• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka jj, to určo, taky byly za holek větší a menší, ale asi až tak nebude záležet na měsících..baru tenkrát přivezl známý dudáčky ty od nuku silikon, ty dělají pořád stejnou verzi mi příjde a měla jen ty..v každý ruce na střídačku, když si jednoho prohřála v hubince tak aby mohla okoštovat zas další asi :grinning: :grinning: ta byla závisláček tak jsem zatím ráda jak to má Honzin a uvidíme jak to bude dobudoucna..včera zkoušel ožužlávát usínáčka, povedlo se mu ale jen se o tu látku otírat, chvíli tomu broukal a pak usnul..ale museli jsme ho mezi tím 2x vyndat na krkání.naštěstí ho hned položíme a je ticho. ty homeo beru jen 2x, chvíli jsem je brala i v poledne ale asi to fakt nemá cenu
@lukava jo ručičky ty tomu našemu taky chutnají, naštěstí to je jen takový to zjišťování co už sám dovede, lepší je ale právě dudu, ten se mu pak může vzít..třeba taky budeme ještě zkoušet jiné typy dudynů..
12. zář 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no právě, fakt si myslím, že je snažší odnaučovat dudlík než palec a hlavně palec prý může deformovat to patro, ten dudlík od mam jste kopili kde? my mame aventy, pak nuk, silikonovy z lekarny s kalunem a tu obyc gumovou kyticku...a nic :frowning2: mudra rikala, ze ta obyc kyticka je nejlepsi, ze je mekka a ze vetsine deti vyhovuje, ne tak nasemu honzikovi
12. zář 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no jenže právě té obyč gumy bych se já zas bála..ona se časem tvaruje, povoluje, takže přijde chvíle kdy z toho může být i nechutný patvar - viz vyprávění kamarádky a jemu podobný neseženeš, takže když jim se to u kluka stalo, byl ještě malý na to aby pochopil že už dudu ne a lítala jak blázen a scháněla tu největší gumovou obludu a tu po nějaké době zkousnul ..ty silikon jsou stále stejné, mám doma ještě po báře, snad mi přijde že to ani nezpuchřelo. jeden od mam jsem koupila v dětském obchodě a druhý v drogerii martina..zas je prima že v noci nemusím koukat jestli mu ho dávám dobře když je z obou stran stejný..Barče ta byla nezmar, se tu šlebím jak si vzpomenu že když teda už byla větší tak jí vůbec nevadilo že ho má obráceně a nebo ho pak cpala do pusy i s kouskem toho plastu dole..hlavně že měla plnou pusu :grinning: :grinning:
12. zář 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky když jsem na MD a manžel si chce uplatnit slevu na daních, musím dojít s formulářem na sociálku aby mi potvrdili že slevu nečerpám já? to ani snad nejde ne, že bych tu úlevu čerpala já nebo jde?.
12. zář 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
ta naše holčička je úžasná,budí se pravidelně jen jednou za noc a já jsem krásně vyspaná.Navíc máme tatínka doma,takže odvedl Šímu do školky a já ještě spala s malou až do půl osmý.

@lebapa Mně radila laktační,že homeo můžu brát i dlouhodobě,klidně po celou dobu kojení.Taky je nechávám rozpusti pod jazykem a hlídám si to jídlo před a po.Teď už je beru občas i jen jednou denně,a piju k tomu tu jestřabinu.Tu taky doporučuju si obstarat,je to hodně znát.Je to nějaká bylinka,co je i v kojicích čajích,ale čistá je daleko účinnější.Vypiju hrníček a mám za dvě hodiny balony:slight_smile:
12. zář 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa mně tenhle papír posílala mzdová z práce,že nečerpám slevu na daních na děti.Asi to jde,když to chtějí,ale nevím...
12. zář 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak malá jak kdyby věděla,že nejsem OK a potřebuju si odpočinout,tak mě nechala krásně sptá 2O.15 - 5.45h. Takže super. Koupila jsem si něco na krk a do nosu a Símě taky,kdyby náhodou,tak at´mám něco doma.
Včera jsem konečně byla v té Bille pro podložky a měli tam akci za 44kč,ty ale samo měli vyprodané,ale mají tam normáně 1Oks za 7Okč,takže o 3Okč méně,než všude u nás,tak budu jezdit tam...

ve 12 jdeme na to oční,tak na nás myslete...
Malá se na mě dneska poprvé zasmála nahlas,tak jsem z toho tak na měko. už povídá,směje se,roste,už to není takové miminko,hrozně to letí...
12. zář 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa mě donesl chlap papír z práce od účetní a já to dala potvrdit účetní do mojí práce. koukala jsem,kolik jedno dítě udělá peněz...
12. zář 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa pokud myslíš slevu na daně na děti, tak stačí donést do práce kopii RL dítěte :wink:
12. zář 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se sem zase jednou dostala...... Konečně se stěhujeme, čekáme jenom na obložky a dveře. Máťovo pokojík je vybavený skoro na 100%, v ostatních místnostech je to jenom o pár kusech nábytku - v kuchyni máme jenom kuch.linku a 2 křesla:slight_smile:) V ložnici jenom postel a přebalovák.......ale to zatím musíme takhle zvládnout. Finální přesun bude už v tomhle víkendu - zatím bydlíme pořád v tom malým bytě, takže jsme ve 2 bytech najednou a ani jeden vlastně pořádně zařízený není.:slight_smile: Máťa začal minulý týden chodit do školky - super to zvládal (chodil po obědě domu, spaní mělo začít tento týden), ale o víkendu vysoký horečky, ještě dneska ráno hořel jak kamna. Po týdnu a už je nemocnej....... Nechce pochopit, že k Davídkovi teď nesmí, mám strach, aby to nechytnul taky. Odpoledne jdeme k doktorce, tak snad to bude jenom nějaká viroza
12. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy jste toho zase probraly - jdu se tím probírat....:slight_smile:
12. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@misi.21
@lebapa holky a kolik je ta sleva na daních na jedno mimčo? záleží na platu nebo je to paušálně stejné? ptám se asi blbě, ale ještě jsem se o to vůbec nezajímala a manžel na nějaké papírování kašle uplně :wink:
12. zář 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je právě to holky, že já měla smlouvu v práci jen do konce roku, tak se rozhodli mi jí dál neprodloužit..teď mám papír jen na jakousi dohodu o práci ta je do 150 hod měsíčně, to si myslím že z toho ani odvádět slevy by nešly..
@misi.21 já byla s Honzinem taky u dr.nos už mám odřený od rýmy, ale malý jen chraptil, jinak byl v poho.řekl mi kdyby začal kašlat ,at mu dám stoptussin, je teda od 7 kg tak mi lékárnice říkala at uprvím počet kapiček, to by odpovídalo tak 5-6 kapek.zatím je ale stále v poho. ty podložky jsem tady psala z BILLY že jsem koupila, ale ty za 45 kč jsou větší a je jich jen 5 ks.doma jsem ale zjistila že jsou fakt tak velký 60 x 90 že když je rozpůlím tak účel splní v poho. je mi líto když na to jen trochu ublinkne vyhodit celou.
V poledne budeme myslet, snad to bude už lepší a max vám dají zas nějaké kapičky
12. zář 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no tak to si dejte, ono to je paušálně a ze základu daně se odečítá necelá tisícovka, tuším snad 937,- kč takže na čistém platu to je znát. manžel donesl do práce kopii rodného listu, ale chtějí právě z mé strany potvrzení že je nepobírám i já a tam už si nejsem jistá
12. zář 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy
@ssimmikk koukám, že poslat děti do školky znamená jediné :frowning2:
to je mi líto, že marodíte a ještě takhle při tom stěhování.
Miška už je uplně zdravá?
12. zář 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no vidiš, tak tu si poběžím koupit, taky mě to napadlo ale tím to skončilo :grinning: a ted jsem si u nás v lékárně koupila kojo čaj a doma zjistila že tu ani neobsahuje, jinak od Lerosu to ty čaje měly, vždycky jsem si složení pročítala..musím s autem na evidenční kontrolu, doufám že po mně nebudou chtít abych zajela nad kanál..no a pak jestli nebudeme dlouho čekat to vezmu do Kolína a dokoupím tu jestřabinu
12. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no právě že jdeme na ty kanálky,víš,kapičky nám nepomáhají :frowning2: A malá je zrovna dneska taková veselá kopa,kdyby chuděra věděla,co ji čeká... :frowning2:
@lebapa no bezva, alespoń něco, na platu učitele to bude znát tuplem :wink:
@lukava - no celkem jsem to čekala, v tomhle počasí......... Ale štve mě to, že nejsme ještě úplně přestěhovaný, Davídek by spinkal na zahradě a Máťa by mohl být doma, takhle se bojím, že to na něj přenese......
@misi.21 moc držim palce s těmi očičky, určitě to dobře zvládnete a pomůže to :wink:
12. zář 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ajej vim že jsi psala že dáváte tu mastičku a nejdřív kapičky, ale myslela jsem že ještě budou malé dělat znova nějakou kontrolu..no tak hlavně at ji to pročistí co nejrychleji, je malinká tak to pak zaspí a určitě ji bude mnohem líp.ty pokud možno raději počkej na chodbě, já teda netuším jak jí to budou dělat..ale bývá to tak lepší..
12. zář 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hele, sice ty kanálky nejsou žádná sláva, ale budete mít klid, než jí kapat kapky, který jsou jí taky nepříjemný a nepomůžou....
@lukava jj, necelá tisícovka...jinak nástup do školky znamená nemoc, Míša už dostala cosi na imunitu, tak snad bude dál odolávat, jinak už je dobrá, jen Verča stále soplí :frowning2:
@msevy tak aspoň jste vydržely týden, my jen dva dny :angry:

Jinak Míša chodila do školky ráda a moc se těšila, ale dnes mi teda dala, nechtěla a plakala, učitelka ju pak už lapla a odtahla, tak jsme na ní nachystaná, ať jí odvede, ale lidsky a né jako zvíře :angry: uvidím ještě zítra a pokud bude i zítra dělat tuhle metodu, tak jí řeknu, že je Míša člověk a že bych byla ráda, kdyby jí odtáhla trochu lidsky a né že jí tahne za ruku, jak prase, div jí ju nevyvrátí :angry: ale šal jsme se pak podívat a hrála si s učitelkou, takže zase je dobrý, že ju zabavila a né jak ve vedlejší třídě, kde holčička chodila po třídě a furt plakala, nikdo si jí nějak nevšímal :unamused:
12. zář 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa
@ssimmikk jojo,snad jí to pomůže. jde s námi chlap,abych mohla zůstat na chodbě. někde prý rodiče nenechávají a někde jo,mě bude stačit,že ji uslyším chuděrku. Na kontrole jsme byli v pondělí při poradně a dr mi rovnou napsal žádanku. má to pořát stejný. navíc má jedno očko drobnější,tak říkal,že to asi kanálky jsou. já jen doufám,že to půjde hladce a nebudou jí tam trápit dlouho...a taky jsem zvědavá,kolikrát budeme muset jít.
12. zář 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj, počkej na chodbě....já jsme chodila s Míšou sama a pěkně to se mnou vždy zamávalo, takže ať si tatínci taky užívají :wink: jsme manžovi říkala, že s Míšou po pohotovostech a všude jsme lítala jen já sama, tak teď je na řadě on, já jsme u Míši snesla hodně, teď už bych to asi nedala, na pohotovosti jsme byly někdy i několikrát za měsíc, na oční, pak chodila na rehabilitace a kontroly s nožkou a k tomu vše to povinný co mají všichni a už tohle nechci zažít :unamused: drž se,bude dobře, malé se uleví :wink:
12. zář 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk snad jo. Já zatím chodím na poradny sama,ale asi se nechám objednávat co nejdýl,aby chodil Peťa s náma. Přeci jen,když na ní vytáhnou jehlu a ona tam bude řvát,abych se tam nezkácela :slight_smile:
12. zář 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 dítě tě naučí vydržet :slight_smile:
12. zář 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si chatuju s kamoškma a málem jsme zapoměla jít pro Míšu :grinning: jsem to, ale matka :confused: tak já utíkám, zrovna Verča usnula :rolling_eyes: budu jí muset oblíct...
12. zář 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Fiťa sa vzbudí v noci většinou 1x,a s dudlem zas hned usne,tak myslím,že hlady to nebude.Teď jsme dorazili z prohlídky a moc potěšená nejsu,malý málo přibral,za 3 týdny 300g,přitom mám pocit,že roste před očama,tak nevím :cry: jinak je prý šikulka :slight_smile: přijde mně ale hodně dlouhý a když jsem chtěla,ať ho změří,tak prý až ve 4 měsícoch :confounded: nevím co by jí to udělalo :angry: dostali jsme 1.dávku hexavakcíny,chudáček tak lítostivě plakal,že jsem málem začla taky :cry: prevenar dostanem příště,chudáček,to abych sa psychicky připravovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co jsme přišli,tak chce byt furt u prsa,no to zas bude den :zipper_mouth:
12. zář 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa co se homeopatik týče, tak mám prý před každým kojením nechat rozpustit 5 kuliček pod jazykem a nemám si všímat návodu na krabičce :fearful: mám brát do té doby, než nebudu mít dostatek mlíka.. tak uvidíme, dnes odpoledne mi pro ně Péťa zběhne, v lékárně je neměli, tak to objednávali.
Co se slevy na dítě týče - ty když nemáš příjem (HPP) a neodvádíš daň, tak si nemáš z čeho uplatňovat slevu. Pokud máš dohodu o provedení práce, tak nějakou daň odvádíš, nevím teda, kolik Ti to vychází, jaký máš plat a jestli ta daň kterou bys měla odvést dosahuje výši té necelé tisícovky, co si můžeš uplatnit slevu. Lepší je, když si uplatní otec dítěte, musí do práce odnést rodní list dítěte a čestné prohlášení podepsané tebou, že Ty si neuplatňuješ slevu na dani. Dělala jsem personalistku, naší mzdové účtárně stačilo, když podepsala manželka a nemuselo být ani potvrzené z její práce, když si náš zaměstnanec tuto slevu uplatňoval. Do toho potvrzení jenom napíšeš "Já XY, narozená, bytem, čestně prohlašuji, že nepobírám slevu na dani na dítě Jméno: rodní číslo... a tvůj podpis
12. zář 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak se hlasim po delsi dobe musim se sverit ze uz zase pekne plne kojime ty prasky nam pomohli bylo to tezky protoze jsem dva dny mela malyho poorad u prsa asi sme do toho meli rustovej sprut takze parada ale mam desnou radost :slight_smile: venku je nadherne cely vikend jsme byli venku v zoo uz tam nejdu :slight_smile: takovejch lidi a pak v lese ten klid byl bozskej nikdo nikde jen vitr vlal a nesl sebou rev naseho malyho :D uz jsem objednala fusak malymu protoze se bojim ze bude zima kazdou chvili i kdyz to tak nevypada :slight_smile: a rukavnik na rukojet jen takova blbost pro me doufam ze to dobra vec :slight_smile: jinak se chci zeptat asi nevite jestli se da do kocaru primontovat rucni brzda bojim se ze mi to v zime ujede mame tady vsude kopce a jestli to bude jako minulej rok tak se bude klouzat.
12. zář 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek