Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

Holky jste tu některá? 🙂 Já jsem se sem do těhu diskuzí nejdříve bála nakukovat, o jedno miminko jsme už letos na jaře přišli v 7tt. Ale dnes jsem po kontrole a vše vypadá v pořádku a přesně odpovídáme 8tt a tlouklo nám srdíčko x-). Na miminko jsme čekali dva a půl roku. A dneškem nás tedy i "propustili" z péče CAR k obvodnímu gynekologovi. Tak teď už věříme že bude vše jen a jen dobré 🙂. A nakouknu sem a tady červenec ještě vůbec nevidím 😃, tak snad se brzy nějaké nastávající maminky přidají 😉.
micka1
12. pro 2011
@misi.21 Míša se s dědou hádá u sportovních novin. Ona si hlasitě vykládá až ječí a sleduje dědu jestli se na ní dívá. Pokud ji nesleduje tak zvyšuje na hlasitosti až to děda nevydrží a začne si s ní povídat. 😃 Je to sranda když se tak dohadují. 🙂
Já používám kojeneckou vodu horský pramen. Dělám Míši z toho mlíko a čaj. Pokud ji vařím brambory a zeleninu tak beru vodu z kohoutku. My máme městskou tak snad je v pohodě. .
hradilenka
13. pro 2011
Ahoj holky, dneska se chystám s Niki na výběr stromečku, tedy jestli nezačne pršet je jeksi zakaboněno 😞 . Vy už stromeček máte? =-)
Nevím jestli už taky nemám začít s mrkvičkou a nebo něčím, protože Niki když nás vidí jak jíme, tak se tváří že jí nic nedáme oblizuje se a má na to evidentně chuť. 😃 Na HAM je už naučená delší dobu, vždycky jak jí dávám prso tak říkám HAM a taky jak jí dávám na lžíce léky a nebo kapičky tak řeknu HAM a Niki má pusu otevřenou co to jde 😃
Ten Nurofen nám pomohl na to zklidnění zoubků. 😉
hradilenka
13. pro 2011
Teď jsem tady četla o příkrmech a píší, že dítě do 1 roku by nemělo dostat žádný jogurt ani tvaroh a ani lepek. Je tam toho mnohem víc, ale četla jsem tady, že některá z Vás psala, že dává jogurt s piškoty =-)
micka1
13. pro 2011
@hradilenka já dávám bílý jogurt s piškotem. V pátek jak jsme byli v poradně u dr tak nám to doporučila. 😉
misi.21
13. pro 2011
Ahoj holky
@hradilenka my už stromeček máme tak 2 týdny. Minulý rok jsme scháněli na poslední chvilku a to byl prd výběr.
K těm příkrmům,já zase hodně čtu,že by děti právě měly s lepkem a podobně přijít do styku co nejdřív,že je pak menší riziko alergií...
Simonka taky mlaská a kouká na nás při jídle,ale ještě měsíc to v klidu vydržíme,a necháme si to až po svátcích... Do konce 6. měsíce bych chtěla ale určitě začít.

Dneska udělám trošku gulášovky s chlebem,chlap tam má ještě trošku těstovin ze včerejška. Myslela jsem,že budou k obědu i dneska,ale nějak jsem nepočítala s tím,že si každej přidá,takže včera skoro padly 😃 Taky jsme tady pak leželi natažený nafouklý... 😃
Pomalu začínám normálně jíst. Včera jsem zkusila rajčata a papriku,tak jí nic netrápilo,tak zkusím ještě neloupaný ovoce a bude to zase jako dřív... Akorát to pečivo ještě chvilku vydržím a česnek dávám do marinády na maso a taky nic,tak snad už to bude dobrý... Sem tam si dám perlivou minerálku.
tasmailla1
13. pro 2011
Ahoj holky,u nás teda počásko taky nic moc...co se týče příkrmu,tak jsme zvedavá,3.1. jedem do poradny a pak 15.1. malý bude 6 mesícu,tak jsme zvedavá,co nám mudra řekne,taky bych už chtela začít s příkrmama,nerada bych to nechala až na pozdejc,se bojím,aby me to pak neodmýtala,a taky je pravda,že pak už moc mlíčko nebude chtít a co si budem povídat,je to to nejlevnejší a nejdostupnejší zdroj obživy,i když pak ji to stačit nebude a bude muset přijímat i jiné živiny..
@hradilenka my sme akorát tedka s evrátili z nákupu stromečku,takže už máme doma smrček,už se teším,až ho nazdobíme....jak malá bude na nej jukat.... 😃 😃 😃
@misi.21 hele holka ja v podstate baštím už všechno,čerstvý pečivo,kveták,brokolici,česnek,cibuli,malý to nic nedelá...ale až tedka o víkendu budu vařit knedlo-vepřo-zelo,takže zelí bude poprvé,tak doufám,že to nic neudelá se Šárkou...
misi.21
13. pro 2011
@tasmailla1 já teda čerství kynutý ještě nezkoušela,z toho mám strach největší. Já si na to ze začátku dávala bacha,na všechno a až teď mě napadlo,že už bych mohla začít jíst normálně 🙂 Jinak jsem všechno loupala a okrajovala automaticky. Cibul jím od začátku,jenže mě nechutná syrová,takže to je v pohodě.
Za chvilku půjdeme naproti Peťovi do práce a stavíme se na velkej nákup do DMka. Mám ještě slevy,tak ať to neprpadne a já bych to sama neutáhla. Navíc mi zrušili DMko 5 minut od baráku,udělali tam schlekr nebo jak se to jmenuje a já musím jezdit daleko,takže bych to snad ani domů nedotáhla. Malá se mi už skoro nevejde do tašky do kočárku,takže o víkendu to předělám a budu jí muset už nosit do kočárkárny v ruce,což je na prd,protože takhle jsem pobrala ještě nákup a teď teda nevím. Vždycky to asi pobere chlap až půjde domů z práce,když toho bude vícero...
belunkaa
13. pro 2011
Ahojky já mám 17.7 😉
slena
13. pro 2011
@misi.21
@tasmailla1 ahojky, tak já už baštím všechno taky delší dobu 🙂 krom zelí teda 😉 já myslím,že už jsou mimča větší, tak už se s tím poperou

@hradilenka taky jsem naučila Fiťu na HAM, když dávám kapky na lžičce,tak řeknu HAM a už hezky otvírá pusinku 😉 kolikrát stačí, když vidí tu svoji lžičku a už otvírá pusenku x-) a když něco jím já,tak sa chudáček dívá tak hladově,jak kdyby týden nejedl. Včera jsem ho měla na klíně a pila jsem čaj,no čučal na ten můj mega hrnek a chtěl ho do ruky 🙂 pak mě do něj žduchl a málem mně vyrazil zuby :-N
slena
13. pro 2011
@misi.21
@hradilenka jo a ten lepek se podle mě teď zas má dávat brzo,říkala mně mudra, že od cca 7.měsíca... že dřív sa dával pozdějc a teď zase co nejdřív, prase aby sa v tom vyznalo :-p
misi.21
13. pro 2011
@belunkaa ahoj,tak vítej... A máš holčičku nebo klučíka??

@slena
@tasmailla1 tak jsem si dala čerstvej chleba,tak uvidíme,ale nějak nepočítám,že by jí bolelo bříško.

Tak jsme došli z toho Dmka,nechala jsem tam přes 1000,-...ale teda mám toho hromadu. Měla jsem na každej výrobek nějakou slevu a ještě 10% na nákup,tak to pár stovek udělalo...Mám 10 balíčků ubrousků pro malou,2 gely na praní,ariel profesional na skvrny,Gely na holení pro chlapa,deodoranty,sprcháče...tak mám radost,že jsem nějakou kačku zase ušetřila. Utratíme to jinde 😃
Na pokaděný bodýčka jsem zkusila právě ten Ariel profesional a vyprala to normálně v Lovele a je to čistý,takže tu 5ti litrovou lovelu v klidu spotřebuju,ale samotná to teda nevypere.
misi.21
13. pro 2011
@slena jojo,každou chvilku je v módě něco jinýho...
belunkaa
13. pro 2011
@misi.21 Tak to nevím,na to je ještě brzy ale přáli bychom si dcerku 🙂
hradilenka
13. pro 2011
@misi.21 My to vždycky kupovali na poslední chvíli sehnali jsme krásný a za polovinu ... nejlépe na štědrý den 😃 ale letos chci mít klid :-p Navíc je čerstvě řezaný, tak by měl vydržet.
@tasmailla1 Taky se těším na ozdobičky 🙂
@slena Jak říkáš 100 lidí a každý má jiný názor =-) kdo se má v tom vyznat a na co má člověk dát? Ta naše mi přijde že by už baštit chtěla ... i když něco vařím tak jí to tahá nosem 😃 Asi bude gurmánka po mamince 😃
@belunkaa Ahojky ... asi ses spletla o rok ... my už dítka máme ... měly jsme termín v červenci 2011 Ty budeš mít 2012 ne? Ale pokud chceš zůstat tak neva :-N A termín máš na můj svátek chi chi 😃
slena
13. pro 2011
@hradilenka jj přesně,kdo sa v tom má vyznat.. taky mně přijde,že by už malý baštil,ale chcu počkat až po novém roku. ty už zkusíš Nikči něco dát?
micka1
13. pro 2011
@hradilenka
@slena pokud ještě plně kojíte tak to bych nechala až v těch 6 měsicích. Nám co nebylo dopřáno kojit 😞 Naštěstí máme skvělou Mudr která fakt poradí co můžeme a co nemůžeme. 😉 Ten jogurt a piškoty mě dost překvapil. U Honzíka bylo všechno jinak.
slena
13. pro 2011
@micka1 jj já počkám do 6.měsíca,stejně je to už za pár týdnů 😉 jak sa to všecko mění,že?teď je to zas jinak,a za pár roků to bude určitě zas jiné ty názory
lebapa
13. pro 2011
@hradilenka ahoj, moc jsem vás nečetla, jen s tím lepkem mě tady překvapila holčina že jí dr. říkala že nově má přikrmovat kluka i když kojí od 4 měs a prý i dávat jogurty a tak že ted se dává lepek brzo..no koukala jsem na ní jak blázen. ten přeci dává těm střevům pěkně zabrat..za nás se pacholík dával brzo, u holek mi říkali až po roce..taky jeho výroba se změnila a říkali jak to to tělíčko zatěžuje..a teď tahle dr. řekne že má zas dávat tak brzo..no já s ním teda počkám
misi.21
14. pro 2011
Dobré ránko,
tak dneska po dlouhé době jsem vylezla z pelechu přes osmou 🙂 Malá ještě spinká,ale noc dneska už byla mnohem lepší a já toho dost naspala,tak už jsem po kojení nějak nemohla zabrat. Takže dneska večer už zase pošupajdí do postýlky...
Ráno jdu na záchod a v chodbě všude bláto,tak že napíšu manželovi,co tady jako vyváděl a na telefonu už SMSka,ať se nezlobím,že to uklidí až přijde. Si asi myslel,že tady v tom budu celej den šlapat 😃 Je hodnej,že napsal,akorát by mě zajímalo,kde lítal. Naposledy jsme šli spolu,tak se musím podívat na svoje botky 😃
Mám tady zbytky salámu,tak dneska zapeču brmbory nebo těstoviny.
Vzpoměla jsem si,že chlap ještě nedávno říkal,že by chtěl jednu knížku,tak asi zajdu do knihkupectví a ještě koupím pod sromeček.Nevěřila bych,že nakonec dám dohromady takovejch dárků,ale většinou jsou to potřebný věci,který bysme dřív nebo později stejně museli koupit.Ale budou tohezký fotky,když bude pod stromkem plno 😃
Po Vánocích nechám udělat nějaký fotky,ať pokračuju Simonce v albu.Mám zatím jenom z prvního měsíce vyvolaný. Zlatý starý foťáky,teď to máme všechno na cd a v počítači a to je na prd. Album je Album...
x_woman
14. pro 2011
Ahoj, holky, nakoukla jsem k vám do diskuze, jelikož mám TP přesně rok od těch vašich termínů. A jelikož budeme těhotenství oznamovat rodičům na Vánoce, tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli jste některá z vás taky oznamovali rodině těhotenství na Vánoce a jakým způsobem. Mě napadlo to, že bychom jim dali fotku z ultrazvuku a k ní něco napsali, jenže já nejsem básnické střevo, tak nevím co tam napsat. Budu ráda za každý nápad 🙂

Mějte se krásně a ty vaše sluníčka ať vám krásně rostou.
misi.21
14. pro 2011
@x_woman já jim dala jenom fotku v obálce a i bez psaného slova to byla pro rodiče pecka... Řvali všichni 😃
petrunka01
14. pro 2011
ahoj holky...

@misi.21 tak vidíš,že seto zlepšuje.Zato u nás pořád nic moc.Zase jsem byla vzhůru aspoň 5x a ráno opět v sedm budíček..ale pomalu si zvykám🙂.Ono ji to snad zase přejde a bude spát líp.
Dárky máme skoro pohromadě,naprostou většinu už i zabalenou,cukroví skoro hotový..jsme letos nějak napřed:-).
Pomalu pročítám články o příkrmech,tak za měsíc asi začnem,tak ať mám nějaký informace.U Šimonka jsem to moc neřešila a taky to šlo...

@x_woman já teda těhotenství na Vánoce nehlásila,jelikož jsem byla už od začátku prosince na neschopence,tak se to vědělo.Nejsem moc na takový ty básničky.Dala bych prostě do obálky fotky z UTZ a napsala něo jako "Babi,dědo,zatím se neví,jestli jsem chlapeček nebo holčička,ale příští Vánoce už tu budu s váma".Nebo prostě jen tu fotku,oni to pochopí:-d
petrunka01
14. pro 2011
tady je fakt hnusně.Martin šel pro Šimonka do školky a pak jeli do města,tak jsem tu sama s Kačkou.Ta navíc spinká,mám teda klídek úplnej🙂.
Máme na pár dní atrakci.Ségra odjela pryč a nechala nám na hlídání svýho králíčka.Šimonek je z něj celej paf,ale je fakt,že je děsně roztomilej.Klidně bych si ho nechala.I Martinovi se líbí a už říká,že možná.za nějaký čas bychom si mohli taky nějakýho pořídit.Zatím byl tvrdě proti zvířeti doma.
slena
14. pro 2011
@petrunka01 jůů to máte roztomilou atrakci x-)
tady je taky hnusně, byli jsme chvilku venku a už mě tam nikdo nedostane,zima brrr :-|
slena
14. pro 2011
@x_woman tak my jsme to na vánoce ještě neoznamovali, byla jsem cca v 9. týdnu a přišlo mi to brzo něco říkat...
hradilenka
14. pro 2011
Ahoj holky koukám moc jste toho nenakecaly co jsem byla celý den v trapu 😃
@slena
@micka1
@lebapa Niki ještě nic dávat nebudu ,,,, jsem to říkala jen tak, protože fakt mě chce sníst očima když jím 😃 Počkám co mi řekně dětská v lednu.
@misi.21 Tak malé můžeš udělat tu fotoknihu co je na Happy foto a nebo Fotolab, já mám těh knih několik a je to dobrá věc. Já malé budu dělat velkou až k ročním narozeninám. Dám tam celý její rok ....
Dneska jsem měla jet na prohlídku a doktůrek mi omarodil :-S

Dívala se některá z Vás včera na prostřeno? 😃 😃 😃 To bylo maso co? Ta slečna nevím co v té TV chtěla ukázat ....? 😃 😃 😃 To byla reklmama pro ní jak hrom .... nazvala bych to tak .....JAK ODRADIT ŽENICHA .... ZN: NECHCI SE VDÁVAT 😃 😃 😃 Speciální technika rozmrazování a dělání klnedlí 😃 😃 😃 , pak bomba hláška ty prsa budou asi tady 😃 😃 😃 pak čas přípravy neměl taky chybu a o tom bordelu v kuchyni ani nemluvím 😃 😃 😃 Jsem říkala Jirkovi ... ti až uvidí co jedli tak se budou chytat za hlavu 😃 Bléééé :-p
Jsem na to zvědavá za chvíli jdu se dívat jak to bude pokracovat .... to je zase parta hic 😃
tasmailla1
14. pro 2011
@hradilenka hihi tak si me holka navnadila a musela jsem to prostreno skouknout ,dnešní díl v telce a včerejšek na nete a teda jako říkám ufffffffff,by me bylo z toho pekne blbe a se divím,že se holka přihlásila do takovýdle soutěže...
myschka
14. pro 2011
@x_woman já vyrobila poukázku na odběr jednoho vnoučete v červenci 😃
micka1
14. pro 2011
@hradilenka to byla teda fakt bomba. Něco podobného je švagrová. Švagr ji neustále kontroluje když vaří aby náhodou něco nepřipálila nebo aby jídlo nepokazila. 😞
micka1
14. pro 2011
Tak jsem dnes měla super odpoledne. ]-( Podařilo se mě u baráku nabourat mamčino auto. Má trochu odřený blatník a nárazník a já mám odřené dveře a uražené zrcátko. ]-( ]-( ]-( Ještě že můj taťka nenadavá když se nám něco takovho stane. Jenom jsem si vyslechla že chtěl mít před vánocemi klid v dilně a místo toho musí mě opravít zrcátko a zkusí dveře jenom vyleštit. Tak uvidím jak to bude.

Začni psát odpověď...

Odešli