• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@myschka Ahojky nezkoušela ... zkusím tohle a pak uvidím je to od firmy cutis help to co si psala Ty to je volně ke koupi a nebo na předpis? :confused:
30. říj 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka je to prodejný volně a na netu to výjde trochu levněji než v lékarně aspoň oproti plzeňským lékarnám. Když si u tý mařky tak cannaderm si hodně lidí chválí. Aduš se to po něm taky zlepšilo ale bylo to krátkodobé pak jakoby si ten ekzém zvykl :sweat_smile:
Já to zatím u Elíka držím v celkem dobrém stavu, když je namazaná tak si skoro nikdo nevšimne. Jen ráno jak po noci oschne a taky jak si šoupe obličejíček tak je jak ještěrka . Kůže na ní visí v šupinkách a šustí a normálně jde oloupat. :pensive: ale jak jí namažu tak vypadá spokojeně, jsem ráda, že to nemá tak strašný jako Aduš.
30. říj 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka Niki se taky ta pusenka loupe ... nejvíc se jí to loupe na očičku a za ouškem ... ale tvářičky také, jen v menší míře. A ráno jak píšeš je to taky nejhorší ...mi na to dřív zabírala ondřejova mast, ale teď jsme to zase mazali tím imazolem co nám předepsala kožní ( předtím jsem to prý blbě aplikovala ... nevím asi jsem to špatně od ní ten výklad pochopila ) tak jsem to teď mazala podle kožní jak říkala a o 100% se jí to zhoršilo .... tak imazol jsme vysadili ... mazala jsem tou ondřejovou a v sobotu jsem zkusila koupit ještě tohle, tak jsem na to zvědavá ... Ta naše kožní mi příjde, že tomu nerozumí na všechno je podle ní imazol. :angry:
30. říj 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko - tak jsem tady zase po dlouhé době :slight_smile: My z těch nemocí snad nevyjdeme. Máťa je každou chvíli nachcípaný (školka), já angínu, Matěj úspěšně přechodil chřipku, tak má nařízeno odpočívat a být v teple, no a Davídek......do minulého týdne byl naprosto v pohodě. Ale ze čtvrtka na pátek v noci šílený kašel - je zvláštní, že nejvíc kašle, když ho chovám - jako na odříhnutí. Když leží, tak to tak strašný není. Začíná rýma, trochu zvýšená teplota....... U takhle malinkýho mimča se toho docela bojím - není ještě na nic očkovaný. Teď 3.11. máme jít na Hexa a chtěla jsem ho nechat na Pneumokoka, ale jak to bude, když není zdravý.......
30. říj 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no jestli je jen suchá tak jde jen o to pořádně promazat, imazol je na prd. Ekzém je takovej nevděčnej pro ty doktory, nikdo neví proč se objeví a každému zabere něco jiného. je to komplexní problém za málo bodů u pojištovny tak to většina léčí mezi dveřma :rolling_eyes: místo aby se snažili.
a Nikče to nehnisá a nemokvá?? protože jestli je jen suchá tak máte vyhráno, stačí prostě najít vodné mazadlo :grinning: :grinning:
30. říj 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy teď řádí kde co :frowning2: ale o malého bych se nebálá. Má protilátky od tebe a když ho nebudeš brát do nějakého rizikového prostředí což asi nebudeš tak nemá co chytit. No a očko mu odloží ono je to lepší než kdyby ho naočkovali oslabeného. Aduš odkládala mudra očkování do 8m a to byla ta zima co řádila ptačí chřipka a nechytla nic, vlastně byla zdravá až do nástupu do školky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka
@myschka a jejej, vděčné téma ty naši atopici : ( honzík má teď fialové tvářičky, že mu to začalo i hnisat, tak na tom má genciánku...doufám, že to půjde vyprat, už mi to omatlal na několik plínek a jedno bodyčko
já ted držím striktní bezmléčnou a bezvaječnou dietu a nejím ani soju, snad to bude mít nějaký efekt, ke kožní jdeme prvně 7.11. ted v úterý k dětské, moc mi radí luthein tady z koníka, myslím, že přesně ten komplexní přístup těm doktorům fakt chybí : (
můžete taky mrknout na její stránky, třeba tam najdete nějakou radu i pro sebe a vaše mimísky
http://poradna-atopicky-ekzem.webnode.cz/
30. říj 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásnou nedeli,a jejej atopici,tak at holky to maj mimča to nejdřív lepší.... :wink: :wink: :wink:
@lukava jee holka,dlouho si tu nebyla,jak je?jak se má malej?
30. říj 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jo je to boj, Elče to hnisá za ouškama v záhybech a výborně se nám osvědčila zinková mast na prdelku z dmka krásně to vysuší a stojí 39,- takže zkouška nic nestojí, u Aduš sem používala taky mast na opruzeniny ale ta byla na předpis a pak jí přestali vyrábět :rolling_eyes: :angry:
genciánka se pere špatně a vůbec není nic moc :unamused: luthein nám nepomáhal ale u ekzému je to tak, že co jednomu zabere to klidně druhému zhorší. Nezbývá než zkoušet. Já byla u Aduš měsíc na suché rýži a vodě aby se vyloučila potravinová alergie, efekt to nemělo žádnej. No musíme doufat, že je to jen kojenecký ekzém a za rok bude klid :wink:
30. říj 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ale pozor,už je to pár let a vím,že nám říkali,že prej genciálka je rakovinotvorná a oni ji stejne pořád vyrábej,tak teda nevím,co bylo na tom pravdy,když nám to říkali,třeba u nás na oddelku se už pak nevyužívala a ani se už nepoužívá....
30. říj 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj taky jsem to četla a hodně se o tom mluvilo
30. říj 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,ten ekzém fakt nezávidím,to proti tomu jsou nějaký problémy třeba s kojením prdlačka. Snad se jim to brzo zlepší.Vůbec jsem nevěděla,že je to tak rozšířený... :unamused:
Manžel jel někam se švagrem,až se vrátí tak zaměří ten nábytek a odpoledne musíme na hřbitovy. Já už mám vařeno,jak se měnil čas,tak mi to dopoledne přijde hrozně dlouhý :grinning: Malá si hodinku schrupla a teď se válí pod hrazdou,musím jí dát najíst a myslím,že zase usne.
Venku je docela pěkně,ani to na déšť nevipadá. Tak pjdeme na prochajdu.
Dneska v noci malá dostala záchvat smíchu,tak jsme se s manželem museli smát taky. Nemohla jsem jí vysvětlit,že v noci se spinká :grinning:
30. říj 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka Niki to zatím nehnisá a nemokvá ,ale za tím ouškem to má podobný jako ta Vaše malá ... jak končí lalůček tak tam .... Ještě máme ty šupinky co se dělají na hlavičce ... a protože má tak moc vlásků, tak se to tam potvůrky drží .... snažím se to seškrábávat,ale dělá se to stále .... neřádi :angry:
30. říj 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka Ty máš u obou dětí udělané krevní testy ?
30. říj 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka u Adušky nemám, u nás to dělají až po roce života a jí se to před prvníma narozeninama ztratilo.
Elík má testy hned z porodnice, primář novorozeneckého má alergologickou poradnu a dělá to jako bonus všem novorozencům. Elík není alergická na nic. Prostě to bude genetické a snad opět jen do roka :wink:
30. říj 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jo u nás sou záchvaty smíchu kolem páté ráno, to vykládá a řechtá se a jak vidí se na ní koukám tak je k nezastavení :grinning: :grinning: vždycky musím zhasnout noční světlo a otočit se k ní zády :sweat_smile: :grinning:
30. říj 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka Tak to je dobré, že se to ztratilo ... tak já v to doufám také ....
30. říj 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka - no to jo, doktorka taky říkala, že teď to šíleně řádí. Jenom ten průjem mě docela děsí. Snažím se ho kojit co nejvíc, zkouším mu dávat i čajík, ale ten zatím odmítá. No, uvidíme zítra - odpoledne se s ním chystám k doktorce.
Jinak - už řešíte Vánoce? Zítra jsou v Mamince slevové kupony, vloni jsem docela dobře za ně pořídila.
30. říj 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme vás dočetla a řešily jste ekzém, no to je snad jediný co nás nepotkalo a jsme ráda, přeji brzké zbavení se toho hnusu :wink: jinak jsme v sobotu byla s holkam an výlovu rybníku, tak dobrý, večer jsme jela na slezinu, super, tak sjem se nepobavila hooooodně dlouho :grinning: ještě te´d mě bolí břicho, jak jsme se smály, s manžou jsme se hned ráno chytly, takže neděla pěkně hnusná, vrrr :angry: šel na noc, tak su ráda, že není doma, ještě bych mu to vytmavila, když holky spí, před nima nechci :confused:
@msevy Verča měla taky průjem, naštěstí nám pomohlo mlíko proti průjmu :wink: no a te´d má opět rýmu a to měla jít 2.11.na očko, ještě taky není naočkovaná, vždy když máme jít,tak jmá rýmu a kašle, nebo jen rýma, chjooo :confounded:
A zítra jde konečně Míša po měsíci do školky, už se těší, tak jsme zvědavá :slight_smile:
30. říj 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy leni, já brala do minulé neděle týden ATB na zánět prsu a protáhlo nás to oba, chce to asi v první řadě srovnat trávení, nejlépe probiotiky u mami i mimi. já beru Profi Lact a malý dostává probiotické kapičky a pomalu se to lepší ; ) hlavně, ať je vám lépe! a super, že ses zase tak krásně rozkojila!

@hradilenka
@myschka tak náš honzík to má za ouškem taky ošklivé, přesně u toho lalůčku. genciánka snad trochu zabrala, ale mít fialové miminko není nic moc :fearful: nehledě na to, že mě vyděsilo, že píšete, že je to karcinogenní svinstvo, na kožní jdeme až 7.11. naše dětská nás tam zatím neposlala, ale raději jsem nás už objednala, vždycky to trvá dlouho, než mají volný termín, no a navíc bych chtěla, aby udělali honzíkovi i stěry, protože má na tvářičkách fakt ošklivá červená ložiska...naštěstí je jinak spokojené a veselé miminko :slight_smile:
ty krevní testy na alergii prý nejsou moc spolehlivé, ještě nám je také nedělaly, zkoušíme tu bezmléčnou a bezvaječnou dietu
@tasmailla1 fakt tu genciánku máte zakázanou? normálně se dává i na krupičku (soor) miminkům... to teda nechápu, ach jo : ( kéž bychom nic z toho nepotřebovali, jsem doufala, že se třeba vyhneme kortikoidům, no uvidíme. Jo a Šárka je nádherná! Zdá se mi, že je ti docela podobná ; )
31. říj 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,me ta změna času pekne rozhodila,večer usínám po 20.00 a ráno už v 6 jsem vzhuru a přitom bych si tak hezky pospala... :pensive: :pensive: :pensive:
@lukava jj asi tak 5 let ji už na oddelení nepoužíváme....a kdyby sme i meli pak moučnivku,tak snad jsou i jiné alternativy,cobychom mohla dát malý do pusinky... :wink: jee dekujeme,ale malá je teda víc podobná manželoj,všichni to říkají,po mne má jenom malou pusinku a modrý očká,jinak je jak manža...
31. říj 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak se všem daří? trochu jsem vás dočetla, klube se u nás sluníčko tak snad dneska bude krásný den..
jak jste zvládly hodinku navíc? Honzík si poprvé udělal v noci auzičku na sobotu mezi půlnocí a půl třetí, takže ráno si přispal a tím pádem nám změna neudělala vůbec nic a včera šel na pohodu spát.probudil se před jednou a pak ráno v šest, takže se nadlábnul a šli jsme budit holky do školy.
se zubama jsem zvědavá jak to budeme mít., v dásničkách mu jsou krásně vidět, ale trvá kolikrát dost dlouho než se proklubou.
Honzík se dneska opět otočil na břicho, je to spíš o tom že mu zrovna dobře vyšla ruka, nechala jsem ho na dece a šla si pro oblečení a stihnul se pod sebe zrovna i poblindit..nej má když se tahá přes rameno, ted ho mám na klíně a bez držení se s pomocí nožiček tak vyšponovat že mi leze do klávesnice.tak se snažím si ho takhle brát co nejmín, ještě má čas na takový lotroviny..no jeho strýček Honza prý chodil na osmém měsíci tak doufám žemě to nečeká taky :fearful:
31. říj 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa hihihi, s tím chozením jsi mě pobavila, protože Míša taky v 8měsících capala :grinning: njn, miminkovství končí začínají se nám klubat živé dětičky, po vánocích to půjde už rychle ty pokroky :sweat_smile:
31. říj 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,tak u nás změna času taky nic moc nezměnila :grinning: Vstávala po 9 a spát jsme šly normálně ve 21,nic jsem našoupala,ani koupání,byla už sice unavená,ale rychle si zvykla myslím,uvidíme dneska. Režim nemáme skoro žádný,tak se nám nemá co rozhodit :slight_smile: A jestli vstane v 9 nebo v 10 mi je jedno,kdyžtak to dospí přes den.
Včera jsme byli po hřbitovech a nečekala bych,že mě to tak vezme. Jenom teda ten hrob babičky od chlapa,umřela pře 4 měsíci a já řvala,jak kdyby to bylo včera. Možná to je i tím,že jsem nebyla na pohřbu,nevím,ale aspoň si jí budu pamatovat takovou jaká byla a né v rakvi. Já nikoho jiného,komu chodíme na hrob osobně neznala. Mamky maminka umřela,když mamce bylo 5 let a tatínek když jsem ještě nebyla na světě. A manžel si na dědečka taky nepamatuje,byly mu 4 roky. Takže je tohle pro mě o dost horší,ale tak život musí jít dál...

Dneska bude krásně,půjdeme ven a odpoledne zase za manželem do práce.
Jo a objednali jsme si se ségrama ty čelní teploměry,ten digitální je na prd,hrozně dlouho to trvá. Takhle nebudu muset malou v horečkách trápit a budu mít přehled když bude spát. Uvidíme jakej bude,v diskuzi si ho holky hodně chválili,stojí něco přes 700,tak doufám,že jsme neudělaly blbost.
31. říj 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásíme se po víkendu. Děkujeme za gratulace pro HOnzíka. :wink:
My jsme měli prodloužený víkend na Slovensku ve Velkém Mederu. V pátek jsme zažili menší šok. Paní u které jsme měli být ubytovaní tak na nás zapoměla a neměla pro nás místo. Já jsem byla vzteky bez sebe. :angry: Naštěstí paní u které byli ubytovaní naši tak nám obvolala známé a našla nám místo. Další šok byl když jsme se v pátek nedostali do bazénu. Tak tam bylo narvané čechama. Měli jsem čipy tak jsem je nechali nabít na sobotu abychom se bez problému dostali. V sobotu byla Míša v šoku co se to děje. Byl tam hluk a navíc se jí sputila rýma tak skoro vůbec nespala a nechtěl jíst. Naštěstí jsem měla odsávačku v kočárku. Omylem jsem ji zapoměla v týdnu uklidit. Měla ji půjčenou kámoška a já nepořádná ji neuklidila. Jak jsem byla ráda že ji máme. :slight_smile: Jinak jsme se měli skvěle. Využívala jsem si toho že se o děti pořád někdo staral. Tak jsem byla naložená v teplé vodě a užívala si klidu. Dost mě to pomohlo a nabilo energii. V neděli jsem se věnovala hodně Honzíkovi. Cvičili jsem spolu vodní aerobik, jezdili na tobogánu. Byl spokojený že se mu věnuji a tak mě včera řekl že mě má zase rád :slight_smile:
31. říj 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misi.21 tak to dej pak prosim vedet, jak se ten celni teplomer osvedcil, taky me to stve merit mu teplotu v zadecku tim digitalnim, zitra jdeme na 2. hexa ockovani, snad bude bez teploty.. a snad jdeme zitra i naposledy na kyclicky. jo a nevim, co je horsi, jestli problemy s exemem u maleho nebo problemy s kojenim. Zanet prsu nepreju nikomu z vas, holky! a deticky, at maji radeji taky tvaricky jak alabastr... ne jak ta nase rudolica matrjoska ; ) to mas super, ze ti simča tak nádherně spinká, ten náš syčák vstává za noc asi tak čtyřikrát : ( a to mu ještě ani nerostou zubiska, rekord máme minulý týden, to vstával sedmkrát. No vypadám jako zombie, nevyspalá, opuchlá. Moc si přeju, aby se to trochu srovnalo. zdá se mi, že v noci toho vypije snad i víc než přes den. Přes den spí tak půl hodiny dopo, pak po obědě půl hodiny až hodinu a někdy odpoledne usne i v kočáře, ale o spíš kouká, kde co lítá.
31. říj 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no tak to ten váš Honzík je pěkný nespavec oproti tomu našemu..v noci se mi budí tak 2x, ale má dny kdy to k ránu umí co půl hodky, pak ale má zas dny kdy se vzbudí jen jednou.přes den ale docela hezky spí, vydrží vzhuru max. 2 hodinky a pak na hodku usíná, v kočáře i dýl.
@misi.21 nám s těmihle teploměry měřili teplotu v porodnici..vždycky na nás namířili, návštěvy docela koukali co to sestry bere..a my na poprvé taky..přišli že jdou měřit teplotu tak jsme si sedly a oni jen jak když vystřelí, řekli dobrý a šli :slight_smile:
@ssimmikk jo ti chlapi naši s tou prací..to známe..taky má být doma a pak zavolají a je změna plánu. a pohádat se doma taky umíme, prý se mi pořád něco nelíbí co mi přijela ta kamarádka tak jsem mu řekla že on se chová jinak co se narodil kluk,tak kouknul, nahodil úsměv že ho přeci miluje a rychle to zakecal..takže řešení odkládám na další vhodnou chvíli
31. říj 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já myslela spíš ty moje problémy,nebo jsem si myslela,že to jsou problémy. Jak byla furt na prsu třeba 2 hodiny v tahu a tak. Teď už mi to přijde směšný,jak jsem chtěla dát flašku a seknout s tím. To bych byla pěkně blbá.To ty vaše trable jsou opravdu problémy. Mě Simonka taky vstává 2x v noci,jsou pryč prospaný celý noci,ale je fajn,že zase hnedka usne. Teda když ji vezmu na přebalovák,tak si chce povídat a směje se,ale já většinou v noci nepřebaluju,přijde mi,že když spinká,tak zapomíná i čurat. :grinning: A kdybych jí ráno nedala pít po 3,tak taky vstáváme dřív,ale já si jí vezmu do postele,dám jí cucnout a ona ještě tak na hodinku usne.
Začala mi nedávno spávat víc přes den,tak dá hodinku dopoledne,v kočárku usne po každý a když ji dám doma do sedačky,tak to je taky větčinou na dýl.Je moc hodná,vydrží si hrát kdžy má náladu,až si říkám,aby z ní nevyrostla nějaká bambula,která se nedokáže začlenit do žádnýho kolektivu,snad né. :unamused:
31. říj 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jenže v porodce mají mašiny za kolik tisíc,ale taky by se mi takovej líbil. Já blbec ze začátku taky čekala,že mi snad dají rtuťovej nebo co :grinning: :grinning: M se právě líbí,že to bude pro celou rodinu a dá se sním i měřit teplota vody a pak příkrmů,ale to nevím jak funguje. Já si totiž myslím,že ty digitální nám měří špatně. Náš i Simonky. Jak byla po očkování,tak měla během chvilky velký rozdíly... Tak právě jsem chtěla do dalšího očko mít novej a budu porovnávat,tak doufám,že do středy přijde.

Když píšeš že se chová manžel jinak,tak jsem si vzpoměla,kolik tady na koníkovi rozbil porod a příchod miminka domů vztahů... Já si to vůbec nedokážu představit,manžel se na malou strašně těšil a je suprovej. Ale každý den tady čtu o rozvodu,o milenkách a o odchodu od malinkejch prcků... :angry:
31. říj 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak konečně hezky paseme :slight_smile: Sice vydrží tak 3 minutky,ale i to je super,do teď začala brečet za 3 vteřiny.A když ležíme a dám jí prst,tak se přitahuje na bok a hrozně se tomu řehtá,ale zase se jí líbí jen na jednu stranu :slight_smile: Je to zlato. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Včera jsem dělala,maso na cibulce a malá prděla celou noc,ale byl klid,žádněj pláč...
A mě zase začal zlobit moudrák,bolí mě už skoro týden celá huba,tak doufám,že to zase za pár dní přejde,na konci listopadu jdu k zubařce,tak jí musím říct,ať mě na to mrkne,ale stejně mi je nemůžou vyrvat dokud kojím,tak budu trpět dál. :frowning2:
31. říj 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek