• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
tak neusíná..hlad nemá,chce spát,ale nedokáže sama zabrat.půjdem teda ven a pak pro bráchu do školky.
9. zář 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka Podle mě jo, my jsme se učili, že od I-IIb se to řeš širokým balením, do tohoto stupně je to na zvážení lékaře.
9. zář 2011 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, u nás je problém se vztekáním. Několikrát za den z ničeho nic začne šíleně řvát, je celá rudá, napíná se, bříško ji ale nebolí, prdí a kaká normálně. V tu chvíli nosíme, huštáme, houpeme v kočárku, nepomáhá nic. Pak to po 20-30 minutách přestane z ničeho nic. My zpocení, nervózní z toho, vypadá jako by ji něco bolelo, jenže ona se pak usmívá jakoby nic. Je to hrozné na nervy. Četla jsem, že kolikový pláč je způsoben pouze v 8% procentech bolestmi bříška. Jinak nezralou oraganizovaností spánku a bdění a nezralou nervovou soustavou. Nepomáhá prý nic jiného než čekat, v 3-4 měsících to přestane samo. Hm, do té doby, ale já budu někde ležet na psychině :o(. Nemám s tím jít k doktorce?
9. zář 2011 ve 13:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my dnes od rána (4:30!!!) kojíme... s maximálně 30 minutovými přestávkami... u prsa totiž furt usne... tak jí nechám spinkat, za půl hodiny je ale vzhůru... snažila jsem se i budit u kojení, marně.... dnes měla jenom po ránu 60 ml nutrilonu, jinak pije jenom z prsa - vždy když usne totiž zkusím, jestli ještě mám mlíko a ono tam furt je... tak jí flašku nedávám... možno kdybych dala, tak by usnula na dýl.. tak mám dilema. Jestli jenom kojit a zkoušet to, abychom přešli jenom na kojení, nebo dokrmit ať spinká? ale když u prsa usne, tak asi nemá hlad... to je dilema zas.. není mlíko - problém, je mlíko - zase problém :sweat_smile:
9. zář 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zase kojím,já nedělám fakt nic jinho. Tu kozu nemusím ani schovávat. Furt je hlad. Ale když usíná a já ji buudím,tak začne stejně jenom dudat. A když ji položím,ihned šííílenej řev. Nevím kdy se to zvrtlo,od narození jsme se snažili ji nechávat co nejvíc v postýlce v obýváku,akorát od začátku usínala u prsa. ale ted´ je to hrůza,ona se ani tak nechce chovat,jako to prso. Doufám,že brzy přijde nějakej zlom k lepšímu,nebo se @vikarovna na psychině potkáme.

Holky máte už nějakej režim??
9. zář 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 tak koukám,že jsme na tom skoro stejně,akorát mě nespí vůbec :unamused: Dneska necelou hodinku v kočárku.
9. zář 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka
@vikarovna já zas myslím, že nejlepší je Ia a pak se to snižuje takto: Ia, Ib, IIa,IIa plus, IIb... to znamená, že Ia Ib dobrý,IIa IIb široký balení, snad jsem to napsala srozumitelně
9. zář 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak to necháte usínat u koz ... tak to taky neodbouráte .... , záleží na Vás, ale já bych raději teď měla trochu řevu, jak to tak mít pak až třeba do 2 let ... švagrová si dodneška " užívá " mít malýho stále za zadkem ... nic není schopna doma udělat ... furt jí vysí za prdelí ... a sousedka naše kojila do 2,5 roku a dodnes jí mladý je mu 4,5 šmátrá po kozách :grinning: :grinning: :grinning: chtěli ho z ložnice vylifrovat do pokojíčku, že mu koupí velkou postel ... a ptal se mami budeš tam spát semnou? :grinning: :grinning: :grinning: Doteď spí s nima na manželské uprostřed ( naučili si ho jako mimi do postele ) a tak to dopadlo :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak sjem byla ještě odvéstoblek strejdovi na poslední cestu, ten sjme včera zapoměly a už je vše zařízený, jak sjme tam došla, tak tam měli rakve,a si jim je dovezli nebo nevím, ale mně se udělalo, tak špatně, úplně to na mě padlo, sjem si sedla do auta a musela to rozdýchat než jsme jela dom :zipper_mouth:

Jinak mi došel babyvak, jako je super, i v něm vydržím což mě s mýma zádama udivuje, Niki v něm vždy usla, ale zdá se mi, že jí tam mám blbě, nevím, přijde mi taková pokroucená :rolling_eyes: nebo zda to tak má být??? Bradičku má skoro na hrudníčku a tak funí....jak to máte se šátkama, dkyž dáváte na kolíbku? :sweat_smile:

@misi.21 režim máme :slight_smile: a jsme za to moooc ráda, u obou holek jsme ho dokázaly vypěstovat velmi brzo a není nad to, přes den to neřeším, ale večer vždy mezi 19-19.30hod.koupání, jídlo, pak postýlka, vstává v 4.30hod., nají se a ještě spí, vstává před 8hod.většinou, někdy dřív, záleží zda nás netrápí prdíky :confused:
9. zář 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka přesně, viděla jsme jak dopadla známá, ta zase pro změnu stále uspávala v kočáře, kamoška v náručí a tohle jsme ani u jedné nechtěla, takže do začátku tak jak to říkáš ty, tak je to i u nás, něco jinýho když je mimi nemocný a má horečky nebo něco, to jde režim stranou... :slight_smile:
9. zář 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jů, to bude hezký křtiny obou najednou. my to budem mít taky duo, s mojí sestry miminkem :wink: jinak u naší starší dcerky jsme taky ještě nebyli manželé a křtiny normoš byly, dítě neovlivní to, jestli jsou rodiče manželé. alle my nejsme katolíci ale protestanti, takže u nás je spousta věcí volnějších, třebas máme farářky a ty mají normálně děti a rodinu.
9. zář 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 režim zatím asi takovej, že přes den kojím zhruba po třech hodinách, spí jak se mu zachce a večer se snažím kol sedmý koupat, pak nakojit a spát, jenže on po koupání ožije a usíná až kol devátý :rolling_eyes: režim zatim teda nic moc, ale ono se to potom třetím měsíci upraví
9. zář 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já bych jí to taky chtěla odnaučit,ale ono se to líp říká než dělá. Taky jsem si myslela,že jí nechám vyřvat párkrát a ude klid,ale začala se mi dusit jak hrozně řvala a to fakt nechci. Nevím co s ní,už přemýšlím,že bych odsávala a dávala jí jen ve flašce.Kdyby si vzala ten dudlík,tak by to taky bylo o ničem jiným,ale takhle...
9. zář 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kefin no to jsem teda zvědavá,mě každej říkal,že se to upraví po šestinedělí. To je pryč a mě to přijde furt stejný. :unamused: né-li horší.
9. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kefin jako on se řežim sám neupraví, max., když nestačí mlíko a dá se UM, tak bude mimi míň papat a víc spát nebo kdo začne přikrmovat,tak taky, ale pokud bdue i nadále plně kojit a je zjevný, že Simča si nevezme naráz to co by potřebovala nebo má pocit, že musí mít stále maminku u sebe, což taky asi, tak se to nespraví, já bych v to nevěřila....
@misi.21 jj,těžko se dělá, ale lehce radí, obdivuju, že nepřikrmuješ, já bych tohle s dvouma dětma nedala :sweat_smile:
9. zář 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no už jsem párkrát fakt myslela,že jí tu flašku dám,ale zase takhle mám jídlo furt u sebe a teplý,ale asi to dlouho nevydržím,jestli se to nezmění,je to fakt na palici. Právě si myslím,že kdyby měla flašku,tak by mě tak nepotřebovala a odnaučila se být u mě,nevím. Zase na druhou stranu je to škoda,když mlíko mám a malá přibírá. Je to těžký...Jenže takhle mám i strach jít někam na návštěvu,aby nespustila a já to tam celý prokojila :unamused: Nebo ty křtiny,to asi bez flašky nepůjde.
9. zář 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk a s dvouma dětma by to nešlo vůbec,i takhle je to záhul... Pije fakt čím dál hůř,anebo možná stejně,ale potřebuje víc. Ona to nakonec vytáhne,aby přibírala,ale za jakou cenu... Mě totiž děsí i ty ceny za UM.To je taky mazec.
9. zář 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to tak,že v naší posteli malá nespí,ale uspáváme na rukou-hlavně večer a v noci.Mně to i vadí,dělá to hlavně manžel a já mu nadávám,ale nedá si říct,takže je moje snaha marná.Ale azse si nemyslím,že je to takový problém.Když mě dítě potřebuje,tak ho vyřvat nenechám,jsem prostě proti.Já bych spíš vždycky pochovala,uklidnila a ještě bdící položila zpátky.Jenže to můžu praktikovat jen,když manžel není doma,protože on to psychicky nezvládá a hned se po ní sápe.To samý v noci,když malá brečí,protože neusne hned po jídle,tak hned přiletí z obýváku a bere mi ji pomalu z rukou.Štve mě to,ale ona se u něj opravdu hned uklidní.Jen já mám pocit,jak mi dává najevo,že jsem neschopná,když u mě brečí.Jinak režim celkem máme,ale ono se to stejně každou chvilku mění
9. zář 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme teda kontaktní rodiče, přes den chovám a užívám si to pač vím, že za chvilku mi vyroste i když naše rodina je mazlící :sweat_smile: :grinning: :grinning: ale večer položím do postýlky a odcházím a Elík chvilku povídá a usne, v noci se napije, krkne a spí dál a nechávám si jí u sebe v posteli a tím, že šátkujeme tak přes den nemám problém když se chce tulit odměnou mi je klidné mimčo a noční spánek :wink:
9. zář 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kefin Jo, pochopila jsem, děkuji. Ono to tomu asi i odpovídá. Protože u první nožičky napsal Ia a u druhé IIa a říkal to široké balení.
9. zář 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a myslím, že mimčo nejde v tomhle věku rozmazlit a i kdyby kdo jinej než maminka a kdy jindy než v dětství je vhodná doba na rozmazlování?? :sweat_smile: :grinning: život je svině tak aspoń dětství ať mají prdelky krásné a plné lásky :wink: :wink:
Aduš se sama rozhodla, že už prso nechce, že už chce svojí postýlku a dudlík odložila taky sama bez řevu. ideální je zlatá střední cesta :slight_smile: :slight_smile:
9. zář 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no UM neníí nejlevnější, Niki má na bříško a to teda stojí 240kč na dva dny, ale většinou mi vyjdou ještě dvě dávky na další den, tak dva a půl dne :unamused: pro vás by byl asi řešením dudlík...nechceš zkusit koupit jiný tvar? :sweat_smile:
9. zář 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka na tohle mám jinej názor, miminko až moc vnímá a co mu vštěpíš teď s tím půjde i dál, takže i s tím co si ho naučíš, například byla řeč o uspávání atd.....já se s holkama tulím skoro pořád, hrajeme si, vykládáme si, ale v tom máme taky daný režim, přes den je mi to vcelku jedno, to jen dodržujeme jídlo, ale večer obě od miminka ví, že je vykoupu, nakrmím, uložím a tím to končí a začíná zase ráno :slight_smile: já teda osobně rozmazlený děcko nechcu, fuj, to má tady edna co chodí s malou na hřiště a když to děcko slyším, tak bych mu dala kartáč, děti jsou děti a mají si užívat dětství, ale taky by mělo mít vše svoje hranice :slight_smile:
9. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak křtiny máme zařízeny. :slight_smile: Máme je 9.10 a budeme křtít i Honzíka. Jenom nevím jak se s tím vyrovná exmanžel. On je zásadně proti takovým věcem. Zvažuji jestli má to mám vůbec říct. :confounded:
9. zář 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@myschka tyhle miminka jsou na takové rozmazlování chytré až moc. Myslím že i když jsou miminka tak je rozmazlit můžeš. Já se s dětma mazlím přes den, hrajeme si, povídáme a snažíme si užít jeden druhého. Teď je to horší že na Honzíka nemám tolik času. Honzík je celkem hodný kluk, ale je rozmazlený tím že ho musím chodit uspávat i teď a čekat u postele než usne. Udělala jsem si to sama když jsme byli pořád v nemocnici a on si zvyknul že mě má pořád u sebe.
9. zář 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk určitě, hranice jsou třeba. Mé děti je mají :wink: v půl osmé obě spí a to každý den a bez breku :wink:
9. zář 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@myschka přesně tak ej to i u nás...akorát Niki lítá ten čas, kdy usne, někdy hned někdy za hodinu, ale leží v postýlce v ložnici a my jsme v obyváku, prostě ví, že se mnou už nehne :slight_smile:
9. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 já bych mu to asi neříkala, nevím, tohle je těžký, alr pokud je zásadně proti, tak o tom nemusí ani vědět, on ti taky říká na poslední chvíli, že si pro honzíka nedojede, tak bych mu to pokud vůbec oznámila taky až s křížkem po funuse :wink: já jsme totiž mstivá, jak jde o děti, třeba jak to máš ty s Honzulou :sweat_smile:
9. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkyyyy neoponujte si :grinning: :grinning: :grinning: kdo si to jak naučí takový to pak má ..... a basta fidly :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka my se inspiruje a debatujeme :wink:
9. zář 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek