• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj maminy, mám na Vás otázečku a žádám o radu zkušenější. Částečně kojím a dávám Nutrilon. Myslíte, že je nutné dávat prckovi i čaj, někdy mi příjde, že má jen žížu. Díky za případné odpovědi. :unamused:
25. říj 2011 v 16:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 papíry si yvzvedneš na pracáku,ale musíš je nechat potvrdit na sociálce,která tě vyplácí. A nevím teda,jak v zaměstnání?? Tam musím taky s nějakým lejstrem nebo jak?? Mám v tom bordel. AAsi to všechno vezmu k účetní,ať mi řekne co a jak.
@slena Vlasy mi padají šíleně,ale u mě nehrozí,že bych byla plešatá,mám je strašně moc hustý. Nechala jsem se týden před porodem ostříhat,ale to vůbec nepomohlo a teď je to ještě hotší než v těhotenství a hlavně mi to víc vadí,protože Simču furt obírám a jak kojím v posteli,tak furt musím čistit prostěradlo,jinak je celá od vlasů. Nosím to celý den stažené v culíku a v noci jak je mám rozpuštěné,tak ráno mám celou noční košilku na zádech chlupatou,je to děsný. A když je mám náhodou rozpuštěný,tak si chce malá hrát a tahá mě za ně a pak má plnou ruku.Kdybych v krátkejch nevypadala takblbě,tak se hned nechám ostříhat.

Rodičák na dva si nedokážu vůbec představit,nevím co bych pak se Simčou udělala,když bych musela do práce a druhý se třeba nemusí zadařit hned.
Malá si taky furt sepíná ruce a za všechno už tahá a hlavně si teď vyhraje s tím ouškem...
@irina84 Já bych asi čajík dávala. 5íká se,že plně kojené děti nepotřebují,ale taky se může dávat,takže tím nic nezkazíš a když ho třeba nebude chtít,tak ho zase dělat nebudeš.
25. říj 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irina84 já bych na tu žízeň jen kojila,když kojíš částečně.Klidně mezi jídlem s dokrmem.A zkoušela jsi pít jestřabinu a jíst homeopatika Ricinus communis 5 CH?mně to dst pomohlo a teď plně kojím a to jsem dokrmovala po každým kojení.Akorát nevím,jestli už není moc pozdě na větší rozjetí laktace
25. říj 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak zoubek mám spravený :slight_smile:Míša má výsledky RTG super, dostala léky na alergie a hoplá už přestává kašlat, takže na mudr.zatlačím,a bynás poslala na alergologii, prootže už mě s tím sere, na co mám jako furt čekat :astonished:no zítra jdeme na socku doložit papír, že měl manža nárok na PPM a bude hotovo, snad nebude ještě nějákej problém :angry:a musím se pochlubit, dnes jsme koupila na vánoce super úlovek, měli 20% slevu na kávovary a espresa, tak mám doma dolce gusto, potřebuju, aby Míša a manža vypadly z domů, abych ho mohla zkusit, chutnala jsme z toho v obhcodě latééé a čokoládku a mňááááám :stuck_out_tongue_closed_eyes:ta oěn a nahoře byla boží, ta plastová tyčka v tom normálně stála :grinning:hihi, to bude manžílek koukat a našim asi koupím na vánoce sodastream...máte někdo zkušenost? Hrozně si to všichni chválí :confused:jo a dnes si hurááááá Míša koupila zimní boty :grinning:já se snad štěstím ožeru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@slena já budu za chvílu asi taky bez vlasů, padají mi úplně hafo, vlasy jsou všude, hrůza, to je po porodu normální, než se srovnají hormony :angry:
25. říj 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 No u me to bylo tak,že v práci jsem byla po porodu na personálním neco vyřizovat ohledne malý a vtedy me naší účetní dala podepsat papír,který mela pro me uchystaný,.až bych nastoupila na rodičák,tak jsem to tam neco málo vyplnila,hlavne jsem vyplnila na jak dlouho budu chtít být doma-samozřejme na 3 roky a pak nevím,kam posílá ten papír,či na pracák nebo na socku,to nevím...jeee dík za info,tak si pujdu vyzvednout papíry na pracák.....
@ssimmikk ty jo dobrej kauf a za kolik nakonec byl ten dolce gusto?...já dnes koukala na zimní kombinézu v tescu-stála vyše 300 kč ružovou hezkou,jen me trošku zarazilo,že byla na 12-18 mesícu a když jsem ji přiložila na malou,tak si myslím,že by ji zachvíli byla akorát a to teda nechci,zima je dlouhá a pak v čem by byla,kdyby z tohodle rychle vyrostla....
25. říj 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 nakonecmě vyšlo na 1600kč :wink: jo? Kombinézku za 300kč? To je super cena :slight_smile: Já chci koupit nějákou v CA, když mám slevu 50% :wink:
25. říj 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no kombinézka stojí vyše 300,ale nevím kolik přesne....ty jo,dobrá cena 1600...v CA?no čeče dneska jsem tam byla a vubec jsem na kombinezky nekoukala,jenom v tescu,tak příste musím zajít do CA....
25. říj 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk sodastream máme taky,ale dělali jsme v něm asi 2x colu,jinak nic. Já teď bublinky neepiju a manžel si to nedělá a abych řekla pravdu,tak mě to ani moc nenadchlo... Ale možná když vyzkoušíš víc příchutí,tak je to o něčem jiným,než ta kola,manžel se přehlídl a vzal bez cukru a mě to moc nejelo,ale třeba ségra si to chválila...
25. říj 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ty nemáš kupon z DM na slevu 50% do CA?
25. říj 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj po dlouhé době :zipper_mouth:
jak se tu máte?
25. říj 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Hlásí se odvážná :slight_smile: tak snad se to druhý povede brzo.. zatím ale nevím, jak přesně vybavit rodičák, jsem Slovenka, tady mám přechodný pobyt, pracovala jsem taky v ČR, tak asi začnu u naší externí účetní, ať něco poradí...
Jinak holky - čím přikrýváte na noc miminka v postýlce? naše malá už vyrůastá ze zavinovačky, furt jí rozkope a odkopne s přehledem i malou přikrývku (je to vlastně "náplň" do čtvercové klasické zavinovačky), tak budeme muset pořídit klasickou přikrývku.. máte někdo nějakého tipa kde a jakou?
Jinak jsem jí již 2x šoupla i do spacího pytle, probudila se ale hrozně propocená, tak nevím, jestli ještě není taková zima, nebo je příliš teplej... uvidíme, vyzkoušíme určitě později.
26. říj 2011 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
jwen velie potichu říkám,že spaní se snad lepší.Už dvakrtá Kačenak spala od půl devátý do rána do pěti a pak ještě do půl osmý.Je to moje zlatíčko,ale nezvykám si a nechválím,abych to nezakřikla...

@mili01 My na spaní moc netopíme,takže dávám malou do spacího pytle-mám i s rukávem a přikreju klasickou dětskou peřinou.Většinou se trochu vykope,ale to nevadí a propocená nebývá.Ten náš spací pytel zase tolik teplej není.
26. říj 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no zatím mám kuponky jenom na sebe,když jsem byla tehu,ale malou jsem ješte neregistrovala,tak nemám kuponek do CA.....
@mili01 hele já jsem taky Slovenka a to že máš tady přechodnej pobyt ničemu nevadí,protože je duležité,že si tu pracovala a ne na Slovensku,tak si myslím,že rodičák budeš dostávat z Cech a ne ze Slovenska,proste bež za účetní a ona ti poradí...já už mám tady trvalej pobyt a za 4 roky si zařídím český občanství... :wink: no a co se týče přikrytí do postýlky jsem kupovala klasiku peřinku a polštář,který zatím nedávam,až bude malá trošku věčší,tak ho bude mít,peřinka je 120x90 a polštář 60x40 cm...
@petrunka01 no vidíš,tak se to zas snad obrací k lepšímu,když malá v noci hezky spinká... :wink:

No naše malá už nemá problém usnout sama večer v postýlce,tak je to supr....jinak u nás je hnusne,prší,se me ani venku nechce jít na prochajdu,ale odpolko pojedeme na nákup,tak aspon na chvilku budeme venku...

@zup no spíš se ty pochlub,když jsem chodíš jen tak svátečně... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale zatím všechno je ok.... :wink:
26. říj 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nějak nestíhám... máme stále nějaké vyřizování , pak mám prohlídky bytu a lítání po doktorech. Dneska zase jedeme pryč podepisovat smlouvu na koupi toho domku. A pak nás už čeká jen řešení financí.
Dneska trhla Niki zase rekord ... spala od půl osmé do půl osmé ... :sweat_smile: to je naše malá kočička ... kočky taky prospí 18h za den .... :grinning: Teď už zase hajá a bude spát tak do jedné.
Nevím jak u Vás, ale u nác byl hrozný fučák včera .... tady u nás na baráku to utrhlo i svod na baráku. všude je bordel co vítr vzal ... tak snad někomu z Vás nechybí něco víc třeba střecha ... :angry: Já nemohla ani spát ...
Řešíte rodičák, já si tam byla taky už pro papíry, jen je tam zanést ... jen nevím jestli to nemám řešit až se přestěhujeme ... pak budeme mít jiný číslo účtu kvůli hypotéce a taky jinou adresu ať to pak nemusím zase přepisovat. Musím se paní na to zeptat.
@mili01 Niki dávám jen pod peřinu bez spacího pytle .... koupili jsme jí v Jysku je dobrá , jen ty prevíti jí mají o pár cm delší jak povlečení, ale to neva ... přeložím to tam je měká. Stála myslím kolem 500,-
Koukám že řešíte padání vlasů, tak to mě postihlo také .... aspoň nebude muset kadeřnice prostříhávat ... mám to hrozně hustý :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jee tak už máte baráček?no to je supr,to budou hezký Vánoce už v novým???no u nás včera byl taky peknej fičák,sem koukala dlouho na telku a docela jsem už i mela strach,protože za bytovkou máme veliký stromy a nerada bych,aby jednou je vyvrátil vítr...no naše malá minulej týden taky spala 12 hodin,od 19 do 7.00 a to jen jednou,ale bylo to supr hlavne pro mě.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jen ráno me to moje prsa už nejak nevydrželi a mela jsem pekne mokrou košily,chudáci vložky nejak už byly pekne naducaný.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Mi se dneska prsa počůraly na prostěradlo :grinning:
Barák máme , máme to i zazálohované, ale stěhovat se tam asi budeme až po vánocích ... ty dny a týdny rychle letí a je kolem toho spousta vyřizování. Tak se to asi do vánoc nestihne. Ale hodně to záleží i na paní co by koupila náš byt ... vypadá to slibně tfuj tfuj .... tak to nechci zakřiknout. Pokud by to cvakla, tak to možná do vánoc klapne :grinning: Ale to by bylo teda pěkně hektické .... jak pro nás tak pro všechny ... to by byla akce kulový blesk :grinning: :grinning: :grinning: s tím stěhováním ... chi chi
Co Šárinka a ta nožička ... je to lepší? Jinak je hodná? Jak to zvládáš mamino? Už sis zvykla ne? Stále si měla v těhu obavy jak to bude a ono se to tak nějak samo vyvrbí že? :grinning:
26. říj 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no držím pěsti aby to vyšlo a vy byli konečne ve svým či už to bude před nebo po Vánocích,hto je jedno,hlavne aby už to bylo.... :wink: :wink: no Šárke tou nožičkou cvičím,i když nevím,co ty mudři videj,má to normální dle mýho a ona hlavne furt s tou nožičkou kroutí na všechny strany,tak nevím,uvidíme co řeknou až v lednu na kontrole....jj je hodná až moc,napapá se,sedí v lehátku a kouká,nebo ždube do hraček,zatím je neuchytí...tvoje Niky už chytá hračky?no si myslím,že to zvládám už omnoho lepšie než na začátku..to jsem z toho predtím byla uplne mimo,ale človek si zvykne na všechno,jak říká moje máma "deti jsou radosti,ale i starosti.."pořád jen čekám,jak to pak bude,až ji budou rust zoubky,jak se pak zmení její správání..tedka spinká celou noc,tak jsem zvedavá,jaký to pak bude...a co ty?ty sis už taky zvykla na malou a všechno co k tomu patří ne?
26. říj 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak čtu jak vám ty děti spávají celou noc,to my si asi vybrali od narození a teď už na to nejedem. Ale většinou se budí tak 2x,což si myslím,že je super,když spí do 10 hodin... V noci je to dvacetiminutovka. 10min pije a pak ji dalších 10 necháám pořádně zabrat a přenesu ji do postýlky.
Aby usínala sama se mi asi jen tak nepoštěstí. Spací pytel mám,ale ještě jsem ji tam nedala a asi ho ani nevyužijeme,spinká pod slabou dekou a peřinou a neodkopává se mi.

Zase chčije,ale na chvilku ji asi ven vezmu,ať se prospí na čerstvím vzduchu,já holt zmoknu,no,se nepoprdím :grinning: stejně si dneska musím umýt vlasy.

Včera jsme s manželem naznali,že to s tím naším jídlem takhle dál nejde a bude se psát o víkendu jídelníček a nakupovat podle toho. Abych měla z čeho vařit. Protože oblíkat a brát malou do obchodu jen proto,že doma nemám dvě věci na oběd je na prd. Dostala jsem hroznou chuť na koprovou polívčičku,tak zítra udělám i na pátek a možná na sobotu. Když už,tak už. Sním třeba tři talíře na posezení,mňam :grinning:

Jinak musíme začít řešit vodaře a truhláře kvůli těm spotřebičům,leží nám to v garaži,tak ať je to co nejdřív hotové...
včera jsme plánovali jak bude vypadat byt po rekonstrukci,tak už se těším,ale ještě si rok a půl počkáme,až bude Simča větší.
jdu mrknout na nějaký dárky na Vánoce,ale většinu už máme namyšlenou a příští měsíc nakoupíme všechno na jednou,ať to jen pak zabalím a bude to z krku. Jsem ráda,že jsme dárky se sourozencema zrušili,vůbec nevím co bysme furt vymýšleli. Asi chlast :grinning:
26. říj 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobře, že se ta nožička lepší a Šárka je tak hodňoučká. Naše Niki je taky zlatý dítě je moc hodná. Hračky už pomalu cyhtá ... začíná to objevovat ,,, tak už to bude jen lepší a lepší. Niki taky spí celou noc ... to spí asi už od měsíce. Já jsem si už zvyjla také ... ale je pravda, že je to opravdu jiné s tím prckem ... je spousta věcí co je složitější ... třeba když mám něco vyřizovat a stále se tahat s tou sedačkou ... ještě navíc když mám tu kýlu , posledně jsem si namohla i kyčel a bolí mě doteď. Bude to lepší až bude chodit .... to už bude o něčem jiném ... to vyřizování a nakupování :grinning:
26. říj 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 :grinning: :grinning: :grinning: Taky kupuju švagrům a švagrovým jen víno ... nějaké lepší ... co chceš stále kupovat ... to je jen taková pozornost aby tam něco pod stromkem měli ... ty vánoce jsou stejně kouzelné jen s dětmi ... jak vidíš jak jim jiskří očička a těší se co ten Ježíšek donesl ... :grinning: :grinning: :grinning: My si musíme počkat až na příští vánoce ... tyto vánoce ještě z toho nic nemají ... prckové naši .... :sweat_smile:
26. říj 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka hihi no přesne neco zařídit,to já se furt všude cpu s kočárem,to je taky na budku,ale tak co my se u toho nadřem a ty naše ratolesti u toho hezky spinkaj... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a co s tou kýlou?jak jí máš dlouho?to nepujdeš na operaci?no jak píšeš,to nevím,či bude až tak lepší,až budou deti chodit,to pak,když nekam pojedu,to zas bude nadlouho,dokud pujde pěšky,tak to pak vyřeším,hodím ji do kočáru a budeno čéče ja se teším,až budou Vánoce a malá bude vnímat ty svetílka,síce tenhle rok,bude na to hezky koukat,ale příští rok to už bude lepší,už budou mimina věčší....
26. říj 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no tak co budeš kupovat?inspiruj?já vubec nevím,co komu nakoupit a to ješte nakupujeme i švarovým a švagrum a ne jak píše hradilenka víno,ale kosmetiku,tou nikdy nic človek neskazí....
26. říj 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irina84 ahoj , já taky částečně kojím a dokrmuju sunarem. Honzíkovi jsem zkoušela asi 2x dát trošku čaje, poprvé asi netušil tak to vypil, to byly jestě ty tepla a podruhé jsem to zkoušela min. týden a a jak to ochutnal hned začal lahvičku vystrkovat. takže se držím stále toho že když nevím, dám mu napít z prsu a stačí mu to.. chtěla bych jestli aspon takhle vydržíme ho na půl roce učit pít už z hrnečku a nejlépe jen vodu než aby se mi učil na sladké. no uvidíme.ted mám doma granulovaný čaj od hippu, tak jsem mu zkusila přihřát jen trošičku vody a sypla tam jen par granulek

holky nějak vás nestíhám dočíst, dneska odpol jedu na nákup a pak k našim. nechám tam holky. v pátek je svátek tak už ode dneška mají prázdniny a dokonce prý kousek od nás ve škole nejdou děti celý týden..
@hradilenka zatím jsem stihla jen přečíst jak píšeš jak je hrozné tahat vajíčko..no pro mě to je zatím dobré protože jak ty hůďátka přijdou na to že mají nožičky, tak po těch úřadech budeš běhat za nima :grinning: .. těš se spíš na další desetiletku a nebo až budou moct být v tu dobu ve školce a ty si vezmeš dovolenou v práci aby jsi mohla lítat po všech možných s papírama :grinning: :grinning:
26. říj 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 kýla se mi udělala v těhotenství jak mi vylezl pupek a zjistila jsem to až po porodu ... ale v těhu mě to bolelo, ale nevěděla jsem co to je myslela jsem si že děloha jak jsem po operaci. Na operaci nepůjdu, zatím doktor říkal, že ne, jen kdyby se to zvětšovalo a nebo moc bolelo.
@lebapa Nevím, asi jsem nějaká slabá a mám toho plný kecky to nést ... jue to i tím, že je to objemné ... hold to není kabelka přes rameno :grinning: :grinning: :grinning: Já raději budu utíkat za malou ... hlavně , že jí nebudu muset nosit ... a možná u toho ještě zhubnu :grinning: :grinning: :grinning: Takové domácí fitnes :slight_smile:
26. říj 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ty nemáš autosedačku přidělávatelnou na konstrukci kočáru? Já se bez toho nikam nehnu :grinning:
26. říj 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no pokud budeš mít malou živou, tak pochybuju, že s ní budeš chodit ráda něco vyřizovat, protože to ani nepodepíšeš papír a bude pryč :grinning: Míša mi to dělala, jak začala chodit, tak kočár nechtěla ani vidět, všude chtěla pěšky, vyřizování bylo katastrofa, teď už je to dobrý :slight_smile:
26. říj 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj mám sedačku na kočár ... ale zkus s tím jet do 1 nebo 2 patra bez výtahu :grinning: ....
26. říj 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tasmailla1 no synovcům kupujeme sekačky,budou v létě lítat po zahradě :grinning: tchánovcům koupíme víkendovej pobyt někde v Krkonoších asi,nebo nějaký lázně a s našima jsem se domluvila,že si něco vyberou sami,než abysme kupovali nějaký blbosti. Ještě musím pořešit se švagrovou co pro neteř,jestli něco nepotřebuje. Prarodičům kupujeme jenom nějaký dárkový balení třeba ferero roche nebo tak něco a doma budou pod stromečkem drobnosti,protože jsme si koupili ty spotřebiče. Takže kosmetika a spodní prádlo,to se nikdy neztratí a koupím manželovi nějakej pěknej pásek. Chtěla jsem pro nás ještě ty stříbrný destičky s nápisem Simona nebo aspoň s písmenkem S,ale to nemůžu nikde sehnat.No a Simča z toho nemá rozum ještě,tak dostane jednu hrací hračku a pak sedátko do vany a pěnový puzzle na podlahu.Co dostane od jinejch nevím,akorát mamce jsem říkala,ať jí koupí box na hračky,protože po Vánocích ho asi už budeme potřebovat,at´ se to všude neválí...
26. říj 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka tak bez výtahu je to blbý :grinning: no my jsme byly s manžou na socce a tam taky není bezbariérový přístup, ze všech stran do budovy jen schody :angry: a zažila jsme i obchod, kde mi řekli, že si mám nechat kočár venku, to jsi ěm měla vidět, jak jsem se nabrousila, to je jako už fakt moc :angry:
26. říj 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek