• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
dlouhá cesta to je, ale uvidíš, že bude hladká...a moooc uteče... :dizzy_face: ..počkej, ty musíš platit za fotku od doktora, jo? :confused: ..to u mě jich udělá několik a vždy zadarmo...tak to jsem nečekala, že se to někde platí... :fearful:
13. pro 2010 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
@zup -moc gratuluju, já měla s Martínkem termín 8.8. a 7.8. slavila mamka 50. narozeniny...no a Martínek se nakonec nečekaně narodil už 1.8. (zvědavec...)a to jsem měla na to 8. takový plány, co všechno ještě stihnu :grinning: :grinning: :grinning:

@leia1 - taky jsem učila, ale na 1. stupni a měla jsem super děti...já odešla kvůli řídě...ale jsem za to ráda, alespoň jsem si to těhu fakt užila, takže si to fakt vychutnávej a buď doma, když to jde :dizzy_face:

@werty - to je mi líto, snad bude brzy líp

já jdu ve středu na NT screening, tak už se těšim...ale ještě řešim neštovice :frowning2: , byli jsme u známých a pak volali, že se jim vnuk, který tam taky byl, osypal...tak musím zítra zavolat mojí dr., jestli máme Martínka vyexpedovat k babičkám, když je riziko, že je chytil...nebo taky nechytil,ale to zjistím až na Vánoce a nechci kvůli tomu riskovat, na netu jsem našla různý informace, tak se tam radši zastavim. Jinak lenoru mám taky, ale alespň jednou denně ji překonam a udělam vše, co jsem potřebovala, aby jsme se tu nebrodili v bordelu :sweat_smile: a žaludek mám na vodě občas...a pořád nemám moc chuť na jídlo...
13. pro 2010 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta3 ahoj kámoška tohle taky řešila v těhu a prý pokud jsi neštovice prodělala tak máš protilátky a v těhu nevadí když s nima řpíjdeš do kontaktu, pokud jsi je něměla tak je tam riziko

veve21 já taky u gyndaře platím za fotku z UTZ 100,- za kus
14. pro 2010 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
tak ohledně neštovic jsem slyšela taky tohle...že když jsi je prodělala, neměl by být problém..

@lenkab. ty bláho, taky platíš, jo?...tý jo, tak to jsem netušila, já to brala tak jakoby automatický..mě jich vytiskne vždycky několik...tak to můžu být ráda, že je to tak... :wink:
14. pro 2010 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky díky za info..já jsem na netu našla tuhle informaci a pak tam ale ještě motali něco, že jako v 1. trimestru tam nějaké riziko je, ale moje dr. říkala, že by to mělo být v pohodě...kdyby se osypal, tak to hlásit a budou asi dělat nějaké krevní testy, ale jelikož jsem je jako malá měla, mělo by to projít, tak jsem si oddychla, protože mě to fakt docela trápilo...
a jsem rozhodnutá, že pokud je moje dítě třeba do 10 let nedostane, tak pak naočkuju...někde jsem tu zahlídla diskuzi, kde maminky odsuzovali "dojetí si pro neštovice", ale já s dětma pro ně asi taky jezdit budu - lepší, když si to odbydou jako malé...a zase je nechci zbytečně očkovat, když to není žádná děsně problematická nemoc, na kterou by se umíralo
14. pro 2010 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta3 neštovic se taky bojím, ale zase není nikde dáno, že i když si je měla, že je nedostaneš, kámoška je měla v dětství a pak i na střední, takže vše je možný :(
14. pro 2010 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@mkr - jo jo, to vím,ale už by to prý nemělo být tak invazivní - moje dr. mi říkala, že se ještě s případem, že by neštovice v těhu byly problém, nesetkala (teda pokud je budoucí matka prodělala). Teď samozřejmě po návštěvách s neštovicema jezdit nebudu, to odložím, až nebudu těhu :slight_smile:
14. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
15. pro 2010 v 07:54 • johnatanka
Dneska jsem byla na kontrole - mimča se mají dobře a jsou moc krásný (jsou 8+4 a 8+3). Příští týden je půjdu ukázat obvodnímu gynekologovi. :slight_smile: Můj stav se ale za posledních 14 dní nezlepšil - stejné veliké vaječníky, moc krvinek. Na kontolu jdu zase za 14 dní. Včera se mi rozpadnul zub moudrosti (asi už ho nebudu potřebovat :slight_smile:, tak řeším ještě zubaře.....
15. pro 2010 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, ještě mi v lékárně doporučili na nevolnost tablety Emesin. Dneska jsem je testovala a myslím, že fungujou. :slight_smile: Je to doplněk stravy se zázvorovou silicí a vitamínem B6. Třicet tablet stálo 45 Kč.
15. pro 2010 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@werty - super, že se mají obě fajn, tak snad umoudří i ty vaječníky a krvinky a budeš si moc v klidu užívat těšení na dvojčátka :dizzy_face:

já dnes byla na NT, mám první fotečku z UTZ - mimís byl krásně vidět, dokonce na ručičkách už jsou trochu vidět i prstíčky :dizzy_face: , pak mi vzali krev a 10.1. tam jedu znovu na projasnění šíje (bude další fotečka :dizzy_face: ) a dozvím se výsledky.

a taky jsem měla druhou ranní nevolnost se vším všudy...tak snad to bylo jen náhoda a nebude se to zítra opakovat...a nějak vůbec nemám chuť na maso, al eona zase příjde :grinning:
15. pro 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta3 Fotečku Ti závidím - je to super. Doufám, že ji taky brzo dostanu.
Já jdu na projasnění šíje 13.1., doufám, že vše bude ok.
16. pro 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás se platí za fotku 50 Kč :zipper_mouth:
tý jo už máte projasnění šíje, no jo jste pomalu o měsíc napřed :zipper_mouth:
já jdu 10.1. teprve na odběry a za 2 týdny na to až na projasnění, to už bude krásný miminko ve 14tt a třeba už bude vidět pohlaví :grinning:DD
16. pro 2010 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@zup ten měsíc má svoji výhodu i nevýhodu - budeš o všem krásně informovaná (i když to se hodí spíš prvotěhulím) a nevýhoda je, že budeš rodit mezi posledníma...ale zase Ti budeme závidět, že ještě nemáš ten frmol kolem miminka :grinning: a nemusíš v noci každý 3-4 hodiny vstávat k miminku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

jo a ranní nevolnost se přesunula na polední :angry: :angry: :angry:
16. pro 2010 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj jdu jen pozdravit dnes jsem přesně 12tt a zítra začínám 13týden
je mi dobře žaludek nezlobí a v uterý jdu na projasnění šíje a kontrolu ke gyndaři tak dřžte pěstičky :wink:
17. pro 2010 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak já byla taky v týdnu konečně pprvně u doktora, všechno o.k., srdíčko už bylo vidět hezky a termín máme přesně na narozky naší malé :grinning:
chtěla jsem se zeptat, co to je to projasnění šíje, nějak nevím, že bych to tehdy s malou absolvovala.
17. pro 2010 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
kefin je to UTZ který se dělá mezi 12-14tt a kouká dr. hlavně na projasnění šíje jelikož dle toho se v tomto období dá určit s téměř 99% přesností zda mimi je zdravé nebo je u něj riziko down syndromu , u nás kam chodím já se to platí 1100,- ale vím že některé holky platily u jiných dr. kam chodí oni mín i jen 500,-
17. pro 2010 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@kefin - já ještě doplním - je to právě součást toho NT screeningu, který je mnohem spolehlivější než později triple testy (95% spolehlivost). U nás se platí 1000,-, ona to pojišťovna hradí jen částečně, takže možná trochu záleží, u jaké jsi pojišťovny a jak to má ten dr. nasmlouvaný...Každopádně se tím pak člověk vyhne falešný pozitivitě u triplů a nemusí zbytečně na plodovku :wink: . Někde ( u nás) se to dšlá na 2x - v 9-10. týdnu se jde na krev a pak v 13-14 na to projasnění, někde berou krev v ten samý den, co dělají projasnění...a nedělá to každý doktor, musí na to být specializován a proškolen...
17. pro 2010 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
vítám novou těhulku..
@kefin ..tak to gratuluji k potvrzení těhu...no to je tedy náhoda a to by bylo krásný, kdyby se to povedlo na termín, co?..naše známá má taky takhle obě děti ve stejný den.. :wink:
Jo a holky, o tom prajesnění šíje jsem taky tedy vůbec neslyšela...a už vůbec nic neplatím...akorát jediný, co jsem u mýho doktora platila bylo 3D vyšetření a to je ještě dobrovolný...dělá mi utz pokaždé, když tam jdu, vždy mi vytiskne několik obrázků..takže já můžu být jedině spokojená, asi? :wink: :sweat_smile:
No a jinak, nevolnosti jsou takový, že je mám prostě během dne, je to fakt různý.. :wink:
Jo a holky, už vám někomu roste bříško?..mě večer přijde, že je jakoby trošku větší, ale ráno nic...u malý mi začlo růst až v pátým měs., ale předpokládám, že teď to bude dřív...skoro každá maminka to tak má...tak uvidíme.. :wink:
Já jdu na kontrolu v úterý a už se těším, až uvidím prďolku a hlavně, až mi doktor řekne, že je vše v pořádku..dneska trošku špiním, tak doufám, že to nic neznamená... :confused:
17. pro 2010 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta3 ..jé, tak to děkuji za info...jsem fakt zvědavá, jestli se něco takovýho bude dít i u nás...nějak si nevzpomínám, jak to probíhalo u malý... :slight_smile:
17. pro 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@veve21 -neni zač :wink: , ono asi i záleží na dr. kamarádka chodila k jiný a vůbec jí o NT screeningu neřekal ..a pak musela na plodovku, mně to dr, řekla hned, když jsem tam byla poprvé a potvrdila mi těhu, a jsem za to hrozně ráda :slight_smile: , takže se kdyžtak normálně zeptej, že jsi o tom slyšela... :wink:
17. pro 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta3 tak to se asi zeptám...jsem sama zvědavá...jdu se ještě juknout k němu na stránky, jestli se tam o tom něco nedočtu.. :wink:
17. pro 2010 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkab. Budu držet palce!!!

Já jsem zatím v péči v nemocnici. 28.12. mi budou brát krev (29. další kontrola) a 13.1. jdu na prosvícení - o placení mi zatím nic neříkali. Myslím, že mě berou jako rizikovou....U dvojčat se prý triple testy ani nedělají - vyjdou vždycky špatně. Ve středu jdu prvně k obvodnímu gynekologovi, tak se těším až je uvidím.:slight_smile:

Já mám břicho veliké, ale to je kvůli těm velikým vaječníkům.
18. pro 2010 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky dnes jsem byla na pohotovosti , ráno jsem vstala a červenoružové špinění tak jsme hned jeli

dr. udělal UTZ miminko je prý v pořádku ale je tam hematom který se udělal asi prasknutím cevky jak furt kašlu. Mám klidový režim a prý se nemám lekat v uterý na NT screeningu kdyby to třebas vycházelo dinvě díky krvenímu testu že pokud ten hematom tam už byl tak muže ovlinvnit výsledek krve a pak se to odrazí na celém hodnocení když to hodí do pc do té tabulky. tak doufám že ten hematom tam nebyl a bude to v pořádku v uterý ale jsem z toho mírně vystreslá.
Já mám klidový režim abych přestala špinit nebo se to nezhoršilo. Takže celý den dnes polehávám a nesmím ani zvednout malou na wc takže funguje manžel a nebo syn tomu bude v unoru 6 let tak je už rozumnej a pomáhá.
Na potrat to prý není tak doufám že dr. ví co říká , jsem vystrašená no.
Tak já zase mažu gaučovat , opatrujte bříška pápá zítra písnu jak to se mnou vypadá dál.
18. pro 2010 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkab. Určitě to bude dobré! Držím palce a myslím na Tebe.

Já mám dneska hrozné křeče v břiše a průjem :frowning2:.
19. pro 2010 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
dneska jsem začala špinit (hnědý výtok). Jela jsem na kontrolu na CAR do nemocnice a mimča jsou prý v pořádku. Nevědí, čím to může být.....
20. pro 2010 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, holky, trošku se bojím, protože o první mimi jsme loni v prosinci přišli :frowning2:...., ale konečně se nám poštěstilo a přesně po roce čekáme mrňouska znovu... ráda bych se k vám přidala:slight_smile:...
20. pro 2010 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@bo vítám tě mezi těhulkama a neboj každé těhu je jiné a nikde není psáno že se musí vše opakovat tak se neboj bude to v pořádku:slight_smile:

@werty ahoj hele ale to tvé špinění hnědé je ok, mě říkal dr. že hnědé špinění je tzv. dobré špinění jelikož to je cosi starého jako stará krev nic čerstvého takže bych byla klidná :wink:

já od té soboty ráno co jsem byla na pohotovosti už taky dobrý tuk tuk tuk at to nezakřiknu, snažím se být v klidu i když s dvěma dětma to moc nejde že :grinning: ale nešpiním to je duležité , zítra jdu na ten screening NT tak doufám že bude vše ok držte mě pěstičky v 11.40 :wink:
20. pro 2010 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,

@bo vítám taktéž novou těhulku a neboj, vše bude určitě v pořádku.. :dizzy_face:

@lenkab. je dobře, že je vše jak má být, já včera taky trošku špinila, ale jen trošku, dneska zase nic..a minule jsem se ptala mudra a říkal, že je to je normální, že dokud nekrvácím, jako, že opravdu ze mě nejde krev, tak se nic neděje..a zítra jdu taky na utz, už se moc těším, až uvidím prďolku... :wink:

@werty a viděla jsi prďolky?..je dobře, že je vše ok...jak už jsem psala, špinění nic neznamená.. :wink: ..a čekáš jednovaječné, nebo dvojvaječné dvojčátka?..a už ti roste bříško? :wink:

No a jinak, já jsem strašně nachcípaná a i malá je hrozně nastydlá a do toho mám ty nevolnosti, no hrůza...prostě nic moc...a nejhorší je, že člověk ani nic nemůže, pomalu žádný léky...tak snad se nám to trochu zlepší do vánoc.. :sweat_smile:
Dobrou, jdu chrnět.. :wink:
20. pro 2010 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

jak jste dopadly na kontrole? Viděli jste mimi?
Díky moc za podporu.

@bo vítám :slight_smile:

Já jsem včera viděla mimča, ale jen chviličku. Doktorka moc neměla čas...Špiním dál. Jsem z toho docela nervózní. Na mimča jsme čekali tak dlouho. Jsou dvojvaječné. Zítra jdu zase na kontrolu, tentokrát k obvodnímu. Doufám, že mě uklidní.
21. pro 2010 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek