• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, zrovna tu řešíte sedačky, chtěla jsem se zeptat na názor, myslíte že můžu dát do sedačky 9-18kg když má 8,30? Vajíčko už mi přijde takový malý, nožky mu z toho lezou. No nevím.
10. únor 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala já nevím,já bych počkala ještě chvilku. Ty kila tam asi nepíšou jenom tak...Ale už to zase není takovej rozdíl...
10. únor 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ta sedačka vypadá velmi dobře. My máme pro Míšu sedačku po Honzíkovi. je to babypoint fenix je od 9 - 25. Honzík by v ní ještě mohl být, ale mám ji u našich v autě abychom nemuseli pořád předělávat sedačky. Ještě tak měsíc vydržíme a dám ji Míši. Honzík teď ma Nanny 9-36 jde to pak rozděla na samotný podsedák. Mabízelí nám v obchodě sedačku pro Honzík od 15-36 ale tu jsem nechtěla protože neměla pásy. Přece jenom je hodně drobný a ty pásy co má sedačka jsou lepší. :slight_smile:
10. únor 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Asi máš pravdu, ještě ten měsíc počkám, díky :slight_smile:
11. únor 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala taky se nám Míša do vajíčko moc nevleze. Trčí jí nohy až nějak moc. Je dlouhá a strašně drobná. Měří 72 cm a váží 7 kg. Koupili jsem vložku do autosedačky tak asi ještě měsíc počkáme a už ji předěláme do druhé sedačky. Sice váhu 9 kg ještě mít nebude ale díky té vložce si myslím že už ba tam mohla být. :wink:
11. únor 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala pokud nepřelejzá hlava,tak je to dobrý.Nohy ven trčet můžou,to není na úkor bezpečnosti
Holky,co dáváte dítkám ke savčině odpoledne?Ovoce jen namačkaný moc nechce a co navíc v tomhle období a přesnídávkyy jsou strašně sladký.Dneska jsem udělala kompromis a povařila hrušku a namačkanou jsem ji smíchala s přesnídávnou a jedla to.Ale včera jen samotnou hrušku nechtěla,že to není dost tekutý.Asi to příště zkusím naředit tou vodou,ve který to povařím
11. únor 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 já si dělám přesnídávky doma,vždycky to rozmixuju v té vodě,přihodím kousek banánu a je to... Ale kupuju taky,jinak by furt jedla jenom jablka.
11. únor 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak sem vás dočetla,ale dalo to za doby mý 3-týdenní nepřítomnosti,hodne zabrat. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ..taky si už vesele jíme zeleninku,mrkev,brambor,ale nejvíc ji jede brokolice,asi bude po me,já brokolici miluju...za týden začnu přidávat masíčko,všechno vařím,nejak do skleniček se me vubec nechce jít a když ji to uvařím,tak to chutná i mě.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jinak na dopolko svačinku dávám přesnidávku se sušenkou a odpolko začnu dávat za týden ovoce...a večerní kašička nám jede rýžová od nutrilonu...malá je ješte pořád bezzubka,ani chýru po zubech...zatím nesedí,ale pořád se přitahuje a nekdy ,když má náladu se hezky umí plazit ale dozadu jak rak... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: zatím nepřišla na to kouzlo použít i kolínka,žeby začala lézt,ale má ješte času...ale když je na bříšku,tak se na rukách udrží pekne,má v nich sílu už pořádnou a když ji skouším postavit jen tak za ruce,tak na nožkách stojí jak profík,sílu v nich má taky peknou...ale tak ješte si musím užít tohle klidnejší období...jinak žvatlá pekne,nic ji nerozumím,ani nevím po kom je taková žvatlalka,no po me určite nene...na slovači bylo úžasne,človek si i odpočnul,když byla stredobodom pozornosti,babička i prababička si nás dosytosti užili,odcela me bylo i líto,že už jedeme naspátek do čech,ale zas v léte tam pak pojedeme...definitívne končíme v hluboké korbičke,ale vydržela v ní dlouho,skoro 7 mesícu....na slovači byly parádní zimy,všude sníh a kosa i -27 stupnu,ale to sme ani venku pak nevytáhli nos,byly sme převažne doma,i párkrát sme byly ve meste na kafíčku si sednout a Šárce se to moc líbilo,asi bude po mamince ráda chodit na kafíčko..jinak sem se holky chtela zeptat,ráno máme mlíčko,pak svačinku přesnidávku,pak zeleninku a odpolko mlíko a na noc kaši a mlíko,ale vždy po jídle,teda po přesnidávce a po obede chce skoro hnedka mlíko,i když obed kolikrát nechce dojít,ale za pul hodky už musí mít prso,je to normální?sem myslela,že příkrm je od toho,že postupne se naučí jíst neco jinýho a mlíko bude chtít mín a mín,ale já pořád kojím 5 krát denne,čajík mezi jídly taky pocucáva,tak nevím.. :confused: :confused: :confused:
11. únor 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 vítej zpátky:slight_smile:..já dávám po obědě a svačině prso.Vezme si jen tolik,kolik chce,spíš na žízeň,to bych neřešila,ona si časem odvykne.Já taky pořád dost kojím,máme jen masozeleninu na oběd a ovoce odpoledne,jinak mlíko.Postupně to odbouráme
11. únor 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala ahoj, no Honzík taky nevím jestli má 9kg, ale ve vajíčku sice má místo ještě nad hlavou, jenže je dost hluboké a jak je ted nabaleny tak se mu to vůbec nelíbí a je total propoceny..jenže dát mu slabé oblečení do promrzlého auta a pak ho někde dooblíkat mi moc nejde..takže vyhrála větší sedačka i když o trochu dřív..pásy bude připoutaný jak má takže nějaké půlkilo neřeším..
@micka1 Barči měla tuto sedačku taky jak píšeš, co to šlo jsem jí pásala, pak rovnou sundala celé záda a sedí jen na podsedáku..pak jí ještě možná dám dohromady a až Honzi bude školkový dala bych jí bráchovi do auta..jestli ho bude tahat všude jako holky určo by jí užil.. jinak mlíčko posílám v pondělí, budu posílat ještě jeden balíček tak to vezmu jedním vrzem..pak ti písnu to poštovné :slight_smile:
12. únor 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ahoj,tak ses měla krásně,viď...Ono je potřeba občas vypnout... Simča taky pije i po zelenině a svačině,akorát si dá míň...Ona toho ještě ani nesní tolik,aby to bylo za kojení a žízeň bude mít pořád,než se naučí na čaj....Ale mě je to jedno,já jí dám,když chce...

Dneska měla maso kuřecí s brokolicí,cuketou a petrželí a hezky otvírala pusinu,ale pak najednou nechce. Jestli jí stačí tak málo,nevím... K sváči vařený jablíčka a to zblajzla všechno... Tak snad dobrý. Dneska jsem navařila do mrazáku,nevíte holky,jak dlouho to můžu v mrazáku mít?? Týden,dva...??
Byli jsme na prochajdě,na sluníčku je nula,tak jsme se krásně provětrali. Zítra půjdu nakoupit zásobu přesnídávek a v týdnu na velkej nákup do DMka... Snad už ty mrazy ustoupí a bude se dát být venku dýl než hodinku...
12. únor 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 My udělali větší nákup v DM dneska.Koupila jsem pár přesnídávek bez cukru,ale je to děsně drahý..naštěstí ji má na dva dny a přimíchávám jí do toho i čerstvý ovoce.Ještě jsme jí koupili i sušenky od Nestle,tak jsem zvědavá,jak jí budou chutnat..zkusím třeba do ovoce nastrouhat
12. únor 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jj díky za odpoved,já taky pořád jen kojím, i dneska,ale zas mám jistotu,že malá pije hojne tekutin,i pomezi to vypije trošku čaje nebo vody...

@misi.21 jj mela jsem se jak v bavlnce.. :grinning: jj vypla sem teda krásne a človeku to dobře padne takhle vytáhnout paty z domu...

Holky jaké ovoce dávate?jen jabka,banán anebo i nejaký jiný?
12. únor 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 taky se chystám po přesnidávky,že nakoupím...
12. únor 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa díky moc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. únor 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, to kojení taky řeším, já teda nevím jak to je, ale hodně se bojím aby se mi nějak výrazně nesnížila laktace co jsme začali s příkrmy, Matěj je jedlík, sní k obědu i přes 250, tak už ho pak kojit nechci, naše dr. říkala, že by pak přibířal ještě víc.... pak mu dávám mlíko před odpo svačinkou, protože od rána to je třeba pětihodinová pauza a poslední kojení někdy vyjde na pátou, na šestou večer a pak má kaši, večer bych už chtěla odbourat noční kojení, když si dá 190kaše na noc, ale zase řeším tu laktaci, myslíte, že i když mu je 6,5měsíce mohlo by se mlíko ztratit :grinning: Jak to máte vy?
12. únor 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak na nákupu v DM jsem byla v pátek, teda peněz jsem tam nechala :angry: Matějovi hoooodně jede od Alnatury pastiňák, to otvírá papulu i když už nic není, koupila jsem tam i jáhly a zamíchala to do toho, to mu jelo hodně :slight_smile:
12. únor 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala já teda pořád dokojuju i po příkrmu,ale moc tomu nedá a na noc zatím kaši nedávám,to kojím plnou dávku.I tam mám přes den kolikrát hodně nalitý prsa.ono se to časem upraví,mlíko jen tak nezmizí,jen se bude dělat míň.Noční kojení bych taky ráda odbourala,ale vlastně kojím jen jednou,to by bylo ještě dobrý.Horší je,že se mezitím Kačka docela často budí a potřebuje ujistit,že jsem u ní a hned spí,hlad teda nemá,ale spát mě nenechá stejně...
12. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala no,jo,Alnatura je drahá záležitost,ale zase kvalita..já tam koupila dneska jejich Babylove bio přesnídávky bez přidanýho cukru
12. únor 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak u nás jsou noci čím dál horší. Dneska spala do 2 docela dobře,ale pak už jsem toho moc naspala. Do postýlky ji dávám aspoň na 3x,vždycky se po 10 minutách vzbudí a pláče. Chvilku chce pochovat,ale pak chce i to prso. Nevím jestli ji něco trápí,nebo má takovej hlad... Ale věčně sebou mele. Přes den je to docela v pohodě,ikdyž včera teda nemohla doma přes den zabrat,spinkala jenom půl hodinky a pak v kočárku... Teď jsem jí dala spát,tak uvidím,na jak dlouho. Přemýšlím,že zkusím kaši.Ale ještě chci pár dní počkat,třeba se to zase zlepší. Dlouho vstávala jenom jednou a pak se to postupně začalo kazit. Teď jsem vzhůru půlku noci. Navíc si teď lehá na bok a jak sebou pak mele,tak ikdyž bych spát mohla,tak furt přikrývám a kontroluju. No takový ponocování už by mi stačilo,chci zpátky ty super noci :slight_smile:
Začíná tady sněžit,tak doufám,že z toho nebude zase nějaká vánice,ať můžeme jít po obědě ven na chvilku.
13. únor 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ahojjky,no třeba hodne mamin říká,že kaše nepomohla a jejich mimi se i tak budili,ale u nás teda je to opačne,dám na noc kaši a ješte za pul hodky dokojím a spí me až do 5.30 nebo 6.30,asi před mesícem to bylo jiný,když jsem jenom kojila,tak se me budila už po pulnoci,ale s kaší to je o nečem jiném,vyskoušej a uvidíš,ale já na kaši nedám dopustit a hlavne uvidíš,či malý bude chutnat nebo ne,nekteré deti taky nejsou kašový...u nás taky pomaloučku sneží,je to nádhera takhle na to koukat z okna...
13. únor 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jinak přeju krásnej den,u nás opet zima -13 stupnu,a sneží a já bych už tak chtela jaro,vubec se me nechce nic delat,ješteže mám uklizeno a vypráno,dneska budu jenom lenošit a odpolko do autoškoly...
13. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala petrunka má pravdu,mlíko nestratíš,jen se bude mín tvořit...a já taky jen pořád kojím,i po příkrmu,ta naše princezna sice k obedu sní zeleninku nebo dopolko svačinku,ale ješte ji i dokojuju a napije se ješte dost ode me...
@petrunka01 naštestí já kojím od večera,kdyřž malá zaspí,až nekdy kolem 5.30,tak to je v pohode,to už je ráno...
13. únor 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to se máš,já už se nevyspala třeba tři hodiny v kuse ani nepamatuju...ale hladem to není

@misi.21 u nás to samé,ale u nás to není hladem,prostě potřebuje dát ruku a za chvíli většinou spí.Jenže pak je za hodinu a půl,za dvě zase vzhůru..s kaší odolávám,nějak se mi do ní nechce,ráda bych ještě vydržela.Navíc si fakt myslím,že se Kačenka nebudí hlady a právě vím,že kaše kolikrát spaní nezlepší.No,uvidím.Šimonek ji ani moc nechtěl,tak pořád váhám.Ráda bych vydržela ještě třeba měsíc,když jsem teď zavedla odpolední svačinku,aby toho nového na ni nebylo moc najednou
13. únor 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jopjo,já to taky hodně čtu,že kaše nepomohla,proto se do ní zase tak nehrnu a radši počkám pár dní,jestli třeba nevyleze zub,nebo nepřijde rýma,nebo něco takového... Dnešní noc byla teda fakt extra. Ale teď malá už přes půl hodiny chrupe,tak třeba měla včera jenom nějakej blbej den.
Se máš,že máš uklizeno. Já furt peru a tím pádem věčně žehlím. Včera jsem to skoro udělala,zbylo mi tam pár kousků,ale dneska už mám zase plný 2 sušáky. Nechápu,kde se to pořád bere. Já snad peru i sousedům nebo co :grinning:
13. únor 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no ona neusne když jí dám jenom ruku,nebo pochovám. To mě za chvilku začne ruku cpát do pusy a fňukat,mě právě přijde,že poslední dobou v noci hrozně hltá,tak nevím... Já přes den kojím tak 6x jak mi usíná u prsa. Ale nikdy v noci takhle netahala. Přitom mi mlíko teče proudem,tak nevím. Třeba to je fakt jenom nějaký blbý období a zase se to upraví...
13. únor 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jo a jsem hrozně zvědavá,na váhu v 8 měsících. My kojíme stejně + příkrmy :grinning: A to prý děti od půl roku přibírají pomaleji,no nevím teda :grinning:
13. únor 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 počkej tak týden..třeba to je jen spurt a zase to přejde
13. únor 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hihi se musím smát,sice vypráno mám,ale nasušeno taky hojne ,ale do toho žehlení se me nechce,to je nejhorší práce,co znám.. :grinning: :grinning: :grinning: a nemuže mít malá 6-mesiční spurt,když tak hltá,ale zas je blbost,aby hltala takhle jenom v noci,asi má malá v noci opravdu hlad...
@petrunka01 njn to se možná pak vyspíš,až bude Kačka věčší,ale zas ji musíš "diplomaticky" vysvetlit,že v noci se spinká... :grinning: :grinning: :grinning: ale neboj,ona z toho vyroste... :wink:
13. únor 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobře holky, díky :slight_smile:
@tasmailla1 teda tobě chrupe to je parádička.
Nám kaše pomohla, byl vzhůru každý dvě až tři hodiny a pil, prostě vypil co bylo, teď se budí kolem jedný a v šest.....ale ještě nějak odbourat to v jednu :grinning:
@petrunka01 to jsem měla s Aničkou taky byla nejedlík a ještě závišláček na mamince, začala spát až kolem dvou let a to měla postel u nás, přiraženou k naší v ložnici a to postupně odbourala až když teď šla do školy :grinning: Jsme si s Martinem říkali, že tam s náma bude jednou spát i se svým klukem :grinning: :grinning: Ale dozrálo to a už spí v pokojíku, nám to nevadilo, ve třinácti budem rádi, že se přijdou pomazlit, ale doufám, že nééééééé :angry:
13. únor 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek