• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, teda obdivuju vás, jak máte čas:slight_smile: já nějak nestíhám. Posledních 10 nocí jsme se vůbec nevyspali, Davídek se pořád budil, až včera v noci jsem přišla na to proč. Kolem Vánoc se začal osypávat pod krkem, tak jsem si myslela, že to je tím jak slintá. Po novým roce jsem už šla k doktorce, protože měl vyrážku na celým bříšku. Dala nám koupel a mast, až včera jsem zjistila, že by se chudáček udrbal. Takže jsme vyrazili k doktorce znova - vypadá to, že se přidáme mezi atopiky - přitom to vůbec nemáme v rodině. Tak jsem z toho na nervy. V pondělí přišla ségra o mimčo - byla sice teprve ve 3.týdnu a plod se prostě nevyvíjel (odumřel), tak musela na zákrok, ale je z toho psychicky dost špatně:frowning2: Snažím se jí držet nad vodou, stejně tak její manžel, ale zatím to nějak nepomáhá. Chápe, že je lepší, když to bylo takhle ze začátku, ale..........

Jinak, příkrmy u nás docela jdou - teda kromě ovoce, to nám moc nejede, zato po zelenině je celej divej:slight_smile:
25. led 2012 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 já to zatím nechávám na Kačence.Taky bych ráda zavedla režim,ale zatím to nejde,nebudu ji přece držet násilím vzhůru..někdy spí 3x,někdy dokonce 4x,většinou tak 30-40 min,hodina je už hodně.Uvidím ještě chvíli a třeba si to upraví sama.Myslím,že v tomhle věku spal Šimonek předpisově 2x denně,ale nejsem si jistá.
25. led 2012 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 simča zvládne jít spát i 5x,ale to musí mít špatnej den. Nám se to zase vrací k té hodině spánku. Jasně,když to nepůjde tak nepůjde,ale aspoň to zkusím. Mě to nevadí,že spí pokaždé jinak,ale je to na prd,že usíná u toho prsa a když někam jdeme a je protivná a třeba řve že chce spinkat...takhle bych věděla,na kolikátou domluvit návštěvu u někoho a tak. Ale lámat přes koleno to nebudu...
25. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21
@petrunka01 ahojky, tak to máme se spaním podobné, Filípek přes den spinká taky tak 3x,někdy i 4x, vždycky tak 45-60 minut, včera dal dokonce hoďku a půl,prostě pokaždé je to jiné. Takže u nás žádný režim co se týče spánku nehrozí,nechávám to na něm,jak je unavený,dám ho spinkat. Já myslím,že si to časem upraví sám,doufám :slight_smile:

@msevy jé tak ségry je mně líto,ale zas lepší potratit tak brzo,než pak jak by bylo mimčo větší... a Davídka je mně taky líto,fakt to vypadá na ekzém? Mně se teď malý taky osypal,mám za to,že z těch příkrmů,ale mudr mně říkala,že by to měl všude a má to na pažích,ale už aj za krkem trochu,tak nevím :unamused:
25. led 2012 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@misi.21 mně obě holky spávaly v půl roce 2x denně, ale myslím si, že nemá cenu to nějak extra lámat přes koleno, Verča vstává s náma v 7hod., někdy později, pak jde spát v 10hod. a pak mezi 13-14.30hod., to spí třeba hodinu a vydrží do večera :wink: dej jí čas :wink:
25. led 2012 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk no já to dneska zkusila a šlo to,teď spinká,už byla trošku protivná ale tak nějak jsme ty hodiny dodrželi. Ona je takovej můj spáč,v kočárku chrněla do 14.45 a za hodinku by šla nejradši zase. :slight_smile: Uvidíme,jak to půjde dál,ale 2x denně to u nás teda nehrozí a to dřív jak v 8.30 nevstáváme. Jenže zase dřív jak ve 21 nejdeme spát...
Mě i přijde,že dostkrát jí. Dneska ráno v 9 mlíko,ve 12 oběd a dopije se ,pak jí dám než jdeme ven aby mi neřvala hlady(kolem 13.30),ještě jednou odpoledne(tak 16h) a po koupání + 2x co usíná u prsa. Někdy i víc,ale tak když chce,tak ji přece nenechám hlady. Taky má 8kg :grinning:
25. led 2012 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Hele máš to dobrý a myslím si, že ti jí pěkně, horší by bylo, kdyby nejedla :slight_smile: a pokud je to malý spáč, tak bych jí nechala, horší by bylo, kdy v noci nespala :wink:
25. led 2012 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena - bohužel to na ekzém vypadá - má to jako krupičku, ale po celým bříšku, trochu v podpaždí a leze to i na ručičky. Zatím to nemá na obličeji - toho se docela děsím. Ale podle dr. to je ještě hodně dobrý, některý děti to prý mají až do krve. Tak mažeme novou mastičkou, dáváme Fenistil, tak jsem zvědavá, jak bude dneska spát.

Tak ségra byla, podle lékařské zprávy, nakonec v 6.týdnu. Jenom je mi divný, že to nepoznal gyndař, když u něj pár dní před tím byla.....
25. led 2012 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka ahoj Marti, tak si představ že jsme s manželem dneska zkoumali auto, bylo mi divný že by jsme neměli isofix a nakonec jsme ho našli :grinning: takže začínám z nova s výběrem, máme v sedačce v autě dvě oka, takže asi obejdu obchody v Kolíně a budeme muset dojet i s autem, nevím jestli se nedělají různé rozteče a nebo jestli to jde nějak štelovat...takže začínám znova hledat na netu :wink:
Zoubek asi byl potřeba umrtvit, koukala jsem jak jí tam nejdřív dávala nějakou páčku, asi aby ho uvolnila a pak i kleštěma měla co dělat, Baru říkala že to byla stolička, tak asi proto dala tak zabrat..ale i mléčný mají kořeny, ve 2,5 letech jí musely tahat přední zoubky, v jednom měla zánět a ten jí vyžral kořen, ale ty ostatní ho měli.naštěstí ty druhé zoubky má pěkné, jen trochu nakřivo, rovnátka zatím zvažujeme ale doufám že nebudou potřeba..
25. led 2012 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy Honzík měl dneska taky zádíčka pěkně vysušený, naštěstí to ale nic není. Jak to svědí to musí Davídka pěkně trápit, už aby ta zima byla pryč. holky byly atopičky a roky to ustupuje, v létě je to v poho. Špatný že to začíná čím dál víc miminkům častěji.
Pro segru je to určitě těžký když vidí děti u tebe, dobře že jí podporuješ. Sama ví že je lepší když to přišlo tak brzo než dýl, ale i tak to moc bolí. Na jaře ať vyrazí na dovolenou nebo jak to půjde, psychicky jí to taky pomůže a i by se jim to třeba mohlo podařit. Bohužel i já mám stejnou zkušenost jako ty, už když jsem byla zkraje těhotná začala se o mimi snažit i neteř, povedlo se jim to až v prosinci. Bohužel týden po potvrzení jí řekli to co tvé ségře, přestalo se to vyvíjet a musela na kyretáž. A říkala že s ní čekalo na potvrzení další asi tři holky, všechny tak mladé..Letošní vánoce jsem měla velice smutné a tohle mi taky přidalo..jenže musíme tu bolest zvládat snad i aby jsme se mohly o to víc těšit z dalších úspěchů...Janina se snad už "oklepala" a říkala že teď už aspoň ví že to jde a hned zkouší dál. Bohužel měla od ledna nastoupit do nové práce a tu hned zrušila, takže místo toho je na pracáku
25. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka jo to pití :grinning: dneska jsem Honzinovi koupila jahodový čaj, opět nic, i jsem mu včera ještě do dudlíku prostřihla větší dirku..tak co my s nima provedeme? :angry: taky toho mlíka moc nechce, dneska ráno jsem mu poprvé udělala kaši banánovou, ta mu šmakovala, ale že by jí potřeboval něčím zapít to teda ne :wink:
25. led 2012 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy Ahojky .... to je mi líto ... jak ségry tak toho že jste osypaní ... :frowning2:
@slena Doufej, že to není AE ....
@lebapa Tak my máme taky v autě isofix, ale tam musíš koupit už tu sedačku s tím spodkem na něj ne? A ta jke kolem 6 tis ... tak to si moc nepomůžete ....
A s tím pitím, Niki nejvíc pije mlíko čaj skoro nechce ... zkouším jí ho dávat několikrát za den, ale fakt jen cucne a vyplivne ... tu kaši má Niki taky top banánovou ...
@misi.21 S tím spaním si myslím, že nemá cenu to nějak násilím upravovat ... si vem když Ty si unavená ... taky by si zalomila a když Tě někdo otravuje a nemůžeš spát si pak jen nasraná .... nebo ne? :grinning: Tak malou nerozčiluj už v dětsví :grinning: ....
26. led 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka no hele,já to včera zkusila a šlo to,ale dneska už chtěla jít spát v 9.30,takže teď chrupe a na nějakej režim mi prdí :grinning: Ona je stejně vyčůraná,ikdyž se jí snažím trošku zabavit,aby ještě vydržela,tak si mě lehne na rameno a začne plakat,ví jak na mě :slight_smile: Takže řežim se u nás odkládá a já typuju,že tak na 5 let :grinning:

Jo a madam začala naschvál kousat při kojení. :unamused: Má z toho hroznou srandu. Tak jsem jí dneska,když to uděala po třetí za sebou jemně dala po tvářičce a koukala na mě jak puk. Tak jsem jí vysvětlila,že takhle jako né,že bude na flašce a co myslíte že ona?? Přisála se a kousla. No,tak to bychom taky měli. Z toho jsem měla právě strach. Doufám,že to byl jenom nějakej její raní rozmar a nechá toho. Teď při uspávání dala pokoj. Ale teda bolí to :confounded:
A taky jak celej den prská,tak začala už i při jídle,takže jsem byla celá od mrkve. Ach to moje dítě. Na takový bejkárny je fakt dobrá,ale aby řekla máma,to né :grinning: :grinning:
26. led 2012 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 :grinning: :grinning: :grinning: dávej bacha ať Ti neukousne bradavici .... :grinning: od švagrové švagrová tak dopadla ... malá jí tak kousla do bradavky až jí skoro celou ukousla ... :angry: no hrozný nedovedu si to představit.
26. led 2012 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka no já právě jestli to bude dělat,tak ji prostě odstavím. Nenechám se okusovat ani od toho mýho sluníčka. Půl roku je plně kojená,tak kdybych jí fakt odstavila,tak mě to už tak mrzet nebude. Nenechám si jí přece ukousnout a tý mršce to prostě nevysvětlím :slight_smile:
26. led 2012 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký den všem

@msevy hlavně ségru podporujte. Určitě ji to pomůže a brzy se začnou snažit znovu. Moje sousedka musela dát mimi pryč v 15tt. Zjistili že by mělo downou syndrom. tak jsme to spolu obrečeli. Mysleli jsem že budeme spolu doma. :frowning2: bohužel ji jedna mateřská skončila tak musela minulí týden nastoupit do práce.

Jinak Míša spí tak 2-3 za den. Sanžíme se ji nastavit nějaký režím. Dopoledne usíná tak kolem půl10 takna 20 min, po obědě chodít spávat do postýlky asi tak hodinu a půl a pak ještě občas usne tak kolem 5 na 20 min. Včera chodít kolem 8.
26. led 2012 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, pročítám jaký nastavujete režim se spaním:slight_smile: Pomalu přecházíme na spaní 2x denně,ale záleží hodně na tom, kdy se vzbudí ráno. Když se vzbudí kolem 6hod, tak spí ještě 3x za den, když později, spí 2x. Zatím nám to docela jde. Ale v noci se budí pořád - tak 4-5x. Včera jsem zkusila dát flašku s mlíkem, do toho jsem zamíchala 1 lžíci rýžové kaše a docela dobře spal. Takže takhle asi budeme pokračovat. U samotný kaše se vzteká,kvůli tomu ekzému může zatím jenom rýžovou a ta mu nechutná. Takhle toho vypil docela dost a hlavně - spal! Kdyby ho netrápila rýma, tak si myslím, že by se vzbudil za noc tak 1x.
:slight_smile:
26. led 2012 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka no s isofixem je to teda pálka, ale koukala jsem i kolem 3,5 tis, tam si teda nejsem jistá jestli to bylo i s tím spodkem..ta jedna byla tak divně popsaná..si myslím že s isofixem sedačka "střední kvality" je bezpečná stejně jako ty NEJ bez.. Čaj mi Honzík taky plive, dneska jsem mu vystřihla jo díru aby to měl bez práce, tak cucne, druhý zátah vyplivne a pak strčí před hubinku ruce a nemůžu se s lahví ani přiblížit..ještě tak tu ovocnou šťávu když mu naředím, tu jakžtakž vypije ale to zas nemůžu pravidelně..
@msevy já dala Honzíkovi poprvé rýžovou kaši do lahve a stejně se mi probudil jako po mlíce, ještě dřív..po třech dnech jí začal odmítat, tak jí vůbec nedávám. teď jsem začala dávat banánovou na lžičku ráno a to je spokojenej..ale je fakt že se mi tak často nebudí v noci, i když teď jo, ale to jen kvůli tomu abych ho otočila z břicha na záda a hned si mohl zase lehnout zpátky.. :angry: přitom když se začal točit ve spacím pytli z kraje tak se i otáčel zpátky..nevím co to na mě zkouší :rolling_eyes:
26. led 2012 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, on mi normálně začíná večer odmítat láhev s mlíkem - vypije tak 30ml a pak už se vzteká. Tak ho položím na polštář, zkouším znovu, trochu si cucne a už si to hrne k prsu a mlaská pusou :angry: Normální závislák. Stěží do něj dostanu 80ml, ale to se pereme. Nevím, co si to začal poslední dobou vymýšlet. Je fakt, že jsme změnili mléko - předtím měl Bebu, teď dáváme Nutrilon. Tak jestli je to tím? :confused:
26. led 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy možná je to tím, že jsi změnila mlíčko. když jsme přecházeli z beby 1 na dvojku, tak to dva tři dny vůbec nehtěl než si na to zvyknul, pořád to vystrkoval, rozčiloval se a plival:slight_smile:
26. led 2012 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 - asi to tím bude. Ale neustoupím:slight_smile: Bude si muset na Nutrilon zvyknout. Ty jo, tak jsem si myslela, jak to budu mít zmáklý - s Matýskem takové problémy nebyly, tak to bude určitě stejný - jo a houby. Pěkně mě Davídek vyškolil. Je úplně jinej, takže mi nějaký zkušenosti jsou úplně k ničemu.... :grinning:
26. led 2012 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy už se moc těším až se uvidíme. snad se poznáme. já ted moc koníka nestíhám číst, tak ani nevím, s čím holky válčí, kde jsou ty těhotenské časy;)
26. led 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@leia1 - :grinning: platí to úterý dopoledne? Jenom doufám, že nebude velkej mráz..... určitě se poznáme - teda doufám:slight_smile:
27. led 2012 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy platí:slight_smile: taky doufám, že nebude úplná zima, to by bylo blbý, tak si dyžtak večer ještě napíšem smsku;) a mooooooc se těším.)
27. led 2012 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
Dneska nás čekal zápis do školy.Šimonek byl děsně důležitej,všechno jim pověděl,byl pochválenej a čekáme,že normálně od září nastoupí.Byl to prý jeho nejlepší den vůbec a těší se do školy.Ještě včera ječel,že tam nepůjde :sweat_smile:
A Kačence jsem uvařilo dneska domácí-brambor a hrášek,k tomu jsem jí přidala mrkvu ze skleničky a dost jí to chutnalo.S tím pitím je to u nás tragický,co nemá z prsa,tak nemá vůbec.Máme pítko od Aventu,ale nechce to.Zatím jsme zkoušeli vodu,zkusíme i nějaký čaj
27. led 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký podvečer,
tak naši mají dnes premiéru. Hlídají Honzíka i Míšu až do zítra do oběda. My jdeme na ples ke tchánům a naši tam zítra dorazí i s dětma.
@msevy určitě to bude tím. Míša mě to dělala taky. Byla zvyklá na Bebu a když jsem ji dala Nutrilon tak stávkovala a museli jsem se vrátit zpět k bebě. Každé dítě je jiné. Honzík měl zase jenom nutrilon. :wink:
@petrunka01 Šimonek už je velký kluk. :slight_smile:
27. led 2012 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
tak máme tátu zase na sjezdovce,tak za chvilku vykoupeme a budu koukat na Vyprávěj.

Dneska jsem Simči dala příkrm až odpoledne a taťka jen koukal,jak se to její papání od neděle zlepšilo. Krásně to zblajzla,ani blbosti nedělala,pak jí táta zatleskal a jak byla spokojená :slight_smile: Taky jsem jí dneska zkusila dát křupky a ty jí teda jedou :slight_smile:
Zítra jdu na celej den k našim,to bude teda cesta na prd,je to všechno namrzlá a jde se v tom na prd. Klouže to jak prase...
27. led 2012 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, Verča si dnes krásně pohrála s kvítkem, videem a přišla na to, že skříňka jde otevřít :confused: to se mám teda už na co těšit :sweat_smile: dnes si ěm pozvala ředitelka ze školky, tak sjem za ní byla, mám se rozmyslet jestli nechci dát Míšu od září na ten školní rok do logopedické třídy, mluví čím dál hůř, místo čím dál líp :frowning2: ať cvíčíme, jak cvičíme, ať se snažím jak chci, tak je to čím dál horší a opět chvílama zadrhává :cry: je tu přímo logopedická třída, kde je jen 12 dětí, je tam jedna učitelka, ta se jim plně věnuje a s ní tam je i ředitelka, jsou to logopežky, takže s dětmi cvičí atd., jen nevím, jak tohle vysvětlím Míši, těžko nese změny a nechce se mi jít zase do půlročního běhu, aby si zvykla a smířila se s tím, teď má ve třídě kamarády, těší se za nima :confused: bude se na ně těšit, že za nima po prázninách půjde a já jí strčím do jiné třídy :frowning2: chtěla jsme to řešit ambulantně, že by jsme chodily na logopedii za ředitelkou nebo někam, to je jedno...ale ona mi řekla, že by bylo lepší dát jí do logo třídy, tam s nima cvíčí, opravují je atd., kdežto takhle půjde někam na půl hodiny jednou týdně a hotovo, nevím, má tam asi 10písmen co si teď najednou vyřadila z komunikace a nemluvě o zadrhávání a to opravdu asi budeme muset řešit přechodem do logo třídy :unamused: chjooo
27. led 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
koukám, že jsme se vypovídala dlouze :sweat_smile: ale docela se mi ulevilo, na nic jinýho dnes nemyslím :unamused:
27. led 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk to je mi líto...určitě by Míše pomohlo,kdyby byla v té logo třídě.Ale zase na druhou stranu,pokud těžce nese změny,jestli by to nebylo kontraproduktivní a spíš se to ještě nezhoršilo.Možná bych zkusila ambulantní logopedii a možná kineziologii,jestli máš někde v okolí možnost.Já s ní teda osobní zkušenost nemám,ale kamarádce hodně pomohla s malou.Vždyť mluvila daleko líp,třeba má nějaký blok a s tím by jí kineziologie pomohla.
28. led 2012 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek