• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka malá má Nutrilon Comfort, už njí dávám dvojku, vypije plnou dávku 210ml ráno a i večer :slight_smile: čaje má tak 200ml denně, někdy 300ml :wink: a nezkoušela jsi červenou řepu? ta nám taky vcelku šmakovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jí teda už dávám zeleninu, takže udělám polívku, někdy z toho udělám jakokdyby takovou kašu, už baštíme i trochu těstoviny a ty jí jedou :slight_smile:
22. led 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, potřebovala bych poradit, začala jsem Matějovi dávat příkrmy 5,5měs. jinak kojený, na noc po koju ještě Bebu, no a on co měl tu mrkvej ještě nekakal, dneska jsem dala bramboru, jinak mi nepřijde, že by ho bolelo bříško nebo něco, je spokojenej. Dala jsem mu mrkev ve skleničce od hami, tu první lžičku. Myslíte, že mám panikařit :frowning2:
22. led 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ono je to těžký. Honzík má rýmu prakticky od podzimu a někdy je to fakt na nervy. Navíc je astmatik a i bez rýmy dýchá v noci blbě. Tohle počasí mu vůbec nesvědčí. Tak si říkám že pokud nosní mandle bude venku tak se to zlepší. Mě to pomohlo.
22. led 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no napsala jsem to trochu zamateně :confounded: od čtvrtka mrkev jakože poprvý, nesnědl toho nijak moc. Jinak nám kakal jako kojený i jednou za 14 dní, ale bez nějakých potíží jako nadýmání nebo tak.
22. led 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 koukám, že vás čeká mandle, my na ní byli s Aničkou před dvěma roky, bylo jí 4,5 byli jsme v Mladý Boleslavi, nástup jsme měli v šest hodin ráno a v pět odpoledne jsme byli doma. Není to samozřejmě nic příjemnýho, obvzlášť ta narkóza, ale už když nám ji vezli ze sálu byla skoro probuzená, po narkóze jsem jí musela pořád držet, no takovej stresík, ale už když jsme šli domů tak to bylo v pohodě a druhej den byla už úplně oka a mohla by do školky :slight_smile:
22. led 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala tak to jste měli dobrý. My bychom tam měli být 2-3 dny. Honzík už má dvě narkózy za sebou tak vím co nás čeká a musím si obalit nervy. :slight_smile:
22. led 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ahoj Marti, díky za typy..právě, ideál by bylo kdyby prodával někdo známý sedačku, že by jsme věděli že opravdu bude v poho, ale jinak mi chlap zakázal kupovat jinou z druhé ruky.takže to asi dopadne tak že přišetříme a koupíme novou určo, líbí se mi ta britax evolva 1 2 3, už jsem na ní dřív taky koukala ale že je do 36 kg tak jsem brala automaticky že nebude polohovací, ted na tom odkazu od tebe jsem četla že se dá sklonit, to by bylo super..já mám teď autosedačku teutonia original od kočárku, i tím jak je hluboká a když honzíkovi dám bundu nebo kombinezu - u všeho jsou kapuce tak je tam nacpanej a dost se potí, tak jsem mu ted začala dávat jen něco lehčího - mikinu a lehčí bundičku, venku jsem ho přikryla ale to můžu když jedeme třeba k mamce že ho venku jen přenáším do baráku..
a jak jde stěhování? to pak člověk přijde na to kolik má věcí vid? :grinning: v novém už máte teda vymalováno a tak? nebo vás to všechno ještě čeká? já mám po skříních ještě pořád igelitky a tom krámy takový ty drobný že to přeberu..už jsem si říkala že to tam mám 2 roky a nic jsem v tom nehledala že to všechno čapnu a půjde to do popelnice, ale kolikrát tam jsou vzpomínky, tak mi pak je zas líto to vzít tak zhurta.
22. led 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj něco určitě vyberete ... u nás stěhování je ve fázi, že mám zaskládaný celý jeden pokoj krabicemi ... barák zatím nemáme předaný, tak tam není nic udělané vše nás teprve čeká ,,,, moc se na to netěším ... chytám poslední dobou nějaké křeče od žaludku ,,, a ten stres ještě k tomu tak to budu úplně KO :confounded:
22. led 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no a nebudeš mít ty křeče do žaludku spíš od toho stresu? ani si to nemusíš uvědomit, přeci jen bydlení už řešíte delší dobu, výběr baráčku a pak zas prodej bytu, ani se to nezdá a i po tom porodu jsme pořád ještě citlivější, teda já to tak mám. rozbulí mě každá blbina. a Vlasta jsou na tom s bydlením ve stejné fázi jako vy? holky já vám závidím, i když stěhování s mimčem není nic moc..já se tak vyřádila když jsem malovala, ale to jsem měla holky u mamky a vařila druhá babička, tak jsem se tomu mohla věnovat fakt naplno :wink: jo a ty věci jak máš ty v jedné místnosti my dali do naší bývalé kuchyně, to už když jsme bourali příčku, takže tam byl gauč a vše z pokoje a začali jsme tomu říkat sklad..blbý že tam má teď honzi cestovní postýlku a přebalovák a když tam leží a zeptá se někdo nezasvěcený tak blbě zní když řeknu že mám kluka ve skladu :grinning:

hoky zítra bude den, ráno musím s autem na emise, pak rovnou zajet na stk a odpoledne s holkou k zubařce. Roste jí druhý zub, ale ten mlíčňák se nekejve takže jí rozte z dásně nad ním..asi bude trhání :fearful: ale Baru je na to kabrňák, určo to zvládne
22. led 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
tak koukám z okna a zatím nesněží,ale je nějak zataženo a sníh taje,takže je to makrý a zase se budu valet skočárem. Chlap se mi vždycky směje,tak jsem mu ho včera dala a měl taky co dělat. Šli jsme k jeho rodičům a zrovna jsme si vyrazili v tom nejhorším počasí. Přišli jsme tam úplně zachumelený,museli jsme se ometat košťátkem :grinning:
Jinak první mrkvička u nás nic moc. Jenom jsem jí to rozmačkala a Simča se dávila a málem se pozvracela,takže dneska už mixuju a kdyžtak zkusím kupovaný příkrmy.
Jdu nakojit a pak zase žehlit. Mám naložený maso od včerejška,takže dneska nemusím nic kuchtit. Odpo povalíme pro ubrousky do DMka.
V sobotu se mi rozbila bunda,tak jsem musela včera rychle pro novou. Bála jsem se,že už na konci ledna nebude k sehnání,ale naštěstí měli.
23. led 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dáreček byl ráno, konečně. Už bych osobně mrkvev jako první příkrm nedala, když tak staví. S Anou problém nebyl, aspoň to nemám poznamenaný v deníčku :grinning: Täkže dneska bude dýně.
@micka1 Dvě narkózy za sebou? No chudáček, teda oba dva, je to stres. Já z toho byla teda vykulená ještě že tam byl Martin s náma. Oni nás na ty reakce po ní upozorňovali, ale stejně nevíš co tě čeká
23. led 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

@misi.21 já dávám ty první pokusy o příkrmy ze skleničky a mrkev měla úspěch,dneska to dojedla a tvářila se,že by si dala ještě.Má to být hladká kaše,aby to dokázaly děti zpracovat.Zítra zkusíme přidat bramboru a uvidíme,jestli to byla jen náhod,nebo jí to fakt chutná.

@akrimala my máme s narkozou taky zkušenosti.Před rokem a půl si Šimonek zlomil ruku a rovnali mu ji ttikřát v narkoze-naposledy mu tam dali drátek,takže pak ještě znovu pod narkozu při vyndavání.A to všechno během dvou měsíců.Bylo to dost náročný léto a ty pobyty v nemocnici....Jemu se tam ale docela líbilo,narozdíl ode mě.
23. led 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no dneska jsem to mixovala a papala hezky,takže snad ani tu skleničku zatím kupovat nebudu :slight_smile:

Holky nevíte jak dlouho můžu nechat příkrm v lednici?? Druhý den spotřebovat??
23. led 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. led 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Ty jo, tak to jste si teda užili :frowning2: My s Anou skončili v nemocnici o první naší dovolený na 11měsících, dostala angínu měla přes 40 horečky, tak jsme jeli, do toho zoubky, nechali si nás tam pět dní, píchali peňák, no taky zážitek.
Matěj dneska bramboru s cuketou, opět jsem koupila skleničku a zblajznul jí celou :slight_smile: ale dneska jsem se vyzbrojila i švestkovou šťávou a ta mu teda šmakovala, dávala jsem mu jí ze lžičky.

@misi.21 píšou do 48 hodin :wink:
23. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 se mi ten příspěvek pro tebe nějak smazal..super,že to dneska šlo!My máme ještě pár skleniček a taky najedem na domácí stravu.S tím příkrmem v lednici.Skleničky se mají spotřebovat do 48 hodin,tak to bude asi podobný.
23. led 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala
@petrunka01 díky holky

Začala jsem Simči psát ten deníček a bylo mi u toho do breku,když jsem vzpomínala na první chvilky jejího života...pak jsem to dala přečíst chlapovi a myslela si,že se mi bude smát,co zase vymejšlím a on mi na to řekl,že ho to taky dojímá...Tak jsem slzela zase :slight_smile:
23. led 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahoj holky,u nás je furt bílo,teď sice nesněží,ale určitě zase bude... Odpočíváme s Filípkem po obědě,docela pěkně baští až hledím,zatím vařím,už jsme zkusili mrkvu,zemák,brokolicu,květák,cuketu a červenou řepu,eště mám v plánu dýňu.Pak už bych chtěla pomalu přidávat maso,akorát se v tom nějak nevyznám :sweat_smile: to mám koupit třeba kuřecí prsa a z toho kousek uvařit? jako vím,že může kuřecí,krůtí,králičí,telecí a hovězí,ale nevím,jakou část mám kupovat :confused: třeba z toho hovězího :confused:
Přetáčení na bříško už nám jde krásně,sotva jsem tady nedávno napsala,že se nepřetáčí,tak začal a už to dělá furt :slight_smile: "nejlepší" je to v noci v postýlce :sweat_smile: ale je to šikulka moja :wink:
23. led 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka klobouk dolů s tím stěhováním,mě by asi vezli mohama napřed :grinning: ale zas člověk jde do svého většího lepšího,tak to musí jít aj s mimčem,že jo
jinak tu sobotní noc jsme měli taky takovou divokou - malý jedl asi o půlnoci,pak se vzbudil o půl 4. a do půl 7. vůbec nespal :angry: :angry: :angry: jsem byla pěkně nervní,nevyspaná,podrážděná a malý si tam hrál,vykládal,co chvilku se přetáčel na břicho,kopal do šprušlí :stuck_out_tongue_closed_eyes: no prostě dělal rachot,ale spat ne a né :sweat_smile: taky jsem ráno měla dobrou šlehu,kruhy pod očama atd. :zipper_mouth:
dáváš už malé aj maso??
23. led 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena s tím stěhováním to nějak dopadne horší bude tam ta adaptace a kam co dát ... vymyslet tomu místo ... a to vybalování a malování bude nejhorší uf uf uf ... pak to bude už v klidu co se udělá to se udělá honit se nebudu.
Tak nevím jestli byla nějaká skvrna na měsíci ...? :grinning: Myslím v tu sobotu ... Niki to udělala poprvé od té doby co jí máme ,.... :grinning: tak jsme z toho byli vedle nejsme na to zvyklí :grinning:
Co se týká příkrmů, tak jí nejvíc jede mrkev jablíčko , pak banán, meruňka a dýně ... dneska jsem to maso zkusila prvě a zrovna se mě na to ptáš ... máme asi stejné myšlenky ... dala jsem jí od hami hovězí, brambor a zeleninka ... cosi snědla,ale moc ne ... tlačilo jí bříško a hrozně střílela do gatí ... :grinning: tak na to neměla moc náladu ... večer zkusím pokračovat ...Ty vaříš sama a nebo kupuješ sklinky? Já zatím sklinky abych věděla co jí šmakuje a co je pro ni bléééé zatím je blééé vše zelený :grinning: Asi vegoš nebude :grinning:
23. led 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Ahojky taky to Niki píšu,ale hned o té doby co se narodila, protože si nepamatuju ani co bylo včera, tak jí tam píšu všechny její události ... kdy kde byla prvně a jak se jí to líbilo atd ... pak si počte kočena ... až bude mít svý dítě co dělala ona a co dělá to její prďole :wink: Prodože já když se zeptám doma, kdy jsem měla 1 zub nebo kdy jsem prvně seděla a takovéhle věci nikdo nic neví ... a snaží se vyhnout odpovědi jako že to ví a pak se to nějak zamluví :grinning: :grinning: :grinning: Tak Niki bude mít v tomhle výhodu .. nalistuje a bude vědět kdy kde co a proč a jak :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj tak to pije tak nějak stejně ,,, teda víc mlíka jak Tobě toho čaje ale tak 600ml za den ... na nutrilonu je právě psané že má vypít 1,2l ... tak jsem z toho zděšená že pije půlku.
@lebapa jj jsem už nějaká vystreslá ... ale to je tak celkově ze všeho .... nějak se to nakupilo ... Vlasta je o krok v před má klíče a malují a uklízí .. nás to čeká.
Dítě ve skladu ... dobrý ... :grinning: My zase říkáme ve trojce a čtverce ... to jsou pokoje :grinning: :grinning: :grinning:
Tak ať dobře dopadne stk a zub ... !!! Uff to bych se bála ... jako dítě jsem nervačila a nechtěla k zubaři jít ... teď musím a nervačím stále :grinning: :grinning: :grinning: Pro mně je zubař horší jak vidět zubatou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ahoj,no tohle já jí píšu do alba. Zoubky,přetočení atak,to má všechno u fotek. Tohle píšu jako takový shrnutí všeho,takový povídání. Chlap říkal,že to píšu jako román :grinning: Teď jsem to napsala za půl roku,ale chtěla bych tak po 2-3 měsících. Já bych byla ráda,kdyby mi něco takovýho mamka psala a já si to četla třeba když jsme se stěhovali nebo před svatbou a tak. Snad to pak nehodí někam do kouta :grinning:

Koupila jsem nějaký šťávičky,tak uvidíme,jestli ty příkrmy malou zabetonujou nebo ne...
Koukám že jsem s těma příkrmama začala jako poslední :slight_smile:

Dneska mám doma nějakej binec,jsem nějaká líná,ale musím na to vlítnout,kdyby náhodou někdo neohlášeně přišel,ať tady není bordel. :confounded:
23. led 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer
tak jsem dnes byla s Honzíkem u druhého dr na ORL tak přece jenom jsme se dohodli na vytržení nosní mandle. Dr říkal že už tak má problémy co by astmatik tak bude lepší když mandla bude venku. Ta dr co jsme u ni byli v pátek tak se mě nelíbil její přístup. Dnešní dr to s dětma umí. Honzík se vůbec nebál a dr všechno vykecal. :wink:
23. led 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, dneska mi to teda uteklo jak blázen. Dopoledne jsem dojela s Honzíkem na emise, ty prospal a pak rovnou na STK, při tom se probudil. Pak jsme šli čekat na papíry tak jsem si ho vzala do ruky a uplně zářil..byl mezi lidmi a to on miluje, házel na všechny usměvy a vypadal jak když rozumí těm chlapskejm řečem :grinning: . doma se najedl a pak pěkně pro ségru..zubařka jí dala injekce a mlíčňák šel ven..poprvý i trochu plakala, spíš si myslím že už ví co se asi bude dít, tak měla strach předem ale když jsem viděla jak jí ten zub dr.doluje kleštěma, tak mi přišlo že musí mít kořen jako hrom a on už ho přitom neměl..doma si udělaly holky úkoly - krmila jsem Honzíka, do toho se mě Bára ptala jestli dobře počítá 9 090 +66 a Lenka mi hlásila co má v diktátech..ještě že mám ty děti jen tři, víc bych toho najednou nestíhala :grinning:

@hradilenka taky kupuju sklínky, vařit jsem párkrát zkoušela ale zatím nic moc..Honzíkovi chutná první lžička mrkev nebo brokolice, i když to je s bramborem nebo masem ale moc mu nejede když je to kombinace ještě s rýží..špenát mu taky chutnal
ale moc mi kluk nepije, je jak Lenka, Bára ta byla průtokáč, bez hrnku neudělala ani krok. Zkoušela jsem vodu, gran. čaj i klasika..ještě vypije trocha ovocné štávy, tu mu ředím ale i tak to není ani 100 ml za ten den..zkoušela jsem klasika z dudlíku, pak z pitka, teď jsem mu koupila nový hrneček taky s dudlíkem ale zas jiným..no to mu určo už zůstane to nepití..chjo
@micka1 to je dobře že jsi zašla i k jinýmu dr. teď máš aspoň jistotu že jsi se rozhodla správně
23. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. led 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no nevím,co to mělo znamenat v tu sobotu,snad sa to nebude opakovat,nebo mě je.ne :unamused:
já vařím, sklenky mám nějaké v zásobě koupené pro strýčka příhodu :slight_smile: ale když mu šmakuje vařené doma,tak budu vařit. No s tím masem právě chcu pomalinku koncem týdne asi začít a vůbec nevím,jaké kupovat :confused:
a už dáváš aj ovoce,jo? To plánuju od ukončeného 7.m

@misi.21 no my jsme začali s příkrmama pár dní před Filípkovým půl rokem,ale my jsme už 11. a vy tuším 21.? uvidíš,jak to Simči pojede,třeba bude pěkně baštit :wink: Fiťoš si pak vysosne aj prso,až se divím,kam to dává :grinning:
23. led 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jsi dobrá, stíháš 3 naráz :wink: já mám kolikrát pocit,že nestíhám to jedno :sweat_smile:
23. led 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Ahojky ... no tak s tím pitím si můžeme podat ruce ... já to nechápu ... vždyť z toho kecání musí mít vyschlo v krku :grinning: :grinning: :grinning: taky jsem zkoušela čaj obyč čaj granule ... no zatím jí nejvíc jede heřmánkový ... mlíka taky moc nespořádá ... nevím asi chce být už fakt od mala za modelínu nebo co :grinning:
S tím zubem jste to teda zvládli na jedničku ne? To se dává injekce když se trhá myšák? :fearful: Za našich mladých let to bylo jinak ...
@misi.21 Tak to jo ,,, já právě fotky netisknu ... nechávám to až za celý rok a udělám jí tu fotoknížku .,.. máme jich doma už několik z dovolených a je to lepší mi příjde a tam si ty popisky k fotkám udělám jak chci i pozadí. A ty popisky tam hodím podle té knížky co jí píšu.
@slena No já nechtěla vařit po jené mrkvičce a po jedné růžičce brokolice ... to si myslím že moc ekonomický není ... i když ty sklinky jsou drahé ... ale jak říkám musím vychytat co dámě pasuje a co nééé :grinning: ona je mlsná ....
24. led 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se udělalo krásně,svítí sluníčko,tak půjdeme odpoledne na prochajdu. Včera celej den nesněžilo a když jsme vylezli z baráku tak začalo dost,tak jsem zvědavá jak dneska :grinning:
Včera malá zbaštila mrkvičky už dost,ještě by jedla,ale měla jsem strach jí toho dávat hodně.Dneska dám mrkev s bramborem,tak jsem zvědavá.
Jinak se snažím zavést aspoň trošku nějakej režim. Takže dopoledne spánek v 10.30,potom ve 14.00 v kočárku a pak chce jít ještě jednou,tak ji zkusím dávat tak v 17h. Tak uvidíme,jak se to podaří. Už by bylo načase,aby začala spávat jenom 2x denně,ne?? Já vím že to má každý dítě jinak,ale Simča si schrupne kolikrát ještě od 18 a třeba jí budím na koupání v 19.30. Jenže nevím jak docílit toho,aby takhle pozdě už nespala. Asi nijak,co? :slight_smile: Zabavit se nechá na chvilku,pak začne třeba plakat a tulit se,hledat prso... Já si stejně myslím,že to dopadne jak s usínáním večer,tay jsem se snažila jí to upravit a ona se prostě nenechá...
25. led 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek