• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 jó tak s vaším tempem to bude raz dva :slight_smile: :grinning:
9. říj 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee hihi tos uhodla....já zrovna do tej skupinky,co tady píše,nepatřím,nejak po porodu nestíhám ani číst ani psát.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. říj 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jakto, nepatříš?
9. říj 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no jsem se vyjádřila blbě,patřím sem,jen už tolik nekecám,jako když jsem byla těhu,jsem takovej občasnej návštevník tyhle diskuze... :grinning: :grinning: :grinning:
9. říj 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to jsme dvě. také nestíhám.. ani psát, ani číst.. :frowning2: :wink:
9. říj 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup Jééé a to ti malá vydrží v kině sedět? To bych asi já koukala na šmouly a Míša lezla po stropě :grinning: ale budu to muset zkusit :grinning: to já sjem si s Míšou udělala taky dnes dvě hodinky jen ve dvou :slight_smile: byly jsme v obchodňáku, Míša si koupila mikču a legínky, zkoušely jsme i zimní kalhoty, ale neseděly :angry: nevíš, dke se dají koupit oteplený kalhoty? Prošla jsme tolik obchod a nikde nic :frowning2: potřebuju něco malé do školky na zahradu, v tepláčkách by jí byla už zima :cry: co dáváš ty malé do školky na zahradu? :sweat_smile:
@tasmailla1 já bych nejraději presovač nebo jaks e to jmenuje ten krám :grinning: aby dělal kafé i z kávy co si tam dám sama a né jen z kapslí, ale to je cenově hodně jinde :cry: další krám na linku :confounded: to teda nevím, kde budu za chvílu kutat,když teď tam mám půl metra :rolling_eyes:
9. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to by chtelo věčší linku,já si taky už říkám,že tyhle krámy nemám kam dát,se teším,až budeme předelávat kuchyn a pracovní deska bude věčší.....
9. říj 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Přejeme hezký den všem ikdyž to na pěkné počasí u nás moc nevypadá. :slight_smile:
Tak se mě podařilo se za váme dostat. Nějak jsem teď nestíhala. Měli jsem včera křtiny. Míša byla hodná a ani nebrečela když ji polívali vodou. Honzíka zajímalo vše kolem jenom to co říká farář ho nějka nebralo. :slight_smile: To má po mě. :grinning: Jenom se pořád ptal kdy mu zapálí svíčku. :slight_smile: Pak jsme měli doma veselo. Bylo nás doma asi tak 30 a ztoho 6 dětí ve věku 1-6 let. Tak to bylo ¨jekotu a ten bince v pokojíku. :wink: njn jsou to děti :grinning:
10. říj 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak další noc,kdy se malá vzbudila ve 2.30,tak asi nějakej novej zvyk nebo co. u nás zase hnusně,tak číhám a až přestane pršet,tak půjdeme na chvilinku ven.
@tasmailla1 to seš odvaha,že zkoušíš co dělá a nedělá dobře. Já toho radši hodně nejím,než abych tady pak s malou chodila a ona řvala.
@micka1 Nás to čeká tuhle neděli,tak jsem traky zvědavá,já myslím,že to tam prořve,ale uvidíme. Má se trošku zlepšit počasí,tak aspoň kdyby nepršelo,hostinu máme v restauraci,nevím kam bych ty lidi dala :grinning: Dávali jste dětem druhý jména??

Jinak já stíhám psát v pohodě,protože píšu většinou jednou rukou u kojení... Mě saje skoro půl hodinky,takstihnu i dočíst :grinning:
@ssimmikk jo,tak s presovačem jseš opravdu někde jinde. Tohle jsme kupovali za 3500 a myslím,že teď seženeš v pohodě levněji,my to kupovali když to začínalo a to bylo ještě drahý,akorát musíš pořát kupovat kapsle,ale my kupujeme v akcích třeba po 5-10ks a i naše mamka nám pravidelně krabičku každýmu k narozkám a svátku dává...
10. říj 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...
u nás je taky hnusně,nevím,jestli vůbec vyrazíme ven.No,vlastně budeme muset aspoň do školky pro Šímu.Taky už přemýšlím,co mu dávat do školky na ven,asi začnu se zateplenýma kalhotama,ale nechce se mi,je teprve říjen,co bude nosit pak..Naštěstí je docela horkokrevnej.Pro Kačku jsem už vyprala fusak a obávám se,že ho budu muset taky už vytáhnout,pokud bude takhle-zvlášť ráno na cestu do školky.Jak já zimu nemám ráda.Horka jsou taky na nic,ale zimu fakt nemusím,ani,když je sníh.
Jinak nás asi dohnal tříměsíční spurt nebo co.Posledních pár dní kojím častějc a to i v noci,což ám teda radost.Už nespím 4-5 hodin v kuse a pak zase další třeba 2-3.Kačka se budí čím dál dřív a pak samozřejmě nevydrží až do rána.Snad je to jen ten spurt,nebo krátkodobé období,jinak nevím.Zvykla jsem si na to,že se docela vyspím a jak se nevyspím,jsem protivná a nevrlá..
10. říj 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já jdu za chvílu s holkama k mudr., Verča má stále chvílema průjem, navíc dostala rýmu :cry: A Míša už je lepší, občas zakucká, rýmu má, ale jinak dobrý.....zítra mají focení ve školce na tablo třídy, tak povalí :wink:uvidíme zda jí nemoci druhých položí hned první den nebo odolá :confused: tady je jen 7C, fuj, brrr, tohle počasí nesnáším, to raději ať mrzne a padá sníh než tohle.....no ale včera byl manža v Rakousku kousek od Vídně a říkal, že tam padala taková ta zmrzlá voda-skoro sníh :grinning:

@misi.21 jj, já vím....dělá to dolce gusto pěknou pěnu? :sweat_smile:
@petrunka01 řeklabych, že tohle počasí je horší než když opravdu mrzne, hlavně na oblíkání, právě nevím co dávat Míši na zahradu so školky, tepláky semi zdají málo, punčošky hodně a nikde jsme oteplený kalhoty nesehnala :frowning2:
10. říj 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 u nás taky změna spaní v noci,ale není to poprvé a vždycky se jí to začalo zase prodlužovat. Ale já tím,že spíme každý den třeba do 9hodin,tak se vyspím.Usínáme kolem 22h. Dneska teda vstávala v 8,ale to je málokdy.
Už si začíná hrát i s hrazdičkou v postýlce v obýváku,tak je to docela sranda,jak se snaží :slight_smile: A naštěstí u toho chvilku vydrží.
@ssimmikk třeba to latéčko má pěnu krásnou,ale u ostatních ti neřeknu. Já vyzkoušela všechno na začátku,ale už si to nepamatuju.

Holky kdy dáte fusak?? Mě se zdá ještě brzo,říkala jsem si,že ho vytáhnu až budou tak 2°. Já ji mám teď v tašce,leží na dece a zavinovačce a je přikrytá silnější dekou. A nánožník na kočárku.Nezdá se mi,že by jí byla zima,vždycky spokojeně spinká. Akorát jsem si říkala,že jí začnu dávat nějaký slabší rukavičky,má ručičky furt venku.
10. říj 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já fusak ještě nedám, koupila jsme velkou deku, klasickou, takovou tu chlupatou, do toho jí zabalím a je krásně teplá :slight_smile: dávám i nánožník a super :wink: pod sebou má ještě zavinovačku :confused:
10. říj 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no já si právě taky říkám,co bych jí pak dala,až bude -15°.
10. říj 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,u nás taky hlásím hnusne ,je zima a prší,takže na procházku nejdem....ty jo říkáte o vytáhnutí fusaku,jsem už nad tím taky přemejšlela,že ho vytáhnu,ale pak nevím,jak mám malou do nej oblíct?stačí body,mikina a kalhoty?nebo dávate neco navíc?třeba punčochy,nebo nejaký zateplený kalhoty?trošku v tom tápu,tak nevím.....Dneska má přijít segra na návštevu,3 týdny malou nevidela,tak se teším na ní,aspon poklábosíme.....
@misi.21 no až tak s jídlem to nepřeháním,naozaj nejím nadýmavý a kynutý,moc kořenistý a ani česnek nejím,i když ho miluju,ale co mužu delat,nechci aby malá pak trpěla,ale co se třeba týče ovoce a zeleniny,krome vína snad jím skoro vše....ono stejne nemužu malou mít mjak v bavlnce,musí si zvykat i na neco jinýho,protože pokud bych opravdu jedla jenom to,co se má jíst u kojení,tak sem snad pořád o hladu.....
@petrunka01 no holka,tak to já zimu mám taky ráda,sníh a i když mrzne,ale tenhle rok nejak na to nemám náladu,když je malá ješte maličká,tak si to neumím představit trajdat nekde na nákupy s kočárkem,nebo k doktorce,když budou ulice plné snehu...

No tedka na me malá je až moc hodná,v noci mi spí od 20.00 a už dve rána se budila až kolem 6 nebo pul sedmý,pak se nahamala a ješte sme spali do pul 9 nebo do 9 hodin....takže nevím taky,či to je jen chvilkový období,nebo už má zajetej svuj režím....i predtím me ale dobře spala od 20,.00 do 4 nebo do 5 hodin....takže já se v pohode vyspím v kuse i nekolik hodin...sem zvedavá,až porostou zoubky,či se to zmení,nebo ne,ale určo se pak moc v noci nevyspím,no ale to k tomu nejak patří....
10. říj 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malá mi tady vejskala v postýlce tak dlouho,až z toho usnula :slight_smile: Poslední dobou mi přijde,že je snad ještě hodnější a já mám na všechno víc času. Jsem odpočinutá,v bytě většinou uklizeno,akorát teda skoro nevařím přes týden.Anebo víc spinká..
10. říj 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky do kdy budete používat zavinovačku?mne se v ní malá dobře nosí,jsem si na ni pekne zvykla,i když ji uspávam,tak jedine v ní,jsem zvedavá,jak to pak budu delat,až ji nebuud používat...je fakt,že tá naše cácorka je už pekne dlouhá,tak ten dolní cíp už nezakladám,takže nohy má ve vzduchu.....ale je fakt,že taky používám silnejší deku do kočárku a malá je v klidu...
10. říj 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já tomu ovovci od porodu teda moc nedávám. Ze zeleniny jím hodně salátové okurky a okrájím si rajčata,a pak hodně mraženou mrkev,brokolici a květák,dávám to snad do všeho :grinning: To jí nic nedělá,ani kořeněná jídla. Ale že bych si oloupala jablko nebo něco,na to jsem líná a navíc já mám na jablkách nejradši právě tu slupku :slight_smile: Mám hroznou chuť na cibulovou polévku,ale to mám strach. Ale co,už jí budou tři měsíce a za chvilku začnu jíst zase normálně,hýbe se čím dál víc,tak si s tím za chvilku poradí... Já chtěla hlavně vydržet ty první tři měsíce,když říkají,že na to ty miminka trpí nejvíc...Ale my s tím nemáme problémy vůbec.Naštěstí.
10. říj 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já už mám zavinovačku dlouho jenom pod ní,v kočárku,v postýlce,ale už ji vůbec nevyndávám,malou nosím jen tak.Ale my uspáváme v leže,takže mi ani nechybí.Akorát když ji přendávám z velký postele do její,tak se občas probere,ale jak ji položím,tak většinou zase zalomí. Tady na to stěhování byla zavinka lepší.
10. říj 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no tak třeba já brokolici a kveták vubec nejím,i když ho normálne miluju,ale to taky nadýmá,tak se tomu vyhejbám,třeba ani cuketu nejím,tak se docela teším,že až se začnou dávat příkrmy,což je za tak mesíc,tak bude hezky hamat i tuhle zeleninu a snad si s tím nejak poradí,jojo jak píšeš mimina se už hejbou hezky,já už jenom čekám,kdy se me začne přetáčet z bříška na záda,protože když pase koníky,tak levou ručičkou se snaží odrazit,ale zatím jí to nejde,tak to chce chviličku čas....
10. říj 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no já taky zavinku mám jenom pod ní,ale když ji přendávam,tak malou zabalím do ní,je to pro mne praktičtejší...ale když spí,tak ji do zavinky nebalím,protože jak malá už pekne kope a nohy nemá zabalení v ní,tak pekne se sesouvá dolu a už se me kolikrát stalo,že hlavu mela pod zavinkou,tak sem se zhrozila,či vubec malá dejchá....
10. říj 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já brokolici zkoušela hned na začátku,protože bez ní si to nedovedu vůbec představit. Cuketu jm taky,ale všechno teda tepelně upravený. Ale co mi teda hrozně chybí je kukuřice,tu jsem jedla na kila a ještě perlivý nápoje. Jak já bych si dala Sprite :grinning: Já dám příkrmy až v půl roce.Jestli teda bude dost mlíčka a bude prospívat,ale to vypadá,že jo. Ve 2měsících a 1 týdnu 5,28kg,to si myslím je slušný :grinning:
10. říj 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 juuu, ahoj, dlouho ses neukázala, všechno dobrý, že jo?
s tím nadýmavým děláme pokusy, cuketa v pohodě, včera jsem testovala zelí a prdí neuvěřitelně a brokolici a květák jsem vynechala, nadýmá to mužskýho, takže doma to ani moc neděláme, i když brokolici mám sama fakt ráda, jahody také prošly v pohodě :slight_smile:
@tasmailla1 zavinku používám na noc, zavinu mu plenkou ručičky, přes to dám zavinovačku a nožičky nechám volně, už mu je také malá, kolik ted měří šárka? má také vysoké rodiče, tak se to musí asi projevit :wink:
10. říj 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 slušné přírůstky, to má máš asi dobré smetanové mlíčko ; )
já bublinkové nápoje vůbec nepiju, takže se v tomhle nemusím omezovat, jednou jsem koukala na pořad, kde říkali, že v jedné sklenici koly je asi 8 kostek cukru... a to mě fakt odradilo, no fuj :confounded:
také doufám, že mlíčko bude a kojení půjde bez komplikací, proto počítám s příkrmy od šestého
10. říj 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jejej kukuřice,to jsem jedla jako zavařenou v tehu taky na kila,ale i vařenou jsem nepohrdla....no co se týče perlivých nápoju,tak si občas dám jednu sklenku sprite,ale nepiju colu nebo tonic....protože docela me už jede tá neperlivá voda krkem,furt jenom tu piju,tak si občas musím dát neco sladkýho,džúsy moc neoblubuju,takže takhle si dám aspon trošku sprite...já myslela,že práve zeleninové příkrmy se dávaj kolem 4 mesíce,bez ohledu,či mlíčka je dost nebo ne,to se pak musím optat mudr....jsem zvedavá kolik my budeme vážit,18.10. jedeme na 3-mesiční prohlídku,ale zdá se me,že malá jak dobře tedka baští,tak docela přibrala,v necelých 2 mesících mela 4,5 kila,tak doufám,že ted bude mít vyše 5 kilo,ale na vás určo nebudeme mít....jo apak 19.10 nás čeká vítání občánku,tak jsem zvedavá,jak to naše malá zvládne,ani nevím,jak to probíhá a co se tam bude dít....tedka ve středu jedeme na poslední kontrolu kýčlý,tak doufám,že to taky bude ok,kýčle má od začátku v poho a i přes to má pořád široké balení a jak je už věčší,tak vidím,že se jí to už přestává líbit,být takhle pořád svázaná...nám jenom kázali cvičit chodidlama a vytáčet je navenek,aby nemela je u sebe,jak to mela,když byla v deloze,tak doufám,že to bude mít ok,jinak říkali,že pak nožíčky dávají do sádry,aby je srovnali,no si to neumím představit,aby mela nohy v sádře.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
10. říj 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no malá přibírá tak 20-22 deka týdně...Tak jsem zvědavá,kolik to bude na další kontrole,jdeme až 3.11. 4,5 kg jsme myslím měly v 6 týdnech :slight_smile: Jsem ráda,že roste a přibírá. Nedokážu si představit ještě řešit,že neprospívá. Já myslím,že od těch 4 měsíců je dát můžeš,ale mě se to zdá zbytečný,bude mi stačit,že budu vařit od 6tého :grinning:
@lukava já kolu nepiju,vržou mi po ní zuby :grinning: Ale Fantu a Sprite mám ráda,cukr necukr. Teď si kupuju dobrou vodu ochucenou neperlivou a piju vodu se sirupem. Čistou vodu od tédoby,co jsem jí musela pít kvůli té cukrovce nesnáším. Fůj :confounded:
10. říj 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já už jí od 6týdnů široké balení nedávám. Občas jsem dávala ještě na noc,ale už se jí to nelíbilo,tak jsem přestala,měly jsme to od narození OK,tak snad to bude dobrý. Naposledy,když je vše v pořádku, se chodí kdy? Ve 3 měsících??
10. říj 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to je počáskový skok teda, z triček rovnou do zimních bund..Honzík se mi právě probudil, tak jdeme dlabat, jsem zvědavá jak zvládne to očkování, u dr. byl statečnej..tak utíkám
10. říj 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 přesně to mě taky zajímá, kdy se chodí na kyčličky naposledy? 3 měsíce mu jsou 18.10. a kontrolu máme 1.11. ...doufám, že poslední, je tam vždycky dlouhé čekání, tak 45 minut :frowning2:
10. říj 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , chvíli jsem tady nebyla ale tak nějak zhruba Vás mám dočtený. Niki je čím dál tím víc olezlá, dělá se jí ten ekzém už i na krku, a pod koleníma jamkama a pod pažemi. Tvářičky má celé . Hrozně mě to mrzí, protože vím co náš čeká, mají to i synovci a ten nejmladší to má fest ... je to hrozný. Mám strach aby si později neškrábala tvářičku a neudělala si tam jizvy co se jí už neztratí :frowning2: Zítra se chystám k doktorce zeptat se jí jak dál budeme postupovat když jí to nemizí,ale rozlízá se to. Kortikoidy jsou ještě brzy nasazovat tak malému prckovi.
Ještě jsem přemýšlela, jestli to nemůže být z kojení, že jí to mlíko nesedí, třeba to co já jím a má na to alergii. No nevím.
@tasmailla1 Ahoj Marti vítám Tě zpět :grinning: já navlíkám do punčocháčů, pomožky , kalhoty, body, mikina, lehká kombinéza, deka :grinning:
@ssimmikk Vidím, že řešíš presovač a nebo tu mašinu co dělá " kávu " ... švagrové si koupily všechny dolče gusto a skoro žádná si v tom kafé nevaří jen návštěvám, zjistily, že ty kaple lezou do peněz. Já z toho kávu ochutnala a jelikož jsem kafař, tak jse mi to zdálo ta chuť dost umělohmotná :grinning:
Já zastávám názor, že nejlepší preso je z pákového presovače. Latéčko nepiju a i kdyby jo, tak bych si ho dala raději někde v restě.
Já to vyřešila tak, že jsem si koupila presovač v Lidlu za 999,- pákový. Vařím si z něj i návštěvám kávu a řeknu Ti, že takovou pěnu jakou udělá takovou neudělá ani v některé restě ten jejich kávovar ... pěna cca 1,5cm vysoká. Navíc to udělám z které koliv kávy , není podmínkou mít spešl kávu na preso. A cenově je to někde jinde jak přístroj , tak i káva do něj. Šak uvidíš sama . A jde tam udělat i capuccino , našlehá se mlíko klasickou horkou vodou ... to samé i svařák.
10. říj 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek