• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@mili01 co vy s těmaočíčkama? máte to už dobrý??možná si to už psala,ale jánějak nestíhám dočítat...

Už jsme doma,nechali nás oba na chodbě,slzela jsem hned jak jsem ji uslyšela,chudinka. prý to měl ucpaný už od porodu a že se to podařilo lehce propíchnout,ve středu kontrola,ale prý by to mělo být dobrý. Dostali jsme kapičky,že i ten zánět tam je,ale už by se měol podařit ho vyléčit. Má je červený chudinka a poplakává,ted´ se uklidnila u prsa,tak asi usne. vytéká jí čirá slzička z koutku jak u mě leží,tak to snad bude dobrý,vždycky jí hned tekly mléčný a sráželo se jí to tam.
12. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 máte to za sebou,to je dobře!cítím s tebou,muselo to být těžké,mně stačilo dnešní očkování a Filípkův lítostivý pláč :cry:
12. zář 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 s očičkem furt blbý, 2x denně jí kapu OpthalmoSeptonex, ale má ho pořád ulepený, když se vzbudí :frowning2: v pátek jdeme na kontrolu, obávám se, že se to nezlepší a budeme muset podstoupit to co vy... mě jen tak napadlo, jestli jí to nemůže bolet a proto přes den nespinká... :cry:
12. zář 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 mě taky přes den nespala a teď poslední tři dny spinká aspoň 2 hodinky v kuse. Takže si myslím,že jí to nebolelo.Ale každý mimi je jiný,třeba jí to řeže nebo něco a pak spinkat bude. Jsem ráda,že už to máme za sebou,sice tam ještě jdeme,ale pokud jí z nich nepoteče hnis,tak už nám asi nic dělat nebudou. Aspoň jí už nemusím trápit věčným vytíráním očíček,nesnášela to.Mě dr řekl,že pokud kapky po 4-5 dnech pořát nezabírají,tak to zánět není a je potřeba,aby se na to podíval oční...
Vyžehlila jsem plnej koš pro Simonku a začala velký,ale pobrekávala,tak jsem to uklidila,že už se budí a ona zase na tvrdo zabrala. Já už to samozřejmně nevytáhla,tak pak si s ní bude manžel hrát a já něco přejedu,ať se to málí,dneska zase dvě pračky vypraný...Už je s ní pořádná sranda,jak se rozbreptala a věčně se na nás směje zlato moje :slight_smile:
12. zář 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , tak jsem Vás dočetla ... koukám že očička dopadly dobře a už to má prcinka za sebou, další dítě zase marodí do toho se stěhují atd. Ty úlevy na daních stačí když dáš jak píše mili čestné prohlášení, že Ty si je neuplatňuješ a manžel to s RL zanese do práce. Ruční brzda nevím jestli jde domontovat ke kočárku až později ... já si raději vzala kočár rovnou s ručkou když se chodí z kopce.
JInak mám holky novinku, dneska jsem podepsala rezervační smlouvu na koupi domu. Tak to je zase odemně novinka :wink: Nikča to všecho objezdila semnou .... Tak se už těším až to vyřizování a lítání po úřaděch bude za námi všelijaké přepisy a papírování a pak ještě to stěhování ... no mazec když si to představím, ale zároveň se moooc těšíme ... nejvíc pes na zahradu :grinning: a Nikča na pískoviště a houpačky :grinning: :grinning: :grinning: co jí tanínek na zahradě udělá ....
12. zář 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka ty jo,tak to jsou krásný starosti,tak jste nakonec našli co vám vyhovuje. Jojo,Niky se bude mít...To mi tady právě chybí,jít s malou jen tak na zahradu,jinak jsem v bytě spokojená. Ještě že mám rodiče a sestry na vesnici a navíc pár kilásků,takže se u toho ještě projdeme :slight_smile:
12. zář 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj to budou hezké starosti .... :grinning: :grinning: :grinning: hlavně to vybalování a kam s tím :grinning: Byt je fajn, pokud nejsou děti a zvířata ... my jsme tady byli už delší dobu nasraní :grinning: :grinning: :grinning: nemůžeš si tady opíct ani špekáčka ... a když tak v troubě a to není ono .... i když ty špekáčky už taky nejsou co bývaly ... je samá mouka sója no hnus ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no my to máme dobrý,že máme 5 minut pěšky manželovi rodiče,tak když máme chuť,jdeme grilovat nebo opíkat tam. Ale jasně,svoje je svoje... Hlavně když se nechce někde trajdat,tak jenom vylezeš na zahradu a je to...
12. zář 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 díky za info, měla jsem za to že jsem kdysi podepisovala jen čestné prohlášení, je to přeci kravina to dávat na sociálku a nebo do práce kde jsem ale vlastně už jen bývalá zam..já ty homeo koupila jen v takových ampulkách na kterých není psané vůbec nic..
jela jsem do Kolína, nejdřív na tu evidenční kontrolu. pánovi jsem auto předala a najel si tam jak potřeboval.ani jsme nečekali tak je to prima.no a ve městě jsem nestihla total nic i když jsem tam byla pomalu tři hodiny.došla jsem do dětského obchodu ke známé, měla taky jen ten molitanovej klín, ale sežene mi ten z té studené pěny a zakecaly jsme se..pak jsem kojila a krmila a stihla jsem skočit už jen do billy, dokoupila jsem tam tři ty baliky těch velkých podložek přebalovacích..jsou pevnější jak ty obič tak si myslím že na doma když je přepůlím že budou v poho
@msevy tak sláva že už se stěhujete, i když o něco dýl než jste plánovali, ale to si myslím že je uplně normální. spíš by bylo divné když by vám to vyšlo podle plánu :wink: . my museli stíhat, rozbourali jsme si místnosti ve kterých jsme bydleli. měli jsme na to prázdniny. holky byly u našich a já s pavlem spala ve stanu.holkám jsme jen tak tak stihli smontovat postele a ráno šly do školy a my ještě nějaký ten pátek spali na zemi na nafukovací posteli, to byla katastrofa.po chvíli to začalo utíkat a jak se pavel strašně mele v noci tak já lítala jak blázen a když se ráno zvednul tak ďaha a já ležela total na zemi. doufám že sem dáš nějaké fotečky :slight_smile:
12. zář 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no to je novinka, moc gratulujeme a držímě pěsti aby vše klaplo jak má..no a nakonec jste sehnali domeček rovnou k nastěhování? takže budete jen malovat a hurá balit kufry? je to prima, hlavně právě na to že vylezeš z baráku a můžeš posedět na zahrádce a kolem může dítko běhat.já v bytě nikdy nebydlela, super to je u našich, ti mají přízemní baráček, hoky pořád na dvorku, vedle mají kámošku a už lítají jednou k nim a pak zase k nam.tady co bydlím jsme v patře a to už není takový, hlavně kolem děti nejsou tak se na zahradě nudí..asi je to i tím že u našich je fakt prostor tak tam hrají všechno možný jak s mamkou tak brácho.tady máme barák uprostřed pozemku což není špatný ale žádná pořádná plocha..venku máme jen lavici na sezení, ale buduje se terasa se vstupem z kuchyně rodičů tak bude v létě pohodlnější sezení..jak je baráček tak je pořád práce, ale když si děláš na svém tak to baví (až na vyjimky) :grinning:
12. zář 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
chjo - tak po týdnu ve školce máme angínu a antibiotika. V pátek na kontrolu, ale co mě docela straší, že to chytne i Davídek. Zatím spíme všichni v jedné místnosti, tak to by byl zázrak, kdyby to nechytnul taky..... Holky nevíte, může se s angínou na chvilku ven? Když nebude horečka? Nemám tu nikoho, kdo by mi vzal Davídka ven, tak budu jezdit asi s oběma na baráček, aby byl Davídek na zahradě.
12. zář 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy když nemá horečku´, nebude běhat atd., tak na chvíli může, jemu to jen prospěje na tu rýmu a dýchání....dobrá je zvýšená poloha při spaní, ale to asi víš :wink:
12. zář 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 buď ráda, že jste u toho enbyly, já jsem musela Míšu držet a nikdy na to nezapomenu :frowning2: nechápu na co tak dlouho mudr.čekala než vás tam poslala, Míša měla kapky tejden, ty nepomohly a hned jsem byly odeslány na oční na KO a tam hned výplach...
12. zář 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vás čtu, že ti co nemají baráček, tak by rády měly, máme taky byt a jediný co můžu říct, tak i když jsme u babičky anebo u známých, dke má malá zázemí-pískoviště, bazén atd., tak chce stejně na hřiště, koupák atd., prostě mezi děti, doma mají furt to stejný avenku ej to po každé jiný, tak asi proto, já s bráchem jsme vyrůstaly na baráku a na dvoře jsme byly jen když jsme měly zaracha :grinning: jinak nás dvůr nezajímal :sweat_smile:
12. zář 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak děti snad spí, tak jdu juknout
12. zář 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@msevy jo a nesmí teda na sluníčko, i kdyby měl třeba jen rýmu že oni natečou ty cesty a pak je to ještě horší, tak mi to vždy říká i mudr.a už druhá :wink: pochybuju, žese s ním stejně teď ven dostaneš, bude unavenej....nebo nééé? :sweat_smile: :grinning:
12. zář 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem dnes z tý naší hotová.. celý den usínala u jídla... trochu si cucla (buď z prsa, nebo z lahvičky max 20 ml nutrilonu) a hned u toho usnula... když jsem jí ale dala do postýlky, tak po 15 minutách byla hned vzhůru a plakala, že má hlad, cpala si ručičky do pusy... dokonce odpoledne jsme šli na procházku a to samý, krmila jsem jí na ulici z lahvičky v kočárku :confounded: dorazili jsme domů, okoupali, kojila jsem jí a asi po 20 minutách pustila prso a zase spinkala... dala jsme jí odkrknout, tak se trochu probrala, vypila ještě z flašky 70 ml nutrilonu (normálně dáva tak 120-140) a zase usnula. Tak jsem ji odnesla do postýlky a spí doteď - už hodinku. Tak normálně nevím jestli není nemocná nebo jestli jí něco není a já matka začátečnice to nepoznám :confused: @lebapa - odpoledne mi Péťa donesl z lékárny ty homeo, a na tý ampulce taky nic není. Mně ta laktační řekla jenom, že před každým kojením 5 kuliček rozpustit pod jazykem a nesmím předtím mentol - tudíž ani umýt zuby. Ale jak jíst nebo pít - to vůbec nevím.. Už jsem spořádala 10 kuliček dnes odpo..
Taky se divím, že když malá vypila dnes míň nutrilonu, jestli by se mi udělalo za odpoledne tolik mlíka? že jí stačila poloviční dávka nutrilonu? no jsem zvědavá, kdy se vzbudí. Nomálne se budí ráno kolem 4-5, ale dnes dřív zaspala a měla míň nutrilonu, tak to asi budem vstávat dřív i v noci...
@misi.21 uvidíme v pátek, co mudra řekne - už bude naše zpět z dovolený, ta zastupující nás nechtěla ani vidět... tak hlavně dobře, že vy už to máte za sebou a budeme držet palce, ať už je to ok...
12. zář 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, začíná se nám tady klubat sluníčko. Holky jsou na cestě do školy, já už peru a musím se pustit do práce z práce. snad mě to naše mimi nechá.myslela jsem jak si to udělám večer, Honzin padnul ale já taky. Holky se poslaly do postele samy.Baru přišla kručet jestli natajno smí ke mně, ač jsem jí neřekla že smí, jen že bude zle jak to Léna zjistí tak si ke mně vlezla...no to byla noc, pořád cpala nohy nahoru, ležela šejdrem.jednou mě kopala do břicha, pak jsem kojila Honzina a ona tu nohu zvedla až na něj.ještě že jsem jí chytla, klimbala jsem při tom jídle i s mladým a pak snad ještě 2x . nikdy to nedělala, asi ještě cvičila, byli od sokola do půl sedmý cvičit tak asi jela pořád dál.. :grinning: no už má u mě smůlu..
@mili01 no tak to máš stejné balení jak já, asi bude všude nastejno..měla jsi si objednat víc balení, když to budeš dlabat takhle povíc tak je to hned pryč, udávají tam jen gramáž ani ne kolik kuliček. Jak píšeš s tím jídlem tak to my máme v noci.hned teda spí dál, ale taky mu stačí ta moje troška.dneska jedl po koupání, to mu přidělávám 60 ml a pak až kolem druhé hod.jenže ve čtyři znova, v pět byl opět vzhuru a na šestou jsme vstávali..dělá mi to takhle dost často. ale kdybych mu přidělala sunar tak to stejně nebude a ani mi to až tolik nevadí, protože jak se napucne tak pak často blinká a to z něj lítá šíleným způsobem
13. zář 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no nám ty první kapky na pár týdnů zabraly,pak druhý už ne a tak nás poslal. dneska má zse hnis,tak musíme poctivě kapat,aby se zbavila toho zánětu. Uvidíme,co nám zítra na kontrole řeknou..
13. zář 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 s tím jídlem to u nás min. týden měly to samé.za pár dní se nám to zlepšilo,ale to jedla třeba po hodině a vždycky usínala a nenajedla se.měla jsem jí většinu dne u prsa.
13. zář 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,dneska bude asi pěkně. Za chvilku přijede mamka,tak pak půjdeme ven a na ten utz. Včera spala malá odpoledne přes 3 hodiny,tak večer usnula až ve 23 a ve 4 už byla vzhůru a vstávali jsme v 8.Tak doufám,že dneska to bude lepší a usne dřív. Většinou spíme tak od 21 do 1O a 2x kojíme.
peru poslední pračku,konečně je koš prázdnej. Taky mi dneska přišly bodýčka tady z koníka a musím říct,že jsou jako nový...tak k ní ještě musím mrknout,jestli něco nutně nepotřebuju :grinning:
13. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 aha, já mylslea, že vás tak dlouho zkoušel léčit :sweat_smile: tak hlavně, ať jsou očička brzo fit :wink:
13. zář 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já jdu odpoledne na ten pohřeb a je mi pěkně špatně, nervičky hrajou :frowning2:
13. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk přeju pevné nervy,to zmákneš!co babička,jak to zvládla?
13. zář 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás taky slunečno,hned bych šla s malým ven,ale mosím neco uvařit a taky zas žehlit :angry: tak asi počkáme,až dojde taťka z práce a půjdem až odpo.Máte někdo aj dudlíky od NUKU?Abych nekoupila něco "závadného",já sa v tom nejak neorientuju :unamused:
13. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa to kopání je mazec,že? :slight_smile: já sebou taky pěkně škubu,většinou hraju ve snoch volejbal :wink: a můj taky kope,ten zas ve spánku hraje fotbal :wink: takže jsme "kopací" dvojka a kopem sa navzájem :grinning:
13. zář 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena jj, já mám od Nuku a žádný problém.
13. zář 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tak co, volala jsi? samotnou mně to zajímá, jak to je.
13. zář 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - horečka ustoupila a už zase řádí jak čert. Před chvílí si vzal grep a hrál s ním fotbal. V tu chvíli si říkám, že tak horečka byla i k nečemu dobrá - byl chvilku klid:slight_smile: Dneska je naštěstí pod mrakem, odpoledne chci ject s nima na zahradu, Davídek byl včera kvůli Matýskovi celej den doma.
13. zář 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena od Nuku nesplňovaly normy sklinky, že to mělo BPA, teď když něco takovýho kupuješ, tak to má mít správně na sobě nebo na obale napsáno BPA free nebo BEZ BPA :wink: jinak děkuju, zvládnotu to musím, ale teda od rána jsme neklidná :unamused: babička strašně plakala, já sjem tam nakonec s mamkou nejela, protože jsme neměla kam dát holky, jela tam mamka s druhým strejdem, babička se ptala, kdy ju mamka za ním vezme do špitálu a oan jí řekla, že už není....strašně prej plakala a pak ale řekla, že se musí držet a nespadnout....babička si toho v životě vytrpěla hodně a nechápu, kde v sobě tolik síly může člověk vzít, fakt tohle nechápu a nechtěla bych mít život jako měla ona :frowning2: mamka jí teda dává léky na uklidnění a jak tam došla dala jí tay, takže je utlumená a je to lepší, jinak by to bylo moc špatný :confounded: děkuji za optání
13. zář 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek