• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
17. říj 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jééé,je moc krásné :slight_smile: ale pěkně drahé...
17. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj mrkám na to
17. říj 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena ahojky no my máme taky vibrační lehátko,občas ji i pouštím vibrace,ale moc často ne,taky hraje,tak občas zapnu i to,tak to malou zaujme víc,má tam i hrazdičku s hračkama,tak na ne furt tedka čučí a ručičkama do nich žďube....teda za mě je lehátko výborná vec,máme od fischer price to modrý a plne ho využíváme,jak píše misi,mám v ní malou když vařím,uklízím ,žehlím a ona na me pak hezky kouká,vydrží v nem docela dlouho sedet,i hodku,neob dve,ale pak už ji na chviličku radší beru na ruky,aby moc zádička netrpeli,i když malý se v nem líbí hodne...třeba u mne byla zbytečná investice kupovat hraci deku,síce má malá na ní hračky,ale když ji dám na nej lehnout,tak se vzteká a když na bříško,tak sice hezky pase,ale jen chviličku,mrška malá se naučila rychle otáčet z břicha na záda a když se přetočí,už ji to nebaví...co me říkali,tak mimi nemuže trpet na zádička v tom lehátku,protože ješte nemá vyvinutou páteř,která se uplne vyvíjí,myslím tím to ohnutí na krku a pak dolu,to se vyvíjí,až se poprvé posadí a pak až začne chodit se dovivíjí elipsovitá čast páteře.no a když se stane,že me v nem zaspí,tak ji nenechám,aby v nem spala,ale přenáším ji do postýlky...hihi a co se týče uslintaných ručiček,to my máme pořád,jelikož malá se me vubec nenaučila na dudlík,tak aby se uklidnila,furt cucá neže jeden prstík,ale rovnou všechny a pak me blindí,takže má pořád rukavičky na sobe a ty jsou taky pořád pekne nacuclý...

Tak holky byly sme na nákupu,tak jsem malý neco hezkýho koupila na sebe,až pojedeme na to vítání občanku a jelikož se blížej dušičky,tak jsem nakoupila svíčky i věnec na hrob....a misi ani nestraš tema Vánocema,už tedka mám depku,co komu nakoupit,přijede segra,tak musíme probrat,co koupíme mojí rodine a pak zase manželový rodine taky neco koupíme,to zas bude vyhozenejch peněz...
17. říj 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 u nás taky nefrčí 1 prstík,ale nejlíp celá pěst ,kdyby to šlo tak si tam narve obě ruky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena ahoj, my vybrační lehátko máme půjčené, líbí se ale kdyby nevybrovalo nic by se myslím nedělo..lehátko dobré že si ho kdekoli můžu položit, i když jsou pak malinko větší tak se mnou holky vařily..šupla jsem je v tom na linku a viděly jak pracuju a byla spokojenost..i v tom 2x usnul, ale víc v autosedačce než v lehátku..na spaní teda určo :sunglasses:
jo a ručičky u nás taky letí..vyměnili jsme dudel, ted máme od nuku a ten se líbí víc jak od mam ale ruka je ruka...musím to hlídat. na noc chodí spát bez dudu, jen občas ho má na zabrání
17. říj 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa já jsem si ho právě taky chtěla půjčit od švagrové,ale už ho někomu půjčila,tak asi zainvestuju,no co už
17. říj 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jojo, zvykneš si na všechno :slight_smile: to my zaplať pánbůh usínáme naprosto luxusně, vykoupu, nakrmím, uložím, tak max dvakrát jdu podat dudlík a většinou ještě před osmou je tuhoš, ani nemukne, že ji vypadnul dudlík s emusím jít kouknout, protože nezačne brečet, ale narve si do pusy deku :grinning: já jsem zase musela začít zhasínat, protože jak viděla na kolotoč tak neusnula :grinning: furt žvanila, jak zhasnu, tak je za chvilku klid. Ale u nás se nachotbě muselo svítit ještě když jsem chodila na základku a do dneška, když spím u našich a v noci se vzbudím a všichni už spí a je tma, nemám dobrej pocit.
@tasmailla1 nám nešel internet, to bylo peklo :grinning: já už v nic nedoufám, jsem ráda, že už ty prdy neořve, jen výjimečně, sice proheká a protlačí noc :grinning: ale nebrečí, tak je to dobrý. Já jsem taky nikdy nevydržela poslouchat jak brečí, asi na to nemám, porstě mi pořád přijde malá na to nechat ji vybrečet :grinning: od toho mě přece má, abych přišla, když se něco děje a mě to zatím příjde vždycky jako odůvodněnej pláč.
@lebapa jojo, už jsem smířená s tím že z ní bude nespavice, ale zase si přes den vydrží hrát, když přijdu pokaždý se směje a něco mi vykládá, tak si pokecáme a zase si hraje, pak si na chvilku usne a je to takový v pohodě, je teda fakt, že když jdeme ven, vydrží mi spát až do dalšího kojení ,ten studenej vzduch ji dělá vyloženě dobře, v teple mi vůbec nespala. Jinak plínky trojky už máme asi tři neděle, nechtělo se mi už kupovat dojky a trojky nám jdou pěkně a měli jsme v zásobě, každopádně zásoby se úží, už mám posledních pět balíků plín :slight_smile: ale zase jsem zatím kupovala jen jedny dvojky jinak ještě nic.
17. říj 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena my jsme vibrační lehátko užili hlavně na začátku, když brečela a nevěděla jsem už co s ní, šla do lehátka a byl klid :grinning: teď už ho moc nepoužíváme, hraje si pěkně sama, takže by mě asi mrzelo, kdybych za něj dala 2000, kupovala jsem na bazárku za 500 je po dvou dětech, ale super, že to nebyla novinka mi nevadilo a je nepoškozený a plnně funkční, určitě se po bazárkách jukni jestli sháníš, na něco narazíš.

Jupí jupí, konečně nám přišla pozvánka, tak 5.11 jdeme na vítání, neodolala jsem a objednala jsem Klárce mašli do vlasů... teda spíš na hlavičku :grinning: a co se ručiček týče, pěkně celou pěst narvat do pusy a nejlíp s máminým prstem a nejlíp ještě s hračkou no čím víc toho v puse bude, tím bude spokojenější :grinning:
17. říj 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena já bych nové nekupovala,koukni po bazárcích,určitě si nějaké vybereš. Já už ho mám po 2 dětech a je jako nové...
17. říj 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 fakt dávají na vítání občánků takový balík jo? U nás deku a plyšáka :grinning:
@leia1 my používáme bio gaia a doporučuju nevysazovat :grinning: můžou se dlouho době, jsou to probiotika, je to dobrý na celkovou obranyschopnost, může to až do dospělosti, já myslím že přes zimu ji je ještě nechám, minimálně do půl roku :grinning: a pak to risknu vysadit a uvidíme, vysadili jsme jednou a to bylo šílený... jestli s tím má problémy, tak tři měsíce nejsou moc, to se ještě pořádně nehýbe a i když sílu už třeba má ještě to střívko stejně není vyvinutý úplně tak jak má, to trvá prý tak půl roku a u někoho můžou problémy s prdíkama přetrvávat až rok... to je prostě u každýho jiný :-/
17. říj 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka tak snad to je ok, ty gaia, my právě máme od tý doby klid, ale přemýšlela jsem, zda ty střeva si na to nemůžou zvyknout a pak aby se naučil sám si pomoct. tak uvidíme;) a jak se daří Klárince? pořád plače nebo se to už zlepšilo? co kojení? dobrý?
17. říj 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 určitě ne, s rourkou je to asi jiný, ale na tyhle kapičky ne e, doktorka mi říkala, že můžeme od porodnice a prostě dokud bude potřeba. Kojení bez problémů, jen mi teda vždycky vypije obě prsa :grinning: ale pak ty tři hodiny v pohodě vydrží, někdy nemá den a chce častěji, ale to myslím není nic nenormálního a už nebrečíme :slight_smile: jen výjimečně, když to bříško bolí, nebo se něco děje, ale moc ne, je moc hodná, nespavá, ale hodná, hezky si sama hraje, pořád se směje, je skvělá :slight_smile: a co vy? Pepča je teda pořádnej chlapák :slight_smile: to je dobře že hezky rostete :slight_smile: a tak vás nic netrápí?
17. říj 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Míša měla prdíky do půl roku, není to zase tak dlouho, ale nebyly takový možnosti jako dnes, verča dostala na tři dny jiný probiotika kvůli průjmu a to jsme tři dny jen řvaly :cry: takže je dávej a buď ráda, že to malýmu pomáhá :wink:

@misi.21 my máme v ložnici rozsvícenou solnou lampičku, svítí tlumeně a navíc je na zemi za postýlkou, jak jdeme spát, tak zhasínáme a Míša má lampičku Pat a Mat a to stejný jako Verča, dkyž jdeme spát, tak zhasínáme :slight_smile:

@slena děkuji za optání, zítra jdem ek naší mudr.na KO, tak uvidíme, má dál léky....potkala jsem maminky ze školky to stejný jako Míša :frowning2: a bavily jsme se a mají ve školce sálu, tak sjem ráda, že tam Míša nechodí i když to nese hodně těžce :confounded: a s tím cucáním ručiček jsme na tom stejně a pěkně mě to točí :angry: a lehátko máme od Fisher Price a je super, měla ho Míša a ta v něm byla moc ráda, Verča ne, ale poslední dobou mu přišla na chuť :wink:
17. říj 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy už máte všechny alespoň ěnjáký očkování a my ještě nic :cry: jsme z toho, tak trochu na nervíka :frowning2: jinak jsme dnes byla v Lídlu a mají knížku v akci za 150kč, tak jdu na ní teď kouknout, jsou to pohádky a na netu si jí chválily, tak sjem jí vzala holkám na vánoce a mají slevněný všechy svíčky, brala jse s tím skleněným obalem :wink: a jinak nic novýho, dnes jsme byly vyřídit tu mateřskou, baba na socce byla nepříjemná jako sviňa, tak snad to stihneme do konce měsíce všechno :zipper_mouth: Míša se nám zbl.la na socce :cry: ale už te´d nemá ani horečku, tak uvidím, budu s ní ještě dnes spát v pokojíčku, pro jistotu :slight_smile:
17. říj 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ta knížka je super, má krátký a pěkný pohádky, už se těším na čteníčko :grinning: Míša dostala od babičky knížku, je veliká, ale tak krásnou jsme ještě fakt neviděla, ej tam jak vyroste brambora, jak žijí zvířátka na statku, jak stoje sečou, sází, ořou a vše, jak včelky dělají med, tu Míša žere a já taky, je plná obrázků, fakt úžasná :slight_smile:
17. říj 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak my už sedíme u telky a papkáme,tak máme do půl desátý vystaráno :grinning: Byli jsme na návštěvě,malinká byla moc hodná. Zítra má být posledníbden bez deště,tak půjdeme ven...doufám,že zase nebude pršet celý dny jak mminule,jsme se pěkně nudili. Dneska bylo fakt krásně.
Na čtvrtek musím nachystat nějaký jednohubky a něco sladkýho,přijdou tchánovci přát mi k svátku. Já bych ty svátky zrušila,zbytečně si zašpiním kuchyn :grinning: :grinning: :grinning: ´
17. říj 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk me už taky vytáčí,jak si pořád cucá celou ruku,ješteže má ty rukavice,jinak by zvracela furt,když je schopná si tam narvat všechny prsty....prosím te, a daj se ty deti pak nejak odnaučit,aby si necucali ručičku,třeba z toho vyrostou?nemáš nejaký nápad,jak je odnaučit?neumím si představit,že tohle bude delat furt....no naše malá není schopná se naučit na dudlík....tak dneska další pokusy,koupila jsem jinej dudl a tá naše opravdu se nan nenaučí,když ji ho dám do pusy,tak ho nevcucne a nezačne dudat,jen ho vyplivuje a když to skouším delší dobu,tak začne brečet,tak toho vždy nechám,ale myslím,že už je dosti stará na to,aby se to naučila...no hold asi máme jiný mimi....

Tak dneska bylo rychlý uspání,vytuhla asi po 10 minutách,co jsem ji konějšila,takže spinká od 19.00 a já mám večer sama pro sebe...koukám na telku a užívám si klidu...manža je v Liberci,šel do školy,zítra se vrátí,tak pro dnešný večer jsem slaměná vdova... :grinning: :grinning: :grinning:
@misi.21 já myslela,že si Michala a ne Michaela....tak jinak vše nej k svátku,at si ho užiješ i s návštevou...to jo máš pravdu,zbytečne si človek nadelá bordelu....

Ufff příští uterý jedu k zubaři,našel me 2 blomby co je potřeba spravit,převrtat a nanovo zablombovat,jinak zoubky mám bez kazu,aspon že tak....pojede tam se mnou segra,aby za mý nepřítomnosti se postarala o malou v čekárne,tak doufám,že malá bude v klidu,když já si to budu "užívat" na zubařským křeslu.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
17. říj 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 to je dobrý, ty jsi michaela, dceru máš Simču a u nás je to obráceně :grinning: já jsme Simona a dceru mám Michaelu :grinning:
@tasmailla1 jak jí to odnaučit nevím, jsme z toho trošku mimo, protože cucání ručiček prej může deformovat patro a v rodině máme skrytej rozštěp, takže nikdo neví, zda ho má nebo ne a ještě navíc si cucá pěst a palec, nejlíp teda si nacpat do pusiny vše co jde :angry: Míša tohle nedělala, měla dudel a hotovo, ale Verča to střídá, jak chce, dudel když má hlad nebo usíná, jinak to je ruka :unamused:
17. říj 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ahoj, když jsi byla v tom lidlu, měli tam ten nábytek dětskej? koukala jsem včera ještě na rozměry a podle toho to musí být hodně malé? asi kvůli tomu auto vytahovat nebudu abych jela do města...

odpoledne se staví brácha, pojedeme se s Baru podívat na výlov žehuňkýho rybníka. chodila jsem tam na základku a chodili tam každy rok, co mám holky byla jsem tam jednou.tak se těším a doufam že nebude pršet
18. říj 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1
@ssimmikk já jsem Michala,ale ta jaxi není v kalendáří,tak slavím na Michaelu. :slight_smile:

@tasmailla1 Já jdu k zubaři ze dva týdny a mám taky pěknej strach,uvidíe,co mi tam najde... Orosím se,jen si vzpomenu na vrtačku,už pár let mi nic nedělala,ale po tom sladkým,co jsem snědla v těhotenství si nedělám iluze,že by kaz nebyl.
Simča taky nechce dudlík a já už jinej ani nekupuju,prostě ho nechce,no. Rve si tam ručičky,ale dokud si nezačne cucat pořád palec,tak není tak zle. Je to pak mnohem horší odnaučit od palce,který mají furt u sebe,než od dudlíku,který se jim schová. Jsou z toho prý pak předkusy a křivý zuby,ale to i když jsou děti zavislá na dudlíku a mají ho dlouho. Já si furt říkám,že až si začne pořádně hrát,tak si tam narveradši hračku než ruku,ale uvidíme. Navíc jí je jedno,čí ruka to je,kolikrát si tam rve i mojí :unamused: Ale tak nemůže být všechno podle knížek.

Holky představte si,asi budeme prodávat auto. Na jaře jsme ho koupili a na podzim prodáváme. Chlap chce novější,s tímhle jsme se trošku unáhlili,tak prodáme,dokud se nezačalo ještě kazit.Ať do toho pak nerveme prachy,takže už nekupujeme ani kola a do konce měsíce prodáme,zimu nějak přežijeme bez auta(my,který věčně někde trajdáme :grinning: ) a na jaře se jede do Německa pro jiný a jestli chápu manželovi narážky,tak větší :slight_smile: Já bych chtěla zase C-Max ,moc se mi líbí a Peťa je s ním taky spokojenej,ale vzali bysme novější. Anebo pokud bude trvat na větším,tak asi S-Max,ten je hodně podobnej. Takže Chorvatsko v létě se ruší a všechny prachy jdou na auto :slight_smile: To až se dozví naši,tak řeknou že jsme praštěný :slight_smile:
18. říj 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ty si psala o té knížce. Simonka dostala od babičky ke křtinám knížku Česká říkadla,písničky a pohádky. Tak jsem jí hned četla říkadla a hrozně se smála,tak nevím,jestli se řehtala mě nebo těm říkadlům :grinning: :grinning:
18. říj 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa manžela strejda si koupil malej rybníček a myslím že v sobotu je taky výlov,tak se pojedeme juknout,jak se všichni vožerou :grinning: Vždycky,když se sejde celá rodina,tak to stojí za to :grinning:
18. říj 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám hned hezčí den :wink: Peru zimní oblečení a zkoušela jsem si kabát,kterýjsem před těhu nedopla a tuhle zimu ho můžu zase nosit :grinning: Jsem tak ráda... Akorát si k němu musím koupit boty :slight_smile:
18. říj 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak hlásím,zdárne sme absolvovali druhé očkování,mela druhou dávku hexy a první dávku prevenaru,pořádne řvala u toho,ale pak hned jsem ji vzala na ruce,tak byla jak beránek,šikula je to,doufám jen,že nebude mít nejakou reakci,tedka chudinka malá spinká.....takže ve 3 mesících máme 5430 g a 63 cm,dlouhán je to náš malej...ale jsem ráda,že hezky přibíráme,za mesíc sme přibrali přesne 1 kg,natože ze začátku moc nepřibírala,tak tedka má maminka ohromnou radost...a nutrilon už vubec nedostává,uplne ji stačí to moje mlíko.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@misi.21 jee já ani neskoušela si oblíknout bundu,je na to čas...ale skoušela jsem si neco oblíknout,cobych si dala zítra na vítání občanku a teda z vecí,co jsem mela před tehu ,je me všechno malý,ani žádnou košili přes prsa nezapnu... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ahaaa já myslela,že v čechách má svátek i Michala,no v každým případe to máš zítra,tak všechno nej přeju už dopředu,to kdybych zítra náhodou zapomnela popřát... :grinning: :grinning: :grinning: no co se týče zubaře,strach nemám,když me dá injekci,tak se vše dá zvládnout,takže u mě dobrý... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. říj 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk my taky ještě nemáme očkování :frowning2: jdeme 25, mám nervy.
@misi.21 jo to my chodili ven i za deště :grinning: byla jsem jak slípka :grinning: tak to já kabát co jsem nosila před těhu nedopnu... nic moc :/
@tasmailla1 jste šikulky :slight_smile:

ve čtvrtek jdeme s Kláruškou na cvičení, byly jsme už minulý týden a teď mám něco upíct :grinning: ha, to jsem zvědavá co spáchám pro bandu ženskejch, si budu připadat, jak v prostřeno :grinning:
18. říj 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka dekujeme..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a na jaký cvičení chodíš?
18. říj 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no cvičení.. :grinning: je to pro miminka od dvou měsíců, asi patnác minut cvičení s básničkama :slight_smile: pak hodinu a půl žvaníme :grinning: docela fajn záležitost.
18. říj 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jakto, že jste nebyly na očkování? :astonished:
@lebapa nábytek tam měly, bylo ho vcelku dost, koukala jsem, ale dle rozměrů bych řekla, že to bude fakt malý :unamused:
@misi.21 říkankovou knížku atd.máme, Verča se strašně řehtá, dkyž zpíváme nebo jíme :grinning: asi se mrňouskům líbí, jak meleme pusou :grinning: no s tím autem sjte teda dobří, to já jak si autí oblíbím, tak ho pryč nechci dávat :sweat_smile:
18. říj 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek