• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk teď nám to právě zůstává. Vařila jsem jeden menší brambor a jednu růžíčku brokolice tak nám zůstali asi tak dvě porce. Tak jsem to dala zmrazit a dnes jednu porci vytáhnu a zítra další. Nenechávala jsem to víc jak týden. Později už si zbaští najednou tak žádné mrazení nebude. Každý den jsem vařila a když jsem někde jela tak jsem využívala ty skleničky.
7. lis 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dneska u nás svítí sluníčko, i včera bylo krásně..
Ve středu máme jít na očkování, taky se chci dr. zeptat jak máme začít s příkrmy, ale mě teda neva že zatím jen kojíme a děláme jen sunar. Uvidím jestli Honzíka oočkuje, má nějaký průjem. u každého jídla si prdne a letí to z něj. né moc ale je to divný. jinak mu vůbec nic není, ale už jsem si ráno říkala jestli s ním nemám raději zajet dneska. Koupila jsem minule jinou kojo vodu, tu jsem nepřevářela když je to specloš pro mimi, tak si Pavel myslí jesti to nemá z toho, od včera ale mu dávám převařenou a zpátky i klasika dobrou vodu a žádná změna.
JInak asi od čtvrtka mladýho pomalu nemůžu nechat na dece, okamžitě je na břiše, někdy chvíli vydrží ale většinou začne bulit.jen ho hodím zpátky šupne nohama a je tam kde byl..hračky nezájem..teď ho mám na klíně, odšoupne se mi do sedu a baví ho klávesnice..začínám se smiřovat s tím že to naše přemlouvání aby ještě počkal moc nezabírá..tím jak mám třetí si fakt chci užívat toho klasika mimi a on mi pořád někam pospíchá :fearful:
7. lis 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, vareni pri bezmlecne a bezvajecne diete je docela casove narocne, honzik ma ten exem cim dal horsi, asi i se zanetem, protoze si to i skrabe, ze ho to svedi, dostal na noc rukavicky a balim ho pevne do zavinky, i tak jsou noci velice divoke; tak jsme dnes byli na kozni, napsal nam Fucidin H, Fenistil kapky, na omývání Cutosan a na promazávání Excipial Kids pěnu... připadám si jako kdybychom vykradli lékárnu :wink:
@hradilenka jak se má NIki? Už se jí ten exem zlepšil? Co jste nakonec mazali a co jí pomáhá na to promazávání? Držim palce!
7. lis 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
byla jsem s Kačkou u dr. páč to v ní chrčí kýchá a občas i zakašle.Na průduškách to naštěstí nemá,jen nosohltan,ale docela ošklivě.Tak máme Pamycon kapky a snad to bude dobrý.Na očko jdeme až za 14 dní,tak to už snad bude dobrý.
Kačenka se taky otáčí,ale jak kdy,některý den několikrtá a jindy vůbec.Ale sedět by chtěla,to jo:slight_smile:Jak jí dám prst,tak se přitahuje a často zvedá tu hlavinu i sama bez prstů.
Šimonek šel už do školky,má ještě trochu rýmu,ale to už zvládne.Akorát mi sestřička u dr říkala,že prý řád ve školce neštovice,tak jsem zvědavá,jestli je dotáhne.Vůbec nevím,jak by je případně snášelo skoro 4 měsíční mimino.
Asi si konečně stáhnu formuláře na rodičák,ať to konečně vyplním a dojdu na tu socku,ať to mám.I když mám ještě přes měsíc čas.Dobrý je,že si to můžu stáhnout na netu a nemusím kvůli tomu na socku dvakrát.
7. lis 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava to je mi moc líto,že se exém nelepší a spíš ještě naopak.Šimonek má jen sušší kůži a já jen lehkou formu exému.Mít to takhle,to musí být fakt paráda...
7. lis 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to máš teda velkou zásobu plenek..já se musím hlídat abych nekupovala další, musím fakt sdělat to co doma mám
dneska se baví v sama doma o mateřské, tak musím poslouchat, ale myslím že to s Honzíkem nestihnu..tak poslouchejte další maminky at vím co a jak..
normal začínám zvažovat tu na dva roky..aby jsme to doma utáhli.chlapovi platí pořád mín..a mě by to spadlo pomalu na polovinu..ještě to musím probrat s vedoucím v práci jak to plánují
7. lis 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsem měli v neděli oslavu Honzhíkovích narozenin a Martin bude mít svátek a narozeniny. Takže u nás bylo veselo.
Martin byl oficiálně přes víkend na rodičáku. Snažil se být s Míšou co nejvíc. :grinning: V sobotu jsem nechali děti našim a zašli jsem si na večeři a na bowling. Byl to super večer. :slight_smile:
@petrunka01 ať se brzy uzdravíte. My máme taky pamycon a od kašle mucosin. Míša už je dobrá, ale HOnzík ještě kašle.
7. lis 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 já jsem se na socce stavila, paní mi zakřížkovala kde co mám vyplnit a jak, tak jsem ráda, to už snad zvládnu :grinning: jen mě teď platí Žďárská sociálka, tak se budu muset tam s paní domluvit jestli jí mám poslat předvyplněný formulář..takovou dálku tam fakt nepojedu..od nás to je kolem 100 km
7. lis 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no,mně taky vyplácí mateřskou pražská sociálka a bydlím v Děčíně.To pošlu do práce,aby to tam mzdová přeposlala
7. lis 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa mě teda hned na začátku doktor říkal,že pokud bych chtěla jít na UM,tak se kojenecká voda taky musí převařovat...Tak nevím... Malá je chvilku v postýlce a už béká,je zase ospalá chuděra,takže šup do sedačky...
Je zase krásně,tak jsme byly venku,jdu uvařit když bude spát a půjdeme ještě,ať se provětrá.Ale hrozně teda fouká.Musím si jít koupit novou tapetu za linku,ať je to čistý.
A mám zase nějakou demenci. :sweat_smile: Normálně se mi pletou slova a manželovi všechno říkám třikrát,je ze mě na mrtvici.Přesně to jsem měla v těhotenství,tak doufám,že nečekám druhý :grinning:
7. lis 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jako Žďár nad Sázavou tě platí??
7. lis 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj, tenhle Žďár, by jsi mi tam s tím mohla skočit vid? :grinning: jako tuhle demenci já mám pořád, říkám si že je to pořád ještě dobrý dokud si to uvědomuju, teď už je to lepší, nebo si to aspon myslím, ale po porodu jsem byla total mimo.možná to bylo tím císařem, tohle se mi po holkách nikdy nestalo..
u nás krásně, jen mě pořád pobolívá hlava, tak jsem si to moc neužila, snad pomůže káva.
@petrunka01 mě akorát v práci tenkrát končila smlouva, tak už mi jí neprodloužili, tak si to musím domluvit sama..dneska v tom sama doma paní naznačila že se budou měnit ty dávky, že to bude mín výhodné pro ty na tři roky, ale pro ty druhé dvě skupiny lepší, že si budou maminky v průběhu moct měnit dobu, ale přesně to prý ještě není stanovené tak snad příště budeme vědět víc..
7. lis 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa přesně tak,chystám se,tak bych ti tam taky nechala dát razítko :grinning:
Mě přijde,že je to teď čím dál horší ty moje stavy...
Chlap šel do posilovny a já bych tak spala. Taky si mohl vzít malou ven a já bych si odpočinula.Mám dneska nějakou krizovku :unamused: Kdybych aspoň měla naději,že půjdu brzy spát večer,ale to se u nás nekoná. Netrpělivě čekám,kdy se jí to změní,aspoň o hodinku dřív kdyby usínala...
Simči se taky dneska moc spát nechce.Spala hodinku v kočárku,plů hodiny doma a teď houpu,tak uvidím,jestli aspoň na hoďku usne.Jestli né,tak bude protivná až do večera. Ven už se mi nechce,usnula bych po cestě.

Dneska se mě začala na bříšku dávit chuděra,asi si ho moc zmáčkla. :unamused: Připravuju se na ty naušničky,už aby to bylo za náma a zítra omrknu dárky. V tom našem zapadákově nemůžu sehnet ten záhadný uzel od lamaze,tak ho asi musím objednat z netu.
7. lis 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa
@petrunka01 ty jo holky,jak ste docílili,že se vaše mimina otáčejí ze zad na břicho?tá naše vubec ne,i když kope nohama už festovne,si říkám,že už by mohla a ona nic,se bojím,aby nám pak mudra nevyhubovala,až pojedem 22.11. na kontrolu....ani z bříška se moc na záda neotáčí,jenom občas,tak teda nevím,co s tím,je fakt,že přes den ji na bříško dávám až od 16 do 18 hodin,vždy tak na chviličku,vydrží asi 5 minut a pak ji hlávka upadá nebo se začne vztekat,jinak dopolko na tohle není čas,spí do 10.00,pak ji mám v sedačce,když vařím,moc na tohle čas nemám,a odpolko chodíme na dlouhý procházky..... a třeba se me stává,že i hodku po jídle me ublinkne,tak věčšinou ji hlídám,když je na břiše,aby se náhodou neco nestalo...

Jinak dneska jsem byla se segrou ve meste ,strávili sme tam 6 hodin a malá to zvládla bravurne,2 krát sem kojila v obchodnom centru,byla jsem na pracáku pro papíry na rodičák,docela jsem z tech papíru na prášky,nesnáším takovýdle žádosti a pár věcí jsem tam ani nevyplnila,abych to pak nemela vyplnené špatne,tak to pozítří tam hodím,tak to s tou úřednicí dovyplníme...a teda jak ste holky,psali,že tam je potřeba ješte potrvdit od socky? a kde jako?já to v tý žádosti nenašla.....asi sem blbá,ale fakt nevím,stejne si zítra na socku zavolám,protože tam v tý žádosti se píše,abych vyplnila ,od kdy budu pobírat rodičák a to přesne nevím,nekdy v pulce prosince me končí PPM,ale přesnej datum nevím a nebo ste mysleli,že tohle má vyplnit socka???
7. lis 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 přesně..mám papír-Potvrzenío nároku na dávkyovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku.To musím vyplnit a poslat na OSSZ,která posílá mateřskou a oni to potvrděj a napíšou i den,od kdy mám nárok na rodičák
7. lis 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jee tak dekuji...:slight_smile:
7. lis 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 mě paní řekla co si pamatuju že na ten papír pro socku at si vyplním hlavičku a oni vyplní zbytek...hlavně to musí vyplnit ta sociálka která ti vyplácí koruny ted..jak jsme tady psali. já mám zaměstnavatele ve ŽĎáře, tak mi posílaji koruny odtamtud, Petrunka01 je z Děčína a posílá jí to Pražská..to se raději koukni.
Jinak s tím otáčením na bříško si hlavu vůbec nelam..co já bych dala za to kdyby Honzík ještě tak nejančil..právě že se sám převalí na břicho, jen ho položím hned tam je a zpátky ještě neumí a buď po chvíli řve a nebo blindí...jinak na břichu byl dosud nerad, dávala jsem ho jen před koupáním, právě že vždycky ublinkával a vůbec se mu to nelíbilo. minulý týden se mu to 2x povedlo a pak kolik dní nic a najednou ve čtvrtek se mu povedlo dotočit i přes ruku a teď je to fofr..ale jak píšu, pořád se mu tam nelíbí..jen už ho teď vůbec nezajímají hračky nad ním, to bych ho musela obložit polštáři aby neměl prostor
7. lis 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ty jo, tak s tím otáčením to máme stejný. najednou hračky na hrazdičce nic a pořád se jen překuluje, po chvilce se mu to přestane líbit a začne řvát nebo blinkat a to je pořád. já nevím, co s ním. kluci naši jedni, vid. a čím ho jinak zabavuješ?
7. lis 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no mě platí socka u nás hradecká,takže ne nejaká z jinýho města.... :wink: a co se týče toho přetáčení,do kdy by se melo dítko otočit?aby nám mudra nevyhubovala,že to ješte nezvládáme....aby nás pak nehnala po nejakých rehábkach,i když si myslím,že nás požene,na minulý kontrole dala malou na bříško a malá byla v křeči,tak říkala,že nás možná pošle na rehabku,no me se tam dvakrát nebude chtít jít...tam zas budou moc chytrý paní... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
8. lis 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den přejeme :slight_smile:
tak jsem včera večer vypadla z domu na cvičení. Bylo to skvělé :grinning: příjemné unavená. Za to noc byla šílená. Honzíka v noci chytnul takový kašel že se dávil a tak jsem měla na klíně aby se nepoblil do postele. Takže jsem s ním byla přes hodinu vzůhu. Ve 4 se vzbudila Míša na jídlo v půl5 stával Martin než jsem znovu usnula tak bylo skoro 6 a ve čtvrt na 7 mě psala švagrová smsku kvůlu stěračům na jejich aut. Tak jsem znovu zadřímla a v 7 mě psal sms Martin tak kvůli stěračům. to už mě vytočilo tak jsem vynadala. :angry:
Dnes se chystáme s Míšou na cvičení už se těším. :grinning:
8. lis 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já teda nevím,ale myslím si,že mají ještě dost času na to,aby zjistili jak na to. Simča až teď začala do boku,ale přetočí se jen na jeden,ale je fakt,že to dělá půlku dne. Až bude chtít,tak se přetočí. Ale u nás začalo další období,je jak pytel blech,při oblíkání,přebalování,když si hraje s hrazdou(ta s takovouhle brzo padne za vlast :grinning: ) a co je nejhorší tak i u koupání. Koupu v obýváku a brzy se přestěhujeme do koupelny,protože začínám být každý den víc a víc mokrá,je to raubířka. A když na ní zvýším hlas,tak se mi v tý vaničce začne smát.

Dneska to asi u nás bude zatažený,ale neprší,tak dám malou spát a odpoledne půjdeme za chlapem. Taky přijde kamarádka a zítra ségra,tak to zase bude šíleně rychle utíkat.
Dneska nevařím,zbyla polévka od včerejška,akorát naložím kuřecí maso co jsem včera vytáhla z mrazáku a udělám ho až zítra,ale nevím co s ním,dochází mi nějak nápady...
8. lis 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 děcka se maj ze zad na bříško přetáčet až v půl roce, nevím, jak to, že náš kuliferda to dělá dřív. takže má Šárinka ještě čas;)
8. lis 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 nemáš zač..já to taky zjišťuju kde se dá.Navíc můj zaměstnavatel má sídlo v Praze,takže to řeším takhle na dálku,ale máme fajn účetní,vždycky poradí,pomůže...
Jinak Kačka nic moc.Pěkně chrčí,kejchá,kašle.Dneska se nikam asi nedostanu,ale asi by to chtělo koupit odsávačku na rýmu.Jakou máte a používáte vy?Já jsem sice druhomatka,ale u Šimonka jsem to nikdy nepotřebovala
A s tím přetáčením souhlasím,je ještě dost času.Mně naopak dost překvapilo,když se otočila.Teď si zase dává pár dní pauzu a netočí se.Ji zase děsně baví přitahování skoro do sedu.tomu se chechtá.Jo,a směje se pořád jen pusinkou,nahlas ještě ne,takže to zase neumí ta naše..
8. lis 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 naše se nahlas řehtá a někdy to je jak kdyby kašlala :grinning:

Už nevím,jak ji přinutit spát v postýlce. Zkoušela jsem zavinovačku a dneska jsem ji obložila dekama,aby neměla prostor kolem sebe a ze začátku to bylo dost nadějný,ale za 5 minut zase začala,takže po čtvrt hodině rozčilování v postýlce je zase v sedačce...a spí.

Já když jsem si byla pro papíry na ten rodičák,tak mi to tam paní všechno řekla,co ,kde,jak a kdy..
8. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co jste na UM s dětičkama, kolik jim ted dáváte a jak často?
8. lis 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já si před chvilkou volala na socku a paní me řekla,že oni me nemusej nic potvrzovat na ty žádosti o rodičák,jen me řekla datum,kdy nastupuju na rodičák a že me pak ke konci,kdy me bude končit PPM ,přijde domu papír,od kdy do kdy jsem byla na mateřský aten pak hodím na pracák,takže tu žádost o rodičák mám vyplnenou a zítra tam skočím,jen si nedelám nadeje,že to bude vše...všechny kolonky jsem nevyplnila,neco co nevím,si zítra vyplním na pracáku,je fakt,že já se žádný paní neptala,jak to vyplnit,nebo kam s tím dojít,vzala jsem si z chodby jen papíry a šla jsem dom....no co se týče přetáčení mimin,tak snad to jendou přijde a koupání už je taky sranda,vody je všude,taky i na mne.....takže u nás to je jak u misi.21,no jo přišli na to,že maj nožičky a stema se krásne kope... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale ja naštestí koupu v koupelne ane v obyváku....
8. lis 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 a co ti paní na socce povídala?dáme info dohromady :slight_smile:
8. lis 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ahoj, určitě by ti dr. nehubovala..spíš si myslím že by jí víc vadilo kdyby jsi malou nutila aby už dělala to a to..každý dítě je nastavený jinak a oni dávají přednost tomu aby se projevovalo samo bez pomoci..
@leia1 jo zabavit Honzíka je teď něco..okamžitě jen ho položím se stáčí na bok, nestíhám se od něj ani zvednout.takže chvíli ho nechávám aby se otáčel a když už pak natahuje tak je na chvíli v lehátku ale většinou si ho teď dávám na gauč a hračky mu držím sama nebo si hrajeme spolu. To je pak taky jak řechtačka, ale je trochu saďourek, baví ho když ho dloubu do žeber nebo na krku..jako to měla ráda Baru..jo a líbí se mu když si ho vezmu na klín k pc, jenže to si hned sedá..klávesnice se mu líbí moc, jenže na to je taky moc malinký takže všeho tak max po 2minutkách. nosit ho v ruce jako mimi nejde
Ve vaničce u nás je ale zatím klid, je v ní klidný, takže voda nikde..i když jsem ho sprchovala tak jen přivřel oči a byl odevzdaný..
8. lis 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no zaškrtala mi tam,co mám vyplnit a řekla kde má podepsat manžel a řekla co vyplní oni,ukázala mi jakej papír mám dát na socku potvrdit a řekla mi jek je to s tou volbou délky,ale já jsem rozhodnutá na 3,takže to tam hodím najednou,upozorňovala mě,že to už potom odevzdání nejde měnit.
@tasmailla1 to je divný,že ti řekla,že nic potvrzovat nemusí.Mě řekla,že pokud to nebudu mít potvrzený,tak tam ani nemám chodit,že bez toho je to všechno neplatný,musí tam být razítko,datum nástupu a myslím že i potvrzení o tom,kolik máš mateřskou...
Já tam taky něco nemám,dopíšu až tam,abych tam nepsala nějaký blbosti :slight_smile: na to já jsem expert :grinning:
8. lis 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 teď to máme tak že ve 4 si vypije 150ml, v 8-9 vypije 150-180ml ve 12 dostává zeleninový příkrm, v 16 si vypije 150-180 poslední dávku mívá po koupání to vypije 150-180ml. Včera jsem odpoledne zkoušela jablečnou přesnídávku,a le moc ji nešla. Vyzkouším nějakou jinou. :grinning:
8. lis 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek