• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@micka1 nebudu čekat do půl roku, na UM je, kdyby byla kojená,tak bych nedávala příkrmy, ale takhle není na co čekat...nechápu některý doktory....Míša je přikrmovaná od 3měsíců, ve Verčiným věku jela na zelenince :slight_smile: akorát mám obavu s tím jejím pupíkem, dkyž byla malinká měla zácpy, teď ju zlobí zase chvílama průjmík, aby jí to nějak nerozhašteřilo :rolling_eyes: ale tak vysadit můžu vždy kdyby něco, ne?! Kdyby neměla tady ty problémy, má na to i mlíko, tak bych jí dávala už 14dní příkrmy, ale takhle jsme na vážkách...myslela jsem, že mě mudr.podpoří, njn, co mudr.to názor, ale jako do půl roku čekat nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad to bude snášet dobře :wink: jsme to říkala manžovi a ten na mě čuměl....prej vždyť v půl roce Míša baštila jako o život a je to pravda, začnu pomalu a kdyby jí něco nedělalo dobř,e tak zkusím e něco jinýho, ne?!
9. lis 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den přejeme
u nás je teď mlha takdoufám že bude brzy pryč a ukáže se sluníčko. Včera jsem byla na procházce a na hřišti. Honzík jak se trochu zadýchá tak kašle. Koupila jsem další léky od kašlu tak snad brzy zaberou. Měl mucosin a ten nezabral tak mám ACC neo tak doufám že bude brzy pokoj a on pomašíruje v pondělí do školky. :slight_smile:
@ssimmikk myslím že když budeš zkoušet pomalu a po troškách tak by to snad nemělo nic udělat. Já jsem teď začínala s bramoborem a dala jsem ji do toho Um aby to měla spíš kaši. Snědla 4 lžičky a dojedla se mlíkem. Včera už mě zbašitla půl mrkve a brambory a zapila to čajem. Vysadit to můžeš kdykoliv kdyby ji nedělalo dobře. :wink:,
10. lis 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no právě, to si říkám taky :wink: když na to půjdeme pomalu, že to bude dobrý....no, uvidíme...každopádně ještě tento měsíc začnu :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a mudr.mě může, pak v půl roce poučovat, jedním uchem tam, druhým ven :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. lis 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ahoj, budu dočítat, ale koukám že řešíš příkrmy..no já začnu na konci 4 měsíce, jako když je jen na UM a představ si že jsem předvčírem potkala holčinu co jen kojí, klukovi je 5 měsíců akorát a že jí dr. říkala že je zase nějaká novinka a že už jí řekla ať přikrmuje..prý jim to moc nejde, že si taky odstříkávala mlíko aby mladýmu naředila jídlo..tak jsem ti na ní koukala..no od téhle dr. jsem odešla, má ordinaci přímo u nás, raději ale dojíždím. nicméně když je to novinka tak u toho UM bych se nebála už vůbec..já jen se osobně do toho moc neženu. ještě živě si pamatuju co to bylo práce s Bárou, takže užívám každého dne co stačí jen udělat mlíko :sweat_smile:
10. lis 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 co jsme kupovali auto tak to měli taky s třemi dětmi a tyhle nálepky vzadu na skle, ale to už mě přijde moc. Holky hned chtěly taky, ale max co manžel zkousne je dítě v autě..ta klasika.mám doma se sloníkem, už jí mám připravenou..ale je šikovný že tam má paní i nálepky rovnou pro dvě děti..

jinak včera kontrola u dr. proběhla v pořádku..Honzík když si prý chce sedat tak ho máme nechat, jen ho nemáme tahat za ruce, což nedělám..takže už mu nebudu bránit a budu doufám že má rychlý nástup a postupně začne zpomalovat..sám se přetočí okamžitě na břicho a sápe se na dece a vypadá jak když plave :sweat_smile:
@ssimmikk já teda ještě z části kojím, ale kam se hrabeme na vás..Honzin má 63 cm a 7 kg..a to mám co dělat ho tahat..to jsem si říkala že bude mít tak 6,5 kg a on si pořád drží stejný týdenní přírůstek
10. lis 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
sipředstavte že mám hnisavou angínu :frowning2: v pátek mi začla bolet hlava a pak to jelo šíleným skokem a v neděli jsme museli na pohotovost protože jsem vůbec nemohla polykat, dnes je mi už konečně dobře, anb krásně zabrala. Niky šla po skoro 4 týdnech do školky tak tu mám klid :slight_smile:
10. lis 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
add ty příkrmy kámoška co kojí mi taky říkala že měla začít s příkrmama od 4 měs ale nešlo jim to tak začli od 5 a ok
10. lis 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ahoj, to máš super, že si chce pan syn už sedat, lepší když je trochu napřed, ne jako ten náš, musíme cvičit vojtovku, minule jsem u dětské potkala taky blon´dáčka honzíka, měl 8 měsíců a ještě sám neseděl, by ho en váš strčil do kapsy omalu ve čtyřech, on určitě časem zvolní a je super, že se má tak k světu a hezky přibírá :slight_smile:
10. lis 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava asi by se šiklo kdyby jsme si ty kluky nakombinovali vid :slight_smile:Léňa byla taky čilouš, ale že to bylo první tak jsem byla celá cacná aby už uměla to a to..při Baru jsem to brala tak že bude všechno, že není kam pospíchat..holky jsou jinak moc hodný, žádný rozjívený jako jsou děti kolem..už v těhu jsem si ale říkala aby nám to tenhle nestpočítal za všechny...vedu si svoji že to měl být Robin..zbojník to bude, to je jasná :grinning: :grinning:
a co to že musíte cvičit tu Vojtovku?
10. lis 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup ojoj, tak at je ti dobře a atb tě moc nerozhodí, na trávení doporučuji z vlastní zkušenosti probiotika, už nevím, jestli filípka kojíš nebo ne, ale jestli jo, tak aby pak taky neměl průjem, my jsme s tím ted po zánětu prsu docela bojivali
10. lis 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa stáčí se moc na pravou stranu, při koníčkách začal i přepadávat, cvičíme a dávám ho víc na bříško a snad to natrénujeme, zítra jdeme k fyzioterapeutce....taky váš někdy tak kope nohama, když je na zádech, že to až duní, je to jak stádo králíků, si už říkáme, jestli si nedorasuje paty
10. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa a jo, robin, to by se na něj hodilo....take jsme malem dali robina :wink:
10. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no se taky musím zeptat,že proč cvičíte vojtovku?nám mudr taky pohrozila,že pokud nebude malá hezky pást,že nás pošle na rehabku,i když doma pase hezky,vydrží tak 5 minut a pak ji hlavička jede dolu anebo roztáhne ručičky od sebe,jakoby plavala,takže ji pak hnedka dávam na záda,pač to nemá smysl ji tahle trápit....ale když sme byly u mudry tak hezky nepásla,ale je pravda,že pořád jenom řvala,tak se prohínala jak luk,tak možná proto...
10. lis 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jee už si to čtu... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jako když je na zádech tak se taky stáčí na pravou stranu,nebo kdy se takhle stáčí?jak píšeš,že se propadává pri koníčkoch?to jako jak?že ručky dáva od sebe a hlavička mu klesá dolu?
10. lis 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup jee holka brzké uzdravení přeji,at je brzo líp... :wink:
10. lis 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava to mě přijde jinak jako klidný mimi, ani ve vaničce neřádí..měl by být flegmouš po mamince, tak uvidíme jestli to vyjde..na neurologii jsem chodila ve 4 měsících s Leni, pořád se točila na jednu stranu,at jsem dělala cokoli, ležela hlavičkou jen na jedné straně a když jsem jí dala zarážku tak se total zkroutila jen aby na té straně mohla být..měla pak placatou hlavičku z té jedné strany..si pamatuju jak jsme čekali na dr. než dorazí a ona se na tom lehátku odkopávala nohama a cestovala pořád tam a zpátky..měli jsme taky cvičit aby se jí nezkrátily šlachy na té jedné straně krčku..uplně poctivě jsem to nedělala, měla jsem s ní cvičit chvilku a ona pak měla takové hysteráky že jsem jí pak hodinu nemohla zklidnit, pomalu nebla schopná se nadechnout. nakonec to dopadlo tak že jak začala sedět srovnalo se jí to samo a v 5 letech jsme zjistili že na očičku má tupozrakost a 2,5 dioptrie.tudíž se asi natáčela tak aby viděla tím zdravým očičkem..ale i to jsme zvládli a dnes je bez brýlí..
10. lis 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš já blbka si poslala sobe správu,ale to patřilo lukavě... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lebapa no kdyby byla v pohodě, tak bych jí už přikrmovala, ale ona má ten pupík nějákej furt rozhašteřenej, víš....když byla miminko, tak měla zácpy a teď zase průjmy :frowning2: :angry: tak proto jsme to trošku oddálila, ale do půl roku čekat rozhodně nemíním :sweat_smile: je asi praštěná mudra :zipper_mouth: :grinning: na vánoce mám pro ní sušenky :grinning: takže bude pěkně už papkat :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak teda výšku co má Nika teď měla Míša v půl roce a váhu v 5měsících :grinning: no i mudra říkala, kam spíchá a taky říkala, že dkyž si sedá, tak jí nemáme bránit, ale nepřitahovat za ruce, což neděláme taky, tak sjem ráda, že alespoň na něčem se shodnou :grinning: jinak teda Verča se plazí pozpátku nebo jak to popsat :grinning: dám jí na hrací deku a za chvílu je třeba pod kvítkem a hrozně se tomu řehtá a docela mě to štve, protože musím vše už dávat pryč, teď teda přemýšlím kam dám kvítka, aby je nechutnala, protože je mám na zemi, ty velký :rolling_eyes:
10. lis 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no ty máš taky akce to ti povím..přejeme brzské uzdravení, hlavně aby to nechytly postupně i děti..a nebo manžílek..to by bylo asi nejhorší :grinning: by jsi mu musela dělat zdravotní sestřičku dovšeho :wink:
10. lis 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lebapa hihi, ve vaničce neřádí :grinning: to máš dobrý, já se večer koupu někdy i třikrát, jednou jsem mokrá od Míši, dkyž má svůj den a o verči nemluvě, tak jak je ve vaničce, tak je celá koupelna mokrá a hrozně se u toho řehní, naposledy ju koupal manža a došel "trošku" :grinning: mokrej a tak na mě čuměl a říká, tobě to nedělá, to není fér :grinning: ale to on už nevidí, že jí koupu většinou v podprdě a pak se oblíkám :grinning: no a pak se jdu vykoupat sama, takže někdy se meju i třikrát po sobě :grinning:
10. lis 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup tak se dej brzo do kupy, Míša už taky konečně po měsíci šla do školky a ten klídek dopoledne, no božíííí :sweat_smile: :grinning:
10. lis 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk honzin mi kadil taky tak 1x za 4 dny a teď 6 denně..dr. ho prohlídnul a říkal že je naprosto zdravý.. že i třeba 4xdenně dlouhodobě se nebere jako průjem a on že očividně nijak nestrádá tak ho oočkoval..
jak je na koníka viděl při očkování, jinak mi teda nezkoumal jak pase..mi pořád přijde že ty děti na takové pozorování jsou pořád malé..né že bych chtěla něco zanedbat, ale si myslím že se stále teprve učí a hned je honit po doktorech a stresovat maminky že není nic moc..
10. lis 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tasmailla1 přepadává do strany, ne propadává :wink: a má šárka slehlou hlavinku? Náš má vpravo úplný důlek, lákáme ho teď pořád doleva. Když pase koníčky, kouká taky víc doprava a když pak hlavu položí, jedině doprava, nikdy vlevo, proto se cvičí ta vojtovka pro přetáčení, asi bych ji být tebou dávala na bříško častěji, aby se jí osvalilo, nám na rehabku říkala, že musí být přes den skoro tolik času jak je na zádech na bříšku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , taky se mu to nelíbí a pořád řve, u Vojtovky ještě víc a pomalu chytám nerva, prý také není dobré dávat do lehátka, že má být nejlépe na zemi na tvrdém, třeba to u vás byl jen planý poplach :wink:
10. lis 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa hezky si to napsala,že se nemaj ty deti honit po doktoroch a zbytečne maminky stresovat,tohle teda mudrum jede nejlíp... :confounded: :confounded: :confounded: vždyt stejne dřív nebo pozdeji ty deti samy přijdou na to,co a jak se co dělá....
10. lis 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak to fakt neznám :slight_smile: koupu normal oblečená, Honzík je naprogramovaný. ve vaničce lehne, max. cpe ruku do pusy..a nechá se opečovat at se pěkně staráme..nehne ani brvou :angry: ..jo jak se blíží večer tak už se vidí v pelíšku..jen včera po tom očkování asi byl už hodně unavený a nechtěl ani papat, bulánkoval mezi tím..chvíli jsem ho nosila na ruce s dudánkem ale uplně jsem na něm viděla jak si chce zaujmout tu svoji polohu tak jsem ho dala do postýlky a spokojenost..na tohle je fakt zlatej
@lebapa přesně, stresovat maminky není nic moc :frowning2:
@lukava no me malá nepřepadává,když ji padá hlavinka,tak jedine spadne na nos...i když se otáčí,když pase,tak se kroutí na všechny strany....nemá nikde na hlavinke důlek....no tak musím ji dávat na bříško častejc..a neříkali,jak dlouho by meli deti vydržet na bříško?třeba kolik minut?
10. lis 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava najdu ti fotku jestli nějako mám jakou měla Léna placku..vždycky dětem jde jedna strana líp, většinou ta pravá..můžeš být aspoň v klidu že bude i pravou psát, to by ti šel už teď doleva :wink: .. hlavně to chce zachovat klidnou hlavu..a nemučit se navzájem..jsou asi různá stádia všeho..ale u nás tím jak si Leni sedla bylo po problému..hlavinku mají stále měkkou tak se zas brzo srovná..důležitý otáčet ho v postýlce a cpát mu hračky na druhou stranu aby ho to lákalo..
10. lis 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak čtu o tom pasení,my paseme jenom trošku,nenutím jí. Na bříšku chvilku vydrží,ale někdy se začne i dávit,asi jak se jí to bříško zmáčkkne a někdy začne brečet...tak jen tak zvolna. Přetáčení vůbec neřeším,když jí tahám za ručky,tak hlava na podložce,ale přijde mi spíš líná,dr říkal,že dobrý,že jí nemá úplně zalomenou. Čím dýl začne sedět a tak,tím líp... Teď máme doma ještě klídek :slight_smile: Dřív jsem si říkala,jak bude super až bude dělat tohle a tohle...Teď jsem ráda,že nedělá nic. Přetáčení na bok jí baví,ale přes ruku se nedostane,v hrazdě je většinou na příč,tak ji po chvilce srovnám a hraje si dál...
Příkrmy začnu na konci ledna,aby v létě už pěkně baštila když někam půjdeme.
10. lis 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek