• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk To si mě uklidnila :grinning:
14. lis 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lebapa a jak jsi to měla u holek s příkrmama, kdy jsi začínala u nich? Jako ptáms e pro zajímavost, opravdu co doktor to názor a neshodou se fakt v ničem, což je hrozný :angry: Míša byla přikrmovaná od 3.měsíce a rozhodně jí to neublížilo, ba naopak :slight_smile:
14. lis 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka vím, e tohle řešila i kamoška a i je o tom psaný na netu, že když se sníží potřeba, což se bude snižovat postupně, prootže i když jí dáš trochu zeleniny, taks e dojí mlíčkem, nedáš jí první den celou dávku, to je jasný, takže se bude postupně prej ubírat i mlíko-tvorba, ale jako nepřijdeš o něj, hodně jsme to studovala u Míši :grinning: to víš, s prvním se vše člověk učí, hledá, čte info :grinning: můjnejlepší informátor byla známá, tu sjem měla na telefoně a vždy se ptala, dkyž sjem si nebyla jistá a sama mudr.mi tenkrát řekla, že je lepší názor někoho kdo už děti má než některých mudrů, tak sjem čerpala hodně od ní, přece jen má 4děti a ví :wink: :grinning:
14. lis 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no on doktor říkal,že se prostě některý děti doktorů bojí. Oni si dlouho nepamatují,ale to,že jí nikdo ubližuje ví moc dobře. Navíc jsme byli s těma kanálkama,tak to k tomu asi taky přispělo.Ale třeba když za chvilku bude naočkovaná a bude mít klid,tak se to zase spraví. Dokud ji nedal doktor první injekci,tak se na něj krásně smála. No jo,musí to vydržet každej. Ale už to snáším mnohem líp. Ty kanálky jsem obrečela s ní v čekárně.Teď už já nebrečím,ale snažím se jí co nejdřív utišit. Víš co,,já se bála injekcí snad do 15 let a chlapovi to nedělá dobře do teď. Tchán omdlívá i u braní krve,takže jsme to mohli čekat.Až bude starší,tak tolik očkování nebude.
@ssimmikk nedivím se ti,že jsi z toho na prášky... To s člověkem zamává,když má k někomu takový hezký vztah a vidí,jak se mění před očima a nemůže mu pomoct.Jsi dobrá,že se o ni tak staráš,když máš k tomu ještě 2 malý děti. To by každej nedokázal...
14. lis 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..já to teda chápu tak(a bylo mi to několikrát potvrzeno),že Verča od
@ssimmikk má ukončený 4.měsíc a začíná pátý.Je to tak i logický.Naše Kačka bude mít ukončený 4.měsíc tuto sobotu.
A taky jsem slyšela,že se doporučujou příkrmy od pátýho a dávat od půl roka lepek.
14. lis 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 tak mě to bylo řečený jinak, že měsíc se začíná vždy ten den co je narozená, což je jasný, prtože podle toho co píšeš, když se malá narodila by měla ukončený první měsíc při narození, to je blbost :slight_smile: takže Verča se narodila 1.7., to začala svůj první měsíc a ukončila ho na konci 7.měsíce, protože 2.8.začínala druhý měsíc :slight_smile: tvoje Kačka má 3měsíce a tři týdny, to znamená že jí běží 4.měsíc a ukončený ho bude mít za tejden, pak jí začne pátý měsíc :grinning: jsme se do toho pěkně zamotaly, cooooo? :grinning:
14. lis 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk zamotaly,ale vlastně říkáme obě to samý:slight_smile:
14. lis 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 půlku sem napsala dobře a půlku blbě :grinning: tak ukázkový příklad na Verči, ta se narodila 1.7.
1.7. v den narození začala 1.měsíc, na konci července ho ukončila,
1.8.jí začal druhý měsíc, na konci srpna ho ukočila,
1.9. začala třetí měsíc ,na konci září ho ukočila,
1.10.začala čtvrtý měsíc, na konci října ho ukočila,
1.11.začala 5.měsíc, na konci listopadu ho ukončí a 1.12.jí začne 5.měsíc :slight_smile:

kdyby se narodila třeba 18.7.,tak by
18.7.začala první měsíc-v den narození, první měsíc by ukončila 17.8.
18.8. by začala druhý měsíc, ukončila by ho 17.9.
18.9. by začala třetí měsíc, ukončila by ho 17.10.
18.10.by začala čtvrtý měsíc, ukončila by ho 17.11.
18.11.by začala pátý měsíc

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misi.21 njn, někdo se o ní postarat umí, je horší jak děcko a po půl dni ej to fakt na palici, ale co chceš jinýho dělat? Takže mám vlastně tři děti na starosti, nejhorší je pro mě to cestování, ráno jí odvést, večer dovést, no hrůza, nejde mi o naftu, ale s dvouma dětma docela pohul, nechci to vidět až bdue pořádně mrznout a bud zima, to oblíkání, vyslíkání atd., ráno odvedu Míšu, jdu dom nakrmit, pak zase obleču, jdu pro babičku k našim a odvezu jí, no na palici :confused: ale zvládám i modrého koníka :grinning: :grinning: :grinning: to je podstatný :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 to jsem ráda, že jsme se shodly :grinning: on je totiž problém, že takhle je to teoreticky, ale prakticky, každej řekne, 1.7.se narodila, to má nula, 1.8.má měsíc, 1.9.má dva měsíce, 1.10.má tři měsíce, 1.11.má čtyři měsíce, jako pravda to je, ale každej si myslí, že ten měsíc tím dnem začal, přitom on už ten měsíc má za sebou :grinning: :grinning:
14. lis 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky malá má ve stoličce hleny. Jednou jo,dvakrát ne,pak zase třeba pár dní jo... Nemáte nějaký zkušenosti,jestli to je normální,nebo třeba nějaká alergie nebo něco???
14. lis 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 stolice by neměla být hlenitá, Míša to tenkrát měla taky, ale nic jí nezjistily a Verča taky a stěry ok, takže sama nevím, ale obě měly to stejný co popisuješ :rolling_eyes: z čeho to je nevím, obě to měly, když byly na mlíku :fearful:
14. lis 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásný den,dopolko sme byly se Šárkou u nás v práci a bylo to bezva,konečne jsem pokecala s kolegynema a pak sme byly na procházce,docela jsem ušmajdaná,pekne me bolej nohy,a konečne mlha vystoupala nahoru,protože celé dopolko nebylo videt na 2 metry.....ale teda teplo ani náhodou,ráno bylo -4 a tedka je tam +2,a koukám z okna a tá mlha zase padá dolu,no bezva....no ale líp to nebude...malá tedka spinká,tak mám chvilinku pro sebe.....ani jsem nemusela vařit,obed byl ze včera,polívka a svíčková,tak jsem se nažuchla a už se nehnu... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jak si se ptala,či si užíváme mateřskou,tak já za sebe říkám,že jo,určite si ji vychutnávám plnejma douškama,ale občas se me posteskne i po práci a si říkám,že bych už i makala,ale materství je teda omnoho lepší zaměstnání,no nevím,jaký by to bylo,kdyby jsme emla ješte jedno mimi,jak bych to zvládala,ale zvládnout by se to muselo.... :confused: :confused: :confused:
14. lis 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ty to píšeš dobře a pak měsíc Verči "ubereš" řekla bych, já myslím, že ukončený 4.měsíc měla 1.11., 5. bude mět ukončený 1.12. atd... aspoň tak to chápu já :confused: Filípek je 11.červenca,takže v pátek ukončil 4.měsíc a teď "jede" 5.měsíc...
14. lis 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21
@tasmailla1 taky si to začínám pořádně užívat řekla bych :wink: hlavně teď jak jsou ty kosy a ráno nikam nemusím do práce,škrábat auto a klepat kosu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ven vyrážáme většinou až odpoledne,ale zima je furt a lepší už to nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
k úplnému "štěstí" mně chybí už enom to,aby prcek spal celou noc :grinning: :grinning: protože sa budí čím dál častějc :sweat_smile: :sweat_smile: a bojím sa,že to bude horší a horší :confused:
14. lis 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak co naušničky,jak jste to zvládly?? kdes prosím kupovala ten rukávník, to je bezvadná cena :slight_smile: i s poštovným
14. lis 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk mrknu na odkazy... Já se dneska dr nezeptala,tak počkám jak to bude zítra a kdyžtak bych zavolala,třeba bude chtít,abysme taky přišly na stěry. No doufám,že to nic nebude. Ona to má od narození,ale jednou za čas trošku. Třeba jednou dvakrát za měsíc,to jsem neřešila,ale dneska to měla hodně,tak uvidím teda zítra.
@slena mě se taky zdá,že Verči pořád jeden ubírá :grinning:
Naušničky jsme zvládli,držel jí táta :slight_smile: Plakala hodně,ale hned jak jsem jí dala do kočárku a sjela výtahem tak usnula,spala málo dopoledne,tak jsem se s ní prošla,před chvilinkou jsme došly a myslím,že o tom už ani neví. Od zítřka lihujeme,tak snad to bude dobrý... Byla tam před náma holčička a ta brečela už 20 minut v tahu před tím,než šla do ordinace,byla úplně hotová. Byl tam s ní tatínek a můj říkal,že by to nedal,kdyby mu Simča takhle brečela. Bylo mi holčičky líto. Nevím,co se jí nelíbilo,ale vůbec jí nemohl utišit.Čekali jsme tam přes půl hodiny :unamused: než dodělali preventivní prohlídky. Pak to bylo hned.

@slena rukávník,jsem kupovala na www.webroucek.cz
nejdřív vyšel asi na 209 Kč a pak mi přišel mail s údajema na zaplacení a tam už byly jenom necelý 2 stovky...Ale já teda všechno platím předem,nevím jak je to třeba na dobírku.
14. lis 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jste šikulky :wink: a máte to z krku! Díky za typ na ten rukávník,už tam jukám :sunglasses: řekla bych,že ssimmikk ubírá :slight_smile: a že Verča ukončený 4.měsíc má od 1.11.,a tvoja Simonka že bude mět ukončený 4.m 21.11. :dizzy_face:
Tý jo,kdyby mně tak malý plakal tak dlouho,taky bych to nedala,ještěže nás náušničky nečekají :dizzy_face: :dizzy_face: stačí mně to očkování :sweat_smile:
14. lis 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, asi si mě už ani nepamatujete, občas jsem nakoukla....Chtěla jsem se vás zeptat asi jste to tu už rozebíraly a některý máte za sebou....Pořád váhám nad očkováním Prevenarem....jak jste se rozhodly vy?
14. lis 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena je to jak sjem napsala :grinning: jsme se do toho zamotala a už jsem to rozmotala a rozepsala to :grinning:
14. lis 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala Já dala Prevenar Míši i Verči :wink:
14. lis 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena 1.11.začal Verči běžet 5.měsíc :wink:
14. lis 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena mě taky,Síma je na tohle hodně citlivá,nechci vidět,až jí porostou zoubky chudince. Vím jak bolí,když mě roste ten podělanej moudrák a oni si to musí vytrpět 20x :unamused: Ale ona právě plakala ještě před nastřelením. Můj chlap říkal,že to je hladovej pláč,tak nevím.Já nepoznám ani u svýho dítěte proč pláče,natož u cizího.
Přesně tak. Když jí budou 4 měsíce,tak celý,ukončený. Právě mi i dr říkal,že pokud chci,tak mžu začít příkrmy příští měsíc.Ale já nechci,přibíráme hezky,tak si dáme ještě dva měsíce asi čas. Ikdyž už se na to mo ctěším,až jí budu vařit mrkvičku a brambůrky. Mňam,toho budu dělat víc a budu obědvat s malou :grinning:
Malá zase usnula,tak jdu pověsit prádlo a dát prát další. Zítra snad přijde vodař,tak už budu mít funkční dřez. Teď umývám nádobí v koupelně a to je teda mazec,se nalítám,ještě že nemáme barák :grinning:
14. lis 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk hurá,dopracovaly jsme se všechny k jednomu názoru :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@akrimala já dala synflorix,mluvila jsem o tom s doktorem a nakonec ho dala... Ale každý ti řekne něco jiného :slight_smile:
14. lis 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala já dala na doporučení dr a dala Synflorix.Příští týden jdeme na druhou dávku.
ačínám vážně přemýšlet o tom rukávníku.Dneska jsem ho viděla na jendom kočárku a vypadalo to dobře.Dneska vezl kočár Martin,ale já už bych musela mít rukavice a tohle je super řešení,když bych je zapomněla nebo tak....
O víkednu jsme dostali od tchána peníze na Vánoce,musím se rozmyslet,co si koupím jako od Ježíška:slight_smile:
14. lis 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala já dala prevenar...
@misi.21 ty jo,tak to máš dobrý,že už malá má náušničky,jsme zvedavá,kdy nastřelí naší...příští týden jedem na preventivku,tak se zeptám....i když říkala,že po očkování,tak nevím...ale už bych taky radší,kdyby mela naušničky....
14. lis 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 mě taky říkal po očkování,ale musela jsem se sama přihlásit. Dřív jak po druhý Hexe náš dr nenastřeluje...
14. lis 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek