svoje první autíííí, mojí spolehlivou škodu 120, to jsme i obrečela, ta mě totiž nikde a nikdy nenechala ve štychu, po dálnici si to frčela 130 úplně v pohodě :sweat_smile: chce si to zyvknout, třeba manželova Audina mi k srdci nepřirostla, ale Pašík ano, to je mazlík :grinning:
5. zář 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda bych s emohla k Vám přidat, mimčo s emi narodilo 9.7. holčička Emča. Mysalím, že je super nápad sdělovat si společně pokroky svých dětí. Jinak jsme z Ostravy, já pracuji jako porodní bába, laktační poradkyně v jednom-snad to nebude vadit. S pozdravem Zuzka a Emčou
5. zář 2011 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte někdo zkušenost s Manducou? My jsme od narození šátkovali, akorát je to pro mě moc zdlouhavé a složité, amalá je nervózní než si ho zavážu a uložím ji tam. Tak jsme vyzkoušeli Manducu a objednali, tak doufám, že to bude fajn.
5. zář 2011 v 10:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, přiznám se, že vás čtu už docela dlouho, ale nedostala jsem odvahu napsat. Takže bych se k vám do diskuze ráda přidala :slight_smile: Honzík se mo narodil 24.7. a ještě mám doma dvouletou cácorku Terezku,takže pěknej úlet :grinning:
a jsem od plzně.

@dpetulinka čtu tady o tom tvém trápení, to samé jsem měla před dvěma lety s malou. Bylo to utrpení, fakt jsem nic nejedla a bylo to čím dál horší, jenom řvala a řvala :rolling_eyes: Dneska už na to vzpomínám v dobré,ale tehdy, já byla na prášky. Každopádně nic nezabralo a vydrželo jí to přesně do tří měsíců a týdne a pak to navždy ustalo, byly jsme kvůli tomu i v nemocnici,na nic nepřišli, jenom , že je nadměrně zaplynovatělá(rourka byl náš věrná kamarád). takže radím jez co chceš, masíruj, dávej probiotika a hlavně vydrž :slight_smile: jo v nemocnici, když bylo nejhůř, tak jí dělali odvar z rýže na propláchnutí střev- to teda pomáhalo. A te´d mám Honzíka, jím všechno a on žádné trápení s prdíkama nemá, si myslím, že je to spíš nedozrály trávicí systém u dětí a matka za to nemůže.Tehdy jsem si připadala jako neschopná matka, že neumím pomoci dítěti, ale dneska vidím, že jsem s tím nemohla nic moc dělat. tak se drž!!!
5. zář 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikarovna Ahoj, vítám tě, myslím, že holky tě tu uvítají rády akor, když jsi laktační poradkyně :grinning: Manducu jsme nezkoušela, ale mám v plánu si teď půjčit šátek co se nemusí vázat, protože vodím Míšu do školky a tahání kočáru je šílený, kor když musím chodit po schodech a navíc budou dělat výtah, mám objednaný babyvak, ale nevím zda v něm malá bude chtít být a navíc na moje záda to asi moc slavný nebude :frowning2: co máš za šátek, já přemýšlím kterej koupit, chci z druhé ruky, ještě teda uvidím až zkusím ten nevázací :wink:
5. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikarovna ano, já jsem jí měla na malou, dávala jsem ji tam asi od tří měsíců, te´d jsem ji na malého zatím nezkoušela, připadá mi to brzy, je tam sice ta novorozenecká vložka, ale přijde mi, že dítě by mělo nejdřív stabilne držet hlavičku. Každopádně manducu doporučuju :slight_smile:
5. zář 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak u n0sá to bylo obráceně. Míša je v pohodě a Honzík to jsem si užívali ještě horší stavy jako má Peťulinka. Honzík mě řval každý den 4 hodiny v kuse a nebyl vůbec k utěšení a noci jsem více méně probděli. takhle nám to trvalo do 3 měsíce pak jako když utne a byl klid. Nic mu nepomáhala a byl jsem tak zoufalá že jsem ho v mrazu položila na lavičku venku. Měla jsem nějaký takový zkrat kdy už to fak nešlo. Naštstí to se mě stalo jenom jednou. Pak jsem byla na sebe naštvaná že jsem to nezvládla. :angry:
5. zář 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jj, mně taky malá řvávala, jak píšeš, že byla k neutišení...u nás to bylo do půl roku a už to zažít nechci :unamused: Nikimá taky prdíky, ale né tak hrozný, někdy teda pláče dost, ale není to jako Míša, u Míšijsme taky měla zkrat, protože to je hrozně na psychiku :frowning2: manželbyl v práci, já na vše sama, už jsme to nedávala, jsme jí položila na postel, stála nad ní a říkala si, že s ní někde švihnu, že už se asi zblázním, naštěstí jsem se hodně rychle probrala, neudělala bych to, i když člověk v tom momentě přemýšlí nad hroznýma věcma :frowning2: takže i přes moje hrozný myšlenky, který si dodnes vyčítám bych neublížila a nechápu, jak někdo ublížit miminku může...
5. zář 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikarovna ahoj,no laktační poradkyně se mi fakt hodí,vítám tě tady a hned se zeptám,jestli to nevadí :sweat_smile: Malý bude 7týdnů a kojíme většinou hodinu.Nepije celou dobu,ale když ji dám od prsa,tak řve.Dnes kojíme s přestávkami už od půl desáte :frowning2: Věčně hledá a saje mi rameno,ruku,prostě co najde.Srovná se to někdy,nebo mě čeká rok neustálého kojení?? Spí většinou celou noc a v kočárku taky vydrží třeba 4 hodinky bez jídla,tak nevím,jestli si to vynahrazuje,když je vzhůru nebo co??
@kefin ahoj,čím víc nás bude,tím líp... Víc hlav víc ví :grinning:
5. zář 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám jak se hezky rozrůstáme :slight_smile:

Holky o pepsilight asi nic,že?? Doufám,že jenom nemá čas napsat...
@ssimmikk lehátko mám molitanový a nějak jsem to u ždímání neodhadla a urvala méďovi hlavu,drží na kousku,tak se dneska stavím pro nové...
5. zář 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já mám taky molitanový a potrhaný, ale po trochách a všude :angry: ale já většinoukoupu bez něj, mám malou na ruce :slight_smile:
5. zář 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
vítám nové tváře,laktační poradkyně se fakt hodí :grinning: :grinning: :grinning:
Byla jsem také na "technické" a vše snad v pohodě.Napsal mi antiko,tak můžu zase začít fungovat i jako ženská:slight_smile:.Když teda bude někdy čas a síla..

@dpetulinka je mi tě fakt líto.Hele,nemůže mít nějaký zdravotní problém?Kamarádce se děsně svíjel chlapeček a po nějaký době se zjistilo,že má úzký konečník či co a po jednoduchém zákroku se to úplně zlepšilo.
5. zář 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Ahoj, vypadá to, že s prsem si spíše hraje a má ho jako dudlík, chce to opravdu co nejvíce do dítka drbat u prsu, ať co nejdéle tahá. Protože pokud netahá, ale chce být pověšené na prsu, tak to vypadá, že se tím uklidňuje, a jak ho odtrhneš, tak křičí, takže co nejdéle tahat (drvat do bradičky, lechtat na nožkách, cvrnkat do tváří). A pak prostě odtrhnout, zjistit, zkus dát dudlík nebo prst do pusiny, pokud tahá dále, tak chce mít rostě něco v pusině, prso uklidňuje.
5. zář 2011 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mili a pepsilight měli problémy s miminkama a ani jedna se ještě neozvala :frowning2: snad jsou v pořádku,nevíte někdo něco?

Mně se holky ulevilo, jeden člověk z našeho okolí se kterým jsme byly v kontaktu měl podezření na žloutenku, celou noc jsme kvůli tomu nespala a dnes jsou výsledky, nepotvrdilo se to :slight_smile: su šťastnááááá :wink:
5. zář 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kefin bezva, vítej do praty...už třetí honzík tady :slight_smile: ... abychom se v tom pak vyznaly : )
@vikarovna vítám mezi námi i tebe, šátkujete fakt už od narození? my máme s šátkem docela boj, nějak se mu v něm nelíbí. jaké úvazy jsi používala a šátek elastický nebo ne? jestli budeš testovat manducu, dej pak, prosím, vědět, jak jsi spokojená
5. zář 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek