• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Míša dnes v noci trhla rekord. Spala od 20 až do 6. Jenom ve 2 se vzbudila a vykládala skoro půl hodiny, ale nebrečela tak asi hlad neměla. :slight_smile:
Včera se nám přetočila z pasení koníků na záda a strašně se tomu řechtala že se jí to povedlo. Pak to ještě několikrát to opakovala. Už abych ji na přebalováku nenechávala bez dozoru. Je daleko živější než Honzík. :grinning: Ten si to vynahrazuje teď. To co prošvihnul jako kojenec tak teď dohání. Je hyperaktivní až moc. :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 tak to znám, nám to hlídání začlo v polovině srpna, to se začla takhle přetáčet a taky se tomu vždy řehtá :grinning: dneska se najedla ráno a řehtala se v postýlce jako pominutá, tak jsme si říkala, že už asi neusne, ale za chvilku usla :slight_smile:

Míša je ve školce, tak nakrmím Verču a povalíme na to ORL :confused: snad jí tam nezjistí nic co by bylo nehezkýho :unamused:
30. zář 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ahoj Peti, hlas jsem přidala a šupla si to taky na svoji stranku, snad přidají i další :sunglasses:
30. zář 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01
@micka1 koukám,že křtěných tady bude dost,už se těším,až se zase cellá rodina sejde. Já vůbec nevím,co jí oblíknu.Mám hezký bílý dupačky,ale musím vyzkoušet,jestli z nich nevyrostla. Mám růžovou bundičku,tak to jí dám,v kostele je fakt kosa,tak tam to unese. Ale myslím,že dupajdy budu ještě pořizovat.Zavinku jsem chtěla od tchýně,byl v ní křtěnej manžel,jenže já už malou v zavince neudržím. :confounded:
30. zář 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 a k těm naušničkám,já jí je nechám nastřelit,to mám vyzkoušený na sobě a vím,že to moc nebolí. Brečet bude,ale my sebou vezmeme asi i tátu,aby nás podpořil. Mnohem větší straach mám z toho,aby jí to pak nehnisalo. :frowning2:

Dneska jdeme k doktorovi a asi bude to očkování. V neděli máme grilovat kuřata u ségry,tak jsem zvědavá na reakci a jestli nebudeme muset být doma. Už je to zase čtvrtý den,co nesrandila,tak čekám zase nějakou pěknou hromadu :grinning:
Holky tahám jí tak třikrát denně z nosánku holuby,může to být začínající rýma nebo tak něco anebo je to normální?? Dřív jsme nosík čistily třeba jednou za dva dny. Ale jako neteče nic,jenom slyším jak jí to v nose chrochtá,tak vytáhneme a dobrý...
30. zář 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 pokud má jen šušiny v nosíku a né rýmu, tak je to dobrým, ale preventivně můžeš dávát vincentku pokud se ti to nezdá a nebo je dobrej stérimar, sice je dražší, ale ok :wink: třeba nebude mít reakci žádnou :slight_smile:
30. zář 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 kdy jdete na naušničky? My až v 8měsících
30. zář 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, holky moc děkuju za hlasy, moc bychom to chtěli vyhrát :grinning: ještě tři sta hlasů a máme šanci :grinning: nevím kde bych sehnala 300 lidí...
@misi.21 jej tak to očkování zvládněte co nejlíp, držíme palečky. Jo s kakancem jsme na tom podobně :D vidím to tak na zítřek mezi čtvrtou a šestou ráno :D už se na to chystám :D a s tou rýmkou... my tohle máme už asi 14dní už se to zlepšilo, ale chrochtá pořád, musím ji občas i odsát, ale nic jiného ji není, tak to moc neřeším, když ji jednou za dva dny odsaju je to dobrý a jak píšeš, tka třikrát za den něco vyšťourám.

Holky, dnes jsem hodila malou do šátku a šly jsme na nákup... poprvé :slight_smile: koukala jak péro z gauče :grinning: byla to sranda, pak hezky usnula
30. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka takže teď objevila koukání a počkej až budete kočárkovat :grinning: Verča je zvědavá taky a vždy kouká, jak píšeš jako péro z gauče :grinning: ležešt jínebaví a do polosedu jí dávat nemůžu, protože se vytahuje do sedu :rolling_eyes:
30. zář 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi mamka byla pro výsledky s těma zádama jak jsme byla a prej je mám na svůj věk šíleně zhuntovaný :cry: že ať počítám, že nevydržím ani chodit do práce dlouho, že budu trpět, že se mám šetřit, rehabku mám napsanou a budu chodit na KO, no to jsem fakt nadšená :angry:
30. zář 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpátky od doktora,má 5,28kg a 57 cm,to jsem myslela,že je delší :slight_smile: Dostala hexu a tak moc plakala chudinka moje malá. Vyšly jsme z polikliniky a usnula na půl hodinky,tak jsem skákla do DMka a koupila plínky,špejličky do nosánku a oušek a koupila jsem jí dudlík od MaM,poslední pokus. Vyšel mě na 5O kč,měla jsem na něj v knížce 5O slevu,tak jsem jí ho vzala,vyvařím a uvidíme,moc šancí tomu nedávám :slight_smile: DR říkal,že rreakci na očkování má 5 dětí ze 1OO,tak doufám,že nás to mine.
@ssimmikk naušničky dáme za měsíc,po další hexe. Tak do týdne po očkování,ale to se ještě budeme domlouvat.

ptala jsem se ho,jestli synflorix nebo prevenar 13 a dr mi řekl,že by dal synflorix,že je to hodně dobrý očkování a ten prevenar že má o něco víc,ale že je to zbytečný platit za něco,co je u nás vzácný,tak dám asi na něj.
30. zář 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak jsou na tom mrňousové s pasením koníků?? Mě přijde,že je Simča nějaká líná. Je jí 1O týdnů a na bříšku většinou pláče a vzteká se. Když se nosí,tak drží hlavinku hezky a dlouho,když leží na nás tak taky,ale to pasení nám nějak nejde. Začne pádlovat rukama nohama a je řev. Zapoměla jsem se na to dr zeptat. Fakt si to začnu psát. :confounded:
30. zář 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 a to mudr.nezkouší jak pase koníky?
30. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no právě že ne. Nevím jestli třeba příště,ale do dneška nezkoušel a já blbka jsem na to zapoměla. Budeme zkoušet a uvidíme,na ko jdeme až 3.11,tak bych tam možná skákla dřív,kdyby se mi to furt nezdálo.
30. zář 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 on se má přitlačit zadeček k podložce a držet, zda to pomůže, jinak nevím....nám zkouší každou poradnu od 6týdnů a i jak se vytáhne za ručičky a to teda zvládá, pěkně drží hlavičku, říkala, že má úplně pevný svalstvo :astonished:
30. zář 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 u nás probíhají kontroly stejně jako u Simči. Dr zkouší už od 6 týdnů jak drží hlavičku. Když Míša nechce u dr zvednou hlavičku tak ji dr přejede prstem po páteři a hned ji má zvednutou.
Dnes už se Míši podařilo se i trochu posunout po podložce když pásla koníky tak z toho měla velkou radost, ale za chvilku se začala vztekat že nechala ruky . bylo to sranda vidět jak se ji podařilo dát zadek nahoru a kolena po sebe a jak se posunula. :grinning:
30. zář 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak máme vítání občánků za náma. Míša to celé prospala a probrala se jenom když mluvil starosta. :slight_smile: Já jsem dostala kytku a Miša penízky a hračku. :slight_smile:
30. zář 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk
@micka1 no zkusím zadeček i páteř a uvidíme.
Tak teplotu zatím nemá,v zadečku má 37. Nevím jestli se odečítá nebo neodečítá,ale na teploměru je napsáno,že O,5°jo. Takže by měla 36,5°. Tak uvidíme noc a zítřek. Je trošku plačtivá,ale teď jsme byli přát babičce a celé to prospinkala. Tak to zatím zvládá dobře beruška.
Zítra jsem chtěla jet dopoledne s kočárkem k našim,ale nekoná se. Ségra tam přestavuje patro a dneska našim spadl v obýváku strop. Ještě že tam nikdo nebyl,spadlo to rovnou do postele. Při přestavbě tam mají iložnici. Bývá tam pes a ségry kluk tam má všechny hračky,tak to bylo docela štěstí,že tam nikdo nebyl. A aby toho nebylo dneska málo,tak kluk co jim dělá střechu,dělají nový krovy,tak si motorovkou ufiknul tři prsty. Tak tam byla sanitka a snad dva zachrání ,ale o jeden asi přijde. Mazec. Takže se všichni stěhujou z baráku a musí se asi nechat zkontrolovat nebo nevím...
30. zář 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dudlík žádnej úspěch nemá...
30. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak to je teda mazec. Ještě že v místnosti nikdo nebyl. :frowning2: toho kluka je mě líto snad to bude dobrý. Moje kamarádka přišla o dva půl prstu u lisu. Stalo se jí to na pravé ruce tak aby měla aspoň uchyt na tužku tak ji z prsteníčku příšivali článek na ukazováček. Teď když zvedne ruku tak to vypadá jako kdyby ukazovala paroháče. Teď už se to mu směje, ale ty začátky bylo těžké. Teď má jí zase na plastiku.
30. zář 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Tak Vaše míry (57 cm a 5,20 kg) jsme měli na kontrole v 6 týdnech - t.j.před týdnem :slight_smile: je to psina, každý kdo koukne do kočárku, tak si myslí, že je to tak 3-4 měsíční mimino :slight_smile: a když jim říkám, že jí je teprve 7 týdnů, nikdo nevěří... ale utíká to, včera jsem ji poprvé viděla v porodnici a holt jak je veliká :slight_smile:
My koníky paseme - teda pokud tím myslíte držení hlavičky nahoru pokud je na bříšku. Vždy po koupání ji tak nechám, strčila jsem jí před hlavičku hračku, tak jí zajímá a snaží se co nedýl udržet hlavičku vzhůru :slight_smile: Mám v plánu hračku postrkovat ze strany na stranu, ať si taky zacvičí krčkem :slight_smile: a otáčí hlavičku. Zatím to dělala tak, že jí spustila na přebalovací podložku a zvedla na druhou stranu :sweat_smile:
Očkovat rotaviry nebudeme, jenom Hexu a pak Synflorix. Ptala jsem se doktorky, prý by neměla nic doporučovat, ale ona by dala Synflorix (těch 10 + 1 něco, nevím co...) Ale to jedno něco je důležitejší než ty 3 navíc u Prevenaru. Tak to nebudu řešit. A v pondělí jí zavolám, kdy ty náušničky, jestli můžem teď před očkováním, aby byla na křtiny čečaná, nebo až pak... mám v tom zmatek, jak mi píšete, někdo je má již v 6 týdnech a někdo v 8 měsících... záleží na doktorce? nebo jak to je?
misi, to mi je líto že ani tento dudlík nezabral, holt máte nedudavý dítě :slight_smile: tý naší je to už úplně jedno, ta dudá všechno....
Akorát zas problém s kojením a krmením :frowning2: mlíko už mám, ale ona se nějak neumí ze mně najíst.. a poslední dny ani z lahvičky... chvilku papá, pak vyplivne a vzteky chce za chvilku znovu....Již jsem přemýšlela, jestli nemám na lahvičkách "jetý" savičky (dudlíky).. nevíte jak často se mají měnit? Jestli vůbec? ale když se dají koupit náhradní, tak předpokládám, že by se měnit mali.... Používám Avent a přikrmujeme téměr po každém kojení, tudíž v podstatě jakobychom plně krmili UM...
30. zář 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak to je síla ještě že tam nikdo nebyl!!! Moje mamka si uřízla ksuprstu, má to přišitý a já jsem si taky ufikla, mám ho skosenej :grinning: jj, kráječ je sviňa :sweat_smile:
30. zář 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 záleží na mudr., jak k tomu přustupuje a taky na mamince, já bych malou, tak brzo nenechala, furt ten ušní boltec roste a tvaruje se, tak aby to neměla blbě nastřelený, což se může růstem ouška stát, rádi to mudř, všichni tři co sjme zažila dělali po očkování, alespoň po dvou hexách :wink: není dobrý to dělat, dkyž není mimi naočkovaný, to jest vše co vím a taky se toho držím :slight_smile:
30. zář 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak s tím růstem máš úplnou pravdu, teď mi došlo, že já je mám blbě -jednu výš než druhou, páč mi rostli ještě trošku nerovnoměrně... boltce velikostí stejný, ale dírky jinak... tak to přestanu hrotit :zipper_mouth:
30. zář 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no tahle mi to řekli tři mudr. a je to pravda, Míši se hodně změnily ouška od narození do anstřelení, byla v necelým 6měsíci, pak už to bylo ok, ale před tím se dost měnily, poznáš to hodně podle fotek jak dítko roste :wink: takže to nějak nehrotím, stejně bude v zimě nosit čepku :wink:
30. zář 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk mě taky řekl že musí mít aspoň 2x hexu a pak teprve naušničky. Malá usnula už v devět při kojení,tak jdu taky chrnět,myslím že se v noci bude budit...
30. zář 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 mě se taky ptají,jestli jí jsou už 4 měsíce. Mě nepřijde,že by byla nějak velká nebo moc oplácaná. Má velký papulky,ty jí rostou nejvíc a pak faldíčky na stehýnkách,ale to asi každýmu prospívajícímu miminku a já jsem ráda,že jí chutná a hezky přibírá.Ať je klidně oplácaná,jen ať nezačne v jídle stávkovat. Však oni ty faldíky za rok rozběhají :slight_smile: Druhou bradičku má od narození :grinning:
30. zář 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jsme se dneska konečně přestěhovali do nového!:slight_smile: Doufám, že se nám první noc bude něco krásného zdát - prý se to pak splní. Ale jsem šťastná jak blecha, že už konečně bydlíme. I když toho tady ještě docela dost chybí - jídelní stůl a křesílka máme ze starého bytu, než si pořídíme nové, v ložnici máme jenom naší postel, malou postýlku a přebalovák. Skříň se bude teprve vyrábět - ale to bysme nebydleli ještě ani o Vánocích.

Jinak jsme byli v úterý s Davídkem u doktorky, tak máme 5,60kg a 60cm :grinning: A to pořád jenom kojím - bez příkrmů.........jak tohle bude dál pokračovat....... :grinning:
30. zář 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka peťo,taky bych hlasovala,ale nemám FC :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21
@mili01
@micka1 tak my už jsme pokřtění,měli jsme křtiny 18.září,vyšlo krásné počasí,dali jsme si pak obídek v restauraci :wink: od té doby malému říkám svatý Filipe :grinning: :grinning: měli jsme před křtinama přípravu,farář sa ptal na pár věcí a taky na jméno - jestli byl někdo toho jména svatý :slight_smile: tak svatí Filipové jsou myslím 2 a náš malý je teď už 3. :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek