• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, sem tam mrknu do vaší diskuze, sice máme srpňáčka (3.8.), ale byl přenášený a porod vyvolávaný a prvního, Kubíčka, máme taky v červenci.
Chtěla jsem se ale zeptat: používáte nebo používala jste některá kapky Biogaia? My u prvního jo, teď jsme si je nechali přivézt z Polska, jsou tam levnější, ale nemůžu tam najít žádné dávkování. Můžete mi poradit, jestli před každým kojením trošku na lžičku? Už si nepamatuju, jak jsme to dávkovali u Kubíka, předem moc díky :wink: .
28. říj 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artepf Ahoj, jednou denně 5kapek :slight_smile:
28. říj 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artepf je tam dávkování 5 kapek denně :wink: já jsem je dávala večer před kojo,pak jsem nekde četla,že je to lepší ráno,tak teď dáváme ráno před kojo
28. říj 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. říj 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, tak jsem si říkala že dneska pc ani nebudu zapínat. jsem doma uplně sama, jen s Honzíkem. Holky mám u našich, manžela jak jinak v práci..aspon nikdo neremcal když jsem se koukala na čb filmy.. ted jsem už ale pc zapla, poslouchám čt 2, jinak mě program teda nenadchnul, drtí mě že je svátek naší republiky a dávají americký filmy jako hlavní program..no na nově tentokrát ne, ale to mě moc neba..
dneska by měla moje babička narozeniny, byla přesně na den vzniku republiky i na rok 28.10.1918, tak na ní vzpomínám a jsem nějaká na měkko :pensive:
@zup ahoj, Honzík se 2x přetočil, ale to byla asi spíš náhoda, jinak je pořád na boku..se ani nemůžeš divit že Fífa ještě ne, taky s tím balením..to je trápeníčko teda, ale musí se to brát že jsou mnohem horší věci..no vždyť to znáš
@slena já měla v těhu vlasy uplně super, i ted..i když posledních pár dní se mi už začínají víc mastit, dřív jsem si myla vlasy obden..asi to bude tím že mi došly vitamínky..dr mi říkal at si dojím co mi zbylo z těhu..loni jsem dostala k vánocům vitamínky na vlasy, mamka mi je koupila když ještě netušila že jsem těhotná, ale ty asi nemůžu když kojím, tak musím počkat..a nebo nebýt líná a podívat se do příbalového letáčku :grinning:
@misi.21 mě to dítě moje dneska natáhlo do 7 hod, asi se připravuje na změnu času :grinning: s Léňou jsem si taky vždycky ještě pak klimbla, to se dalo. jak pak bylo druhý mimi tak už jsem měla smolíka..Honzík byl dneska hodňoučkej, hodku a půl je vždycky vzhuru a pak hodinku určo spí a dneska po koupani padnul u prsa, jsem zvědavá v kolik bude papat když se nedojedl sunarem..no byl vzhuru od 16 hod, tak už byl k.o. ale neplakal, jen ukrutně slintá a začal i docela blindit, určo to má z toho jak si furt mačká břicho
28. říj 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no tak to jsem se pobavila, musím to poslat dál..jo a co je v tom pravdy.. :grinning: :grinning:
28. říj 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa právě,až mě to děsí..:slight_smile:
Mně Kačaba nějak bojkotuje jedno prso.Když jí ho chci dát,tak ječí jak pominutá,z druhýho pije normál.Zkusila jsem ji od toho,co z něj pije přesunout k druhýmu-jako na fotbalistu,abych ji neotáčeůa.Chvilku dobrý,ale pak to zjistila a nadávala
28. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 to je lumpice :sunglasses: no asi máš jinou bradavku a musí třeba trochu víc tahat a to už jí neba..my taky trochu bojujeme, kolikrát Honzik vypije ode mne jen trošku. zvedla jsem mu dávku sunaru na 90 ml, mi přijde že si už přišel na to že lahev je jednodušší a že pak po prsu bude..ale možná je taky už dřív najedenej ode mne..no každopádně jsem spokojená že jsme to zvládli aspon tak. Uvidíš třeba má Kači jen nějaké období a zas se srovná, většinou to tak je
28. říj 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa je fakt,že když odstříkávám,když jdu večer spát,z toho blokovanýho mi to jde o něco hůř,ale stříká to i tak dost,si myslím,do teď problém neměla.Je to holka vybíravá..ale mám tam plošší bradavku,to je fakt.Doufám,že to bude v pohodě,když jsem se protrpěla k plnýmu kojení
28. říj 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 on se člověk asi nikdy nemá začít uplně radovat s tím že je vyhráno..hned to ti lumpíci musí připomenout..určo to bude zas dobrý..když si vzpomenu jak jsem blbla s kloboučkem, nechtěl mi vůbec pít z toho jednoho prsu a na druhou stranu je fakt že tím jak jsem si ho odstříkávala tak teď tam mám víc mlíka jak v tom z kterýho si tahal sám..jo holt mají v sobě geny který jim radí jak si to ulehčit :slight_smile: ale klobouk dolů jak jsi to zvládla, to by byla fakt škoda kdyby už nechtěla když tě to stálo takovýho úsilí a bolesti..
mám trošku obavy jestli se u nás nechystají zoubky. jdou mu vidět v dásničkách, uplně to tam má do bíla jak tlačí na dásničky a slintá jako hrom..holky obě měly první zub na 4 měsíci, ale to byly na UM, nevím teda jak až na to má vliv..kamarádky holčička měla první na 8 měs. a kojení pak vzdala.
28. říj 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj asi tu zas už nikdo nebude co? já nechápu jak vy ten net můžete stíhat přes den :zipper_mouth:
no možná bych taky stíhala kdyby byla NIky ve školce, jenže je víc doma než tam, týden chodí a 3 týdny marodí a to už od září, hrůza děs, vlastně byla ve školce celkem 16 dní za ty 2 měsíce to je mazec jako :frowning2: snad se to zlepší, naštěstí malej se drží a zatím nic nechytl
28. říj 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
už se přetáčíte jo? tý jo to mi ani náhodou :frowning2: šije sebou jak hádě, ale na stranu ještě nejde, za to krásně pase :slight_smile: byli jsme na kyčlích a furt máme ještě široký, jadýrka ještě nejsou vyvinuta :frowning2: a jdem zase až za 6 týdnů
28. říj 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak o kyčlích jsem už psala :grinning: tak nic no :grinning:
28. říj 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
a už někdo přikrmuje? my začnem asi až v lednu pokud mu bude stačit moje mlíko. Teď měl - možnáještě má - tříměsíční růstový spurt a bojkotoval kojení, jsem z toho byla jako na nervy
28. říj 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky už máte zimní fusak v kočáře?
28. říj 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup ahojkýýý :slight_smile: jj, přetáčíme, někdo se už i snaží do sedu :grinning: Verča má trápení se zubákama :angry: njn, snad se brzo vyklube, táhne se to už přes 14dní a poslední 4dny je to hrůza :confounded: četla jsme, že zoubky můžou uzlobit i několik týdnů předem, tak to je fakt božííí :rolling_eyes: jinak já nepřikrmuju, kdyby neměla problémy s tím zažíváním, tak ano, to už bych dávala,ale tahle nevím, chci začít vprůběhu listopadu, chtěla bych začít kašema, ale nevím jakou, nechci rýžovou, anomrkvovou a nic co staví stolici, chci nemléčnou, abych jí tam dávala to její mlíko právě kvůli tomu zažívání a zatím jsem nenašla žádnou takovou :cry: njn, asi to budu muset risknout :unamused: jinak zimní fusak nemám :fearful: koupila jsem velkou deku, takovou tu chlupatou a je teplejší jak fusak jsme zjistila :grinning: jeden den jsme jí dala fusak a byla akorát, druhej den ve stejným počasí deku a byla spocená, tak jí dávám deku a míň ju oblíkám, nesnáší, dkyž je navlečená :sweat_smile:

Dnes jsem byla v kuflandu a koupila jsem Verči oteplovačky za 168kč a i bundu :slight_smile: tak sjem ráda, za ty prachy :wink: zítra mám vplánu jet s holkama na výlov rybníku, tak uvidím, manža jde do práce, tak opět dámská jizda :angry: dens měl být doma, ale šéf mudohodil kšeft, tak šel zase dělat, vrrr :angry: zítra jd ena celý den a v nedělu mu začíná noční, jak mě to už sere :angry:
28. říj 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ahojky :slight_smile:
šmarjá už do sedu :zipper_mouth: no pane jo
se právě ptám protože NIky se v tuhle dobu už otáčela, ale je fakt že jsme cvičili vojtovku tak možná tím, Filípek sebou fakt mele a kope že se furt jen tlemíme ale do strany zatím vůbec nejde :zipper_mouth:
Právě že já už mám fusak s beranem a vídám ve městě ještě miminka bez tak jsem si říkala zda nejsem prdlá :zipper_mouth: ale jak byli ty dny co mrzlo tak jsem ho tam dala no :zipper_mouth: tak ho taky míň oblíkám a je
máš pro malou oteplováky jo :grinning: půjdeš s ní sáňkovat :grinning: já mám jen takovou tu chlupatou kombinézu ale zatím jí nepoužívám, dávám mu teď bundu a do toho fusaku jen dupačky.
28. říj 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tý vado a už zuby jo :zipper_mouth: jste všichni ve všem nějaký rychlý ne :zipper_mouth: NIky měla první zub v půl roce tak uvidíme kdy bude mít malej
28. říj 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup já vytáhla beránka dneska :wink:
Elík se taky přetáčí na bříško i zpátky ale pořád jen přes levý bok a na druhou stranu to neumí. Slintá hrozně a nejraději by si do pusinky narvala celou pěstičku a hrozně u toho mlaská :grinning: :grinning: :grinning:
Já kojím jen z jednoho prsa a zatim míčko stačí, z druhého odstříkávám ale už tam moc není a ona z něj prostě nepije ani když se snažím, jen se chytne a žužlá ale nesaje a když jí strčim k tomu druhému tak hned saje a hltá až jí to teče koutkem ven a zakuckává se. Takže vypadám jak mutant, jedno prso cca 6ku a druhé splasklou trojku :rolling_eyes: :rolling_eyes: ale hlavně, že kojim :wink:
28. říj 2011 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup klídek..holkám se mimča otáčej už nějakou dobu a naše se otočila včera poprvý.Však je ještě čas.Fusak jsem zatím nevytáhla,spíš oblíknu a dám deku,zatím to stačilo.Ráno moc ven nechodíme a odpoledne to už většinou jde.Ale taky na něj už asi brzo dojde.Je docela teplej,tak ho zatím dávat nechci.A Šimonek měl taky první zub v půl roce.Kačka slintá a strká si prstíky do pusiny,ale nevím,jestli ji trápěj zuby.Příkrmy zatím vůbec neřeším..dokud se daří plné kojení,tak jsem spokojená a nic jinýho dávat nebudu.Pokud to vydržíme do půl roku,budu jen ráda.

@myschka mně to teď Kačka přes den taky dělá,že nechce jedno prso.V noci a k ránu pije krásně z obou,asi,že jí to teče samo,jak je tam plno.Přes den ale ječí a nepřisaje se.
29. říj 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup ahoj,fusak jsem ještě nadala,mám slabou deku a na ní silnější a nánožník a je spokojená. Jak jí dám silnější bundu tak je zle. Se zubama dejte pokoj,když vyleze první v roce,nebudu se vůbec zlobit,mám hrůzu z toho,že mě bude okusovat. Ze začátku taky bojkotovala jedno prsa,ale furt jsem ji zkoušela přikládat,až si ho vzala.
Malá se nepřetáčí,já myslím,že na tohle mají ty děti ještě dost času. Taky slíntá,ale zoubky to asi nejsou,koukala jsem a musela jsem se těm jejim dásničkám smát :grinning:
Táta je dopoledne pryč,ale odpo snad bude s námi doma,včera byl taky a zíta taky bude,tak jsem ráda,že si malou konečně pořádně užije. Dneska super noc,tak jsme před 9 vstaly a malá už zase píská,tak dáme napapat a asi usne.Tak to tady trošku porovnám,dneska vařit nebudu,máme oba chuť na krupičnou kaši,tak si uděláme až přijde.
Zítra asi nějaký řízky,tak taky rychlovka.Uvidíme,na co bude chuť.
29. říj 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vařeno mám od včera,tak nemusím nic dělat,jen asi sundám prádlo,jestli bude suchý.Odpoledne jedeme k našim,pak tam asi nechám Šimonka spát a pojedu domů jen s Kačkou.Šíma má teda rýmu,ale nic hroznýho,nejspíš plány měnit nebudeme.Zítra zase ke tchánovi na oběd,jsem zvědavá,co bude dobrýho.
Já taky nevím,jestli kačka slintá kvůli zubům,třeba ne...A noc docela dobrá.Sice Kačaba vstávala poprvý před druhou,ale pak až před sedmou,takže jsem se docela vyspala.
29. říj 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásnou sobotu,i když u me sobota byla už včera a dneska je už nedele,no prdlá jsem,me zmátlo jak byl včera ten svátek a všichni byly doma a nejvěčší perlička dne,já už včera jsem si změnila čas.....no jo,říkám,že jsem si myslela,že už včera byla sobota.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No včera byla u nás rodina,jednou cestou byly na hřbitove,pak se stavili u nás,byly na obede a po obede přišla ješte jedna rodina,no proste plnej barák lidi a já teda nevím,ale asi naše malá nebude mít ráda velkou společnost,byla pekne mrzutá a furt jenom řvala,pak se uklidnila a spala a já se mohla venovat hostům... :grinning:
no já teda nevím,ale naše malá pekne slintá a zatím nevidím,žeby se neco v pusince dělo,dejte pokoj se zoubkama,já chci ješte klidní období... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no co se týče otáčení,to u nás taky ješte neprobíhá,jako občas,když se ji chce,tak hezky pase a vydrží i delší dobu pást a když už nemuže,tak se začne čertit,hlava ji padá dolu,tak ji rychlo přetáčím pak na záda...občas se i odrazila ručičkou a přetočila se na záda, a tedka už zase nic...ale teda ze zad na bříško se vubec ješte nepřetáčí,skoušela na bok,ale taky už to neskouší,no nechám ješte tomu volnej prubeh,šak ona pak na to přijde,jak se to dělá...No co se týče odmítání prsu,tak se me to občas taky stává,že nechce me pít z jednoho prsu,tak ji vždy obelstím,dám ji na prso,z kterého pije krásne a po chvilce vymením a občas ani na to nepřijde a pije z obou krásne a žebych mela malo mlíka v jednom nebo ve druhým,si nemyslím,když občas odsávám,tak mlíko je a i po ránu mám prsa jak Dolly Buster pěkný obě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jen se už nemužu dočkat,kdy me je malá pekne vypije,abych si odlehčila... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zup tak Míša měla první zub mezi 3 a 4měsícem, takže mě už nic nepřekvapí, obě holky se mi otáčely brzo, od 6týdnu se z pupíku na záda otočily, ze zádiček na bříško Verče trénuje teď a do sedu se přitahuje, když ej v sedačce, lebapa takyříkala, že jí to Honzík ž dělá, ale je brzo, na sezení :unamused:
29. říj 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak my přetáčení zatím žádné :zipper_mouth: asi před měsícem se Fiťovi povedlo přetočit z břicha na záda,ale to byla náhoda - převážila ho hlavička :grinning: on zatím ani na bok se nesnaží :zipper_mouth: no jo holt je chlap líný :grinning: ale šije sebou tak od 2 měsíců,pane jo ten kope nohama furt,vůbec si neodpočine :slight_smile: divočák malý! Já fusak taky zatím nedávám...
Slintáme o 106 už asi měsíc,a teď co si objevil ručičky,tak je valí do pusy,popř. vše co najde kolem si tam cpe. A začal si pěkně povídat, tak už je to lepší, že místo řvaní vykládá :sunglasses: Dneska v noci taky po kojení si povídal a povídal až z toho pěkně usnul,ale já eště dřív než on :grinning:
Mně z jenoho prsa taky malý míň pije :confounded: akorát v noci a ráno pije hezky z obou,tak nevím,čím to je...asi mu to z toho jednoho míň teče...
Hrozně rychlo to všecko utěká,teď Dušičky,za chvilku Vánoce a po Vánocích v lednu bude těm našim prckům už půl roku :dizzy_face: a budem řešit mrkvičky :dizzy_face: atd...
29. říj 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koulám, že probíráte přetáčení miminek ... tak se musím jen smát .... :grinning: včera se Niki přetočila o 180° ale úplně v jiném slova smyslu .... v postýlce kde měla hlavičku .... tak po chvíli co jsem přišla měla nožičky :grinning: :grinning: :grinning: a pěkně si u toho brblala :grinning: .
Jinak po té kontrole u kožní co nám napsala ty masti, tak se nám zase jen zhoršilo ... tak jsme to vysadili a koupila jsem v lékárné mast pro děti z marušky , tak uvidím jaký to bude mít efekt. Ta kožní nám příjde že jen střílí od pasu a má zastaralé techniky .... :confounded:
Pokud to nezlepší ani ta mast co jsme koupili, tak přejdeme k druhé kožní ... snad najdeme nějakou lepší co tomu víc rozumí.
Dneska jel můj zase dělat elektriku, tak jsem doma sama ... tak uvařím až večeři budou karbenátky a br. kaše
Ráno jsem byla ve městě nakoupit kytice lesní na hroby ... tak jsem tam nechala 1200 jen to hvízdlo ... ale jsou hezké ... ve městě pěkný blázinec ... všichni jezdí na hroby .... tak i na silnicích u nás sado maso .
Měli jsme kočičku moc špatnou byla úplně na umření a už se to spravilo, máme tady moc šikovného veterináře, tak dal tu naši prdelku zase dokupy ... už je stařenka má asi 15 let ... měla prý asi mrtvičku ... vůbec nejedla byla už kost a kůže ... a úplně taková apatická ,,, nožkama plantala a ani už nikde nemohla vyskočit ... teď je zase ok .... jen ty oči jí zůstaly takové rozšířené zorničky, ale to je prý díky té mozkové příhodě. Už jsem měla strach, že se s ní budu muset rozloučit ... je to poslední kočička, která mi z těch mých 3 zůstala. :cry:
29. říj 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak chlap jel prodat to auto,nebo aspoň domluvit co a jak. Simonka usnula pod hrazdičkou,tak chrupká a já koukám na sněžní psi. Až manžel přijede,tak půjdeme ven,asi se projdeme k našim a navečer ke tchánům..
Nemáte někdo dobrý vyzkoušený recept na zapečené vepřové maso-řízky??
Jo a chlap byl ráno u ségry a švagra přidělat jim světlo a malej Filda mu vzal 3 šroubováky a hodil je mezi tůje,tak tam chlapi prej chodili a hledali kde by mohly být :grinning: :grinning: Je to raubíř. A ségra mu říkala,že si včera strčil hlavu do šňůrek od žaluzií a podjeli mu nohy. Ještě že tam ségra byla a vytáhla ho,jinak by se snad oběsil. Fakt hrozný. :frowning2:
29. říj 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka a zkoušela si ty krémy pro atopiky A-derma?Aduš dělalo vše od téhle značky dobře.
Holky taky je u vbás tak krásně, tady je úplně modro do toho to barevné listí, no idylka jen kdyby bylo tepleji.
29. říj 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 už jste auto prodali?nebo ho máte v bazaru?jinak C-max je moc krásné auto,pokud budem v budoucnu kuopvat,tak bych právě C-max moc chtěla :slight_smile: recept nemám,zkus mrknout na netu. Jo a na ten pečený čaj něco našlas?Já jsem to kdesi měla,zkusím pohledat :dizzy_face:
29. říj 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak sme se vrátili z krásný prochajdy,byly sme 3 hodky v lese a malá to všechno prospala...ale že tam bylo lidu....myschka no u nás teda modro není,je zataženo a zima teda není,je nejakejch 14 stupnu,takže to jde,ale neprší a máš recht,to krásný zbarvený listí to je nádhera...
29. říj 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek