• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahoj holky, na příkrmy jsou naše mimča malinký, ale říkám si, že bych třeba udělala do zásoby z našich jablek nějaké přesnídávky, poradíte, jak na to? nemáme sklep a ráda bych to předpřipravila a zavařila. s příkrmy se začíná tak za tři měsíce, že jo ? a do jakých skleniček byste dávaly? ty od hami mají ted taková divná nešroubovací víčka. možná od těch jogurtů od agroly??? to se mi zdá jako dobrá znovu uzavíratelná sklenička

jo a honzík už dostal svůj první, přímo jemu adresovaný dopis : ) pozvánku na vítání občánků

@micka1 teda, to máš super, že už můžeš míšu dát hlídat vašim, já k tomu našemu žroutovi vstávám na kojení tak třikrát, čtyřikrát za noc... v něčem je to UMa lahev přeci jen lepší :wink:
3. říj 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no Simči chodí dopisy od narození,výpisy účtu a už tam má pomaluvíc,než my s manželem :slight_smile:

My chtěli jít na konci listopadu do kina,že by naši hlídali,ale asi to neklapne. Teda určitě to neklapne,pokud nezačne zázrakem usínat sama :grinning: Furt potřebuje to prso,chjo.
3. říj 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já dělám výživy, nejlepší jsou malý skleničky od tatarek a nebo ještě když koupím něco menšího jako je třeba moravanka od Hami, sklinky od těch jogurtů většinou taky chytnou, ale nemělajsme z nich dobrý pocit :sweat_smile: skladuju normálka ve špajze :wink: už mám jahodový a chci udělat ještě jablečný :slight_smile: příkrmy se můžou od 3-4.měsíce, zaleží na každým....já teda ovocem nezačínala a nemám to v plánu ani u Verči začínat ovocnýma přesnídávkama :wink: přemýšlela jsme, že bych zavařila mrkvičku, ale nevím jak na to, musím pokoukat na něco na netu, myslím tím něco na cesty, jinak budu vařit každý den čerstvoučký :slight_smile: nevím zda není lepší si na tu cestu jednou začat koupit spíš třeba od Hami příkrm :confused: ještě uvidím :wink:
3. říj 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no teda, to je už za chvilku, ale není třeba rozdíl u kojených dětí? já se to všechno teprve učím, a proto se ptám. na kolik zavařuješ ty skleničky? stači sterilizovat, že jo? nemusí se to určo vařit na 100°, a jahody snášela miška dobře brzy? jsem myslela, že právě jahůdky jsou dost alergenní, ještě bych udělala třeba i hrušky, ty taky máme... ještě, že jste tu červencovky ve směs zkušené mamky :wink:
3. říj 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jahody jsou alergenní, čerstvý jsme dávala až v roce a půl, ale normálka, dkyž jsme koupila výživu, tak to jedla,nevím od jakýho měsíce teď jsou, musela by jsi kouknout, já to dělám i pro Míšu, já je teda taky jím ty domácí jsou fakt mňamka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: hruška dětem hodně chutná :wink: musela bych kouknout, ale výživy jsem zavařovala myslím 15-20minut :wink: někdo jen naplní do skleniček a otočí, ale s těma co jsme to udělala, tak se mi zkazily, tak nevím, kde jsem udělala chybu :sweat_smile: nevím, jak ostatní teda, každej dělá výživy jinak :confused: ale hrušky a jablíčka zužitkuj :slight_smile: jo a ten kdo kojí začíná většinou přikrmovat v půl roce, ono záleží i na mudr., každej na to má jinej názor a stejně tak i maminky, ono se říká, že se má začít pomalu, což je fakt důležitý začínat po lžičce kvůli alergiím :wink: a postupně přidávat....pokud kojíš, tak věřím, že přesnídávky brzo potřebovat nebudeš, většinou se začíná se zeleninou, kaší a až naposledy s ovocem :wink:
3. říj 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky nevíte čím to může být, že verča už třetí den má dvě stolice denně, jednu normální a druhou teda super průjmovou-vodnatou :frowning2: mně už je trapný vůbec té doktorce volat, od září jsme tam každej týden :angry: uvidím zítra a kdyžtak jí brnknu, ale teda zaráží mě, že jednu má ok a druhou průjmovou :astonished:
3. říj 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, čtu tady, že mají vaše mimča průjmy. Davídek má už druhý den žlutý, vodnatý průjem a docela to i zapáchá. Nejdřív jsem si říkala, co jsem snědla tak strašnýho, že ho to takhle prohání, ale nic neobvyklýho jsem nejedla. Trvá to už dva dny, ale teploty nemá ani na něm nepozoruju nějaký jiný změny. Zato Máťa, 14 dní měl angínu, nastoupil zase do školky na týden a dneska jsem ho nechala doma, protože od 4hod ráno nespal, pokašlával, trochu chraplavě (jako začínající zánět hrtanu), začíná mu rýma, takže asi zase bude marodit. No jestli bude dnešní noc dobrá, tak zítra do školky půjde a uvidíme. Stejně ho vyzvedávám po obědě, zatím tam nespinká.
3. říj 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava ty příkrmy jsou od 4.m u dětí na UM a u kojených od 6.m ale není kam spěchat pokud mimčo prospívá :wink:
já taky nadělala jablíčkové přesnídávky do zásoby, až bude větší nadělám jablíčkovo pudinkové. Stačí rozmixovat , rozvařit u kyselích možná trocha hroznového cukru a cca 50min než se chytnou víčka. Aduš jsem dělala i meruňkové.
3. říj 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky kdo jste pojištěné vy a děti u ZPMV a máte zřízenou kartu života tak máte do 10.10 2011 nárok na koupi hygieneckých potřeb, plének a vlhkých ubrousků v hodnotě 1000,- a navíc je možný příspěvek ve výšši 800,- na očkování. Dnes jsem byla na pojišťovně tak mě to paní říkala. Takže v pátek jdu nakupovat plenky, ubrousky a kosmetiku a nechávám děti očkovat. Míšu prevenarem a Honzíka na klíšťata. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. říj 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk já už se těším jak Míša začne za měsíc příkrmy. Doma budu vařit čerstvé a na cesty budu asi kupovat. Honzík měl oblíbené od Hippu tak budu u Míši zkoušet co jí bude chutnat. :grinning:
3. říj 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
k něčemu je dobré když je Míša na flašce. Ona je v noci hodná tak naši to mají bez problému ji hlídat. Honzík ten taky celkem spí. :grinning: :grinning:
3. říj 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak dneska celý den pryč. Nejdřív jsme se ségrou lítaly po městě,pak jsem šla nakojit a šly jsme k našim,ted´ mě tat´ka dovezl,manžel tam ještě maká. Doma bordel jak prase,musím to trošku pochytat. Koukám na ulici,nakojím,pak vykoupu a je zas večer. Mazec. Tehle týden se má počasí pokazit,tak si to ještě musíme užít venku...
3. říj 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj ženy dlouho jse tu nebyla jak se máte? doufám že jste všichni zdravé a děťátka též.
u nás NIky marodí už druhý týden, Filípek kašlal 1 den a pak už dobré tak nevím co to bylo, ale dnes jsem byla s Nikčou na kontrole tak ho dr taky prohlídl a prej je zdravý jak rybička uff uff uff to jsem ráda, snad to kojení je k něčemu :slight_smile:
3. říj 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 hele jako fakt s tou pojištovnou jo???? tý jo moc díky, my jsme tam všichni a stihla jsem takhle využít letní akci pro těhule, a dostala jsem 750 za utz. Takže jako stačí když tu kartu života mám já a stahují se na mě obě akce jo?
3. říj 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 a stačí když tam bude datum na účtence do toho 10.10. a nebo tam s tím musím už dojít? nebo stačí pak s tím dokladem dojít dýl? tý jo mě štve že tyhle "akce" jako nedávaj vědět. nejít sem na MK tak vím kulový a plíny mi akorád docházej tak se to bude hodit
hele ale prevenar je teď už zdarma ne? Filip ho dostane s hexou jen ne prevenar ale sinflorix
3. říj 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup jestli stačí že jí mášě jenom ty nevím. Raději se zeptej na pojišťovně. Já ji má i pro děti. Myslím, ale že ty už na to nemáš nárok když jsi čerpala příspěvek na UTZ. UTZ je jedna možnsotí čerpání. Raději si to zjisti na pojišťovně. Já jsem nečerpala žádný příspěvek v těhu tak mě dnes paní říkala že to jde využít na hygienické potřeby pro mimi.
Na prevenar se doplácí a synflorix je zdarma.
3. říj 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak nějak jsem vás dočetla..užívám si poslední slunné dny tak jsme co nejvíc venku. v sobotu měla léna oslavu 13narozenin, měla jsem co dělat a to mi manžel pomáhal.Léna ale chtěla domácí dort a i když si ho poprvé ozdobila a že si ho i upeče tak jsem u ní musela být a učit jí co a jak..a myslím že příště to nebude jinak. Honzík dopoledne vyžaduje pozornost a i dvě poslední noci toho moc nenaspal. na včera se vzbudil poprvé v 0,30 a pak každou druhou hodinu a na dnešek už v 22,30 musela jsem ho vzít ale chtěl jen potahat a za chvilenku pokračoval dál no a pak opět i po hodince vzhuru a pokaždé si ode mne jen cucnul a spal dál..doufám že dneska už to bude lepší. byla jsem na gyndě, vycházela mi roční prohlídka..holky za ten měsíc jsem schodila jen jedno kilo :frowning2: :frowning2: tímhle tempem bych hubla celý rok abych se dostala jakžtakž na původní váhu.
mám za sebou první třídní schůzku Lenky a zítra jdu Báře..
3. říj 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka taky jsem přešla na plenky 3, mám ještě balík 2 ale to už se mi nechtělo načínat, byly mu tip top..jak se ti zdají teda ty tescové? mě přijdou že jsou o ždiblik větší jak pampers, ty bych řekla že nám sedí líp..dávám Honzíkovi na noc zelenou a oranžovou po ránu - ty mám v koupelně v podkroví a v patře mám ty tescový, docela mi vyhovuje že si to tak kombinuju, líbí se mi změny.. chci koupit Honzíkovi novýho dudyna, cpe mi do pusy pořád ty prsty a od mamu dudany chce jen vyjimečně..hledala jsem ty jak máte vy, asi ho budu muset objednat z netu, po Poděbradech ani v Kolíně jsem ho nikde neobjevila
3. říj 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 aha tak to je škoda :frowning2: tak nic no a dětem jí teda raděj zřídím taky, i když po pravě já si jí ještě na netu ani nikdy neotevřela :zipper_mouth:
3. říj 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka Marti u toho dudánka jak má Nikolka tam máte soft že? koukala jsem že dělají víc typů i pure a nebo latexový, mě by se líbil i tento ale nevím jestli by byl tak měkoučký jak jsi psala minule..jinak na těchto stránkách jsem si vybrala i kostky Honzíkovi pod stromeček..látkové http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2792831
3. říj 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jaký dudánky? Filip jede na klasické latexové kytičce a mě se táááák nelíbí chjo
3. říj 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no hradilenka psala že mají doma tento http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1958669 prý je krásně měkoučký, jenže já tuhle značku prostě v obchodech nemůžu nikde objevit..no v jednom dětském obchodě v Kolíně jsem si na to nevzpomněla, tam by snad mohly být, ale moc tomu nevěřím a v lékárnách mají mam a nebo avent..koukala jsem na ty ww že bych asi objednala něco malýmu k vánocům, stejně mě babičky zaukoluji at si vyberu co chci, nechce se mi platit to co za dudu ve stejné výši za poštu :unamused:
3. říj 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa právě ta pošta je hrozná :frowning2: ale dudánky krásný
3. říj 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Ahojky tak k těm cumlíkům, já kupuju tyhle a Niki je ráda žužlá a příjdou mi dobrý http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1958669 na mall jak jsem psala je měli v akci 2ks za 79kč a objednala jsem k tomu plíny a měla jsem dopravu zdarma. Ty plinky 3 jsem zatím zkoušela jen z teska a z hypoše z hypoše se mi zdají být větší jak z teska ... jmenují se nějak happy a dál nevím ... není to přímo hypošácký výrobek jen jsem je tam kupovala, ale myslím jsem je viděla i jinde v prodeji. Pemprsky mám také, ale zatím jsem 3jkové neotevřela. Ty dudlíky co si vybrala Ty tak nevím jaké budou ... u nás se tahle značka taky nedá sehnat ... objednávám všechno z netu .... hypervýhodně v akcích :grinning: jak jinak když jsem ta leták lady :grinning: :grinning: :grinning:
3. říj 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj tak jsou to ty soft jak jsem si myslela, ty pure bude asi klasika silikon asi jako má ted, jen se mění u značek tvary..no plen mám právě taky dost na ty hypo jsem dneska koukala v drogerii martina, koupila jsem si tam prsní vložky myslím značka bepa či tak nějak v červené krabici - zrovna jsem chytla taky akci :grinning: a myslím že budou dobré- zatím jsem na ně jen sahala. minule jsem si koupila nějaké v bille jako že lepší a hrůza..mají ostré hrany a šustí!
3. říj 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tady je mají za 79,- Kč
3. říj 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Já si nakoupila vložek do podprdy a už to nepotřebuju ... mlíko mi neteče ... Niki všechno vydudlá a jak jsou ty intervaly tak se to upravilo ... ty dudlíky pure jsou kolem pusenky ( ten držák savičky ) tvrdý ... kdežto ten soft je měký ... měla jsem i ty pure ,ale Niki dá přednost softu ... ty pure jí nešmakujou :grinning:
3. říj 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Niki bude mít svátek a já vůbec nevím co jí koupit ... ani na vánoce .... chjo mě nic nenapadá :confounded: Poradíš?
3. říj 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no taky dumám co Honzíkovi pod stromeček, on ten čas pak strašně rychle letí, určo chci nějaké ty kostky, holky stavěly komín u kamarádky co je o rok od honzíka a i když třeba jen seděla tak se jí líbilo jak to padá a hlavně se jí při tom nic nestane..taky některé řachtaly a dobře se jí žužlaly rohy :slight_smile: líbily se mi i tyhle http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2544810 ale ona měla jiné, bylo jich hlavně víc..myslím do středy že mi přijde objednávka od pinkie do kočárku..fusak a podložka s taškou a dekou, malý to je jedno a jako doplněk by se to mohlo hodit mamince..má tam krásný třeba s růžovým srdíčkem..tobě by ladil v kočárku tento http://www.pinkie.cz/detail/237/podlozka-white-hearts-s.html, uplně to vidím :slight_smile: ale bílá asi na údržbu nebude nic moc , hlavně dole u botiček
3. říj 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek