• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk ahoj, u holek ve škole jsou taky vši. My zatím dobrý, chytly je loni a do těch dlouhých vlasů to bylo něco. Blbý je že na to už málo co zabírá, ale nám pomohl klasika difusil ale hlavně v kombinaci tea three olejíčku, pár kapek do vlasů a ono to vším tak smrdí že padnou :grinning: od té doby nic, Báře jsem vlasy projistotu nakapala jako prevenci. Kamarádce je holky dom přinesly a ona z toho v noci ani nespala, pomalu nejedla jak to prožívala.Ale už se jich taky hned zbavily..
jinak u nás se klube sluníčko, Honzík teď na chvíli usnul tak jdu to tady porovnat a chystám se žehlit.
@dpetulinka ži jo tak to jsi měla pěkný zážitek, asi jí to hřálo tak byla spokojená :grinning: Honzík byl ráno taky pokajděnej a moc spokojenej, překvapivě asi nebyl nijak cítit. Jedl až ráno ve čtyři a dodlábnul se z druhýho prsu až v půl sedmý...asi dospával ten včerejšek.dneska už je klidnější..jo nesmíme si zvykat s něčím počítat, miminka nás budou překvapovat každý den trochu jinak :slight_smile:
22. zář 2011 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka taky se mi Simča pokadila v pondělí po 5 dnech,a byla to fakt sranda,já bohužel měla obyčejný bodyno,tak jsem nevěděla,co dřív. S tímhle výrobci ubrousků asi nepočítají :grinning:
Včera jsme si zajeli na oběd,Peťa byl doma a bylo hezky,tak jsme si sedli na zahrádku a já blbec snědla z oblohy zelí a uvědomila jsem si to,až po pár soustech,navíc jsem si dala smaženou brokolici,tak jsem čekala,co bude,jestli jsem chudince nezadělala na bolavý bříško,ale naštěstí byl klídek,akorát hrozně prdí a smrdí :grinning: ale to netuším,jestli to měla z toho,protože to pořád pokračuje :slight_smile: Ale spala hezky od 22 do 4hodin,takže pohoda.

Zase se pokajdila,takže jdeme přebalovat... Dneska vůbec nevím,jestli půjdeme ven,je tam mokro a každou chvilku asi začne zase pršet. Mám ráda podzim,když je už chladněji,nemusí ani svítit ssluníčko,ale ať božínku neprší a nemusíme sedět doma. A to hlásili,že dneska bude hezky,asi někde jinde :sweat_smile:
22. zář 2011 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminy :wink: u nás dneska ráno taky pěkná nálož v plence :grinning: pomalu až na zádoch :grinning: počasí tady taky nic moc :angry: třeba sa to eště spraví.To s tím očkováním je mazec,nejak jsem to zatím neřešila,ale teď nevím,jestli ten prevenar mám dávat :confused: my jsme 1.dávku hexy dostali ve 2měsících,příště má byt další + ten prevenar :confounded: tak nevím,chudák má dostat 2 injekce naráz :cry:
22. zář 2011 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena holky nestačím dočítat,tak nějak nejsem v obraze... Proč ten prevenar ne?? :confused: :confused: :fearful:

Jinak se u nás udělalo docela hezky,i sem tam svítí oskar,ale volal mi táta,že zapoměl v autě kočárek a auto má v práci,takže máme smůlu... :sweat_smile:
22. zář 2011 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 my se nebavíme proč prevenar né, ale všeobecně o očkování proč ne a že je nebezpečná i ta hexa...stačí když skoukneš odkazy :wink:

No jako známá koupila vše možný na vši, malá měla dlouhý vlasy po zadek a nic nepomáhalo, až taková sračka z lékárny, taky jsme jí tenkrát piužila na Míšu a pomohla, jinak nic... :angry:
22. zář 2011 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk aha,no radši o tom nečíst. Dám povinné a prevenar a budu doufat,že to zvládneme bez nějakých velkých problémů...
Málá mi plakala v postýlce,v lehátku a jakmile jsem ji vzala,tak hned začala zavírat očka chuděrka,ale když jsem ji položila,tak se hned probrala a zase plakala,tak jsem ji šoupla do sedačky a už 2 hodinky spinká,byla tak unavená,že usnula snad za dvě minutky. Takže já mám vyžehlenou tu hromadu prádla a tak nějak uklizeno,akorát ta kuchyň je jak po výbuchu,ale to bude asi muset nastoupit manžel. Já si snad tu myčku pořídím hned nebo co... Nějak nezvládám umývat nádobí po dvou lidech,jsem ráda,že stihnu občas uvařit... :confounded:
22. zář 2011 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 taky dám povinný, ale to jde dát taky zkrácený a šetrný....prevenar dám určo, ale už sjem se s mudr.domluvila, že dám prvně hexu a pak zvlášť prevenar, no aspoň už vímn z čeho měla Míša tenkrát takový horečky :angry:
22. zář 2011 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk z čeho měla Míša horečky?že dostala hexu a prevenar zároveň?
22. zář 2011 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena no dočetla jsem se, že tak vysoké horečky jsou nežádoucí účinky očkování...ale pro mudr.co jsme tenkrátměly to bylo v pohodě, že to děti mívají :angry: měla přes 40C vždy po očkování, až jak nedostávala tu hexu, tak to přestalo, jsme se koukala a fakt to sedí :unamused:
22. zář 2011 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena Míša byla na prevenaru a hexe zároveň, kdybych tenkrát věděla co vím teď tak bych to nidky nedopustila :frowning2:
22. zář 2011 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky tak vás ani nedočtu. Měli jsem pc na opravě a až dnes nám ho přivezl švagr opravený. Honzík už odpočívá ve školce ut a čt je tam spokojený tak snad mu to už vydrží. Ještě ani jednou nespal, ale učitelka říkala že je hodný. :slight_smile:
Tak nás příští týden čeká vítání občánků. Prý u nás dává obecní úřad 3 tis tak jsem zvědavá jestli je to pravda. Penízky by nás teď docela potěšili.
martin dnes šel v práci za účetní jak to vyřešili s tím že půjde na oko na mateřskou. Účetní že nám to všechno pozjišťuje abychom to měli všechno komplet. :slight_smile:
My budeme očkovat hexu i prevenar zároveň. Mám dávat dva dny dopředu preventivně nurofen. Tak snad to bude bez horečky. Honzík nikdy horečku po očkování neměl. Dnes jsem byla nakoupit oblečení pro děti v Takku. Tal jsem tam nechala hromadu peněz. Ještě že jsem měla ty slevové kuponý. Tak jsem pořídila Honzíkovi zmní bundu, rifle, tričko a mikinu, pro Míšu tričko a vyteplené kalhoty a pro sebe rifle. :slight_smile:
22. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 my jsme byly na socce teď přepsat rodičák na manžu a během října vyřídíme tu mateřskou, jinak rodičák mám od listopu už vedený zase na sebe, takže zbývá jen zažádat mateřskou a doložit to pak na socku :slight_smile: ještě že jsi mi to připoněla, zítra si do toho Taka taky zajedu :wink:
22. zář 2011 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk tak tos mně nasadila brouka do hlavy,Fiťa má příště dostat obě 2 naráz,myslíš jako,že je to na h...o?No mosím to zvážit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2011 v 07:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 pěkný nákup :slight_smile: taky bych hned někam jela :wink: u nás vítání eště nebylo,úřad u nás taky dává 3tisíce,ale už jsme je dostali v srpnu,poslali nám to poukázkou :sunglasses: aspoň neco člověk dostane.
23. zář 2011 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena hele já Míši dala obě zároveň, nevěděla jsem co vím teď, protože dkxyž bude mít nějákou reakci,tak se nebude vědět z které vakcíny :unamused: pročti si odkaz co jsem sem dala a i myschka, tam vše o tom je, kdy se očkovat má a nemá, příběh maminky co dcerka reakci měla atd.
23. zář 2011 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
jupíí, holky už druhou noc se u nás spinkalo od 22 do 6 do rána v kuse :slight_smile: já jsem jak znovuzrozená, asi budu skály lámat :slight_smile:
já tentokrát nechám malou očkovat naráz, je to sice nářez dvě injekce najednou ( a určitě to zas obrečím), ale případný alergický reakce si taky odbyde najednou. To je zas moje zkušenost.....
no jo každý ten človíček je jinej a reakce taky jiný.
23. zář 2011 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky , mám dotaz kdy se vyřizuje ten rodičovský příspěvek a kam mám jít ....? :confused:
23. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Já nevím jestli najednou nebo ne,já to ještě s doktorem neprobírala,jdeme v pátek,tak se na všem domluvit. I naušničky domluvit. Někde jsem slyšela,že holčičky mají ty reakce větší,tak uvidíme. Taky to asi obrečím,ale věřím,že je to pro ni dobrý.
23. zář 2011 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka Ty jsi šla na mateřskou z práce nebo z pracáku?? Pokud z práce tak tu volbu na délku rodičáku musíš provést myslím že do 22 měsíců od porodu a pokud z pracáku a chceš brát do 3 let těch 7600,- tak to musíte z maželem provést do 9 měsíců od porodu. Snad jsem ti to napsala srozumitelně. :slight_smile:
23. zář 2011 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 A když do těch 22 měsíců, tak co budu brát za peníze po mateřské? Jakou výši? :confused: Jsem z toho pako :grinning: A kde se o to žádá do jakých dveří musím jít? :grinning:
23. zář 2011 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak holky zase leták lady hlásí, že na www.mall.cz mají slevy na hračky ... tak jestli chcete něco kupovat na vánoce mrkněte tam ... mají tam slevy na vše pro děti
23. zář 2011 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka po mateřské kterou berš z práce budeš brát rodíčák ve výši 7600,- a musíš udělat volbu na jak dlouho budeš s Nikolkou doma. Projistotu se podávej na www.mpsv.cz
23. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka vyřídit bys to měla na úřad práce oddělení SSP. Vyřizovala jsem tam rodičák a přídavky na děti. :slight_smile:
23. zář 2011 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 díky za info ... :slight_smile:
23. zář 2011 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka jenže od příštího roku se mění výše rodičáku, pokud jsi teď už na rodičáku a chceš změnit délku, tak to udělej ještě letos, od novýho roku má být změna a brala by jsi míň....
23. zář 2011 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
šlajsme s Verčou k mudr.v noci nějak divně dýchala a chrčela, tak prej ztěžka dýchá, udělala jí stěry z krku a dala léy na dušnost, v pondělí máme jít na kontrolu a pro výsledky, doufám, že tam nic nenajdou :frowning2:
23. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme byly na dlouhé prochajdě,ještě spinká v pokojíčku,láska moje malá. Je tam celkem hezky,svítilo slunko,ale fouká a teď se tam nějak zatahuje,tak uvidíme. Peru Simonce zimní věci,jsem zvědavá,kdy to bude potřeba vytáhnout. Ty mrchy vosy snad budou lítat až do zimy,je to děs. Přišly mi poštou kupónky na slevu na pemprsky,to jsem koukala. Dostala jsem od kamarádky pemrsky zelenožlutý a vyzkoušela jsem jednu asi před měsícem a byly velké,tak mě nějak nenadchly,ale teď jsem jí je dala a jsou jí jen tak tak,takže je musím spotřebovat,proti těm bílejm jsou teda o dost menší...
23. zář 2011 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk to ani nevím,že má být změna rodičáku. mužeš být trochu konkrétní, prosím? neb nevíš odkaz kde se dočtu víc??
23. zář 2011 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak to já budu muset taky na tu sociálku to pozařídit..za holek byla jen jedna mateřská a jen jsi nahlásila jak dlouho plánuješ být doma a hotovo..
dneska jsem koupila honzíkovi pod stromeček hrníček od aventu, je to od 6měsíců tak ho pak za chvíli určitě využije..
@hradilenka kouknu na ten mall, díky za typ. dneska jsem koukala v tescu jaký měli krásný oblečky..a na ty holčičky, jsme se s Lénou rozplívaly :slight_smile: . Koupila bych kombinezku, ale pořád nevím jakou velikost, asi budu muset zajít někam a rovnou mu to vyzkoušet :wink:
23. zář 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@paja1975 holky tady psaly že se mají dávky zas snižovat, určo xx stránek budou odkazy, ale už nevím kde..dobré že aspon když se to nahlásí hned že to pak tak zůstane, to mě rozčiluje jak to pořád mění.
23. zář 2011 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek