• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, u nás je vše stále stejné, tak nevím o čem bych Vám psala. Malá Nikinka je stále moc hodná a furt spinká ... asi je fakt naše :grinning: . Jinak včera jsem tady měla první zájemce o byt, tak uvidím jak se rozhodnou. Stejně počítám, že to bude trvat dýl, protože lidi si musí vyřídit hypoše a dát kačky dohromady. Na hromadě má peníze málo kdo.
Dneska si musím zavolat a objednat se k zubaři. Zdá se mi, že mám kazyna 2 stoličkách. To bude mazec bez injekce to nedám ... nevíte jak dlouho se ta injekce drží v mlíku? Uvažovala jsem, že bych si udělala zásobu mlíka odsátím a s tím krmila Niki a pak že bych to špatné zase odsávala... až bude ok ... no nevím co mi na to řekne zubařka.
@dpetulinka jsem ráda Peti, že Ti malá už pěkně spinká a je spokojená ... to je dobře ! S těmi hemáči Ti nezávidím já mám zase problém s tím že se pocvrkám když si kýchnu a nebo zasmrkám ... nemám takové držáky :unamused: taky je to nepříjemné furt chodím s vložkou jak magor.
@ssimmikk No a Ty ještě záda do toho ... no maso ... kdyby jsme se tady všechny poskládaly z těch nemocí a problémů co máme tak je z nás 100% kryplouš.
Věci po malé už mám taky vytříděné , už jsem teď dělala druhou várku , tak mám vytříděné ty 2 plastové boxy. Taky jsem zjistila, že co jsem nakoupila tak buď toho bylo moc a nebo jsem se ani netrefila do období ... viz tohle léto ... to jsem mohla nakupovat rovnou věci na podzimní nošení.
Na vánoce taky nevím co malé koupit .... vlastně vím co dostane ... to my všichni ... koupili jsme si barák :grinning: Tak na víc nezbyde :grinning: :grinning: :grinning: Stejně si myslím, že vánoce strávíme tady ještě v bytě, protože se do té doby neprodá ... i když v baráku by to bylo taky hezký ... pančošky navěšené na krbu chi chi ale vánoce USA :grinning: :grinning: :grinning: a santa klaus by přiletěl komínem ... chi chi ... :grinning:
Tak holky pište inspirace na vánoční dárky nejen pro naše ratolesti ,ale i pro zbytek rodiny, třeba se mi něco bude líbit a pořídím to taky .... :wink:
21. zář 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já mám dneska den teda..samé poprvé..vařím játrovou omáčku ta je docela narychlo a poprvé mi to vyprsklo až do obličeje, ještě že mám brejličky. Honzík pořád bulánkuje a poprvé dneska chce jen prso a usíná u něj, to mi taky nedělal a bohužel se mi potvrdilo podezření a jak se zdá poprvé jsem to od porodu dostala..chjo chjo, snad to mladýmu vadit nebude, některá mimi jsou na to citlivá, proto možná nechtěl večer, no nevím to bych asi moc spekulovala..jo a poprvé jsem si vypila dneska samotnou jestřabinu :grinning: .
@ssimmikk tong stojí kolem tří stovek, dva měli za 250 a třetí byl za 350 ale nevím proč, možná byly z nějakého doprodeje na akci
21. zář 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dneska mě nějak bolí prso,ach jo. Doufám,že to nebude zánět. Bolí mě pořád. A když se přisaje,tak bolí i bradavka. Nevím co to zase je. Včera večer nic,v 5 taky nic a v 8.3O už jsem to cítila,prostě takhle z ničeho nic... Doufám,že se z toho nic nerozjede.
21. zář 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamušky :slight_smile:
u nás nic nového jen Elík má na 99% atopický ekzém :cry: trochu jsem to čekala, Aduš je atopik a taky se jí to rozjelo po prvním očkování :angry: tak mažeme, už v tom máme zkušenosti
Jinak je Elík zlaté mimčo, spinká celou noc i když přes den vyžaduje dost pozornosti. otáčí se z bříška i ze zádíček a roztomile mydlí ručkama pod hrazdičkou a brouká. Trochu nás zlobí bříško, je rozežraná a pořád se přejídá a pak ublinkává a jak hltá spolyká spoustu vzduchu a nechce krkat.
Byli jsme u našich přijel i brácha s malinkým tak bylo veselo, malej je už naštěstí ok, nevím jestli jsem tu psala, že zkončil po očkování na JIPce :frowning2: řval dva dny a dvě noci v kuse až zkolaboval, byl apatickej tak letěli na pohotovost a zkončil na kapačkách. říká se tomu akutní postvakcinační encefalopoatie, miminko má tak strašné bolesti hlavy, že se uřve až do vyčerpání.Podle příbalového letáku to má po očkování jen 0.2% dětí
teˇbudou jen hlídat jestli to nepoškodilo mozek i když se to nejspíš zjistí až předškolním věku.
Konečně jsem zašla k holiči a nakoupila si pár hadříku tak vypadám s kočárem jako člověk :grinning:
@misi.21 no snad to nic nebude, zkus chladit :wink:
21. zář 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk děkuju za typy :grinning: kamarádčinu holčičku nejvíc podporuje k lezení ovladač, to mě pobavilo, když ji ho dáš na druhou stranu místnosti udělá všechno pro to, aby se k němu dostala :grinning: musím začít pomalu něco vybírat, udělat seznam a začít kupovat :grinning: skoupila jsem dmko z dove výrobků jak na ně bylo 50% a tak tetičky a prababči mám vyřešený :grinning: švagrovci dostanou tři balíky plínek a asi spoustu kravinek pro mímase, čekaj v únoru, tak co jinýho :grinning: největší problém mám vždycky co chlapoj...
@lebapa nene, tohle je švagřice od Ondry, manželka jeho bráchy.
21. zář 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka díky, ale Nikinku bych si klidně na chvílu půjčila, dkyž je taková spavice :slight_smile: no je to šílený k tomu to tam mám celý popraskaný :( .
Teda to taky není nic příjemnýho, chce to hodně posilovat pánevní dno. Prodáváte byt? Bude domeček? :slight_smile: to je super, tak hodně štěstíčka, ať je to rychle prodané.
@myschka chuděrka malá, jak se vůbec pozná, že je to AE? ale to je teda šikulka ohromná, to my nic takovýho nezvládáme, pouze třískání do hraček je v kurzu, ale docela si vyhraje sama. To jsem vůbec netušila že se něco takovýho může po očkování stát :astonished: to je strašný, tak hlavně aby byl v pořádku.
21. zář 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa to je jmenuje tong? A kde to prodávají? Na netu nebo v obchodě někde? :sweat_smile:
@dpetulinka co chlapovi na vánoce to taky nevím, to je vždy hrůza, ale potřebuje nový hadry... :slight_smile:
21. zář 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám k Vánocům pro Elíka tohle http://interaktivni-hracky.heureka.cz/sing-a-ma-jigs-zpivajici-medvidek/ dělají hrozně druhů, koupila jsem jak jinak růžového :grinning:
21. zář 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka o očkování jsme četla hodně, dávaa sjem tu i odkazy, co očkování způsobuje, jak holčička byla postižená atd., hrůza...ani na to nechci pomyslet :cry:
21. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no já to začala sledovat a hledat až teď a je to mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes: i tady na koníku je x maminek dětí které to prodělaly a jedna dokonce o holčičku přišla :cry: :cry:
já dojedu hexu i když mě mrzí, že jsem zjistila, že jsem mohla počkat a očkovat ve schématu 2+1 ale to mi samo mudra neřekla :rolling_eyes: tak už první máme. pnemokoky ani rotaviry nenaočkuji jen dám před školkou žloutenku a v šesti klíštata :wink:
21. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka ják, že jde dat 2+1? co to je? Veru ještě očkovaná není :confused: ale říkala jsme mudr., že chci prevenar a hexu zvlášť....žloutenku už Míša má, klíšťata taky, to jsme nechaly ve třech letech a ještě se teda chystám na meningitidu....
21. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka jak se to dává 2+1? Klárka taky ještě není očkovaná, chtěla jsem jsem ještě prevenar, kdy je nejlepší ho teda dát naočkovat? To mě úplně zarazilo, já se o to očkování až tak příliš nezajímala
21. zář 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkýýý byly jsme venku a Klárka pořád spinká, tak jsem si dala koupel, pleťovou masku, masku na vlasy, promazala jsem si celý tělo :grinning: to jsem nedělala snad co jsem v těhotenství přestala být ohebná :grinning: každopádně velmi příjemná záležitost, ještě by to chtělo masáž a kadeřníka a bylo by to skoro dokonalý :grinning:
21. zář 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tady je o tom očkování....viz.výše :wink:
21. zář 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka tady to je taky http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_01.htm

první dávka až v roce po měsíci další a posledná kolem dvou let
21. zář 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka počkej, tam je, že se má první dávka dávat po třetím měsíci života a pak další dvě....pokud to dobře chápu, když nechám očkovat dřív, tzn.ve dvouměsících, tak má vakcíny čtyři...rozumím tomu dobře? Veru ještě naočkovaná není a docela by mě zajímalo zda o tomto mudři ví a dělají, že o tom neví....
21. zář 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jo přesně, míň vakcín a dýl ne rvát ty těžké kovy co tam jsou do miminek ve dvou měsících. Právě, že lze začít třeba v půl roce nejdýl do roka. Těch variant je spoustu a a pak jsou i šetrnější vakcíny ale to to taky nikdo neřekne a dozvíš se to až když po první dávce dostane dítě brutální reakci tak najednu vytáhnou tu šetrnější a doočkujou ho tou
21. zář 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cituji úryvek mailu od paní dr. Elekové:

Uvědomte si, že z nemocí obsažených v hexe vás může zajímat maximálně pertuse a hemofilus. Nic z těch ostatních vaše dcerka nemá jak chytit. Záškrt tu roky nebyl, tetanus taky ne (to by jí musel na poli pošlapat kůň nebo něco podobného, aby to chytila), polio není, hepatitis B je vysoce nepravděpodobná. Byly stovky případů popíchání se o nalezené jehly, ale ani jedna infekce. Hepatitis B je proto sexuálně a krví přenosná, prootže ten virus je háklivý a venku nepřežije,. Cesta přenosu infekce vám vypovídá o odolnosti mikroba nebo viru. Tubera vydrží roky v prachu, ale chřipka v něm chcípne podstatně dříve. Mimochodem, položila jste si někdy otázku, kde je virus chřipky v létě? Kde přežívá? V prachu to není. je stále v nás, ale naše letní imunita (/C a D vitamín) s eo něj postará, jen v zimě, kdy jsme celkově oslabení, začne řádit.
Pertuse: šance, že by na ni umřela, je v tomhle věku chytila je cca 1: 10miliónům. Šance, že jí očkování proti pertusi poškodí je nepochybně podstatně vyšší, jak sama tušíte. takže je to o šancích, to je ale vždy, když jde o zdraví, záruky neexistují.
Hemofilus: zase je to o imunitě., nevím, jestli jsem vám to psala, ale na fakultě jsme se (před cca 23lety) učili, že to je běžný patogen u dětí, ať na to bereme zřetel při výběru antibiotik. tečka, nepamatuji se, že by nás s ním nějak strašili. takže jde o tutéž bakterii, jen imunita dětí je jiná. Bojíte-li se invazivních onemocnění, tak vězte, že stejně neklesají, viz statistiky SZÚ. Jen se mění původci. řešením je starat s eo imunitum, aby to dítě zvládlo na sliznicích. Na to je důležité dostatek vit. C. Dostatkem myslím 100mg na každý měsíc věku, od 10 měsíců 1g na každý rok věku, do 10 let, pak stále 10g. je to hodně, ale je to nutné. Vit. C zpevní cévy (možná si z hodin biologie pamatujete o kurdějích, že křehnou cévy a lidi trpí krvácením, modřinami) a bakterie se nedostane do mozku, mimo jiné.
Vždy, když máte nemoc se vzorcem: většina je nakažená a nevadí to, pár procent prodělá banální nemoc a zlomek to odnese, vždy jde primárně o imunitu nakažených., Vit. C dokázal vyléčit polio v paralytické fázi do několika dnů! Polio, klíštová encefalitis, meningokoková, hemofilová, pneumokoková meningitis - to vše má stejný vzorec. Měli by zkoumat lidi, kteří podlehli, co s nimi bylo jinak než s těmi odolnými a ne strašit a okčovat všechny.
Co se změnilo během těch let? Moje generace byla očkovaná proti tbc, pravým neštovicím, DTP a polio. Jen tbc a DTP bylo v kojeneckém věku, polio až po roce a na variolu se dokonce pamatuji.
V 90.letech se očkovalo tbc, DTP, polio a MMR, hepatitis před pubertou, později od mala. Poté začal být problém s hemofily. Tak se začalo očkovat proti hemofilům, zrhuba na začátku tisíciletí a ejhle, za pár let máme problém s pneumokoky. Tak se začalo očkovat proti pneumokokům a ejhle, máme problém s těmi, kteří nejsou obsaženi ve vakcíně a nebudeme čekat dlouho a objeví se nějaká další superbakterie.
Tady vidíte, jak se s rozšiřováním očkování nemoci posunují a mění k horšímu. řešením není očkovat více, ale méně.
Když vám vaše nová dr vyjde vstříc, dejte jen Infanrix, na ostatní se vykašlete. A celkem tři dávky taky stačí. Imunita není o protlátkách, stejně na ni musíte dbát, nikdy dítě nemůžete naočkovat (i kdyby to fugnovalo, jak se předpokládá) proti všemu.
Můj syn, ten s těmi problémy, neměl po 4 dávkách DTP v 5 letech protilátky proti tetanu. Takže je to stejně všechno na houby.
zdravím
E.
21. zář 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mustwatch.cz/film/anita-petek-dimmer-ockovani-impflugen/ když budete mít chvilku tak tohle je neuvěřitelně zajímavé
21. zář 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka takže kdy by musela jít na první vakcínu nejdřív, aby měla to schéma jen se třemi vakcínami? Já su fakt asi tupá :zipper_mouth:
21. zář 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka :grinning: :grinning: to je ten méda co jsem tady dávala odkaz holkám. moje holky mají růžovýho a fialovýho a Honzík má modrýho :grinning:
@ssimmikk já ty medvídky koupila v hračkárně - Dráčik, byli i něco přes 250,- ale nevím proč, byli poslední dva levnější zbytek o stovku dražší ale bez rozdílu. jen jsem četla že pokaždé dělají jinak oblečené, takže i když si ho budeš objednávat z netu tak ti nezaručí jak přesně bude ve finále vypadat.
Manželovi letos chci koupit ledvinku, nosí jí jen do práce ale už jí má k.o. a Barunce chci velký polštář, spí na malým obložená xx dalšími a nechtěla se jich vzdát až letos svolila že by se jí líbil velký. Léně zatím netuším, z kraje října má narozeniny a vymyslela si nový mobil, tak se jí budeme skládat s babičkama. Chtěla jsem jí koupit původně naušnice zlatý, má citlivé uši, ale nechce, raději si jednou za čas nandá nějaké obyč, hlavně že ladí :angry:
@dpetulinka držímě pěstičky aby to Klárce vydrželo co nejdýl. Honzík dneska přes den pořád plakal a usínal jen u prsa..nevím proč, od včera nekajdil, možná pro to, ale jak jsem ho dala do autosedačky okamžitě bylo ticho a dvě hodinky s jednou přestávkou spinkal.pak zase jedl jen ode mne a už byl vzhůru. Sunar si dal až ted po koupání. Koupila jsem mu na srovnání probiotikum Linex Baby, upravuje zažívání a paní říkala že je to i pro nedonošence na ty jejich nedodělaný střevíčka..třeba se vyprdánkuje a pokakánkuje :grinning: :grinning:
21. zář 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co máte přehled s nemocema, nepotkaly jste se s vysokým tlakem u dítěte? Lence ho opět dneska naměřil, měla 130/75, v pátek ráno jde na odběry, pořád kašle a neví se proč i když tentokrát je trochu i přistydlá a musíme se objednat na dětskou kardio..snad to nebude od srdíčka..by mi asi hráblo už, ona taky musí mít všechno. Lítaly jsme na zubní - má umělý přední zub, tupozrakost, špatně dovivynutý bubínek v uchu. Problémy s koleny a je alergik, astmatik..naštěstí jsme většinu odhalili včas, takže dneska brýle nosit už nemusí a docela dobře slyší..jen když dávám úkoly tak nějak nedoslýchá :grinning: . jen se láduje léky a má dejchák, ale už nemá záchvatové stavy..s roky to naštěstí ustupuje..Barunka je naštěstí v poho a doufám že i Honzík bude zdravej
21. zář 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk nevím kdy nejdřív ale nejdýl v roce, já se na to chci mudry přeptat příští týden
21. zář 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak nakonec jdu na neuroligii už zítra na 10hod., už te´d mám nervíka :sweat_smile:

@lebapa hmmm, tak koukám, že si s Lenčou užíváš řádně....mně od 12let lítal tlak, kolikrát jsme omdlela z ničeho nic, bylo mi dobře, bavila jsme se a najdenou jsem šla a nevědomky sebou švácla, byla jsme na nakloněné rovině, protože nemohly zjistit z čeho to je, tam zjistili, že mi tlak lítá....mám to až do dnes a na kolísavý tlak lék bohužel není :frowning2: na vysoký tlak by jí něco mohly dát, ale třeba to má k tomu nachlazení....uvidíte co ukáže krev, zda teda vůbec něco....držím pěsti štěstí :slight_smile:

@myschka no verča je stále nachlazená a má jít na očkování příští týden, takže se za ní stavím a trochu s ní hodím řeč, ať vyklopí, jak to je!!! :sweat_smile:
21. zář 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka a ten Infanrix je ted místo hexavakcíny, ju? A má asi teda méně těch věcí proti čemu se očkuje v sobě pokud chápu dobře?
21. zář 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, takMíšamaí ve třídě vši :angry: doufám, že je nedotahne dom :rolling_eyes:
22. zář 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak třeba neměl jen den a dnes už bude dobře. Klárka kadila naposledy v pondělí ráno, dneska už jsem byla trochu nervózní, ale vím že u kojenejch dětí je to normální a prdíkovala hezky, teď si hrála pod hrazdičkou vypravovala, přijdu k ní a cejtím děsnej smrad :grinning: no holky to jsem ještě neviděla, takovou hromadu, měla to až mezi lopatkama, ještě že měla rozepínací bodyno, jinak nevím jak bych ji to tahala přes hlavu, tak jsem ji musela umejt, protože na to by nestačil balík ubrousků :grinning: fuj, to snad radši kdyby kadila každej den, než takovej kekel :grinning: a asi si v tom chvilku lebedila, protože už to šlo blbě dolů, celá tatínek, asi jí vůbec nebude vadit, když bude doslova "zasraná" :grinning: od hlavy až k patě :slight_smile:
@ssimmikk jééj, to je děs, hrozně se vyrojily, já vím když jsem chodila na praxe do školky, tak jsem se jen modlila abych je nedotáhla, furt byl vzkaz na dveřích, že tam jsou. Držím palce ať ti to dobře dopadne, dej vědět.
@lebapa teda chuděra, ta si to vybrala pořádně, to sis musela užít pěkný nervy, já se modlím aby neměla kašel a když si člověk představí co ještě může přijít :unamused: třeba to má jen k tomu nachlazení, snad, držíme palce.
22. zář 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek