• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Holky, dnes se poprvé za svůj život Míša ve spaní počůrala, to neudělala ani když přestávala s plinkama :cry:
14. zář 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 - pultík má hloubku 36cm, délka je 120cm, nad ním širší deska a má dvířka. Volila jsem ho nejenom kvůli pracovní ploše, ale hlavně taky kvůli úložnému prostoru.

Díky za pochvaly - snad se bude vařit dobře a "samo":slight_smile:))
14. zář 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky ... pěkné ráno nepřeju, protože tady u nás je mlha no hnus ... už je to jak na dušičky :grinning:
Když si vzpomenu, že za chvíli je podzim, tak na mě leze depka :confounded:
Nikik popapala a už zase chrupká ... asi mi to taky připadá jestli jí nepoleze za chvíli zub ... začala slintat ... a cpe si pěstičku do pusenky ... no uvidíme, včera jsem sondovala v pusence a zatím nic není vidět.
15. zář 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Jak to měla udělané ta Tvá kamarádka tu podlahu, že se Vám to nelíbilo? Ono asi i dost záleží na tom jak to kdo položí a udělá ten povrch ... mi to přišlo zajímavé. Dřív to byla levná varianta něcěho jiného nevšedního ... já bych třeba do lina nešla nevím proč, mám k tomu odpor z dob komunistů. Zdá se mi, že je to dost náchylné na defekty co se můžou stát. Ale chápu, že když má někdo alergie, tak mu nic jiného nezbyde.
15. zář 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Míša je ve školce, Verču jsem oblíkla ráno spící, zabalila do deky, je tam chladno ráno a je rozespalá....tak spí v kočárku.... :wink:
15. zář 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,tak dneska už nemá ani slepené řasy,ani hnis,jenom trošičku zaschl v koutku,ale jenom takovej drobeček,tak mám radost. Do neděle budu kapat a to by bylo,aby jsme to nepřeléčili.
malá mi ted´nějak nechce večer usínat,myslím,že je to tím,že začala spávat přes den. Ona by usnula,ale v jedenáct a já jak nespím do desíti,tak jsem druhej den jak kdybych flámovala :grinning: Takže ode dneška v půl osmé,v osm jí beru do ložnice a uspávám,ano stejně dřív jak po hodině neusne. Tak jsem zvědavá,jestli se na mě nevyprdne... :slight_smile:
15. zář 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko, dneska Davídek snad nespal - chudáček tlačil a tlačil, ale neplakal, bojoval s tím sám. Občas jsem zacvičila s nožičkama a zase se snažil dál. Konečně k ránu se zadařilo a byla plná plínka. Teď to dospává......Máťa už se zdá v pohodě, zítra jdeme na kontrolu, tak snad už bude v pořádku a v pondělí půjde do školky - doufám. I když mám pocit, že s angínou se vždycky marodilo 14 dní? Netušíte?
15. zář 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka mě malá taky slintá a má ručky věčně v puse. Mě to spíš přijde,že zjistila,že ty ručičky vůbec má,na zoubek bych to neviděla. Mě by vůbec nevadilo,kdyby jí začali růst až dlouho.Aby měla co nejdýl kllid. pak než se vyklube včech 20,tak to bude mazec.
15. zář 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Tak nám předtím neslintala :grinning: :grinning: :grinning: ona slintá i když tam tu ručenku nemá vraženou :grinning: už jí doma říkám ty náš malý slimáčku :grinning:
15. zář 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráno jsem musela otírat auto jak bylo celý zamlžený, fakt už takový sichravý počasí, ale už leze sluníčko..jen doufám že mu to vydrží co nejdýl.
@hradilenka no ona měla nebo má tu podlahu v obýváku, takovou světlejší ale když to dávali i do děcáku tak si to nechala přivézt od známého a ten jí už cestou hlásil že je divná. Ta je totiž taková tmavší..Lina jako byly dřív bych taky nechtěla. měla jsem v kuchyni bývalé a stačilo, hled to žloutlo, měla jsem světlou, ale to co vyrábí teď je uplně něco jiného..taky dělají stále ty obyč, ale já bych brala tu super, fakt na kuk nepoznáš že je to lino a až na pohmat.výhoda že to je lehké ne jak dlažba a teplejší.
Honzík taky slintá a cpe ručičky do pusy.Holky to tolik nedělaly, ale zase měly dudany, ten ten náš kluk chce jen minimálně když je ouvej a čeká se na dlabanec. Holkám co si pamatuju oběma vyrostly první zoubky na 4 měsíci, ale každé dítě to má jinak.klubat se ale může třeba i dva měsíce, takže je možné že cejtí nějaký tlak v dásničce aniž by jste se dočkaly brzo zoubečku. Ten náš si myslím že spíš ruku cpe do pusy protože se už umí trefit a zkouší jestli z ní něco nepoteče :grinning:
@misi.21 s Lenou jsem taky chodila dospávat dopol. ale teď vstáváme mezi 5 - 6 hod a až pak večer usínám u tv..dneska v noci se rozhodl že si ode mně jen cucne a bude spát u prsa,takže jsme takhle blbli hodinu od půl třetí,od čtyřech nanovo a v pět jsem mu šla udělat mlíko,vypil 60ml tu jeho dávku a za hodinu byl nanovo vzhuru..fakt co nenaspím do prvního jídla nočního tak pak mám docela smolíka
15. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem malé přepsala ten deníček co jí vedu a pěkně mě z toho bolí ruka :grinning: :grinning: :grinning: UFFF
15. zář 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženský, zase mám na koníku pauzu. často na net nechodím, ale dneska si pěkně všechno přečtu, co jste psali. počasí je už zimavý, ráno vodíme se Sofčou malého do školky a dneska se mi nechtělo vystrčit vůbec nos. Navíc máme školku těsně vedle našeho baráku, tak 50m a oblíkat malou kvuli takové chvilce je peklo.

misi.21 tak na zoubky se taky moc netěším. Matýsek to zvládal bravurně, ani jsem to nevěděla,že mu rostou, ale Sofinka je taková knouralka, tak si myslím že nám to dá pak zabrat. Holčičky jsou prý citlivější. pro mě by bylo ideální kdyby jí to vyrostlo všechno ted a co nejdřív, aby jsme to měli všechno za sebou.

hradilenka, slimáček je krásný :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: já zas řikám Sofince želvičko - přopomíná mi ji :grinning: jen krunýřek nasadit

tak se mějte krásně, zas někdy, pokusím se polepšit, abych byla víc v obraze :wink: no nejsem počítačovejk typ tak zatím :slight_smile:
15. zář 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem tak ráno bylo u nás teda fakt hnusně, ale teď už hezky svítí sluníčko a je venku fajn. Tak jsem ráno zavezla Honzíka do školky a jela do zase do města. Včera jsem zapoměla koupit ještě pár věcí a měla jsem sraz z advokátkou ohledně výživného. :frowning2:
Honzík dnes poprvé spínká ve školce tak jsem zvědavá co na to bude říkat. Včera jsem mu musela koupit pyžamko s mašinkou tomáš a šmoulu.
15. zář 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to já nepoznám jestli slintá ikdyž tam nemá ruku,protože když nespí nebo není u prsa,má ji tam pořád :grinning:
@lebapa mě taky když se vzbudí na jídlo,tak pak už spí jenom dvě hodiny,takže když jdu spát s ní,ta jsem OK,ale jakmile jdu něco dělat a usnu až dlouho,tak je to v prčicích. Nevím kdy sem se to takhle naučila. :slight_smile: Kolikrát naspím víc hodin,než když jsem byla těhotná a pořád mi to nestačí...

Vrátili jsme se z prochajdy,tak ješště v ložnici chvilku dospává. Je tam pěkná kosa. Svítí slunko,ale fouká docela silnej vítr studenej,tak jsem měla silnou mikinu a jak na pár minut přestalo foukat,tak jsem byla zase hned upocená. Už aby se to počasí trošku ustálilo.
15. zář 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1975 mě by zase vyhovovalo,kdyby jí vyrostly zoubky třeba až v roku. Já mám totiž hroznej strach,že mě bude při kojení kousat :confounded: A aby mě hryzala od tří měsíců,to bych se zbláznila. Párkrát kousne a má po kojení. Jinak je taky takovej lítostínek,tak jsem zvědavá,vůbec jí to nezávivím,vím jak mě bolel na konci ten blbej moudrák jak se tlačil ven a ona to chuděra bude muset vydržet 20x... :frowning2:
15. zář 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 v roce bude baštit jídla, to bude lepší už nějákej zoubek mít :wink: na kojení je to blbý :unamused:
15. zář 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk á jí to budu ještě v roce klidně mixovat,jen ať nejsem pokousaná :grinning: :grinning:
15. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj cérky :slight_smile:
tak u nás to snad fakt vypadá na ten zub,protože odpoledne ten samý pláč jak včera :angry: rukou si chudáček furt šmátrá po té nateklé dásni,chjooo to nás to teda brzo chytlo :astonished: eště čekám,kdy k tomu dostane horečky a už budu vyřízená úplně :angry:
15. zář 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hele, Míša ve třech měsících zuby neměla a nic jsme nemixovala-nikdy, nemá se to dělat, protože čím později, tím hůř se učí polykat....kamoška mixovala do roku a půl, což nechápu, ale ať si to každej dělá jak chce a malej se jí dusil ještě ve dvou letech a teda nepřeju tohle nikomu ani vidět, byla jsem u nich a hrůza, je stejně starej jako Míša a nezná žvýkačku atd. :sweat_smile: :grinning: nevím, jak to dělají maminky co kojí třeba do dvou let s prsama a zoubkama, ale jen to pomyšlení a bolí mě prsa :sweat_smile:
15. zář 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
misi.21 o moudráku raději nemluv, minulej tejden mi ho trhali a fakt jsem si prošla peklem....horečka, bolesti a dva dny jsem byla bez mlíka, nemohla jsem pořádně jíst a ani pít a nemělo se z čeho udělat :unamused: ale ustály jsme to a po umělým jsme nesáhly- holky šikovný :wink:
a v roce Matýsek jedl už uplně všechno, krom hub a pár vyjímek. jen míň slaný a kořeněný. to bys koukala jak dlabal segedín s knedlikem, ale on měl už 9 měsíci všechny zuby kromě 5. A je zdravej jako řípa...a hlavně jí uplně všechno... :slight_smile: což jsem ráda
15. zář 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1975 jj, u nás to stejný, v roce jedla Míša taky vše, až jak říkáš ty, míň jsem kořenila, nejedla houby, ale jinak normálnka vše a není nad to :slight_smile: kdy jsi začínala s příkrmama?
15. zář 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem Honzíkovi začal dávat príkrmy ve 4 měsících. do 14 měsíců neměl vůbec zuby. Nikdy jsem mu nic nemyxovala. Vzpomínám si jak se v 9 měsících najedl drštkové polévky z hospody. :slight_smile: Doma jsem málo solila a nepopuzívala moc korení. Segedín má rád do dnes. :grinning:
15. zář 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jj, takže taky tak :wink: to je super, máš teď taky v plánu začít ve 4.měsících? Já u Míši začla v třetím-na konci, no jaks e lámal 3 a 4.měsíc, když nebudu počítat to vysazený mlíko v měsíci a půl :grinning: počkej Honzík neměl ve 14měsících ani jeden zoubek? :astonished: Já právě teď u Verči mám asi smůlu s tak brzkým dáváním příkrmů, max. že bych začla ve 4.měsíci s tou první kaší, to maximálně, protože díky těm problémům co měla, ťukťuk, teď je klid, tak má třetí mlíko za svůj život a těžce to nesla, chvílema má průjmík, takže u ní to bude později :frowning2: a dostmě to štve, protože se těším na to až bude dlabat zeleninku atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile: ráno jsme vstala, neteče voda, praskla, daly před dům náhradní, ale jak bych to vytahla s kočárem to teda nevím :angry: tak asi nebudu ani vařit :unamused: manža si ráno chtěl udělat kafe a nejela mu konvica :sweat_smile: tak byl nadšenej, protože vstává na poslední chvílu, dá si kafe a valí... :confused: tož nám ten den pěkně začíná :confounded:
16. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky čtu jak jste dávaly příkrmy brzo,já počítám,že začneme až tím 6tým měsícem :sweat_smile: A jak jste jim připravovaly třeba mrkev,nebo brokolici a maso,vůbec všechno??? Já vím,že ségry to mixovaly,tak jsem to brala jako samozřejmnost. To víte,hloupá máma prvního dítěte :sweat_smile:
16. zář 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak přeji dobré ránko,dnes mě čeká ta gynda. Nestihla jsem se ani oholit,tak čekám až přijede mamina a pohlídá malou,ať vlítnu rychle do sprchy. Dneska už jsme vstávali v 7 :angry: Což je na nás fakt brzy,když jsme spávaly do 9-10. Doufám že to není její novej zvyk :slight_smile: Včera jsem jí vzala uspat do postele v 19.45 a do postýlky jsem jí dávala 20.45. Fakt tu hodinu potřebuje aby usnula,ale bez prsa ani ránu,takže dneska zkusíme podstrčit místo prsa zase dudlík a uvidíme. Vstávala na jídlo ve 3.15 a před 4 jsem jí šoupla do postýlky,asi půl hodinky tam hekala a vzdychala,ale usnula sama. Já nevím,že někdy to jde a někdy ne. A spala teda do těch 7. Chlap spal včera dřív než my :grinning:
Bude asi hezky,tak pak půjdeme někam na prochajdu. Bude tady i ségra s malý,tak to zase bude veselo :slight_smile: Jdu rychle něco sníst,zapoměla jsem se navečeřet a je mi nějak šoufl...
16. zář 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky u nás je taky zatím krásně uvidíme jak to vydrží. malá je tady zase zalomená v lehátku a chrupká ... zase mě probudila ráno tím, že potřebovala odsát nosík .... vždycky se začne dusit. Tak jsem vystřelila z postele jak blesk. Tak snad to bude v klidu. Zkouším hledat na polských stránkách nějaké zboží, jestli to nebude levnější jak u nás, ale jak se tak dívám je to na stejno a nebo ještě dražší.
16. zář 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hele, to není tím, že by jsi byla hloupá, každej někdy začíná, taky jsme se u Míši vše učila na rady známých a kamošek co dítko už měli :wink: rozmačkala jsem to vidličkou :slight_smile:
@hradilenka děkuji, ale malá má Nutrilon Comfort, musely jsme přejít na radu mudr., pak nám ani ta spešl beba neseděla :angry: tan Comfort tam nemají, ale našla jsme ho na netu o 40kč levnější, jak v lékárně, tak ho musím objednat :slight_smile:
16. zář 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ssimmikk žačínala jsem na přelomu 3 a 4 měsíce. na konci 4 už jsem byla bez mlíka tak jsem neměla zbití. ale malej si klidně vzal hned flašku, ted mám obavy jak bych to u Sofči dělala, ta absolutně flašku odmítá. A ted už i stříkačku nechce a já nejsem schopná do ní dostat brobiotika jinak než si to mazat na bradavku. Holky jak ji mám donot pít z flašky???? :zipper_mouth:
16. zář 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek