• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@msevy ale te´d přiznej barvu, ty jsi byla jako dítě jiná??? :grinning: jako mně jak se taky ulevilo, tak jsem byla v mžiku zdravá :grinning: to je asi všude, tohle znám, jednu chvílu leží, člověk .neví co dělat, aby srazil horečku, lituje dítě a ono pak vyskočí a je zdravé jako rybka :grinning:
13. zář 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk :grinning: :grinning: jako 3letá nevím, ale jak jsem poctivě ležela, když jsem chodila do školy..... ne že by mi něco v tu chvíli bylo - ale znáš to. Před písemkou byla vždycky nejvyšší teplota :grinning: No, teď se mi topěkně vrací :grinning: :grinning:
13. zář 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Díky uvidíme jak to všechno bude ... a jak se tam bude bydlet ....
@ssimmikk vím jak to je, že děcka jsou neraději s děckama .... ale víš jak zahrada je zahrada a když tak kamarádi pak můžou k nám ... třeba nebudu taková semetrika máma aby se mě báli .... :grinning:
Jsem ráda, že to babička zvládla ... ještě dneska to bude pro Vás nejtěší a pak se to bude už zlepšovat. Tak se tam všichni držte !
13. zář 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Ahojky mám dotaz ... když jsi vybírala ty spotřebiče do kuchyně, brala si normální lednici a nebo ameriku? Když ameriku tak od jaké značky? Jo a už máte kuchyň namontovanou? Jka to nakonec ten stolář udělal ? Jste spokojení je hezká? Až to bude komplet musíš dát tady fotečky ať se pokocháme :slight_smile: ...
13. zář 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já zase díky za info ohledně těch "NUKŮ" :slight_smile: chudák babička,ale je určitě lepší,že to ví.Mně připadá,že čím těžší život člověk má,tím toho (paradoxně) víc snáší,je to mazec,co všecko sa mosí vydržat,babička je silná,tak ať už to máte za sebou a ustojíte to!
13. zář 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy já jsme až nedávno mamce přiznala, že jsem teplotu nikdy neměla, že jsme máčela teploměr do čaje :sweat_smile: :grinning: takže až s ebudou měřit jednou holky, tak budu stát u nich :grinning: ale chytrá dětská hlavička ví, že dkyž jí jena zvracení a motá se hlava, tak maminka nechá doma :sweat_smile:
@hradilenka no ono jde o to, že na zahradě je dítě pod dozorem a to snad žádný dítě rádo není :grinning: nevím, nás brzo dvůr omrzel a vidím to i na Míši, že je tam chvílu a už se cpe na hřiště, uvidíš, jak to bude u vás, my jsme právě proto začaly uvažovat spíš nad chatou, ale dky na ní bude, to teda nevím :sweat_smile: :rolling_eyes:
@slena to se netýká jen Nuků, ale všech flašek a dudlů, je to uzákoněny od 1.7.myslím nebo tak nějak, že podle EU nesmí obsahovat výrobky pro miminka BPA, já jsem doma měla flaše, který to měly a nepoužívám je :confused: dřív se to používalo a žijeme do dnes, ale dkyž už vím, že by to tam být nemělo a přečetla jsme si o tom, že se to uvolňuje do mlíka-čaje, tak to malé dávat nebudu....
13. zář 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena jen vím, že NUK zmiňovaly taky , že ho prodávaly s tím obsahem BPA, taky lahve od Bočka-ty jsme měla já atd....ale koukala jsme, že už to má napsaný an sobě snad vše :wink:
13. zář 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena jj, to je pravda, život se někdy umí pořáně vyřádit, ale ona je tak hodná, že to není ani možný, děti miluje a takovej život měla a třeba tchýně nebo moje druhá babka, tak ta v pohodě, žila s dědkem než umřel dobře, nebo jako rozhdoně o moc líp než babička a má se fajn do dnes až teda na nemoci, ale kdo je nemá, že?! Život je někdy fakt krutě nespravedlivej :angry:
13. zář 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj díky,na to BPA dám bacha!Jj život je fakt někdy nespravedlivý,ale s tím nic neuděláme,bohužel.Většinou ti hodní to mají vždycky horší,všechno sa na ně se.e :angry:
13. zář 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - ahojky , brala jsem normální lednici s mrazákem od Siemens, typ Ti teď neřeknu, ale odpol.jedu do bytečku, tak si to opíšu. Návody mám taky tam, tak mě čeká několik dní studia:slight_smile:) Kdo měl a má doma myčku - nepochopí:slight_smile:) Nějaký fotečky kuchyně mám, tak to sem dám, ale je tam ještě spousta dodělávek. Truhlář si musel odvést dveře od mrazáku, protože je škrábnul, tak je musí znova přestříkat, a další a další, co ještě nestihnul.
13. zář 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý náhled na moji novou vysněnou kuchyň :slight_smile: Zleva : lednice s mrazákem (tam chybí ty dvířka), potrav.skříň, dál myčka, odpad.koše, šuplíky a vpravo mikrovlnka a trouba. Před tím barový pultík (pro mě hlavně důležitá pracovní plocha navíc). Nahoře ještě chybí sokl, aby byla kuchyň úplně vestavěná. No a dovybavení:slight_smile: Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměla myčku, vařím doteď na starým sporáku s troubou, používám obyč.mikrovlnku, tak jsem z toho trochu vyděšená :grinning: :grinning:
13. zář 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se vrátili z utz. Ani ten dr nevěděl,proč si nás pozval. Řekl mi,že jevšechno dobrý,ale stejně nás objednal za půl roku zase na kontrolu,tak já to nechápu. Bylo to teda děsný,malá spinkala,tak jsem ji musela vzbudit a plakala a plakala,takže to trvalo hrozně dlouho,protože potřeboval,aby byla v klidu. Já byla spocená až na prdeli a chtělo se mi brečet taky. Nakonec jsem jí musela dávat glukózu stříkačkou,aby byla aspoň chvilinku v klidu a mohl jí prohlídnout.A zítra jí čekají zase ty očíčka,chudák malá,ta si užije. Už chci aby měla klid.
13. zář 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy My právě chtěli brát ameriku, tak ještě nejsem rozhodnutá jakou značku. Jinak myčku mám už asi 12 let ... a nedej bože se mi pokazit.... už mám druhou bosch .... první jak se pokazila, tak jsem byla bezradná z toho mytí ( člověk rychle zapomíná jaké to bylo kdysi ) :grinning: :grinning: :grinning: a neustálý binec na lince , tak to pěkně ten bordel schováš do myčky ... uvidíš sama ... za chvíli Tě bude štvát, že to z tama musí někdo vyskládat :grinning: :grinning: :grinning:
Kuchyň máš hezkou ( na mě malá pracovní plocha ) , ale chápu, že jsi omezená místem. Malovat barevně nebudete?
13. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 chudák malošek ... má to jednu výhodu a to sice tu , že tak malé děti si to neúamatují ... ale je jasný, že bolet je také všechno bolí ... ale jak je už dítě větší , tak má strach z doktorů. Co zase bude .... tedy aspoň já to tak jako dítě prožívala, když jsem chodila k ušnímu jednou mi píchli ucho a pak jsem tam už nechtěla ... zubař jak by smet :grinning: :grinning: :grinning: Z něj mám strach dodnes ... ani ne tak strach jak je to nepříjemný :angry:
13. zář 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy máš krásnou kuchyň. mě ti než jsme udělali tu naši a jen se čekalo až se k tomu dostaneme tak už jsem byla naštvaná že musím stát u dřezu a přitom tu hodinu bych mohla být s holkama..pak to bylo jak píše hradilenka..dohadujeme se kdo to nádobí vůbec vyndá..většinou to je práce holek, já to tam dávám..jim a tatínkovi se tam stále daří dát jen polovinu toho co mě..to študování znám, mě dala zabrat lednička, máme ji s tím 6smyslem, xx funkcí a stejně to nepoužívám a naopak musím dojít prozkoumat papíry jak se rozmrazuje..naposledy jsem musela akutně tak jsem ji klasika vypnula :sweat_smile:
ty jo, to budete mít super z toho vašeho pidi bytečku do takových prostor...jen si za pár vzpomeneš na uklízení, já než dám dokupy vždycky to co jsme vytvořili tak můžu začít nanovo..no holt si to bere daň :dizzy_face: :fearful: :grinning:
13. zář 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 prdelka malá, to jí teda blbě probudili..a zítra nanovo..no je fakt že jako maminky jsme z toho mnohem víc vyřízené jak ty děti.tak to už aby byl čtvrtek a měli jste to už za sebou vid..
já mám holky doma, Léna šla dřív, volala učitelka že má ten příšerný kašel co loni, byla s tím dva měsíce doma a nezjistili od čeho.byli jsme i na bronchoskopii a nic, jen podráždění..ted je teda nastydlá.uvidím jestli ji nechám zítra doma, asi to tak vypadá a pak zas pomaže..pije čaj, od kamarádky bylinkářky mám nějaký jeřabinový bonbony, do toho si dejchá a bere ty její léky..jinak už nevím co, snad to zabere..takže školkou to začíná a pak s každým podzimem rok co rok se to opakuje až do vypadnutí z baráku :cry: :grinning:
13. zář 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa :grinning: :grinning: :grinning: taky jsem simulovala , halvně když byla velká písemka z matiky ( měli jsme pěknou Kr...u učitelku ) .... tak jsem zkoušeloa kde co ani třešně s mlíkem nezabíraly :grinning: Pak na škole jak jsem byla v Brně , tam jsem si psala omluvenky už sama ... naštěstí měla maminka jednoduchý podpis na falšování ... :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka - tohle je jediná místnost, která zůstala zatím bílá, chci pak časem vybrat nějaké tapety (na zeď u barového pultíku) a na zeď u TV. Ale to až podle zařízení. Nemáme ještě ani stůl, sedačku, nic. Tak pak chci podle toho. Ve starém bytě mám pracovní plochu asi 70cm, takže tohle je pro mě luxus, když připočtu i ten pultík :grinning: :grinning:
13. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lebapa - tak děkuju:slight_smile: Stálo to hodně nervů prosadit si věci podle svého, ale snad se to vyplatilo:slight_smile: No ono s tím bincem - v malém bytě je to snad ještě horší.....jak já říkám - čím menší byt, tím větší bordel - je to tady totiž víc vidět :grinning: Teď bych vám přála vidět, jaký čurbes máme doma (ve starém bytě) - všude krabice, prádlo - hrůza a děs. Kdyby nás navštívila sociálka tak mi snad odeberou děti, v jakým prostředí teď žijou:slight_smile:) Ale v novém bytečku....tam má Máťa luxusní pokojíček :grinning: To je jediná plně zařízená místnost - už chybí jenom nějaké dekorace na zdi a světla.
13. zář 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - jo v simulování jsme měli nastudováno všechno - sůl do ponožek a spát v nich (způsobí prý horečku), já uměla vždycky udělat "nemocný" oči a třít si čelo tak dlouho, že jsem tu teplotu "fakt měla" :grinning: :grinning: :grinning: Ale teploměr do čaje jsem nikdy nedávala, měla jsem strach, že se to zapaří a pozná se to - mamka byla učitelka, takže to jsem musela vymýšlet něco jinýho :grinning: :grinning:
13. zář 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - ledničku jsem ve finále vybrala trochu levnější, než jsem chtěla, abych si mohla pořídit lepší myčku :grinning: Ještě jsem neměla možnost nic z toho vyzkoušet, tak uvidíme o víkendu. Myslím, že pár jídel bude nepoživatelných než si zvyknu, ale zase se těším na to, že nebudu muset stát u dřezu - hurráááá!!
13. zář 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak mám dnes vše za sebou a jsem ráda....jinak manža dnes hlídal celý odpoledne obě holky, byl s nima i na hřišti a v pohodě :slight_smile: ve školce jsme s učitelkama probírala Míšu a vypadá to, že to bude ještě dlouhej boj, nezapojuje se do kolektivu, prostě nespolupracuje, na vše má tisíc odpovědí a o ránu nemluvě, to si ju trhám z krku dolů :frowning2: :angry: učitelka říkala, že se na ní musí zapracovat, protože s takovou nezvládne školu, je šikovná, pozorná, ale spolupracovat odmítá, nechce se zapojovat do kolektivu a na to si stěžovali už na domečku, kam chodila, tak přemýšlím, dza nenavštívit psychologa, prej má v sobě nějákej blok...takže se to bude muset řešit, 22.9.jsou schůzky a mám se ještě teda domluvit s ředitelkou a pa s dětskou mudr., prej je strašně hodná, šikovná, ráda se učí novým věcěm, ale prostě domluva a kolektiv jde stranou, máme to s ní těžký od malička, tak snad se to fakt zlepší....
13. zář 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak se hlásíme po víkendu. Měli jsem opět hektický víkend a včera jsem byli ještě u tchánů.
Muísm se smát jak popisujete ty výmluvy do školy. Já jsem ani nijak lhát nemusela. Nás do školy vypravovala babička tak tu jsem vyždycky obelstili. Nejčastěji jsem sklepávala teploměr aby tam byla teplota. Na základku jsme chodila celkem poctivě, ale na střední to bylo horší. To jsem byla za školou skoro pořád. Občas třídní volala taťkovi kde jsem. :slight_smile:
13. zář 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy myslím že jsi volila dobrý kompromis..takže ted už jen nakoupit sůl a leštidlo a může se mýt samo :grinning: :grinning: u nás to poslední dobou je i kolikrát že dojde příbor a holky si ho vytáhnou z myčky a tím to hasne, ale tyhle stavy mi vadí, moc se teda chlubit nebudu..jak je mimi a holky přijdou ze školy tak je musím nechat rozdejchat..dneska jsem myla, zítra ony budou uklízet :grinning: . Jo a co jsem ocenila uplně nejvíc, že to nádobí nemusím utírat.mytí mi až tak nevadilo ale to utírání..za chvíli se naučíš roztahovat, mýmu chlapovi je linka malá..na mě akorát, mám jí asi jako ty jen uprostřed mám sporák a nemám ten pultík..nad tím jsem taky uvažovala, ale uprostřed místnosti máme schody do patra a to by jsme se asi ještě s jídelním stolem už nevešli.no a s tím nepořádkem..v malém bytě když jsou všude hračky tak asi nemáš kam uhnout s nohou, tady jo ale budou stejně uplně všude. já už to vidím tady za rok, vedle obýváku má pokojíček, ale hračky tam stejně nebudou nebo spíš nebudou jen tam.. :confused: :sweat_smile:
13. zář 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no po dnešku už vím, že mám homeo kuliček tak maximálně na 2 dny ještě :frowning2: budu muset dokoupit další balení určitě. Jinak - psala si tady něco o jídle a pití před a po - jelikož tam není návod, mohla bych tedy poprosit o ty rady, co se smí a co ne? Já vím jenom o tom mentolu. Malá jak mi včera usnula, tak se vzbudila o půlnoci, byly jsme vzhůru až do 3 hodin. A pak se zas vzbudila ráno v 6. Tak nic moc noc :frowning2: Dneska mi usnula u prsa, ale kojila jsem jí po koupání snad hodinu, teď je v postýlce asi 15 minut, to jsem si Vás dočetla, tak jsem zvědavá, kdy se vzbudí. Nevěřím, že jí prso bude stačit, i když jsem jí krmila i před koupáním a to měla i Nutrilon.. tak uvidíme.

@msevy kuchyň moc hezká, my k té naší pidi kuchynce plánujeme právě udělat taky pultík - jak ho máte široký? a jaký skříňky se tam schovávají? dveře nebo šuplata?
Péťa má dnes noční, vlastně samá noční až do pátku, tak jsem zvědavá, jak to budem zvládat s malinkou...se moc asi ani nenajím, když on bude přes den spát a v noci nebude vůbec doma... když je doma, tak mi docela pomáhá, vůbec se nestarám o vaření a nákupy... dobře jsem si toho chlapa vybrala :grinning: ale :zipper_mouth: ať to nezakřiknu :dizzy_face:
13. zář 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 akorát tady studuju ty bylinky a našla jsem tyto stránky..píšou tam že na kojení je dobrá polívka z kapra..tak to fakt teda nedám, kor jak tam popisujou jak si jí uvařit :confounded: http://www.azrodina.cz/2133-kojeni-rady-a-pomoc-prirodni-receptar..najdu tu diskuzi jak si tam o tom jídle psali, ale pamatuju si mentol, kávu, čokoládu..to je asi to hlavní, nejíst před a po hodinku..
já mám chlapa celý týden pryč, přijel v sobotu nad ránem a v pondělí ve čtyři zase mazal a teď se modlí aby náhodou ho nenechali venku i přes tento víkend, taky si zvyknul s námi být doma..dopol toho moc nenadělám, Honzík dneska jedl přesně jako Miri, na spaní se klasika najedl a padnul.Když jezdí Pavel na noc tak mi to přijde horší jak když je týden pryč. Musím mu uvařit, domů jezdí na pauzu - celkově tak na 8 - 9 hod. ale to je počítané už od doby co zastaví kamion, takže musím vařit já a ještě jsem nervozní aby se aspon trochu vyspal když jde za volant
13. zář 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa to s tím volantem to chápu, to já bych byla taky nervozní, kolikrát jsem nervozní, když jenom jezdí po noční z práce domů, aby neusnul za volantem.. když se zdrží víc jak 10 minut tak už mám nutkání volat mu, jestli je vše ok...koukla jsem na tu polévku, fuj, to fakt ne.. překvapila mě ale informace o podprsence - že jí nenosit.. v porodnici mě právě nutili si jí dát, i když se mi mlíko vůbec nedělalo, prý to podpoří tvorbu mléka.. Jinak jsem se ptala v lékárně dnes na tu jestřabinu, tak ji nikde nemají.. tak jsem si koupila alespoň čaj od lerossu, který tu jestřabinu obsahuje (zatím jsem pila kojící čaj od teekane, a tam jestřabina není) - kde jste si tu jestřabinu holky kupovali?
Nejíst před a po užití homeo vůbec nic, nebo jen ty zakázané věci?
Jdu kouknout soukromá dramata, má tam být cosi odětech, tak když malá spinká (už hoďku :slight_smile: ) tak ať to skouknu v klidu...
13. zář 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 my tu máme obchod se sypanými čaji a bylinkami,tak tam jsem kupovala tu jestřabinu.Mně zase říkali nejíst a nepít vůbec nic před a po homeopatikách,tak nevím...
13. zář 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 jj, to jsem byla taky překvapená..no na ty moje nula nula nic bych si nic dávat nemusela, tak v noci si jí občas neberu..jinak čaj od lerossu jsem pila, tam to je a i od Hippu granulovaný.ted jsem si tady v lékárně koupila od megafitu atam to není :unamused: . zítra si jdu koupit tady k bylinkářce čaj, říkala že jestřebinu nemá ale jen směs, tak aspon to.uvidím jaká bude
13. zář 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sebestka paní jsem zatím nevolala, nějak mi to nevychází.včera jsem lítala po Kolíně a dneska zas s holkama.snad zítra a doufám že mi potvrdí že to můžu i dýl , když to Mili řekli že může
13. zář 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek