• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk mě se kolikrát zdá,že chroptí,tak to asi zkusím,uvidíme,co mi na to řekne :grinning:
16. lis 2011 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@misi.21 dej si bůček :grinning: a pak to zkus :grinning: :grinning: :grinning: nevím, zda to funguje, ale už mi to někdo říkal a i jsme to četla, že MM je to nej :slight_smile:
16. lis 2011 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
díky za rady,třeba něco zkusím
došlo mi už potvrzení ze socky,co mi vypláví mateřskou,tak začnu vyplňovat ten rodičák.Je tam potřeba něco potvrzovat v práci?to bych to zase musela posílat do Práglu
16. lis 2011 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak me dneska přišlo z práce,že budu mít mesíc dovolený po skončení mateřské,takže rodičák budu mít až od pulky ledna...
16. lis 2011 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 no já doufám,že mě jí proplatí,nechci mít mezi dovolenou

Tak jsme přišli z venku a jsem teda pěkně promrzlá :sweat_smile: Jediný,na co mi nebyla zima byly ruce a prsa :grinning: :grinning:
Koupila jsem Simonce k svátku ponožtičky s chrastítkama,tak jsem zvědavá,jestli začne tahat nožky k pusince. Teď si hraje s hrazdou v postýlce a mě brzo asi mrdna,páč se naučila tahat za hrací hračky a pouští mi to tady celej den dokola :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už je tady vodař a pokud všechno půjde tak jak má,tak v sobotu je kuchyň hotová. Už se těším,až pořádně uklidím a nebude tady furt něco roztahanýho...

Jinak jsem dala Simči rukavičky,už je fakt kosa a když jsem jí je doma sundávala,tak jednu měla úplně celou mokrou. Měla jí věčně v puse.Takže nevím,jak to bude až bude fakt mrznout. Zkoušela jsem jí dát bryndák,že by si ho cucala,protože když jí dám plínu tak jí z pusy nevindá,ale nějak jí to nenadchlo,radši rukáv.. :slight_smile:
16. lis 2011 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 já myslím,že z práce tam nic potřeba není...
16. lis 2011 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 hele no já jsem ale v práci musela nejakej papír podepisovat,ohledne rodičáku,na jak ho chci dlouho,tak teda nevím...
16. lis 2011 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 to já jen řekla ústně,prý to stačí
16. lis 2011 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka nápodobně :wink: s tím drmolením, je "ukecaný" Cipísek náš a jak sa při tom tváří důležitě :grinning: sa mu vždycky směju :grinning:
16. lis 2011 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 to jo,ale k těm papírům na pracák není nic potřeba z práce...
16. lis 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme s Míšou osaměli. Martin šel na noční a HOnzík se rozhodl že bude spát s babičkou a s dědou. Míša už spinká. Dnes byla nějaká mrzutá. Dopoledne relativně spala tak jsem umyla okna a odpoledne už to bylo horší. Tak jsem vyrazili ven trochu vymrznout. Děti si to užívali a já trpěla. Zapoměla jsem rukavice tak jsem mrzla. Tak jsem se naštvala a kupuji si ten rukávník. V sobotu jedeme do Polska tak se mrknu tam co budou mít. :wink: Hlavně se chceme podívat po obchodech Míši na mléko. Chceme nakoupit když tak do zásoby. Už jsem ho vyzkoušeli a protože ji chutná tak uděláme zásobu. :grinning:
16. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatunka84 s tou váhou buď uplně v klidu..hlásila jsem kamarádce že má Honzík 7 kg a ona že Kamča na 6měs. měla 10 kg, si jí pamatuju byla teda pořádnej dacánek, v druhém půlroce už byla víc v pohybu a netrvalo dlouho počítali jí žebra a zůstalo jí to do dneska a to jí je už 8 let..mrštná a všude jak bleška..a leily1 Pepíno tady psala že už se umí otočit na bříško a i zpátky a to to tady s kilama vede :slight_smile:
@ssimmikk hlavně babi nepodlehni a ani jednou jí nedovol aby u vás spala..je to s nima horší jak s dětma, jak se jim jednou ukáže že něco jde tak si to pak vynucují..situace se fakt otáčí a už se musí vychovávat i babi..jo to musela být mamka nadšená a taťka tuplem když mu stála tchýňka s takovým problémem za dveřma :sweat_smile:
16. lis 2011 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 oni jsou potvůrky, Honzík se kolikrát taky rozkašle, kucne a já na to nooo, třeba 2x a potřetí už kucká schválně a šklebí se tomu..
zvuků z něj leze spousta, vyhledává kontakt, jak k němu někdo dá hlavu začne vejskat a provokuje..jindy vypráví
odpoledne mi začal víc poplakávat, buď má nějaké období a nebo ho zlobí ty zoubky..slintá neskutečným způsobem a to nemá skoro ani dudlik..je jak ségra první, tý tekly věčně provazy slin
16. lis 2011 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa - ahojky, před tím chodil Máťa do jesliček. Občas trošku před dveřma poplakával, ale tety pak zjistily jak na něj - potřeboval pochovat, pomazlit a byl klid. A to samý je teď ve školce - teda bylo. Prvních 14 dní taky trochu smlouval, ráno doma scéna, že nikam nepojede, ale pak když se doma rozkoukal, tak jel v pohodě. Teď už vstává sám, že se jede do školky. Dneska byl po delší době zase ve školce (předtím zase marodil) a doma byl pak zase dobrej. Tam asi problém nebude. Ale jak mi tu psaly i ostatní mamči - asi je to fakt ta dětská puberta. Vzpomněla jsem si, jak mi doktorka říkala v 1,5roce, když začínal mít období vzdoru, ať si počkám na první pubertu. Ale ne tu ve 13.letech, ale že první přichází kolem 4 roku. Tak tam se blížíme :slight_smile: Jestli přežiju tuhle, tak jsem zvědavá pak na tu skutečnou.......
16. lis 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme byli u našich a teď makáme doma na té kuchyni. Všude neskutečný bordel :angry: Simonka usnula,tak že toho uděláme co nejvíc,ale chlap zjistil,že mu cosi chybí,tak jel nakupovat.
Simča má poslední dvě noci problémy s postýlkou. Minulou tam spala,pak Od 1 do 3 se mnou apak tam dospala,ale dnešní už plakala při prvním přenášení,tak se mnou spala celou noc. Chlap spal v obýváku kvůli rýmě,tak se to dalo. Trápily jí prdy,když jsem jí chovala,tak se vrtěla a lítalo to z ní. Cvičila jsem jí nožkama a nic a zase jsem jí vzal a zase rany jak z děla. Tak jsem dala kapky a prděla celou noc,ale docela spala. Jsem zvědavá,co bude dneska.
Ty žilky na stehýnku jí blednou a ztrácí se,tak nevím co to bylo.
17. lis 2011 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak zelenina Verču pěkně zacpala :angry: :cry: tak nevím co teda dál zkusít, jedině udělat zeleninovou polívku s kouskem kuřecího, snad by jí to trochu projelo střívkama a asi budeme muset skončit se samostatnou zeleninou, protože zácpa je fakt krutej boj :frowning2: nevíte někdo jak na to???
17. lis 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk tak to my máme opačný problém, já bych potřebovala aby právě něco zacpalo Honzíka. Pořád má průjmik, i jsem zkusila Smektu, měl to trošku tužší a už ho to nebudilo v noci, kadil až k ránu, ale dneska jsem mu to už nedávala a zkouším co se bude dít. Veru jsi dávala jen mrkvičku, nebo i s bramborem? a kolik toho spapala že jí to hned tak zacpalo? Honzíkovi jsem dneska a včera zkoušela dát pít mrkvovou šťávičku, zatím jen 20 ml a vypil to, myslím že mu šmakovala víc jak ten čaj.
@misi.21 to budeš mít prima až to budete mít hotové a počkej ta úleva od nádobí, za pár se budete doma domlouvat kdo bude dávat nádobí a kdo ho vyndá :grinning: u nás jsou děti "nadšený" , každá má jedno patro, ale poctivě se s nima střídám i já.
To na tom stehýnku si myslím že bude dobrý, kdyby jí to nějak bolelo, třeba se jen trošku někde bouchla a měla tam zrovna slabounkou žilčičku
17. lis 2011 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy něco na té dětské pubertě bude. Já už tak 14 dní nemůžu domluvit s Honzíkem. Neustále odmlouvá a zkouší mou trpělivost. Vzteká se a je dost protivný. ráno vstává z řevem že do školky nejde a spát tam vůbec nebude. Snažím se napřed po dobrém, ale nějak to nefunguje. Když dostane na zadek tak je potom v klidu a jde v pohodě a poslouchá. :slight_smile: Te%d vypadám jako matka která dítěti dává jenom na zadek, ale jinak to fakt s Honzíkem nejde.
@ssimmikk chuďa malé tak to asi dr myslela dobře když říkala že příkrmy až od půl roku. Zkus šťávu ze švestek, alůe nevím od kterého měsíce se to může. Kupovala jsem to od Hippu ve sklence.
17. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 no mudr,t o nemyslela dobře v ohledu na Verču, ale ona to říká každé mamince, byla tam jedna, dkyž jse tam byla s Verčou jako miminko...ta měla 5měsičního chlapečka, bavila jsem se s ní v čekárně a říkala, že už je naštvaná, že mudr.uznává příkrmy až od 6.měsíce, že už má ukončený pátý měsíc a furt jí je nechce dovolit, tak taky říkala, že začne sama a i co jsme se bavila s maminkou co chodí její jedna dcerka s Míšou do školky, tak říkala, že ona to říká všem, že od půl roku :rolling_eyes: jj, zkusím, zítra jdu stejně do lékárny, tak se kouknu :wink:
@lebapa malá měla mrkev a pak mrkev s bramborem...přemýšlím, zda neudělat zeleninu a hodit do toho kus masa, že by jí to trochu projelo, jako né mastný....a to jsme jí do té zeleniny, aby nebyla, tak suchá nebo jak to říct dala ještě trochu mlíka :confused:
17. lis 2011 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmik aha tak to potom u nás by dr nepochodila. Ještě že naše dr je na takové věci v pohodě. :slight_smile: Tak to bych se řídila podle sebe tak jako ty. Ta šťávička je od Hippu a mají ji normálěn v obchodňáku. Tak to zkus u Honzíka to zabírallo.
18. lis 2011 v 07:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@micka1 no prvorodičky taky asi vše neposlouchají v příkrmech její rady, natož vícerodičky :sweat_smile: nevím proč to takhle má, nechápu to, mudr.co měla Míša jako miminko uznávala to stejný co já a mnoho jiných se kterýma mluvím...čím dřív tím líp....samozřejmě né v měsíci, ale až je to možný :wink: šťávičku sjem koupila v lékárně, malá vypila 70ml švestky a 100ml čaje, to si myslím, že je dost, na oběd jsme jí dala brambory s cuketou ajela jak tasemnice, asi jí chutnalo :wink: pak se dopila ještě mlíčkem, nechtěla jsem jí dávat raději celou dávku ještě a lékárnice a i jsme četla na netu, že něktewrý děti prožívají přechody hůř, takže než si střívka zvyknou, že může být zácpa atd., takže uvidíme, půjdu na ní raději pomalu, aby to nebyl šok, ale čekat do půl roku teda nechci....
18. lis 2011 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk já bych teda opatrnější s tím masem, koupila bych tu štávičku ze švestek, ta pomáhala Aduš a měla jí ráda. Prostě těm dětičkám trvá než se s tím "opravdovým" jídlem vypořádají. Některé mají průjem a některé zácpu, ono se to srovná :wink:
18. lis 2011 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ssimmikk jinak se řadím k těm co si říkají raději dýl než dřív. Není kam spěchat, já teda i skrz ekzém budu s příkrmy opatrná a budu se držet tabulek.
18. lis 2011 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@myschka já když slyším dítě v souvislosti s tabulkama, tak je mi na ..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: čím později se začíná, tím více alergií vzniká a hůř se s tím i dítě vyrovnává a pokud je dítě na UM, tak není na co čekat, mám v okolí hodně maminek a neznám nikoho kdo by na UM přikrmoval až v půl roce, není důvod čekat, na co? :grinning: a mas za chvilku taky dostane, rpvně kuřecí a pak postupně i ostatní, vše jí dávám vařený, Míša to taky tak měla a žije, rozhodně jí to neublížilo...zkus se zeptat babiček kdy přikrmovaly, dřív se takový blbosti neřešily :grinning: dala se polívka a bylo a je to pravda....
18. lis 2011 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk myslím, že je to věc každé z nás!! a argument, že naše babičky neřešily je taky na hlavu. to, že nás krmili sunarem kterej přislazovali dvěma kostkama cukru a cpali nás pribináčkama asi taky nebylo úplně ok, a taky si myslím, že je lepší se řídit svou hlavou než se ptát babiček.myslím, že nej je zlatá střední cesta. kdyby měly miminka jíst maso a zeleninu rodily by se se zubama hned. Já kojím a budu kojit co nejdéle a příkrmy dám tak jako u Aduš. I já mám v okolí matky co začínají takhle brzy a v osmi měsících jí děti svíčkovou s knedlíkem to je každého věc.
18. lis 2011 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@myschka :grinning: svíčková mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: pozorně si přečti co jsem psala, bavíme se o dětech na UM, né o kojených a myslím si, že argument jak to bylo není špatný, protože je to pravda, jedly jsme vše a nebyly jsme tak nemocný-alergie atd. jako teď...u nás teda nikdo sunar nepřislazoval, to už je spíš padlá matka a pribináčky byly mňamka a né humusy jako teď :grinning: no to je jedno, jen si přečti, že se tady o příkrmech bavíme jen ty co jsou na UM, jinak holky co kojí, kojí a kdybych kojila, tak bych s příkrmama začala taky později, třeba na konci 5.měsíce :slight_smile: jinak teda když argumentuješ zuby, tak Míša měla ve třech metrech, tak to asi na to maso a na příkrmy, jinak teda některý děti mají zuby až v roce, takže hold asi do roka jen na mlíku, ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a když chceš tabulky, tak tam taky je, že děti na UM mohou od ukončenýho 4.měsíce :grinning: :grinning: :grinning: a myslím, že je to každýho věc, nevím co řešíš......spíš čti o čem se tu bavíme, důležitý je to, že je řeč o dětech na UM :grinning:
18. lis 2011 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk se nevztekej :wink: mě úplně praštilo do očí to maso na to sem taky reagovala. To, že je to každého věc sem taky napsala.
a poslední věc sunar se přislazoval běžně a pokud má tvoje mamka ještě nějakou knížku např čekáme dětatko nebo tak ze 70 let tak je to tam všude :wink: přislazovalo se i medem.
Já když porodila Aduš doporučovalo se u alergických dětí plně kojit dokonce do 8 měsíců, všechno se mění a jak se shodneme Je to opravdu každého věc jen sem napsala svůj názor
18. lis 2011 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky nestíhám chodit, NIky stále marodí tak jsem večer ráda že jsem ráda a díky tomu kdo vymyslel internet, protože letos bychom jinak byli bez dárků na Vánoce. Niky dnes dostala antibiotika protože se opět hrozně zhoršila už 5 týdnů kašle a kašle :frowning2:
18. lis 2011 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@zup chudinka :frowning2: :frowning2: nám na kašel pomáhá acc sirup pro děti, lono touhle dobou nás to taky trápilo. pak je skvělá mast od justu na prsíčka. Tak se držte a snad už bude dobře
18. lis 2011 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
juj diskuze o příkrmech jo?
no my jelikož jsme kojený počkáme do ukonč. 6 měsíce, ale já to beru spíš z finančního hlediska :grinning: :grinning: :grinning: ale kaši už jsme zkusili, ovšem jaksi žádná změna i když toho snědl dost budí se stále po 2 hod tak už to neřeším no, nechám ho do půl roka a pak budu matka tyranka :zipper_mouth: a já teda s Niky ze začátku skleničkovala (asi do 8mi měs.)a kupovala jsem ty skleničky podle uvedeného věku, takže jak vyzkoušela všechnu samotnou zeleninu a pak i tu míchanou tak hned šla do skleniček s masem :slight_smile:
18. lis 2011 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek