• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@misi.21 přípravu máme v pátek předtím,snad to nebude moc zdlouhavé :confounded:
8. zář 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 to naše "prasátko" občas grká i s prsem v puse :grinning:
8. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikarovna
@kefin No právě proto, jsem byla zaskočená, protože nejdřív říkal preventivně a potom o té podušce. Taky se bojím, aby ji neměla. Mám tam napsané přesně toto: SONO římsky I A de(doufám, že to je de anebo to může být maximálně ještě cle?, proč ti doktoři tak drápou?) a na druhé římsky II A sin . Ale podle toho, co píše vikarovna by to mělo být dobré? Ale proč mluvil o té podušce?
8. zář 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Karolínka taky nechtěla dudlík a to byla katastrofa, nebylo ji čím utišit, hlavně při kolikách. U nás zafungovalo to, že jsem jí ho tam, strkala při spaní. A už si na něho konečně zvykla. Ale když jsem jí ho tam dala, když byla vzhůru, tak se normálně dávila.
8. zář 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka jenže mě spí jenom v noci a to jsem ráda,když usne a zrovna se mi jí nechce budit tím,že jí budu rvát do pusiny dudlík. Já už nevím co,prostě furt jen dudá prso,už jsem z toho na prášky,furt pláče,vydrží jen chvilku a zase chce k prsu. Dneska spala 15 minut.
8. zář 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 A má dosti mlíčka? Mně to takhle dělala malá, když měla málo. Jo to s tím dudlíkem chápu, to je člověk rád, že spinká. Někdo hold ten dudlík nemá a nepomůže nic.
8. zář 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka myslím,že mlíka je dost,vytéká mi i po kojení a malá taky hezky přibírá,já fakt nevím. Když nejsme venku,tak jen kojím,sotva se stihnu vyčůrat.Vím že pak už si s prsem jen hraje,ale nevím co mám dělat,když řve. Nedá se vůbec nijak zabavit. Na hračky,hrazdičku i kolotoč mi kašle a když na ní mluvím a tak,tak vydrží jen chvilku. Uklidní se jen u toho prsa.
8. zář 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Tak to toho mlíčka máš určitě dost, když přibírá. A nemá tedy ještě koliky? To taky pořád hledají peso a myslí si, že jim to pomůže.Jinak na ty všechny hračky mně malá kašle taky, ještě celkem kolotoč, ale to jen chvilinku. Na to jsou asi ještě malé, snad. Aspoň se tím uklidňuju.
8. zář 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka na koliky jsme netrpěli a ani nemá tvrdý bříško,prdí hezky,já fakt nevím. Ale je to řev hroznej a když ji vezmu,tak hned saje rameno,tvář,nos,prostě na co narazí,hned se přisaje.Říkám si jestli by to s UM bylo lepší,ale zase škoda když mám mlíko.
8. zář 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vikarovna
@sebestka no a jsem tam kde jsem byla :fearful: asi dám hlasovat nebo nevim. dřív jsem se homeo nikdy nezabývala tak nevím na čem je postavený dávkování..týden jsem ho už brala, dneska si vyzvedla dvě ampulky a ted co s nima.taky jsem si vyčetla jak třeba čokoláda a pod se nesmí hodinu před a po..no to já jsem asi předtím jedla.hlídala jsem si tu půlhodinku ale co si pak dám jsem neřešila
8. zář 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no holka,to jsem si taky myslela,že jak je Šárka už věčší,že to kojení bude v klidu a že konečne začnu bez kloboučka,ale pekne jsem se mýlila,asi si na nej zvykla,a bez neho nedá ani ránu.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
@lebapa jee to me nenapadlo,že když se mrská,že by mohla si odříhnout,nebo se vyprdet,je fakt,že u kojení me prdí hezky a po nem si krásne odříhne jak starej chlap... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hele a pomáhaj ti ty homeopatika
?já nevím,že či bych je nemela vyskoušet taky.....

No tak dneska sme byly u mudr a malá má 59 cm a 4460 g,krásne přibírá,protože když byla mudr u nás doma,když nás propustili z porodnice,tak mela malá jenom 3100 g,mudr je spokojená a já taky,aspon je videt,že i když se mrská a to kojení není vždy ok,tak pribírá hezky,ale s vašima miminama se nemužeme rovnat,ty vaše maj určo víc i kolem 5 kil....
Malá me dneska hezky pospáva,asi na ní pusovbí venku to hnusný počasí....
8. zář 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka jmenují se úplně stejně ricinus communis akorát to má jiné číslo. myslím že 15. My máme široké balení až do 3 měsíců. Pak znovu na kontrolu a uvidíme co bude dál.
U nás je taky hnusně. v poledne jsem byli pro Honzíka ve školce a začalo pršet. Tak jsme i trochu zmokli. :frowning2:

@lebapa my doma říkáme Honzíku a když je moc zlobilvý tak Jeňasu.
8. zář 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes v noci umřel mamce brácha, tak jsem s ní byla zařídit pohřeb, teda kremaci :unamused: jinak sjme se stavila v globusu pro kojo vody, mají za 5l za 27kč, což je pěkná cena než kupovat 1.5l za 14kč, koukala jsme, že mají ve slevě plinky pampers, ale za kolik kus, to nevím, mám doma dost plinek :grinning:
8. zář 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky už jste to slyšely? V rádiu říkali, že jak umřeli ti hokejisti, tak jak to řekli jeho mamince, tak dostala infarkt a umřela taky :frowning2: to je fakt hrozný :frowning2:
Mamce umřel ten brácha a nevíme zda to říct babičce-jeho mamince, je popletená, bere kupu léků,máme o ní strach, furt se na něho ptá, tak nevíme co dělat, ale stejně se to asi dozví když bude dědictví nebo nevím, mamka se mě furt ptá, dza jí to má říct, vím, že to zní hrozně neříct mámě, že jí umřel syn, ale ona má schyzofranii, problémy se srdíčkem, bere hromadu léků a nepamatuje si co říkala před 10minutama, ale jsou věci o kterých je při vědomí až moc :unamused: co myslíte?
8. zář 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ledva vás stíhám dočítat anikdy nestihnu napsat, malá se vždy vzbudí.. máme za sebou 3 dny, conespala přes den vůbec... včera dopoledne jsme jeli autem do lékárny a něco koupit, tak usnula v autosedačce, po návratu domů ale byla hned vzhůru... odpoledne v kočárku spala možná hodku, pak brečela celou cestou domů.. a večer usnula v půl 12! teda v noci. Měla asi problémy s kakáním.. sice prdí, ale nešlo jí kakat, až večer se konečne povedlo po usilovném cvičení nožičkama a po koupeli... celá se mi zvíjela, když usnula, tak na 10 minut a pak byla zas ubrečená.
Jinak kojení je stále po staru, málo mlíčka, tak dokrmujeme nutrilonem. Dnes jsem vážila - z kojení si vzala 80g, pak ještě zvládla flašku UM 133 ml... hrozně jí chutná... tolik mléka moje prsa nevyprodukují ani za týden, co ona má na jedno krmení :slight_smile: koupila jsem včera Nutrilon extra - pro extra hladové děti, dala jsem jí na noc, tak od té půl 12 vstávala až ráno v 6. Přes den jsem jí dnes ale dávala klasický, nechci zas, aby prospala celý den...
@hradilenka - jak to děláte s tím koupáním? koupeš ji nakrmenou? mudra nám řekla, že se má koupat před krmením, tak koupeme a hrozně u toho řve - asi hlady... i u mazání a následném oblékání...
@misi.21 jak už pár dní čtu, máme podobná nespavá miminka... akorát já plně nekojím, malá je kyselina a tolik mléčka neprodukuji... tak držim palce, ať je brzy líp.. Tobě i sobě :slight_smile:

@tasmailla1 tak dnes u vážení měla malá v pleně a overálku před krmením 5,015 kg... a to jí je měsíc :slight_smile: říkám že kyselinka je to :slight_smile: hlady netrpí
řešíme ale problém - po každém krmení když jí dám odkrknout přes rameno, tak si odkrkne, ale vzápětí se jí začne škytat.. v lehu si ale nekrkne ani náhodou... jak to děláte? v zavinovačce když jí dám do svislé polohy si taky neodkrkne...
8. zář 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 co očička????čekáme na zprávu a ty nic :sweat_smile:
8. zář 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Tak to mě mrzí s tím strýcem ... ono je to těžko posoudit jestli to babči říct a nebo ne ... protože jí neznáme ... ale asi by to vědět měla si myslím , chtěla by se s ním i rozloučit ... mé mamce taky zemřela sestra a babičce jsme to řekli měla přes 80 let, když teta zemřela ... bylo to pro ni těžké,ale zvládla to.
@mili01 My koupáme před krmením ... po koupeli se nacecká a jde hajat ... :slight_smile:
@lebapa Taky by mě zajímalo jak Ti zabraly ty homeo ... mě pomohly na rozjezd kojení, pak jsem je už nebrala , ale to jsem Ti už psala.
8. zář 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo dneska máme přesně 2 měsíce ... a třikrát jupí jupí jupí Nikča se posrala :grinning: :grinning: :grinning: po 8 dnech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka řekla jsem mamce to stejný, že by se určo chtěla rozloučit, že jí to v nedělu řekneme....pohřeb jsme domluvily na úterý, tak manža bude hlídat holky a pojedu taky, někdo je tam musí odvést, snad to babička přežije, hodně na něm lpěla, úplnej závislák na něm, nevím proč, přitom.....no to je na dlouho.....babičku nemůžeme dostat z baráku k našim aní k nám, teda dáme si teď pěkně, protože se sama ani nevykoupe, takže kdžy jí tu budu mít, tak budou tři děti, staří lidi jsou horší jak děti, ale mamka by mi pomohla, to zase strach nemám, že by si babičku nevzala, dkyž by měla volno....no nejhorší je, žeju z baráku nemůžeme dostat, trpí stihomanem, schyzofrenií tudíž má furt pocit, že ju někdo sleduje atd., takže barák nesmí být ani na minutu prázdnej, su úplně vytočená a mám chuť tu kuťu podpálit, protože mě sere, že na starý kolena, když se celej život dřela a teď už nic nezvládá, tak nechce pryč, aby jí bylo líp.....tohle jestli jednou budu mít s našima, tak potěš co mě ještě čeká :frowning2:
8. zář 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka gratuluji k hovňouskové plince :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jo a Nikča je teda přesně o týden mladší jako Niki :grinning:
8. zář 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Takhle jsem to kojení "vzdala" já. Pořád byla přisátá u mně a hodina ji nestačila. Potom se k tomu přidalo to bolení bříška, já si myslela, že to má kvůli mně a prpotože jsem dokrmovala, tak jsem se na to vykašlala. neměla jsem na to nervy. Kdybych věděla, že to bolení bude mít i po UM, tak bych asi vydržela. Jenže na to už je pozdě. A snad bych se i rozkojila, ty homeopatika mně zabrala.
8. zář 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj myslím že uděláte dobře když jí to řeknete. Teď budete mít hodně práce s tou babičkou, znám to naši se taky starali 13 let o babinu byla úplný ležák tak vím o čem mluvíš ... i když nemocná hlava je taky nakládačka .
Děkujeme za gratulace :slight_smile: ... No tak to je ... o týden chi chi ... bude později stárnout :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tak o jídle mně nikdo fakt nic neříkal, ani o tom, že bych to neměla brát nějak déle. Akorát mně říkali, že kdybych měla hodně mléka, tak to mám přestat brát, abych neměla zánět. Tady u nás je homeopatička, mám ti sehnat číslo a zeptat se jí?
8. zář 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 Tak budu držet palečky,většinou to těmi 3 měsícema končí. Já jsem přesvědčená, že tak jako ztak nám to do těch 3 měsíců prodlouží taky.
8. zář 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to je fakt hrozný. Ale třeba je to pro tu maminku, to nejlepší, už se nebude trápit. pro zbytek rodiny katastrofa ještě větší. Jestli tohle dokáží přežít, tak smekám. Jenže stejně nic jiného jim nezbyde.
8. zář 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já vím o čm je řeč, mamka dělá ve špitále, teď teda na ORL, ale když dělala na interně, tak samej ležák a babička už taky ležák byla,ale nějak se z toho dostala, což jsme nikdo nechápaly a nechápeme, čekaly jsme už jen to nejhorší a pro ní asi v těch chvílích vysvobozující....
jj, budestále o týden mladší :grinning: :grinning: :grinning: a o týden chytřejší, protože čím starší, tím hloupější :grinning:
8. zář 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka pro maminku tzo asi je vysvobození, ale ta rodina musí být hotová, já bych asi skončila na psychině....
8. zář 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad nezakřiknu když písnu že Honzin už třetí den jen co se nadlábne tak ho položím do postýlky a on je tuhej..spí pak cca do 12 hod.
@hradilenka no mě připadá že lehce by to lepší být mohlo po těch homeo, ale žádný zázrak..spíš mi to dělá dobře na psycho že si říkám jak jsem vyzkoušela uplně všechno. Niki krásně oslavila to svoje výročí, doufám že jste nad plínkou tleskali :grinning:..sranda jak jsou nadšený když se jim to povede do nočníku a celá rodina jásá, jak jsou na sebe pyšný :sweat_smile:
@sebestka to prdánkování si myslím že nebude až tak tím jídlem ale spíš jak mají citlivá střeva..mě ani nějak nedocházelo že kojím, vůbec jsem neřešila jesti snídám ráno čerstvé rohlíky - což ted dělám pravidelně, i tak celkově se snažím spíš jíst pomálu rizikový jídla.
@ssimmikk to máte trápení, teď je snad nějaký divný podnebí či co co se to teď děje..babi to říct asi budete muset, možná i překvapí jak to vezme, ale je to opravdu těžké rozhodnutí když nevíte co se bude dít.
@sebestka kdyby jsi se té homeo zeptala byla bych moc ráda.. četla jsem tohle, mi přijde že ta co radila nejíst dlouho že je z oboru, ale zas tam psala přímo maminka která je dlouhodobě jedla a pomohly jí http://www.emimino.cz/diskuse/jak-dlouho-jste-uzivaly-ricinus-communis-5ch-61207/
8. zář 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lebapa no v nedělu jí to mamka řekne, musíme...nevíme tea zda si to bude pamatovat, protože neví co říkala před 5minutama, někdy ani nepozná lidi z rodiny, třeba Míši naposledy říkala, že já sjme její teta atd., ale jsou i chvíle, kdy ví co a jak a kde a vše, to je zajímavý fakt se někdy hodně divíme, je to jako na houpačce :rolling_eyes:
8. zář 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek