• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk tak to je moc dobrá zpráva, žese žloutenka nepotvrdila : )))) mám radost i za tebe!
co mili a pepsilight nevím, ani jsem nestihla zaregistrovat, že měly nějaké potíže
5. zář 2011 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lukava jaký šátek máš ty?
5. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka říkala mi to jedna těhulka tady, co také látkuje. že s nimi chtěla na těhucvičení i plavání s mimi a komunikace děs a když už se někam dovolala, že jí řekli tohle. jinak s kenny klubem je komunikace děs opravdu, mě se také před časem neozývali na info o těhu cvičení atd.. pak jen jakási divná neurčitá sms. no přístup na facku.
zkusím se poptat na toho delfínka.
5. zář 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@vikarovna ahoj, vítej. já šátkuju. kamarádka nosí v manduce a je moc spokojená :slight_smile:
5. zář 2011 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@vikarovna
@kefin
taky zdravím nové maminy :sunglasses: jinak laktační poradkyně to je paráda, taky se zrovna zeptám: co kojení a sport,konkrétně volejbal? Ráda bych už šla na trénink, čtu různé názory, někdo píše, že to nevadí kojení, někdo že to vadí... jaký je tam hlavní problém? uvolňování té kys.mléčné do mléka,nebo co? ale říkám si,že to prostě zkusím a uvidím pak reakce Filípka, je pravda, že už mně to hrozně chybí, hraju to 15 roků,a když sa u toho perfektně uvolním a budu happy :grinning: tak to má zas pozotivní vliv na mléko, nebo ne???díky za radu :wink:
5. zář 2011 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lukava Šátek mám elastický, úvaz do kříže na prsou a do jendoho s evkládá mimčo jako do kolíbky. Malé se to líbilo, akorát teď e to boj, než si to uvážu, než ji tam vložím, tak řve jak tur.
5. zář 2011 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kefin další nová maminka v klubíku :slight_smile:
5. zář 2011 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena Přesně tak, zkus to a uvidíš, při sportu s euvolňuje do mléka kyselina mléčná, která tam údajně je ještě půl hodiny po sportu. Některým dětem to mléko nechutná, některým je to jedno. Prostě to vyzkoušej. Doporučuje se nekojit ihned po sportovním výkonu, kyseliny tam je nejvíce, ale má jen vliv na chuť mléka. ALe vyzkoušej a uvidíš. Já chodím na zumbu a hrát badminton a malé je to celkem jedno.
5. zář 2011 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jak se rozhodujete s očkováním? Ohledně synflirixu nebo prevenaru?
5. zář 2011 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vikarovna no mě právě přijde,že tahá docela dlouho a když má dlouhé pauzy,tak ji budím. ||Prst potom tahá,to mám už vyzkoušené,už v porodnici usínala s prstem v puse,tak jsem myslela,že bude dudlíková,ale ten většinou plive...je to boj :grinning:
Tak holky malá má v 6týdnech a 4 dnech 4520g,to je 1300g od narození,měřit bude bohužel až ppříště,ale přijde mi,že se hrozně vytáhla.
Chttěla jsem jít na prochajdu,ale nemám ani nakoupeno,jak jsme mazali domů,abysme nezmokli.A bylo to jen tak tak a to nás vzal ještě doktor o 15minut dřív.Prší a hřmí,tma jak v pytli. Simča spala as 20 minut,tak doufám,že usne ted doma na chvilku.
A ještě jedna blbá zpráva,máme žádanku na oční. Kapky moc nepomáhají,takže to není zánět,ale spíš kanálky,takže z toho mám hrůzu,čeká nás to asi v pátek.Ještě že půjde chlap se mnou.Ach jo,doufala jsem,že se tomu vyhneme... :frowning2:
5. zář 2011 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@vikarovna já dávám synflorix
5. zář 2011 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lukava jj,mili s očíčkama a pepsilight měla jít s malým na utz toho bříška...
5. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@vikarovna My jsme s manželem stále špekulovaly co dát, zda synflorix nebo prevenar, kde je o 3druhy víc, u první dcery jsme se za prevenar pěkně prohly, takže jsme se rozhodly, že dáme i teď prevenar, nebudu šetřit, těch 360kč mě nezabije a navíc přispívá i pojišťovna, ty tři nemoci co tam jsou navíc, tak jsou hlavně v americe a mudr. mi řekla, že není problém se s nima setkat, ale rozhodnutí je na mě, že každej dává synflorix spíš kvůli tomu, že je zdarma a neřeší co je v něm, tak sjem na ní koukala, prootže mě to přijde docela podstatný, nám se u Míši vyplatilo dát za to i ty prachy, když jsme skončily v půl roce na pohotovosti, tak nám mudr.sama řekla, že kdyby to neměla, tak už leží na kapačkách s mozk.blánama.....no ale Míša měla tekrát jen na 7druhů toho peumokoka,teď je ten synflorix na 10 a prevenar na 13 :wink: to je info od mudr.i s mým názorem :slight_smile:
5. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 fuj, to mi ani neříkej, že jdete na kanálky :unamused: buduna vás myslet :confused: u vás prší??? Pošly to i k nám :slight_smile:
5. zář 2011 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk jojo,u nás bylo strašný dusno a ted se ochladilo a chčije.

Tak j se ještě dr na ten prevenar zeptám a uvidím... přeci jen chci pro malou jen to nejlepší. Nevím jak je to s tou cenou,ale mě někdo říkal,že za jednu dávku se doplácí přes 1000kč,tak se zeptám,jak to teda je.

Nevíte,jestli se na ty kanálky chodí vícekrát nebo jenom jednou??
5. zář 2011 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 já chci taky déšť :wink: za prevenar je za jednu vakcínu 360kč, ptala jsme se a je to i v létaku od prevenaru a i kdyby stál litr, tak je to krásný, u Míši jsme plně hradily celou vakcínu :angry:
Jinak my jsme na análkách byly víckrát :frowning2:

A co holky rotaviry, jak jste se rozhodly?
5. zář 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminy co šátkujete, jak´ý máte šátek, jako značu, pružnej? Jakej je atd.?
5. zář 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
tak u nás leje už od rána :angry:
ted jsme přišly z kontroly u doktorky a honzík má v 6ti týdnech 5060g a měří 58cm, tak jsem spokojená.Terezka dostala poslední injekci synflorixu, tu jsem si zaplatila, ale honzík už ji má zadarmo :wink:
@slena já jsem při malé normálně po šestinedělí začala chodit cvičit, abych zhubla, hned po cvičení jsem kojila a malé to nevadilo, dřiv taky ženský makaly na polích a dítě u prsa :grinning:
a já jdu dneska poprvé na cvičení od porodu, sem zvědavá, jak to tatík zvládne se dvěma dětma... :sunglasses:
5. zář 2011 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk já rotaviry dávat nebudu, mně se zdá, že je to moc očkováního najednou, taky mi přijde, že to není tak moc závažný.
5. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Vítám nové maminky a miminka. :slight_smile:
5. zář 2011 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk já mám červený elastický šátek od české firmy medley, koupený na aukru nový ve slevě, jsem spokojená, dobře dlouhý, dobře se váže, nekouše, jen honzík není moc šátkovací mímo
5. zář 2011 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@kefin také rotaviry dávat nechceme, mám na to stejný názor :slight_smile:
5. zář 2011 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
tady už taky prší a dost se ochladilo, takže zase nejdeme s kočárem nikam, včera vedro a navštěva a ted zase tohle, malej začíná být pěkná protivka, asi se nudí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. zář 2011 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk ahoj, já koupila prvně pevný a s tím to vázání moc nešlo. koupila jsem na bazárku elastický MaM earth a ten je lepší a pak ještě elastický Pentelka a s tím se mi zatím váže nejlépe. ale s malým zatím stále jen trénujeme.
@misi.21 jejda, no tak to v pátek dobře zvládněte. budu držet pěsti..
@kefin také rotaviry nedáme. jen hexu a prevenar13.
5. zář 2011 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, tady stále slunečno, ale vyrážím ke kadeřnici, tak si beru deštník ssebou, abych místo nového hára nepřišla rovnou jak zmoklá slépka :grinning: :grinning:
5. zář 2011 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee a kdy se dávají první dávky? zítra jdeme zase na kyčličky, to je jeden doktor za druhým pořád chjoo
@misi.21 taky držim palce s těma očičkama, jestli se chodí jen jednou fakt nevim
5. zář 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee destnik nutny, dest od zapadu, pekny relax u kadernice! :wink:
5. zář 2011 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk Děkuji za názory na očkování, jen ještě necháváte to naočkovat společně s hexou, do každého stehýnka jedno? Nebo si dáte odstup? Mám strach, že je to an to malé tělíčko hodně, do jednoho stehna hexa-to je 6 antigenů a do druhého prevenar - to je 13 antigenů. Jinak rotarix jsem taky chtěla a ptala jsem s ev práci lékařů, pediatrů co oni na to, a rotavirová infekce je hlavně nemocniční nákaza, takže je doporučováno hlavně dětem již hospitaliozovaným,nebo dětem často nemocným a oslabeným (nezralečci). Takže jsem se rozhodla že do toho nejdu, stojí to jedná dávka okolo 3500 a mám pocit že jsou 3. ¨
5. zář 2011 v 17:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lukava na kyčličky jsme už byli a máme široké balení :o(
5. zář 2011 v 17:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 a mlíčka máš dost? Nejlepší by bylo si ji zkusit zvážit před kojením a po kojení, ať víš, stačí normální kuchňská váha, dát na ní tácek nebo plech a zkusit zvážit. Ať víš kolik ti vypije, dejme tomu za 15 minut. Ale píšeš, váhu máte nádhernou, takže nedostatkem mléka to pdle mě není, spíše se na prsu uklidňuje, takže jediná rada, jedině odbourat a přejít na dudlík, časem si na něj zvykne.
5. zář 2011 v 17:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek