• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lebapa odhlasováno :slight_smile:
19. lis 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj, je to 200m od nás, byt. jenže tady máme nádherný výhled do lesů a na Beskydy, přímo na Radhošť. tam to bude výhled na střechu garáží a z druhé strany na další paneláky :confounded: nojo, ... Jů, také už si maluju v mysli, co kde v bytě vymyslím a jak zabydlím :dizzy_face: jen nás čeká na jaře udělat fungl nové jádro, tady v tom je to prastaré šílené umakartové :astonished: :astonished: :slight_smile:
19. lis 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky
u nás je stále poměrně hnusně.i když dneska je to lepší,není aspoň mlha.Takže asi půjdeme i na chvíli na procházku.Děti stále mají rýmu,ale zlepšuje se to,nejspíš zítra už půjde Šimonek do školky.
Pomalu se chystáme na Vánoce,už i pár dárků máme.Vím,že některé už mají všechny,ale u mě je i tohle úspěch,obvykle začínám až v prosinci.Jen jsem si myslela,že nebude problém pro Kačku a teď najendou nevím.Nechci kupovat blbosti,tak asi dostane nějaký oblečení a kouknu po nějaký pěkný hračce.Koupili jsme už k svátku hracího včelího medvídka-viděla ho u synovce a dost ji zaujal.Tak něco podobnýho ještě asi vybereme.
Budete péct cukroví?já poslední dva roky nepekla a kupovali jsem,ale letos se chystáme péct,Martim už má seznam ¨,co chce péct a co na to bude potřebovat:slight_smile:
20. lis 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 ty brďo, tak manža bude péct, ju? To by mi doma neprošlo, on by to raději šel koupit, než aby pekl, jinak peču každej rok perníčky a linecký, jinak nic, protože ostatní pak vyhazuju a něco mi dá jako vždy mamka, tak to neřeším, letos nevím jak to stihnu, pač dvě děti a do toho ta babička a mám co dělat, abych uvařila, uklidila, udělala nějákou tu buchtu natož piplat vánoční cukroví :sweat_smile:
20. lis 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to je jasný,nemusíš dělat všechno,aby sis to taky užila a ne jen makala.Jo,bude péct,nebo spís společně.Ale u nás vaří on a já zase řídím auto,on řidičák nemá a nechce
20. lis 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 já peču každý rok, některé druhy i pro mamku. Loni teda jen 10 druhů pač sem byla v těhu hrozně unavená ale letos se na to moc těším. Aduš už hezky pomáhá a užíváme si to. maluji si, že jeden den nadělám těsta a pak to během dvou dnů večer upeču. Elík kolem šesté usíná tak pak večer pustíme koledy a budem s Adouškem péct. Mám horkovzdušnou troubu na šest plechů takže je to sranda, vůbec nevím jak sem to zvládala když sem měla plynovou troubu a pekla plech po plechu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ráno sem domyla okna a Adušce už nalepila do oken vánoční obrázky, hrozně škemrala ale on už je advent za týden tak to mám jen o trošku dřív :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ze sklepa sem přinesla dekorace a těšim se, že v příštím týdnu začnu s výzdobou. Já totiž miluju Vánoce :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka hihi se musím smát,jak píšeš o plynový troubě,tu mám totiž já a každej rok se vztekám,když peču cukroví,že se me tam nevejde víc plechu... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já taky miluju vánoce a teším se,az bude Šárka věčší,tak to taky bude o nečem jiném,bude pomáhat péct a podobne..

Ahoj holky,no u nás je furt hnusne,ale aspon dnes je to bez mlhy,tak sme byly na hodinové prochajde venku,konečne človek vytáhl paty z domu...Tenhle týden jsem si dala za úkol umýt okna a vytepovat koberce v kuchyni,chodbe a obyváku...jak já to nesnáším,ale už se teším,až jednou budeme mít podlahu a né koberce...no a pak příští týden advent,tak to taky už pomalu pak dám do okna ozdubky,já totiž miluju to čekání na vánoce...a péct budu perníčky,linecký,lida rezy,škebličky a možná pokud me dá segra nejaké recepty,tak toho bude ješte víc,já teda sladký miluju a aby pak bylo i pro návštevy...
20. lis 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 to máte dobře rozdělený :slight_smile: manžel i já, máme každej svoje auto, jedno by nám teda nestačilo, protože s ním dojíždí do práce a je tam věčně a já když někam potřebuju jet, tak bych auto neměla, takže si každej jezdíme svým, dkžy se někam jede, tak jedeme mým Pašíkem, řídím já :wink:nerada ho půjčuju :grinning: cukroví je moje starost a vaření taky, neříkám občas pomůže, ale do kuchyně se mi neplete :wink:
20. lis 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak jsem konečně doma. Dnes měl Martin školení hasičů a my jsem byli s dětma u jeho rodičů, aby se jich taky užili. Babi je po operaci kolene tak jsem ji pouklízela a něco málo hodila do pračky. Děda vařil a babi hlídala děti. :grinning: Od pondělí budeme pendlovat mezi anším domečkem a jejich. V sobotu mám zabíjet tak se musí všechno nachystat. Já do toho musím do práce uklízet takže budu celý týden v jednom kole. Martin má odpolední a bude přespávat u babi.
Tak my máme něco málo na vánoce cukrovýho objednaného a něco málo s Honzíkem upečeme. Martin chce upéct vanilkové rohlíčky a Honzík chce linecké. :grinning: :grinning: :grinning: Perníčky nám napeče Martinova mamka.
@ssimmikk taky máme každý své auto. Martin má vw polo a já forda galaxy. Když někde jedeme všichno jezdíme fordíkem. Taky raději řídím než abych ho půjčovala. :wink:
20. lis 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
tak mám konečně všechno uklizeno a zase čisto...ale jsem teda KO. V noci se Síma budila po hodině celou noc. Nevím co,dneska už mi přujde,že ta rýma je pryč,tak nevím. No uvidíme dneska. Ale nějak mě to zmohlo,celej den pak lítat,takže za chvilku směr ložnice.Ani venku jsme nebili,tak se provětráme zítra.
20. lis 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravíme na konci víkendu :slight_smile: taky furt někde lítáme,včera na obědě u našich,dneska na procházce,venku je čím dál větší kosa,brrr,vůbec sa mně nechce vylézat z teplíčka,nevím jak to budu dělat,až naslope ten sněh a bude mráz :confounded: :confounded:
@hradilenka
@zup Nikolkám vše nej ke svátku :wink: hlavně zdravíčko

@lebapa hlas dám zitra,dneska už mě hlava nebere :sweat_smile: a čumím na slunce,seno :grinning:
20. lis 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee :grinning: chudino,s tím chrápánám nezávidím,můj teda taky chrápe,tak když nepomože přetáčení,tak do něj začínám trochu kopat :grinning: :grinning: :grinning: a nám teda chrápe tchýně pro změnu zespodu baráku :grinning: má ložnicu přímo pod nama :confounded: :confounded: :confounded: takže v noci to mám taky kolikrát dvoufázově :sweat_smile: :sweat_smile:
ty máš dobré,že vypadne :wink: tá moja pod nama bohužek bydlí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
gratuluju k bytečku :wink:
20. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 hihi, aspoň nejsem sama, kdo nerad půjčuje svoje autííí :grinning: já vždy, když manža řídí, hladím Pašíka po palubovce a říkám, vydrž miláčku, už budeme doma, zase si dlouho odpočneš od tyranů a budeme jezdit spolu :grinning: manža mi naposledy říkal, zda bych půjčila jeho, tak jsem mu řekla, že manžu půjčím, ale Pašíka ne :grinning: samozřejmě ze srandy :grinning: :grinning: :grinning: já bych Audi už jezdit nemohla, Pašíkovi šlápnu a jede, to je super, ale Audi můžeš šlapat kde chceš a kam chceš a nic, hold je to o zvyku :grinning: :grinning: :grinning: a jak jste na tom s příkrmama, co už jste dobrýho papaly? :slight_smile: Já sjem se dočetla, že doma dělaná strava má hodně dusíku nebo čehosi, že to dětem co mají problémy se zácpou atd., jako je Verča může dělat špatně a sám mudr.v tom článku více doporučil stravu ze skleniček, myslíš, že tomu tak opravdu je? :astonished: Jako vím, že jsou pro výrobu přísný požadavky, ale i tak, přece domácí, je domácí....tak nevím, zda to mám zkusit, ale za zkoušku asi nic nedám, no :confused:
20. lis 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky, teď mi volala mamka, že má babička šíleně oteklý nohy, že ju ráno asi ani neobuju, že po obědě ju mám dovést do nemocnice k doktorovi, vím co to znamená, mamka dělala na interně a vím jak to chodí a navíc stejně to dopadlo i u dědy, zavodnil se-otekl a za nedlouho umřel :cry: já su úplně na nervy, to bude hrozná noc :frowning2: do toho Verunku zlobí zuby, věčně pláče, nic nepomáhá :frowning2: už jí to trápí přes měsíc a začíná to být teda brutální :frowning2: už by teda nějákej mohl vylést a na chvilku být zase klid, i když o tom pochybuju, zda to bude jako u Míši, že poleze pak jeden za druhým, tak to potěš :confounded: nejde jí usínat a nic :unamused: jinak mi teda krásně cestuje po obyváku, musela jsem dnes odstěhovat kytí víc na bok a nahoru co šlo, protože ona se plazí dozadu, pak se kutalí furt dokola, dokud není tam kde chce, Míša už tu nemůže mít žádný hračky drobný a nic, má takovou krabici plastovou a kyblík a v tom figurky z kinder vajíček, to jak verča vidí, tak je rychlá a strašně se řehtá, dkyž jí to rozsype :sweat_smile: jinak teda docela haluz, protože v lehátku si furt sedá a už se teda vytáhne do sedu sama z pololehu a vydrží i sedět, takže moje iluze, že bude mít pomalejší pokroky, jak Míša se velmi rychle rozprchly :unamused: mám strach, aby si nějak neublížila, když pokračuje takhle rychle, říkala jsme to teda mudr. a ta mi jen řekla, že je šikulka a že je velmi dopředu, ale nemyslím si, že je to teda moc normální, jak to máte vy? Jako před 4.5měsičním mimi schovávat věci a aby si sedala z pololehu, to je docela nátřesk :rolling_eyes:
20. lis 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ahoj ,no naše takhle rychlá teda není,zatím se moc nekutálí,když je na bříšku,tak jenom občas se pretočí na záda,po místnosti se vubec nepohybuje,když ji dám na záda,tak na nich zustane,nebo se kutálí na boky,ale víc nezvládne..a tedka asi posledních pár dnů,když ji mám na sobe a je v polosede,tak se pekne vytahuje do sedu,nijak ji k tomu nepomáhám,netahám ji za ruce,a mám strach,že to je ješte moc brzo.... :confounded:
20. lis 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tasmailla1 taky mám strach, že je to brzo, je fakt, že Míša v půl roce krásně seděla sama, taky se mi brzo snažila vymršťovat do sedu, ale né až takhle rychle jako Verča a furt :rolling_eyes: a tiše ti závidím, že se ti nikde malá nesune, , protože verunka je fakt šidlo a není chvílu na místě :confounded: ona se tak mele, až se posunuje a když je na bříšku, tak couve, snaží se odžduchávat ručičkama :astonished: no a na zádech jí nenajdu během 5vteřin co jí položím, u usínání taky dělá blbosti a cestuje po postýlece a až ju rozhází, tak křičí, protože se nedá kde hnout :sweat_smile: chjooo, co bych dala za to malinké miminečko co jen leželo :sweat_smile:
20. lis 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj s těma skleničkama sem to taky slyšela, naše mudra mi to říkala i kdysi s Aduš ať když má AE zapomenu na domácí vaření, já sem teda neposlechla a nakupovala bio zeleninu a vařila ale ona to stejně nechtěla a skleničky jedla hezky tak sem se přestala snažit.
Jinak Elík je taky akční, jak jí začnu chovat taky se břichem tahá do sedu a vzteká se když jí to nechci dovolit, ona se i tak zvláštně plazí za hračkama a nebo se přemistuje pomocí válení sudů. Zatím většinou zůstane zašprajclá pod sedačkou kde se rozčiluje :grinning: Si myslím, že pokud je neposazujete vy tak to, že se snaží sednout na škodu není prostě si cvičí svaly, ale jsou i mamky co děti podpírají polštářem jen aby už seděly :rolling_eyes:

A já taky neraada půjčuju auto :sweat_smile: když jedeme jako rodina jedeme Mírovo a ráda ho nechám řídit ale moje je moje :grinning: :grinning: mám ho vonavé uklizené, plné nezbytných věcí a Míra mi vžzdycky rozšteluje sedačky, radio i klimošku :rolling_eyes: :grinning:
20. lis 2011 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena Ahojky děkujeme za přání :slight_smile:
@ssimmikk Niki si už taky sedá sama bez pomoci ..... začínalo to sklapovačkama a teď to už vypadá, že by si i sedla ... jen asi neudrží balanc. Ale přetáčení zatím nic asi to bere oklikou přes sed. :grinning:
@druidee Tak držím palošky aby to vše dobře dopadlo ... teď budou příjemné starosti .... vymýšlet kde co a jak bude ... a v jaké barvě bude koupelna,.,? :grinning: To jádro je taky tak 100 tis ne?

Jo a holky s tím pečením ... nic nepeču, loni jsem pekla perníčky ... polovinu pak sežral pes .... protože slípky nemáme :grinning: ... u nás doma to nikdo nejí .... tedy manžel není na sladké ... já taky ne ... a pro tu návštěvu co příjde rafěji něco koupím.

Tak přeju hezké pondělí :sweat_smile:
21. lis 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka takže je to se sklinkama asi pravda, hmmm, včera jsme je studovala v obchodě, vzala jsme nějáký, tak je asi zkusím a uvidím :confused: jsme ráda, že Veru není sama co se přemisťuje :grinning: já mám v autě teda borčus, protože to se tam natahá botama je hrza a není kdy vysát, takže na to se chystám už měsíc a furt není kdy :sweat_smile: ale mám tam taky plno nezbytných věcí :grinning: a dokáže mě vytočit, když sednu do auta, hraje mi tam rock, sedačka je rozštelovaná, zrcátka taky a o klimě nemluvě :angry: :grinning:
21. lis 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak pokaždé haldím auto ať to vydrží že s ním bude jezdit jenom já. :grinning: Příkrmy ze skleniček vůbec nechce. Přesnídavky ji taky nejdou. Jediné z ovocnýc příkrmů tak celkem baští ten sunárek v kelímku. My máme bramobry domácí ( max postříkené proti mandelince) zeleninu kupuji mraženou (brokolici a špenát) Tohle mě baští úplně v pohodě. Mrkev nechce to vyplivuje a šklebí se. Dostali jsem zeleninové příkrmy od hami, ale jsou od 6 měsíce tak ještě počkám a pak zkusím jestli to půjde. :grinning:
21. lis 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Míša se na zemi otáčí pořád dokola když je na zádech. Jinak se přetáčí na boky a když se jí podaří na břicho tak jse spokojená. v léhatku mě jde do sedu a včera se v něm otočila úplně na bok. Chytla se za tu hrazdičku a smále se jako pominutá že ji to jde. :grinning: takže v léhátku bez dohledu už jinechávat nemůžeme.
21. lis 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@micka1 mám taky brambory domácí....ale nevím no, i myschka tu píše, že jí mudr.říkala, že jsou ze skleniček pro děti lepší, tak to zkusím a uvidím co to udělá :confused: takže už jste začaly i s ovocem, ju? Udělej jí domácí ovocný, ty Míša milovala, udělala jsme letos jahodový a jsou tam už snad jen 4skleničky, hrozně jí chutnají :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: a co jsiještě zkoušela ze zeleniny? Z brokolice, květáku mám strach, to nadýmá :confounded:
21. lis 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to to teda letí, zas je tady pondělí..
Honzíka jsem právě uspala, jedl v noci jen kolem druhé ale asi třikrát jsem mu byla dávat dudánka..paradox - nechtěl z kraje moc od mamu tak jsem koupila nuk a po pár dnech jsem je zas vytáhla že je znova zkusím když jsou tak hezký a dneska v noci ten od nuku odmítnul a dudal jen mam :slight_smile:
dělám práci do práce, jenže notas mi víc nefunguje jak funguje,aspon ale stíhám pročíst co jste dopsaly než se mi odešle pošta :grinning:
@ssimmikk nesmíš myslet na to nejhorší, máš toho teda až nad hlavu. holky akční, babi má svoji hlavu..co ženská nevydrží..
Honzíka už vůbec nebaví být opřený, jak si ho vezmeme na klín okamžitě se posadí, kolikrát si mačká bříško jak se pak ohýbá i dolů schválně, dělá blbiny a pak blindí..taky jsem se těšila na klidný miminko..i když pláče málo a přijde mi jako klidas, moc ho nikde nechávat nemůžu a musím ho kolntrolovat jak ty kde zrovna je.včera jsem ho musela docela dlouho udolávat hračkama aby se mi povedlo že se opřel v lehátku.
no a s autem jsme na tom podobně, taky máme dvě, ale když jedeme s mým velkým tak řídí Pavel..neba mě pooslouchat ty jeho komentáře jak za to beru když je to studený a jak parkuju..přitom jezdím fakt opatrně ale jeho peugeotka teda nešetřím, ten zkousne všechno :grinning:
21. lis 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 to už teda krásně dlabete, já zkusila jen tu mrkvovou štávu, i to trochu pomohlo. Honzin by potřebovat něco na zašpuntování..ještě máme čas s příkrmama, ale pomalu asi taky začnu..jen si myslím že z kraje to víc jak dvě lžičky nebudou, ale třeba překvapí a půjde nám to jako Míše
21. lis 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena ok, díky předem..jak se ti bude chtít..
taky jsem koukala víc na slunce seno než na talent. holky mi cvičily hned jako první, musím kouknout vůbec kdo postoupil..poprvé jsem u toho neusnula ale na výsledky jsem teda rozhodně nečekala..
21. lis 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 mě se Simča nepřetáčí vůbec,jenom na bok,na pravej hodně,na levej teprve začala... Do sedu se vytahujemkdyž sedí,tak se řehtá... Občas jí vytáhnu,má z toho radost. Nás mamka podkládala polštářema hodně brzy a taky nejsme hrbatý. Já si myslím,že se to teď všechno hodně řeší. Neposazuju jí na dlouho,ale občas jí rozhled dopřeju :slight_smile:
Dneska je u nás ošklivo,ven půjdeme až odpoledne,musím se stavit do drogerky pro vatový tyčinky,máme hroznou spotřebu a už nemám do zásoby. Zítra přijde mamka se ségrou,tak zase půjdeme pokoupit něco na Vánoce,už skoro všechno mám,tak jen dokoupit drobnosti a je to...
Já něco málo napeču,rohlíčky,linecký...ale nebudu bláznit,protože dostaneme něco od tchýně a od naší mamky a akorát budeme žrat :grinning:
21. lis 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ten můj mi jednou hrozně mlel do řízení, jsme zastavila, jely jsme zadem na sever.moravu, všude lesy, dědinka o 10lidech :grinning: řekla sjem mu ať si vystoupí, on že ne, tak sjem se dohadovaly a nakonec fakt vystoupil :grinning: já sjem jela dál, za chvílu telefon, zda mu fakt ujedu, tak jsme mu řekla, že už jsem pryč, zda si nevšiml, pak jsem pro něj dojela, ale šel pěknej kus pěcha :grinning: od té doby se krotí :grinning: ale když začne, tak vždy vytáhnu izolepu co mám v kastlíku a říkám, že mu zalepím pusu :grinning: takže takový zážitky....ale co aspoň se prošel, nemá mě srat :grinning: jinak s babi se ti to řekne, nemyslet na nejhorší, nejde jí sundat dnes ani ponožka, jak je nateklá :frowning2: po obědě ju naložím do auta a zavezu k mudr., už vidím, jak se budeme hádat :rolling_eyes: ona mi furt tvrdí, že to nic není, že co má jako dělat, ještě neví, že ju odvezu k mudr., sbalím Verču po obědě a pojedem, se jí ptat nebudu, ju do auta klidně odnesu :confused:
21. lis 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk mě práve mudr od těch kupovaných odrazovala. Každá mudr jiný názor. Kdy aspoŇ Míša ty skleničky baštila, ale je vybíravá. Ze zeleniny zatím dávám špenát a brokolici. Květák jsem chtěla vyzkoušet, ale v obchodě se mě vůbec nelíbil. Brokolice ji nenadýmá tak snad to tak bude i s květákem. :grinning:
Tak jsem odvezla svoje auto k bráchovi do servisu. :frowning2: Chudinka nějak nám začalo přes víkedn stávkovat. Martin mě nechal jeho auto, ale to je pro nás fakt malé. :confounded: Kočár dám do kufru jen om podvozek a korbu jsem měla na přední sedčce. Do toho ještě nákup a už bylo aut plné. Ještě Honzík je ve školce tak jsem jela jenom s Míšou. Kdyby nás zastavili policajti a viděli to tak mě zavřou že týrám auto i dítě. :grinning: :grinning:
21. lis 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zas tu sněží. Jindra dnes slaví 5 měsíců a zrovna vařím první mrkvičku :dizzy_face:
no, už sse snaží do sedu-ani né přitahovat, jako spíš hodně zvedá hlavičku. taky už nějaký pátek natahuje ručičky "mámo zvedni mě" a včera se poprvé překulil sám na bříško, jinak stále potřebuje buď pomoct, nebo leží na boku a řve :grinning:
21. lis 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee gratulujeme, už je to kus chlapa, pak písni jak mu šmakovala :slight_smile:
@ssimmikk nepíše se mi to lehce, to mi věř..tátovi odchází játra, je celý žlutý, byla jsem ho v týdnu kontrolovat když byla mamka u ségry na severu..už 14 dní skoro nejí, je poloviční. k doktorovi ho ale nedostaneme ani zaboha..takže vím o čem jsem ti psala.. nemám zdravotní vzdělání ale je mi jasné jak to tímto tempem bude pokračovat
21. lis 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek