• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahoj holky, tak u nás bylo dneska veselo. Baru už v týdnu začala že jí pobolívá ucho, ale na pohmat nic nikde a ukazovala spíš z venčí.myslela jsem si jesti se jí neděla jen nějaký boláček, pak byla zas ticho.dneska rano začala znova, tak jsem s ní jela.takže ráno u dětskýho hodinu a to jsme byli třetí a pak jsme museli do nemocnice na ušní a tam hodinu a půl v narvaný čekárně dospělých - jen jeden hošík před náma.v ordinaci bylo hotovo za dvě minuty, dýl jsme čekali na zprávu. měla jen podrážděnou kůžičku v uchu, dostali jsme kapky..naštěstí Honzík byl total zlatej, já jak jsem flegmatik tak už jsem říkala že jestli nás nezavolají tak se do ordinace narvu,ale akorat nas zavolali.Honzíka jsem u dětskýho nechala převážit a poslechnout, má ten chrapáček, ale nikde nic.

Režim máme, po 18 hod. je už protivka a to pak chováme, před sedmou se jde koupat a usíná mi na rameni když má krkanovat..dneska jsme to teda měli na hodinku, půl bylo koupání a jídlo a druhou polovinu jsem čekala kdy si krkne a nic..tak mám ucho natažený aby se mi nepoblindil. Jak si nekrkne tak mu to pak vylítává i nosem. Jinak tohle dítě vnímám tak, že přes den si ho užívám a když časem bude v posteli u mně tak bude.Budu se snažit aby to přišlo co nejdýl, u holek to začalo na roce a půl - jedné rostly stoličky a druhá byla v nemocnici na JIP a od té doby postýlka ani náhodou..zpětně vidím jak ten čas ukrutně letí. Holčičky ještě rády u mě spí, ale ví že jen když není doma tatka, dělaly jsme si dámské večírky. Na tv koukly jen při svíčkách, udělaly si obložený talíř a pak šly spolu hajinat a je to moc prima..Teď na nošení před spaním moc nejsem, chytám nervíka když vím co musím ještě udělat, hlavně že tu mám holky, ale záleží hodně na dítěti, něco se dá ovlivnit a něco fakt ne..lence jsme museli rychle utíkat, položila jsem jí vždycky na břicho (kdyz už si uměla sama sednout) a zdrhala jsem aby mě neviděla. jinak byla schopná tu postýlku snad rozbourat.chvilku bulila a pak byla ticho..zato s baru - tý jsme dali dudáčky, stála jsem nad postýlkou a dávala jí dobrou noc a ona total blažená že může ležet.
9. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka díky za kontakt, paní v pondělí zavolám a písnu co mi teda řekla.
@petrunka01 Honzina poslední noci taky jen kojím ale myslím že mlíka o moc víc nemám, jemu ale asi jen stačí se trošku dorazit, podle mýho se budí ze stereotypu..
@micka1 s Honzikem to máte prima, dobrý že Miška spinká a vychází vám to.
@misi.21 a zkoušela jsi si to mlíčko po kojení odstříkat? já jen že když se Honzin nadlábne tak si taky bradavku zmáčknu a mlíko tam je ale když jsem si ho zkoušela doodstříknout aby se mi víc tvořilo nový tak nikdy toho moc nebylo.jen po dně lahvičky, kolikrát ani to ne. Teď už ho nemorduju aby cucal co to jde, pak ho mám u sebe půl hodiny a s dosti podobným výsledkem jak když saje každý prso tak 5 min. a pořád mu stačí stejná dávka, co jsme přišli z porodnice tak dodělávám 60 ml - pořád stejně i když nároky musí mít vyšší určitě.
9. zář 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak jsem se rozhodla že mu nic neřeknu. Taky se tak trochu mstím. Pokud mu něco řekne Honzík tak mu stejně neuvěří a řekne že si vymýšlí.
9. zář 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk no je to teda pěkný čtení..se tady nedivím ničemu, je to určo i obchod a ted jak se rozhodnout..
9. zář 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no nevím jak to přesně mezi vámi funguje, i když představu mám..ale řekneš mu to teď a jen ti bude do té doby dělat dusno..jestli jsi se rozhodla a nezáleží ti na jeho názoru jako že určo ne tak mu to neříkej :wink: stejně ho dáš pokřtít at se třeba po..takhle se to jeví jako klidnější varianta
9. zář 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@micka1 musím se smát, protože tohle přesně by bylo i u nás, že bych se mstila, protože to že by si nevyzvedl dítě nebo dal vědět za 5minut dvanáct, tak to fakt nasere :angry: tak proč ho tak\y nenasrat :grinning:
9. zář 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lebapa no taky jsme si početla....nevím, Niki nechám na hexu, to je jasný, to je povinným, s tím nic neudělám a pro prevenar jsem rozhodnutá, pokud bude nějáká reakce, tak další vakcínu už bych nedala, je to risk, ale myslím si, že ty vedlejší pčinky nejsou tak častý jako sám pneumokok-záněty uší atd., nevím

Ráda si vaše nnázory přečtu,,,..
9. zář 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tady je další článek ohledně očkování., nejvíc mě sere, že mudři vždy řeknou, jak nebude už nemocná a nebude mít rýmu, tak se domluvíme na očkování a dají to hned po nemoci a přitom to má být nejdřív 14dní po nemoci, takže teď budu chvíli odkládat očkování Niki a mudře řeknu, že má stále rýmu, kdyby volali, tu stejně furt má...

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=272&Itemid=159
9. zář 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak to jsem nezkoušela,ale určo vyzkouším,jen si musím v pondělí pujčit odsávačku pořádnou. Ale mě to kolikrát ještě stříká,no uvidíme.
@ssimmikk dudlíky jsem zkoušela různý,ale nic. Občas si nechá od nuku jeden,ale taky většinou plive. Dívala jsem se na dudlíky od MaM,ale stál 160 kč a to se mi dávat nechce,jestli by ho zase nechtěla...
9. zář 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 my mám edudlíky od MAMu, koupila jsme v DM, stolí 50-100kč, včera sjem dokonce koupila v globusu za 40kč :wink: to jen info, pokud chceš ještě zkusit :slight_smile: je to těžký, budeš muset vydržet a zkoušet co pomůže, aby nebyla furt u prsa, ale teda co zkoušet a co zabere, to nevím :frowning2:
9. zář 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak jestli ti mlíčko stříká, to vypadá že ho máš fakt dost..no holt bude mazlivka a vyžaduje si tě.jsou i maminy který si berou mimi na noc do postele a ono se přisaje kdykoli chce samo. já bych se asi nebo teda určo nevyspala..když to vyhovuje oběma tak at si má každý režim podle svýho, horší je když to té mamince nevyhovuje jako že tobě taky ne.dudu od mam máme, Honzin si ho taky moc nebere, jen když by rád dlabal tak chvíli dodudlá a pak plive..si myslím že když je zvyklá na bradavku tak by ten dudu musel být tvarovací a nejlépe tělové teploty..takže jestli jsi zkoušela víc typů tenhle bych asi nekupovala.
9. zář 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no vidiš, po Kolíně teda nic moc ceny, mám fosforeskující, stejně v noci moc nesvítí a ten stál kolem těch 160 a druhej normal kolem 90 kč.. jo a scháněla jsem dneska ten klín do postýlky. v jednom obchodě ani paní netušila co chci, ale vím že tam byla spíš jen na záskok a v druhém - největším v kolíně měli jen molitan a jiný materiál neznala..i za ten chtěli 300,- takže to si ho raději objednám z netu..víc obchodů jsem nestihla oběhat..v bille jsem koupila krabici huggies ubrousků celkem 6 ks za 199,- prý sleva něco z přes 400,- 52% a měli tam pro členy klubu slevu na ty podložky, jásala jsem že jen za 45,- kč, pak jsem si ale všimla že je tam jen 5 ks, ale jsou 60 x 90, tak jsem si balik vzala a uvidíme.ty klasika rozměr clever za 69,- a fixies tam mají 119,- ..pro celkový přehled :sweat_smile:
9. zář 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jestě se musím pochlubit kupem než půjdu do hajan..Barunce jsem koupila dneska botasky u bati za 799,- vel. 37 takže maminky co chcete dětské botičky jako že Barče by stále ráda nějaké růžové..mají nárok v dnešní době tak do 8 let, pak už musí s touhle nohou do dámského..nechápu no a já si koupila Mustangy z 1400,- za 499,- v jiné obuvy..to se mi to bude tapat s kočárkem..konečně snad taky něco schodím.ráno jsem měla schýzu, přes stehniska neoblíknu nic..jak si půjdu zkoušet něco do obchodu tak chytnu schýzu č.2, takže to vypadá že celou zimu budu chodit v těch 3/4 kalhotách co tahám pořád dokola :cry: :cry: :cry:

dobrou
9. zář 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk u nás měli jen od 6 měsíců za asi 150Kč,ale jinde jsem se nedívala...Tak kdybych sehnala někde levnější,tak ještě vyzkouším...
@lebapa ona ho právě nechce od narození. Vždycky jenom na chvilku. Jednou za čas třeba půl hodinky a pak dva týdny nic. Ona dlouho pila od malinka a každej mi říkal,ať dávám kdy si řekne,že se to do konce 6nedělka začne upravovat. Na nás to teda nějak nepůsobí :slight_smile: Ale tohle spaní,pláč a nejedení je až posledních pár dní. No jo,musíme to nějak přečkat,někdo říká,že se to upravuje mezi 6 až 12 týdnem,ale nám se to asi nepodaří...
9. zář 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jíá se v podložkách vůbec neorientuju, mamka dělá ve špitále, tak mám haldu od ní :sweat_smile: klidně bych tiu ten klín tady koupila a poslala, ale to vyjde na stejný prachy jako dkyž ti ho pošlou někde z obchodu z netu :unamused: třeba najdeš stránku odkud budeš objednávat i něco jinýho než jen klín, pak se to vyplatí, zkus stránky babybaby.cz
neví teda jaký mají ceny teď a zda klín mají, ale tam sjem hodně objednávala pro Míšu :confused:
9. zář 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 zkus DMko, tam kupuju ty dudle :slight_smile: jiank neporadím, Míša teda ze začátku přijala jen čistě kulatej, jak jsme mívaly kdysi my, takovou tu kytičku, mají je v lékárnách, ale už mě pak nebavilo je furt shánět, tak jsme jí dala Mam a byla na něm, no a Verči jsme dala od Aventu, ty nechtěla a pak od Mamu a ty má, ale jako taky si ho bere jen když má hlad, než udělám mlíko nebo když jí nejde usnout, ona poslední dobou strašně slintá a kouše si ruce, furt je vše mokrý, tohle jsme u Míši neznala a ani Niki to nedělala, až poslední dobou....uvidíš, zkus vydržet, třeba to opravdu přejde samo :confused:
9. zář 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@misi.21
@myschka
Holky, a to když ty mrňata dáte do postýlky a oni si "povídají" to jako vůbec neřvou?
Já dnes udělala hokus pokus... v 7 jsme koupali, pak krmili (nám to trvá vždy 2 hoďky kvůli usínání u prsa/lahve a pak následním probuzení se a vyžadování dalšího papání), v 9 jsem jí dala do postýlky. Sprovoznila jsem dnes kolotoč, tak jsem jí ho zapla. Do 9:52 vytrvalej pláč... chodila jsem vždycky, když kolotoč vypnul, cca každých 10 minut pohladit, dát ji dudlíka, uklidnit... Plakat přestala, jakmile jsem se otočila "na patě", znovu začala.. v 9:52 ticho... zaspala.. v 10:01 ukrutnej pláč... nabrala 2.dech a já již nemohla... tak jsem jí vytáhla z postýlky a uspala v obýváku vedle sebe.. :rolling_eyes: Usnula kolem 11. Tak dopadl hokus-pokus... zítra asi dáme druhý...
Jinak zítra dopoledne se má u nás stavit laktační poradkyně,tak doufám, že poradí něco, co zabere a konečně se pořádně rozkojíme a rozkrmíme... Jak může někdo za půl hoďky stihnout koupání i krmení???? :confused: My krmíme furt 2 hodiny!!
@misi.21 my máme taky dudle od MaM. Já jsem původně koupila do porodky obyč z DM, cucala, ale pak jsme dostali hezčí od kamarádky :slight_smile: já jí ho dala a teď už ty obyč nechce... ty mrňata jsou fakt vyčuraný :grinning:
jdu do hajan, když budeme zase vstávat v 4:30 jako dnes, tak mně klepne...
10. zář 2011 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa i přes jeho nesouhlas bych to stejně udělala. Když mu řeknu teď tak bude navádět Honzíka proti mě a mě bude jenom nadávat po smskách. Není možné se s ním domluvit ani na obyčejných věcech. Pořád nemá čas aby se se mnou sešel abychom mohli se domluvili co potřebuje Honzík koupit do školky. :frowning2: Myslím že ho očkuje ta jeho přítelkyně ona je totiž dost zákeřná. :angry:
10. zář 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa neboj taky to vypadá že budu chodit celou zimu v 3/4. Své oblíbené rifle zatím neoblíknu. :frowning2:
10. zář 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme dudlíky od aventu. Míša je celkem bere. Celkem máme dudlíku 8 ks. Každý jiná značka. :slight_smile:
10. zář 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my křtít nebudeme. Nejsme věřící i když oba pokřtění. Ani svatbu jsme neměli v kostele ( nemáme rádi divadlo, když jsme nevěřící tak proč kostel a to samé křtiny .... proč? ) Až bude naše slečna velká, tak pokud to bude opravdu chtít tak se může nechat pokřtít i v padesáti :grinning: ( ale chápu ostatní .... ono to nepomůže, ale ani neublíží ) Holky už Vám něco přišlo na vítání občánků? Ani nevím jak často to dělají.
Ještě jeden dotaz, když jste tady u těch dudlů, tak ten od mamu je kaučuk a nebo silikon?
10. zář 2011 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka na vítání občánků se musíš sama hlásit, oni to prej od novýho roku zrušily, já jsme tam volala a půjdeme buď v září nebo v říjnu :slight_smile:
@mili01 víš co, Míšu dával tenkrát spát týden manžel, dopadlo to ak, že si s ní vždy lehnul, takže si na t zvykla, dala jsme jí do postýlky, lehla si do postele, dala jí ruku a ležely jsme, postupně jsem odcházela čím dál dřív, aby si zvykla, že tam s ní budu kratší a kratší dobu, není to na chvilku, chce to fakt po troškách, pochybuju, že když sjte ju uspávaly v ruce, tak ti hned bude sama usínat....zkus prvně ležet s ní v posteli, pak jí přesunout do postýlky a pak jen držet za ručku, chce to postupně, je to na dlouho....jinak ano, dám holky do postele a tím to končí, občas jdu dát Niki dudlík, když ho ten večer vyžaduje, pohladím a hotovo :wink:
10. zář 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no já jí položím , pohladím a odcházím a ona nebrečí, nemá proč. Je najedená, přebalená a ví, že se bude spát. Opravdu si jen brouká a kouká po hračkách. Ze začátku chvilku fnukala a nebo se vztekala ale když zjistila, že to není nic platné tak přestala.
10. zář 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...
a to vám nebudí miminka starší děti?J bych právě i nechávala malou v postýlce,že k ní budu chodit a aby usínala sama,ale on je v ložnici i Šimonek a nechci,aby ho budila.Nám to nejde už od začátku,aby byla sama v postýlce.Zkusím teda,že bych tam byla s nima,ale nejsem si jistá,že to vyjde.Šimonka jsme vůbec neuspávali,po jídle šel do postýlky,pustili jsme kolotoč a o si broukal a usnul.Jenže Kačka je jiná,na kolotoč kouká,ale pak začne hulákat a dudlíka navíc nechce,aby se uklidnila a ududlala.Navíc mi tuhle snahu bojkotuje manžel :rolling_eyes: :angry:
10. zář 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 nebudí, žádný chození po špičkách....je od malička zvyklá na Míšu :slight_smile:
10. zář 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já spíš myslela naopak při tom usínání večer.Šimonek by spal,ale Kačka brečí a nechce sama usnout. My taky nechodíme po špičkách,Kačka nemá problém spát,když se kolem ní normálně bavíme,Šíma si hraje a že není zrovna tichej chlapeček:slight_smile:Takže,když teda neuspáváte miminka,tak jestli ten jejich brekot nebudí ty starší nebo jak to řešíte.
10. zář 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrunka01 no Míša byla jako miminko na hluk zvyklá, pak si odvykla, protože jsme se přestěhovaly do většího avyžadovala jen ticho na spání, jak jsme dojela z proodnice, tak jsme se s manželem domluvily, že bdueme vše dělat normálně, ať si obě zvyknou na vzájem, ze začátku se Míša občas zbudila a došla za mnou, že Niki plače, ale cca za týden už ne, zvykla si taky :slight_smile: večer když usíná mi teda málokdy Niki pláče, ale třeba když se zbudí hlady, tak si někdy zařve a v pohodě, Míša spí :slight_smile:
10. zář 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk mně jde právě o to usínání,to malá řve.V noci se Šíma nebudí,když krmím
10. zář 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jako u nás jde prvně spát Míša, pak Niki, takže když Niki řve a Míša už spí, tak jí nebudí, zvykly si na sebe navzájem, takže problém není, je to těžký...když ti teda Kačka pláče u usínání, tak Šimonka budí? Pokud ano, tak si buď časem zvykne nebo ne :sweat_smile: to je rada, že? :sweat_smile:
10. zář 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek