• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, budete nechávat očkovat na TBC?
Zrovna nad tím rozmýšlím :wink:
6. únor 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jo,uvažovala jsem nad tím a nejspíš jo..i doktorka mi to spíš doporučila..po skončení povinného očkování
Jinak já jsem ráda,že dneska nemusím vůbec ven.Je pořád dost zima a Kačenka má rýmu.Ráno mi vzala Šimonka do školky švagrová a odpoledne mi ho i vyzvedne a doveze
6. únor 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 já sjem shlídla sama doma, dke se o tom bavily, jsou dva díly a tam to nedoporučují, teď jsme na to koukala, já jsme taky spíš pro očkování, ale i mudr.mi řekla, že vakcína může víc uškodit než pomoct, že to není přímo na tuberu, ale, že bude mít "lepší" průběh :unamused: chjooo, je tpo těžký, chci očkovat, ale všichni mě odrazují, že jsou i silné reakce :frowning2: se.e mě, že to zrušily, takhle naočkovaly v porodnici a bylo a prej je nej očkovat hned v půl roce, což je nejvyšší čas, Verunka už má 7měsíců :confused:
6. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk aha,tak to jsem ani nevěděla..musím se taky kouknout a poradit
6. únor 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já myslela,že je to ta samá vakcína,jen se nedává,protože už tu není takový výskyt TBC..fakt se v tom vyznej...
6. únor 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no asi to je ta samá vakcína, jen asi o ní nevíme vše, jak by jsme měly :frowning2: jsou to dva díly toho sama doma...
6. únor 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dovoluju si sem nakouknout a moc vás prosím o radu. Můžu dát 6,5 měsíčnímu dítku růžičkovou kapustu (např. s bramborem)? Moooooc díky za odpověď!!
6. únor 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa co jsem vyčetla,tak růžičkovou kapustu spíš tak od 8.-9.měsíce..asi moc nadýmá.Zkus spíš brokolici nebo květák..
6. únor 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky o tom očkování na TBC uvažuji. S dr jsem to zatím neprobírala tak to musím napravit. Dnes jsem tam byla s Honzíkem. V sobotu a v nedělí měl navečer teplotu, pokašlává a má trochu rýmu. Dnes měl odjet s našima do Olomouce. Bohužel nikam nejede. Má na pravé straně zápal plic. :frowning2: Mě už z toho hrábne jak je poslední dobou pořád marod. ATB mu teď dát nemůže protože je měl před 3 týdny. Brala mu krev na CRP tak uvidíme ve čtrvtek co a jak. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Míša zatím odolává tak snad to tak zůstane.
6. únor 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chudák malej,vy si to teda vyžíráte se vším všudy... No ono se o tom teď hodně mluví,že když jsou v těhle mrazech děti dlouho venku,tak jsou z toho zápaly plic... Tak nevím co je na tom pravdy.Ať už je jaro,fakt.
6. únor 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 myslím že tím počasí to asi nebude. Venku jsem minimálně. ráno když chodí do školky a odpoledne ze školky. Akorát jednou jsem byli minulý týden bruslit asi tak hodinu. Honzík ten zápal plic měl dost často když byl malej. Do 1 roku ho měl 4*. Po očkování prevenarem se to uklidnilo a teď ho má po 3 letech. :frowning2:
6. únor 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Díky moc. Já jsem právě u nás v obchodě našla jen mraženou růžičkovou kapustu. Do jiného obchodu jsem se nedostala, protože mi nenastartovalo auto, no zkrátka stres jak blázen. Nakonec jsem jí tu kapustu dala s bramborem a zatím je spokojená, sice dost prdí :astonished: , ale asi jí to nebolí. Tak snad to bude v pohodě. Ale i tak díky za radu :slight_smile:
6. únor 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Míši se prořezal první zoubek. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: našel ho taťka :angry:
6. únor 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@micka1 gratulace..u nás stále bezzubka:grinning:
6. únor 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak u nás se dostavila po 2 týdnech jiné stravy zácpa. Chudinka malá,včera plakala,nakonec večer něco vytlačila,ale málinko. A asi za to můžu já,protožr jsem nevěděla,že vařená mrkev staví. Takže ona měla mrkev skoro každý den. Švestkovou šťávu mi nechce pít,tak dneska nebude mít oběd,jenom přesnídávku a zkusím uvařit ovesné vločky,prý to pomáhá a mám tady taky Lactulosu. Takže od teď jí budu dávat vločky obden do oběda. Bylo mi jí hrozně líto,ale spinkala hezky,tak snad už bude líp. Když jí rozbalím a chci dát novou plenku,tak začne hrozně kopat a pak tlačí...
Jinak u nás zase sněží a už je jenom - 14°. Až bude - 4 tak budu spokojená. Ale chlap si zimu nemůže vynachválit,jezdí hodně na sjezdovku,tak si aspoň on užívá...
7. únor 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, konečně u nás trochu menší mrazy, ráno šly holky do školy v -12, včera měly pomalu -20. a sněží tak měly radost..
dneska odpol mažu do práce a snad už bude auto v poho..dotankovali jsme plnou, Pavlovi do nádrže žbluňklo víc adetiv než by muselo a včera nakonec musel dojet koupit novou baterii, opět nenastartoval, přitom když jí dal na nabíječku tak během 20 min. to šlo...takže další 2800,- v háji..koupil pořádnou která prý vydrží 8 let a hlavně se nebudeme za pár let bát jet na hory a je psaná přímo i na ten náš koráb..já jsem zvědavá kdy se dostanu ke koupi té sedačky..máme doma půjčenou ale nejsem si jistá kde ji měli uskladněnou, mi přišla nějaká navlhlá takže jestli jí ty rodiče lenčiný spolužačky měli nějaký rok ve sklepě, tak to ty plasty budou určo zkřehlý..to ho raději ještě šupnu do těsnějšího vajíčka
kamarádi jeli jako každý rok do Rakous na lyže a poslední den se jeden kluk chtěl vyhnout ženský, snad někde na cestě, dělala blbé obloučky..šupnul to do hlubokého sněhu..ještě kus pak jel, pak začal špatně dýchat..měl tři zlomená žebra..12 hodin čekal než se pojištovna rozhodla jestli ho mají převézt, pak mu to k tomu propíchlo plíci, zaživa mu jí nafukovali a dávali dren..ted je na JIP v Kolíně, kluci budou zjištovat jak mu je. pracuje tam známá, prý říkala že je mladej že to zvládne..nějak jsem v klidu, věřím že bude v pořádku..nebo to je možná tím že už jsem nějaká otlučená těmi nemocemi..jen dávejte všichni pozor na těch lyžích, nikdy nevíte kdo pojede vedle
7. únor 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa to říkám chlapovi pořád,ať nosí aspoň tu helmu. Já byla v lázních s holkou,kterou sejmul snowboardista a měla zlomený obratle,šrouby,no mazec... Stačí jeden blbec co machruje a je hotovo..

Simča má už trošku i rýmu,ach jo. Zase tlačila a plakala,teď z toho usnula,tak jdu uvařit a uklidit a dneska musím žehlit,zase se mi to tam nějak podezřele kupí :slight_smile:
7. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 já musím zaťukat, Míša bere od začátku ledna prášek na imunitu od mudr. a od té doby je to o hodně lepší, tak doufám, že se to nezvrtne, protože ATB měla tolik co za svůj život ne :unamused: Veru měla jít v půlce ledna na očkování a ještě nebyla, má mít poslední a houby, dostala rýmu, protože já sjem byla na ATB, pak se z toho dostala, 3dny byla dobrá, pak došel manža nachcípaný, že v tom mrazu spravovali auto v noci, tak tady roznášel bacily, samozřejmě Verunka hned dostala rýmu :frowning2: no teď je týden už dobrá bez odsávání, ale furt jako když v noci spí a leží, tak jí jako dkyby v nosánku něco chrčí, jako chrochtá, tak divně,a le odsát jí nic nejde a na průduškách bych neřekla, že to má, protože je to slyšet někde mezi pusinkou a nosánkem uvnitř, nevím no, už chci, aby měla i tu psolední vakcínu a byl chvílu klid :confused:
7. únor 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Pavel s Lenkou na kopec bez helmy nevylezou, je to o tom i že je všude mraky lidí a nikdy nevíš..raději pořídit než pak litovat, to už nepomůže nic. i když na tělo to nepomůže přeci jen ta hlava má největší těžiště a je nejvíc náchylná k úrazu..
8. únor 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka hlásím že sedačku mám objednanou, zítra by měla přijít. doufám že dopol než půjdu do práce abych jí stihla zkouknout..a hned půjde na víkend do auta, už se těším..jen holt ji už nebudu moct hodit s klukem na kočárek, ale poslední dobou už v aute moc nespí a jak se jde nakupovat tak je vzhuru a dávám ho do nákupního košíku aby měl přehled..holt už je to kus chlapa, tahat ho domů ve vajíčku už je na vzpěračské závody.. :sweat_smile:
8. únor 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem,tak jak se všichni máte? Doufám,že dobře a že jste zdraví aj s mimuškama :wink: Furt čekám,kdy ty mrazy konečně přestanou,včera jsme byli venku,dneska akorát autem na plavání...

@lebapa jakou sedačku jsi koupila? Počítám,že za chvilku budem kupovat taky
8. únor 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer,
tak už je marod i Míša. Má rýmu pokašlává tak zítra je beru k dr. oba dva. :frowning2: Honzík přes den už je trochu lepší tak snad zítra bude lepší i poslechově a krev bude taky ok. V sobotu bychom měi jít na ples tak uvidíme jak na tom děti budou. Naši nás posílají abychom šli že to s nima zvládnou i když jsou marod. :wink:
8. únor 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak nestíhám. Balíme, a teď je nějak víc vyřizování. Zrovna dneska jedu na plynárnu a to je furt něco. V úterý jseme jeli zase pro nábytek do Olmika no prostě mazec. Už se nám to krátí příští neděli se stěhujeme. To teprve až pak bude pro mě záhul, to mě tady asi chvíli neuvidíte. Musím uklidit byt a předat a pak nás čeká malování, uklízení, vybalování a sestavování nábytku ...
Nikolka se naštěstí od nás nenachladila ťuk ťuk ... tak snad jí to vydrží.
@lebapa Supééér ... to se bude malý mít .... bude pěkně frajeřit :grinning: Ty ho dáváš do košíku? A jak? Jako dovnitř a tam sedí? A nebo nahoru jak je místo na kabelky? :confused: No to koukám ... že si tak malý už jezdí v košíku :grinning:
@slena Taky čekám až ty mrazy přejdou ... doufám že jak se budeme stěhovat bude - 20 :angry:
@micka1 Tak ať se dítka brzy uzdraví ... tak malý a už zápal plic ... :confounded: jo a pěkné plesání ! :wink:
9. únor 2012 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré odpoledne,
tak jsme se vrátily se Simonkou z prochajdy. Po týdnu venku,krásně jsem se prošla,doufám,že i příští dny bude aspoň jak dneska. Sice sněží,ale je -6°,tak jsem hodila na kočár pláštěnku,na hlavu kapuci a jak bylo hezky...
Nějak se malá vytáhla a do hlubokýho se vejde jen tak tak... Snad tam ještěě vydrží,než ty mrazy opadnou. Usnula hned,jak jsme vyjely,tak se jí to asi taky líbilo. Teď si jdu uvařit krupičnou kaši,mám na ní hroznou chuť a kecnu s čajem k telce. Furt se nemůžu zbavit té rýmy,snad když budu teď už chodit ven,tak to bude lepší.
9. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tak tentokrát je to v pohodě. Zápal plic měl od narození do 1 roku asi tak 6krát a 8krtá zánět průdušek. Několikrát jsme byli v nemocnice.. Pak jsem ho nechala naočkovat prevenarem a měl klid. Až teď po třech letech to dostal zase. Podle výsledků krve to má virového původu. Zánět průdušek už neměl tak 2,5 roku.
Míša má od včerejška zvýšenou teplotu. Takže dnes jsem ji měla taky u dr. Tak má zánět průdušek. :frowning2: Pak ať mě někdo vykládá že to není dedičné. S dr jsem se i zasmály. Říkala v Míši to dnes píská plně stejně jako když ten zánět průldušek míval Honzík. Tak jsme se shodly že geny jsou prevít. :angry: :angry: :angry: To mámjít s Míšou v pondělí na kontrolu na kardiologii. Tak uvidím jak na tom bude. Honzík je dnes už poslechově na tom líp. :wink:
9. únor 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 koukám že s tím máš zkušenosti,tak se zeptám.Když je zánět průdušek,tak je asi teplota a kašel ne?? V malý trošu chrčí,ale nevím jestli jít k dr,aby tam nechytla něco horšího. Jinak jí nic není,měla rýmu,ale jen jeden den a občas zakašle,ale jen fakt občas...
9. únor 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ahojky, jů tak vy už se budete stěhovat..závist, i když s tím miminkem to není nic moc..mám doma taky nějaké restíky a ani do toho se mi nechce pouštět protože to je na dýl..vyklidím terasu a za chvíli se přistihávám jak si tam zas něco nesu..nejhorší je to dání dokupy toho původního bydlení..to se chvíli a pořádnou fakt nezastavíš..běháního po úřadech jsme si teď taky užili dost, chtěla jsem mamce co nejvíc pomoct, tak jsem vzala kočár a obíhala co šlo za ni..to ti fakt nezávidím, holt bez toho to nejde, naštěstí to stačí jednou a ne jako přídavky na děti každý rok nanovo :grinning:
@slena koupila jsem romera, po diskuzi s hradilenkou jsem se začala zajímat o výběr sedaček víc a nedalo mi to. přeci jen to je investice do zdraví a i když to kupuju s tím že to nevyužijeme, preci jen nevíš na jakýho blba narazíš a pak pochybovat kdyby byl třeba v bezpečnější sedačce že mohlo být líp..
9. únor 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teplota být nemusí a kašel ten je dost. Někdy je slyšitelné pískání. Pokud Simča jenom trochu chrčí tak to může být od rýmy. To bych zatím neřešila. Jedině pokud by se zhoršila tak teprve k dr. Já bych s Míšou dr ani nešla když neměla zvýšenou teplotu už druhý den a v noci se dusila. Jinak takové běžné nachlazení řeším běžnýma lékama. Na vykašlávání mucoslovan a pro Honzíka acc 100 na dřáždívý kašel sinecod nebo stoptusin.Do nosu otrivin nebo onyxx. Já jdu s dětma k dr až je to fakt akutní. naše dr říká že jsem abnormálně klidná když mě sdělí diagnozu. U Honzíka to ani jinak nešlo. To bych vyšilovala při každé návštěvě nemocnice nebo naší dr. Můžu říct že Míša je oproti Honzíkovi zdravá jako řípa. :wink:
9. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj bezpečnost především,taky su pro do toho radši investovat. A jaký typ máš přesně? Já sa v tom moc nevyznám,ale až budu vybírat,ať zhruba vím... Díky
9. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena http://www.mall.cz/autosedacky-9-18kg/romer-king-plus-2011?v=467407006 ..do těch 36 kg to asi nemá cenu, Báře je 10 let, teda bude a už má 40 kg, takže spíš je lepší asi volit tuhle velikost a až budou klukovi 3-4 roky tak zas vyberu sedačku podle jeho proporcí :grinning: - buď zas velkou a nebo třeba jen podsedák..i když v tom sedí Bára doteď i když už nemusí..přeci jen ale výškově ještě 150 cm nemá tak ať výš i když má co dělat se do něj vejít :sweat_smile:
9. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek