• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Přejeme dobré ráno, Honzík je vzhůru od 6 a Míša pd půl7 :slight_smile:
2. pro 2011 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mammut takže chápu to dobře,že bych byla na rodičáku i na dovolený současně,brala dvoje prachy a tím pádem bych nastoupila ještě tenhle rok a změny by se mě netýkaly?? Já totiž nerozumím tomu,že pokud bych jenom čerpala dovču a pak až mě začali platit rodičák,kam se jako ty prach ztratí za ten měsíc?? :sweat_smile: Jsem z toho jelen. Takže vezmu sebou lejstro z práce o dovolený a uvidím,co mi na to řeknou tady u nás.
@tasmailla1 já měla ještě 9 dní starý,jak jsem šla v prosinci 2010 na neschopenku,bylo to narychlo,tak jsem to nevybrala,tak možná proto.Ale kdyby to tak bylo,že je nástup na rodičák nezávazně na dovolený,tak by to pro nás znamenalo vše při starým,žádná změna
@hradilenka a ty nemáš žádnou dovolenou?? On je nárok když jseš na mateřský,nějakou bys mít určitě měla,nebo ne??
2. pro 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj, chápeš to dobře. Dvoje penízky :slight_smile: S tím nástupem právě nevím, to mi paní nedokázala říct.
2. pro 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem dneska konečne se vrhla na malý vecičky a to,co už Šárka nenosí jsem dala stranou,je me toho tak líto,nekterý veci na sobe vubec nemela,nekterý proste byly moje oblíbene a ty mela na sobe víckrát...
@misi.21 no ja starou dovču vybrala v listopadu 2010 ,jsme ji mela ješte 10 dní,a pak na neschopenku jsem nastoupila od prosince 2010,ale tady se jedná o novou dovolenou za rok 2011 a ne za tu starou,i když možná i tu by si mohla vyčerpat,ale to nevím....no v každem připade v pondelí pojedu na pracák a zeptám se je na to,ale pokud by šlo dát dovču i rodičák současne,bylo by to dobré,to bych nastoupila už 13.12. na dovču i rodičák,tak doufám,že když pojedu si to vyřídit v pondelí,že už nebude pozde...a myslíš si,že se opravdu nás ta zmena týkat nebude,pokud by sme nastoupili na rodičák ted v prosinci?
@hradilenka a ty máš dovču,když si OSVČ?
2. pro 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak jsme doma od doktora. Tak Simča dostala zase 2 pigára,příště už jenom 1 a bude mít zase na chvilku klídek. Plakala jenom chvilku v ordinaci,než jsem jí dala punčošky,pak už byla klidná jak jsem jí vzala. tak příště už to bude možná úplně bez pláče,protože teď začala až po 2 injekci.Má 6,90 kg,neměřil nás. Říkal,že je moc šikovná,pořád mu chytala prsty a chtěla si je narvat do pusy :slight_smile: A ukazoval jí hračky,jestli reaguje,tak mu je vždycky hned vzala,no musela jsem se smát :slight_smile: Teď chvilku spala a už tady se mnou kouká na sama doma. Koupila jsem místo sirupu čípky na horečku,ale snad je nebudeme potřebovat.
2. pro 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Jsi mě pobavila .... že bych sama sobě dala dovolenou? :grinning:
@tasmailla1 Máš pravdu nemám :grinning: a už mi končí i ta mateřská dovolená :grinning: :grinning: :grinning:

Tak u primáře vše ok kontrola za měsíc jsem ráda :grinning:
2. pro 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já za ten rok co jsem tady nějak nepochytila,že nejsi zaměstnanec :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 To neva .... :grinning:
2. pro 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky mám radost máme složenou zálohu na byt .... :sweat_smile:
2. pro 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tak to je fajn :slight_smile:
Simonka už spinká,po očkování si schrupla a jak se vzbudila,tak plakala nonstop hodinu,chuděrka,tak jsem jí dala čípek a fakt nám zabírá. Uvidíme,jaká bude noc. Byla vzhůru od půl čtvrté až do teď,už byla hotová,tak sna se z toho vyspinká a zítra jí bude líp.
2. pro 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den přejeme, počasí teda nic moc, ale snad se to umoudří a budeme moci vyrazit do Strážnice do skanzenu na čerty. :grinning:
Děti už jsou vyspané a Míša tu pusu ještě dnes nezvřela. Martin si musel zesílit televizu jak kecá. :grinning: :grinning: :grinning:
Včera měli oba dva šílený den. Miša toho moc přes den nenaspala a HOnzík byli taky nějaký prtivný. Tak jsem ho musela zaměstnat. Dělali jsem s barevného papíru řetěz tak to byl relativně v klidu. Pak jsem dělali vánoční výzdobu po domě a dávali světýlka na balkon.. To už se pak uklidnil a byl hodný až do večera, :grinning:
3. pro 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míša má dnes 5 měsíců. :grinning: to tak strašně letí. :frowning2:
3. pro 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky..

@micka1 jo,letí to šíleně.Dneska jsem zrovna říkala Kačence,že už není to moje malinkatý miminko,ale velká holka..a taky pěkně ukecaná:slight_smile:
Zase si přehodila spínkový rytmus.Večer si dá svoji půlhodinku okolo sedmé,pak dělá,že je ospalá a usne mi u kojení po osmé.Ale jen na pár minut a pak nás tu obšťastňuje svojí přítomností někdy do půl desátý.Takže klidný večer ve dvou fakt nehrozí:frowning2:.Ale zase bývá poměrně hodná a nebrečí,spíš si chce hrát.
Šimonek po týdnu ve školce už zase kašle a smrká,se picnu.Tak to neměl ani první rok ve školce,nevím,jestli je to tím smogem,či co.Včera jsem byli u zubaře.Chodíme celá rodina,máme stejnou zubařku.Šimonek se děsně těšil,on je blázínek.Zatím mu nikdy nic nedělala,jen dostává pochvaly a my vlastně taky.Prý tam chodí dvou,tříleté děti se zkaženýma zubama a není to zrovna výjimka.Prý se pozná správný přístup rodičů-navíc,když se tam těší:slight_smile:
3. pro 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem byli na oběd a pak na procházce ve skanzenu. Honzík jak viděl čerty tak nechtěl ani jít. Zarazil se s jenom co chtěl tak jít k východu. Chvilku jsem ho nechali ať se na ně dívá a pak jsem šli dál. Vyrobili jsem si nějaké starodávné ozdoby a zkusili nějkteré vánoční zvyky. Vylili jsme olovo, udělali jsme si lodičku ze skořápky a pustili po vodě a rozkrojili jsem jablíčko. Užili jsem si krásné odpoledne i se sousedama. :grinning: Večer vyrážíme za kulturou. Martin jde dělat pořadetele na besedu u cimbálu tak jdu s ním. Zítra jde na pochod a vyrazím s našima a s dětma na jarmark. :grinning:
3. pro 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dneska nabitý den,těším se za chvilku do postele,doufám že dneska Simča nebude vyvádět a zůstane v postýlce,jsem grogy. Zedník nám natahoval zeď v kuchyni a jak známo,zedníci jsou prasata(byl to švagr :wink: ),takže jsem zase vygruntovala celou kuchyň a pak i celý byt. V 17 jsem si umyla ruce a jeli jsme rozdat nadílku,zítra bychom to nestihli všechno a domů jsme dojeli před osmou. Tak jsem malou otřela,vybalila nákup a co jsme dostali,vysprchovala se a hurá směr ložnice. Malá je taky unavená,dneska toho moc nenachrupčila.
Na bříško už se převaluje perfektně a dneska poprvé se přetočila i na záda,mám z ní velkou radost.

koukám že dneska měli nabitý program všichni. Jinak u nás celý den poprchává,doufám,že zítra bude troškulíp,aspon bez toho deště...
4. pro 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem dnes byli doma bez taťky. Včera jsem dorazili dom v půl3 ráno a v 6 už jsem vstávala. Zavezla Martina na vlak a já jsem jela domů. Martin šel na pochod kamarády a taky tak dopadnul. :angry: Já jsem byla s dětma a s našima na jarmarku a pak jsem jela pro Martina. Jenom když jsem ho viděla tak už jsem chtěla vraždit. :angry: :angry: :angry: Do toho jeden s kamarádku že konečně se napil slivovice na Michalku a že ji konečně zapil. do mě vjel takový vztek že Martin šel mále zpět domů pěšky. Teď už spí a tak jsem zvědavá jak se bude tvářit ráno, ale tohle mu nedaruji. :wink:
4. pro 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík, jakou jste měli stříbrnou neděli?
já teď zabalila pár dárečků a půjdu asi chrupat
zamilovala jsem se do twiling ságy tak na to po večer dokolečka čumím :zipper_mouth: dnes ale byla vyjímka dávali prťku :grinning: tak jsem zkoukla to
4. pro 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo holky,jka já vám závidím,že se vaše mimi otáčejí,tá naše vubce nene,jen na boky a tedka začla spíš preferovat ten levej,takže jenom na levej s estáčí,si myslím,že je neco špatne,ale k mudre jedem až v lednu...tak nevím,si myslím,že už má čas na to,aby se pretáčela a ona vubec nic... :cry: :cry: :cry: :cry:
5. pro 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 máte ještě čas,mě řekl,že stačí,kdyby to zvládla v pohodě do půl roku. Takže ještě nějakej týden na to má...Neboj,Simča se poprvé přetočila v pondělí a teď už pěkně valí... I na bříšku se jí začalo líbit,akorát si teda vždycky ublinkne,jak si ten pupík zmáčkne. Mě už skončilo klidné sledování televize dopoledne :slight_smile: Furt musím vstávat a posunovat jí nebo přetáčet... Přetáčí se už i v postýlce,do te´d se tam nemohla srovnat :grinning: Jsou to radosti :wink:
Dneska spala v postýlce,to už je zase 2 dny dobrý,ale budí se mi co 2 hodiny. A často s pláčem,tak nevím nevím co zase to je.
A mě se taky přetočila na levou stranu,na pravou to ještě neumí. Ale zase hračky bere do pravé,na bok začala taky na pravý,tak nevím,jestli se levák a pravák pozná už teď.
5. pro 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Marti, každé mimčo má své tempo :slight_smile: a Jindra se přetáčí hlavně napravo, doleva jen velmi zřídka :slight_smile: sic je o měsíc starší od Šárynky, ale myslím, že tak nějak v tu dobu s tím začínal. i dnes si občas přilehne ruku pod bříško a neví jak dál :grinning:

Ahoj holky, hlásím děsné počasí, za hoďku razíme na půlroční kontrolu a očko :slight_smile: přítel je od včera pryč, tak jsme měli premiéru-první noc sami s Jindrou doma :slight_smile: papal v 10, ve 2 a v 7 je to šikulka.
@zup jéje, haha, ony budou vánoce :grinning: my to nějak neřešíme.. prcek určitě dostane dárky, ale stromek bude až u babiny :slight_smile: copak jsi nakoupila dětem? psala malá ježíškovi? :slight_smile:
@hradilenka super! my už jsme zapsaní v katastru, tak snad do týdne už budeme mít klíče.. ještě nějaké další "formality" :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvažovali jsme s Honzou 2 a 3 letou variantu rodičáku a nakonec tedy dám 3letou :sunglasses: ve středu jak? jste doma? :slight_smile:
5. pro 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se sem dostala zase po delší době,ale pořádně nas...... Omlouvám se, jestli vás budu zatěžovat zbytečně, ale jsem toho plná. Takže takhle: 3 týdny plánuju Mikuláše pro Matýska (domluvila jsem se se švagrem-brácha manžela), protože po letošním šíleném roce si to opravdu zaslouží: zemřel mu děda (doteď nějak nechápe, jak se tak najednou ztratil a proč byli všichni ubrečený v tý době), narodil se mu bráška, stěhoval se a nastoupil do nové školky. Takže jsem to chtěla jenom pro něj. Aby on byl ta hlavní postava, když už se musí od určitý doby o hodně dělit. Mikuláš se udělal včera odpoledne, ale večer předtím se najednou ozvala švagrová (ségra manžela), že jestli to druhý den teda platí, že ale nemůže v těch 16hod, ať to posuneme na půl šestou. No my na sebe zůstali koukat, vůbec jí nikdo nezval, určitě ne my. Posunout jsme to nechtěli, protože přijeli i naši z Budějek a to už by se domu dostali hodně pozdě. Takže si švagrová vyšlápla na svojí mámu (tchýně, co bydlí v bytě pod náma) a začly nám přicházet smsky, že se teda Mikuláš zruší, protože bez Marušky to Vašek (švagr) dělat nebude. Holky, JÁ JSEM TO PLÁNOVALA, NE ONA. :angry: Tchýně došla pro manžela a až nahoru jsme slyšeli ten řev, jak na sebe řvali. Výsledek - já jsem sobec, když jsem nepozvala neteř a když jsem to plánovala jenom pro Máťu, tchýně bohužel spustila těsně před Mikulášem hysterák i před mojí babičkou, která přijela s našima - byla u nás poprvý co tady bydlíme. Tak to už jsem se třásla vztekem jak osika, málem jsem jí poslala do prd..... A to jí manžel žádal předtím, aby tyhle problémy před babičkou nevytahovala, stejně to nerespektovala. Tím u mě tchýně skončila. To jí neodpustím. To, že její dcera neumí komunikovat, mohla aspoň před tím zavolat, jak to teda s Mikulášem je a místo toho se pozvala sama, to je v pořádku. Ale že já chci udělat krásnýho Mikuláše pro svýho syna - to jsem sobec!!!! Manžel je naštěstí na mojí straně, ale taky to trvalo, než pochopil, jak jsem to myslela. Asi budu vraždit. :confounded: Nejhorší je, že kdyby to bylo obráceně (Mikuláše naplánovala švagrová pro Marušku a nás nepozvala), tak by takovej vyrvál nebyl......
5. pro 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy tak ještě že je chlap s tebou. Kašly na ně,s tím nic neuděláš. Akorát budeš naštvaná.

Holky jak udržet dítě na zádech?? :grinning: Máme věčně všechno poblinděný :sweat_smile: Kdybych už jí dávala zeleninku,tak máme všechno i nevypratelný :slight_smile: V čem prosím perete??Nějakej gel nejlíp. Mám lovelu,ale nevypere ani pokajděný bodyno. Na povlečení,prostěradla a osušky dobrý,ale jinak bych potřebovala něco účinějšího...

Před chvilkou u nás byla pěkná sněhová přeháňka. Fučel vítr a do toho poletovalo listí,no krásný,ale jen za oknem,modlila jsem se ať to přestane,ve tři mažu na sociálku...a ve středu na pracák,takjsem zvědavá,co řeknou na tu dovolenou,jak to teda je.
5. pro 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy kašly na všechny, udělejte si pěkný den, běžte na procházku, určitě mikuláše potkáte, ser na všechny, je dobrý, že je manžel na tvojí straně a na tchýni z vysoka :sweat_smile: drž se, bude líp :wink:
@misi.21 mně ani jedna po příkrmech neblindí, je to hustější a to je Verča taky věčně na pupíku a Míša měla reflux
5. pro 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no Simča jak je teď na pupíku furt,tak si vždyck odplivne,to samý když je na klíně a zvedá se do sedu. Nikdy jsem nemusela mít na rameni plínku když si odkrkávala,ublinkávala mi jenom chviličku,tak mi to asi vynahrazuje :grinning:
Holky já jí ve čtvrtek navalila ,vůbec jsem si neuvědomila,že jedeme jenom autem,tak měla i zimní čepici. Tak jsem jí rozepla co to šlo a sundala čepici,ale stejně je chuděrka celá opotničkovaná. :frowning2: Se jí furt omlouvám,chuděře...
5. pro 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj, to znám, Verča blindí jen po mlíku na pupíku, jinak ne, ale po příkrmu neblindí ani na pupíku, málokdy se stane, snad jen dvakrát se stalo, že trošku odflusla :grinning:
5. pro 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 poščkej až ti bude vše opatlávat ručičkama, to bdue teprve nářez :grinning:
5. pro 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ahojky, já vím, že je to těžký, chtěla jsi to pro svoje děti, že jo, to je pochopitelný, neboj, ono to přejde ten vztek a pak už to bude lepší;)
5. pro 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ahoj, tak to mě mrzí, holt je to v jejich rodině a nepoberou tu podstatu té věci, určo si to překroutili tak že nechceš aby to bylo i pro jiné..zhluboka dýchej, hlavní že to ten tvůj chlap pobral, on byl zvyklej celý život na jejich chování a po troškách mu bude docházet že to není až tak v pořádku..ponaučení na příští rok máš v tom, že mikuldu jedině cizího..
@misi.21 zlatý když ležela jen na zádičkách vid? no mě Honzi blindí, jak kdy, ale umí to i fest. holt to se nedá nic dělat, za čásek se to srovná
5. pro 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@lebapa jojo,už je to fakt sranda,je to krásný,jak každej den vymejšlí nový věci...
Dneska jsem udělala adventní věnec,aspoň na ty posllední dvě neděle. Mám keramickej,takže tam dám jenom svíčky a dávám větvičky,ale tenhle rok je takovej fofr věnec,tak jsem ho jen vysypala červeným a zlatým pískem...
Máme už stromeček,tak už žádný starosti,jen upeču trošku cukrový a jsme na vánoce připravený :grinning:
Simonka dostala svojí první nadílku,když je tak strašně hodná... :grinning:
5. pro 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , tak jsme dneska měli perný modelingový den :grinning: :grinning: :grinning: Niki měla své " 1ní " modelingové focení ... :grinning: :grinning: :grinning: samo převlékání a dělat sýýýr .... :grinning: Ale to jí dneska moc nešlo ... škoda asi ty zoubky taky začínají, tak stále mele v pusence jazýčkem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@druidee Ahoj Vlasti tak to gratuluji,,, to jste dál jak my .... :grinning: Ale super už je to Vaše :wink: Jinak středa platí ... už je mi líp ... tak pokud nás to tady nezasype sněhem tak s Vámi počítám ... v kolik? Potřebovala bych to nějak i načasovat kvůli hafině a venčení :grinning:
@msevy jo povedená tchýně a švagrová .... to je za všechny peníze .... jak jsme se o tom bavili už když jste se tam stěhovali ... no to soužití nebude jednoduché .... buď z ní vytečeš Ty a nebo ona z Tebe :grinning: a pak se pozabíjíte :grinning: :grinning: :grinning: ... ale jinak Tě chápu ... jen těžko to kozám vysvětlíš :zipper_mouth:
@tasmailla1 Niki se sice už přetočila ( povedlo se jí to ) ... ale že by dělala sudy to néé vydrž .... :sweat_smile:
@misi.21 Nám Niki neblinká ... ale možná to příjde ... a peru v persil sensitiv a to samé dávám aviváž a když je někde flek tak nadrzo Vaniš :grinning: :grinning: :grinning: skvrn a špíny se zabavíš :grinning: :grinning: :grinning:
5. pro 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek