• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahojky tak u nás je to s nemocema už lepší. Míša je od pondělí bez teplot, ale kašel nás pořád trápí. Bera antibiotika na zápal plic, od kašle stoptusin a spiropent. Honzík už je taky lepší. Ten už jenom léky od astma. Dnes byl dpoledne hodinu venku a odpoledne a tak se unavil že usnul už v půl6. Zkoušela jsem ho probudit, ale vůbec se mě to nepodařilo. Tak jenom doufám že bude spát až do rána. Míša mě konečně klidnou noc a přes den toho moc nenaspala jak se snaží všude být. Tak se taky unavila že usnula v 7 u flašky. :grinning: :grinning: :grinning:

@msevy místo fenistilu bych raději dala zodac nebo zyrtec. Fenistli dám jenom když jsou poštípaní nebo mají vyrážku. Do nosu dávám Míši nasivin sensitiv.

@veve21 vítej zpět. To je dobře že vám děti dělají jenom radost. :slight_smile:
15. únor 2012 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 - napsala mi to doktorka - taky si myslím, že je to spíš na alergie. Díky za radu :slight_smile:
15. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak Davídek začíná docela hřát.....nějak se mi zdá, že se mu hůř dýchá......doufám, že se to v noci nezhorší. Nechci zatím dávat Nurofen, ještě počkám.
15. únor 2012 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1
@msevy mně píše doktorka Fenistil kapky i na rýmu,zklidní to otoky na sliznici
15. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,tak čekám na rodičák a nic..volám na sociálku a dovím se,že si musím znovu požádat,že spadám pod nový systém.Víceméně jsem to čekala,ale přišlo mi rozhodnutí,že mi to přiklepli postaru,nikdo nevolal,žádný dopis,tak jsem si říkala,že třeba jo..a ono ne.Takže v pondělí letím znovu na socku,abych měla vůbec nějaký peníze.Ale docela mě to štve,kdyby dali aspoň vědět,že není něco v pořádku...
15. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy já právě dávám Honzíkovi zyrtec už od půl roku. Je tam sice psané že až od dvou tet, ale napsali nám to na alergologii. Dostával 2 kapky denně. Teď už bere 10 kapek. On je astmatik. Fenistil to slyším poprvé že se dává i na rýmu. Teplotu snižujeme až pokud překročí 38,4. Děti mě nechcou nurofen sirup tak dávám čípky. Tak se držte ať Davídkovi brzy líp. :wink:
15. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 tak to je radost když ti to přiklepnou a pak to změní. :angry:
15. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 co mi to jen připomíná :confounded: taky jsem na tom byla stejně, jen s rozdílem že mi nový chybějící papír poslali, před tím mi přišlo přiklepnuté to první podání dávky, pak ten nový formulář..skoro dvě hodiny na socialce ve frontě..a fakticky za ten půl prosinec mi neposlali nic a až novou dávku v lednu..mezi tím mi přišel ještě doporučeně dopis že mi tu první dávku zrušili, tak se nelekni kdyby ti přišel ještě další papír..jako na jednu stranu chudáci ženský na sociálce,..od ledna nové dávky, nový program a oni je teprve po svátcích posílají na školení, jenže biti jsme na tom my..ještě že nejsem závislá na mojí dávce i když mi to teda zamávalo pěkně rozpočtem, přeci jen počítám každou korunečku asi jako všechny :rolling_eyes:
15. únor 2012 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa já se právě na ty ženský snad ani nezlobím,ale štve mě to nějak celkově.Je mi jasný,že samy nemají moc informací....Ale neozvali se mi vůbec,prostě všechno v pořádku a najednou peníze nedorazej...Za prosinec jsem taky neměla nic,to jsem měla vysokou mateřskou,tak jsem teď čekala za leden..marně:frowning2:
16. únor 2012 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak koukám,že jsem tady jedna z mála,které chodí prníze včas a ještě se vešla do starého 7600kč...

Jinak přeji krásný den. Když na to tak koukám,jak jste všichni nemocný,tak si říkám co bude na jaře...
Simonce se to spaní zase zlepšilo.Včera jsem ji do postýlky dala už ve 20.55hod. to je u nás velkej úspěch a vstávala jenom ve 3 na jídlo a pak v 7.30 už byla vzhůru. Kde jsou ty čaasy,kdy spala do 10 :slight_smile: Ale i tak je to super. Teď už mitady kvičí a chce jít spát.
Dneska přijede ségra a odpo mamka,tak jí třeba trošku utahají :grinning:
16. únor 2012 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy
@petrunka01 no nám mudra taky dala fenistil, když mela malá rýmu,že to pomáhá při opuchlý sliznici ,tak teda nevím....koukám,že taky každá doktorka má jiný metody léčby ...
16. únor 2012 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy a zyrtec je taky na alergii... :wink:
16. únor 2012 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 no naše už každý den je vzhuru taky v 7.00,takže už nevyspávame a jedeme se hrát do obyváku,taky si kolikrát říkám,kde jsou ty časy,kdy spala do 9.30...ale zas na druhou stranu sem ráda,že večer spí od 18.00 nebo 18.30 a já pak mám volno....mužu vegetit...
16. únor 2012 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
týjo holky..se máte...malá mi usne tak kolem osmé večer,v noci se budí a vstává tak kolem 6:30.Dneska teda až 7:10....

@misi.21 jo,kdyby se Kačenka narodila o 14 dni dřív,taky jsme se vešla do starého systému.Mně ani tak děsně neštve to,že budu mít o něco míň peněz (i když teda nadšená nejsem),ale spíš to,že mi ani nedali vědět a rovnou neposlali peníze a já musím vše vyřizovat znovu.
Jinak teda Kačenka taky není úplně zdravá.má pořádnou rýmu a i trochu pokašlává.Zatím bez teploty,tak to nehrotím a k dr nejdu,uvidíme zítra.
16. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
děkuji za přivítání.. :slight_smile:

Koukala jsem k vám do alb, ale většinou je máte zamčený... :wink:

Ohledně spaní, mi ani nemluvte...ve 2,5 měsících mi spinkala krásně celou noc, nakojila jsem v osum a vstávala v sedum ráno...no nádhera...pak se to bohužel přerušilo tím umělým mlíkem a vrátili jsme se zase na začátek, takže, co 2,5h vzhůru na mlíčko...no byla jsem jak zmlácená, fakt že jo...a to nemluvím o tom, že jsem měla zalepený jedno oko, takže jsem v noci viděla kulový, bolelo mě to...no prostě blbá doba na marodění.....no a pak se to zase srovnalo kolem půl roka...vstávání jen jednou za noc...a teď posledních 14 dní katastrofa - má rýmu, takže furt odsávám a budí se v podstatě furt...šílený...já jsem jak zombie...a přes den musím fungovat - to spinká jen dopoledne hodinku a odpoledne hodinku...máte taky někdo takhle nespavý dítko?? :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

A holky, jak to máte s příkrmama?já dávám zatím jen oběd - zelenina, maso, brambory, rýže, těstoviny...a večer občas kaši....přesnídávky vůbec nechce, to se jí zvědá žaludek a kaše jí taky moc nechutná... :unamused: ..no prostě jedlík... :grinning:

Jo a s tím rodičákem to je tedy něco.... :unamused:
16. únor 2012 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 - Fenistil by měl zklidňovat dokonce i dásně, když rostou zoubky. Ale po dnešní noci a dopoledni jsem měla chuť dát tabletu Dithiadenu,aby konečně usnul.
@petrunka01 - o novým systému rodičovský ani nemluv - peníze za leden mi přišly až dneska, mateřská mi končila 21.12. a rodičák mi dali od 1.1. Ten poslední týden v prosinci mi nikdo nezaplatí, protože jsem měla vysoký denní základ - takže protože jsem měla dobře placenou práci, tak teď budu na tom bita?! Šílený

Holky, jestli byla včerejší noc horor, tak ta dnešní byla superhoror :rolling_eyes: - Dáda měl ve 2 ráno horečku 38,2 - dala jsem Nurofen, usnul až kolem 5hod, v 6hod zvonil Matějovi budík, takže ho samozřejmě vzbudil taky - to bych v tu chvíli vraždila. Celý dopoledne prořval, usnul až teď. Třesu se jak ratlík, jsem totálně vyčerpaná.... Máťa taky leží, ale asi neusne. V sobotu bysme měli odjíždět na lyže, mám tu horu prádla, co musím zvládnout do zítřka vyžehlit, zítra balit, v sobotu odjezd a až tam dojedem, tak padnu... :confounded:
16. únor 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy já to měla to samý...mateřská končila 19.12,rodičák od 1.1. a tím pádem zbytek prosince zadáčo a nový systém:frowning2:.Teda,noc brutus.Já mám, něco podobnýho,ale lehčí verzi.Kačenka teplotu nemá,jen jí teče nudle a kašle.Když nespí,tak brečí...už mi začíná třeštit hlava.Teď zase usnula,tak je chvilka klidu,ale za chvíli mi dorazí Šimonek....
16. únor 2012 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 - tak jsem pustila Matýskovi Pana včelku, že si lehnu k němu do postele, než se Davídek vyspí, tak aspoň na chvilku.......ležela jsem přesně 5 minut a zase řev, řev, řev. :cry: Volala jsem doktorce, tak mi poradila na zoubky Aloclair, že se jí to prý osvědčilo, tak vyrazím koupit. Jinak zešílím.
16. únor 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jen jsme prolítla co tu píšete a ohledně toho rtodiučáku jsme nedávno četla na netu, že to na sociálkách udělali blbě a pokud mamince skončila mateřská v prosinci a v prosinci žádala o rodičák, prostě kdžy má na něj nárok, tak patří ještě do staré varianty, probíraly to na netu i holky, nevím kde se odvolat, kde najde kdo zastání, ale zkusit třeba na socce :confused:
16. únor 2012 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk jenže,já mám díky vysoký mateřský nárok stejně až od ledna,takže je to asi jedno.Zeptám se ale,proč mi to teda schválili a potvrdili,když je to pak jinak a navíc mi to ani nedali vědět....
16. únor 2012 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1
@msevy
@tasmailla1 nám mudra taky píše Fenistil je na otoky sliznice, takže ńejste jediné :grinning:
@veve21 taky tě vítám :slight_smile: nespavý děti mám obě dvě, takže vím v čem jsi, malá mi teď vůbec nechtěla spát víc jak týden a to už sjem teda mlela z posledního :frowning2: jinak malá má mlíčko ráno a večer jinak má přikrmy a jí mi pomalu už vše :wink:
@msevy drž se a zapřáhni pořádně i manžela, já jak sjem víc jak týden nespala, tak už dva dny mám teplotu, myslím si, že ej to z vyčerpání... :unamused:
16. únor 2012 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 nevím, ale holky to rozebíraly na MMB, možná to ještě dohledám, byl tam i odkaz, dke právě psali přímo ti nahoře, že to špatně na sockách udělali, že ti co si zažádaly ještě loni spadají pod variantu starou, mně se to teda vůbec netýká, protože mám rodičák od porodu, ale docela mě to zaujalo, prootže to řeší i moje kamoška a ta teda říkala, že nacupitá na socku a napíše kamsi k těm nahoře, aby jí to objasnili :sweat_smile: on je problém, že na těch sockách ty ženský sami neví a to je na houby :angry: když chce člověk poradit, tak je kolikrát rychlejší si to dohledat na netu :unamused:
16. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk aha...když to dohledáš,ráda si to pročtu..mě už teď zajímá,abych měla aspoň nějaký peníze...
16. únor 2012 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?strana=3&id=3839720&typ=2
cituji: Možnost volit variantu ještě letos při pobírání mateřské - pokud vám končí PPM v prosinci, tak i když v prosinci ještě nevznikne nárok na výplatu rodičovského příspěvku (protože PPM je vysoká), můžete už v prosinci podat žádost o rodičák a volit variantu a bude vám přiznán rodičák podle starých pravidel.

Je to slečna-paní co se v takových věcech vyzná a četla jsme to i na netu, nevím zda dohledám ten článek, ale tady máš na počtení dost :grinning:
16. únor 2012 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk taky mi dobře poradila ohledně dost věcí a hodně maminkám, pohybuje se v tom, tak ví a je vidět, že se fakt vyzná, na socce jsme něco chtěla a oni nevěděli nic, napsala jsme jí a ta mi vše řekla, šla jsme znalá na socku a to jsi měla vidět, jak najednou vše věděli :angry: :grinning:
16. únor 2012 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk to je hezký,ale jak mám o tom přesvědčit úřednici,to nevím..nenašla jsem nic konkrétného,co bych mohla případně předložit
16. únor 2012 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
holky,volala jsem na call centrum ministerstva a
@ssimmikk má pravdu..pokud jsem žádala v minulém roce o rodičák,tak,spadám pod starou variantu,žádost je platná a nemůžou mě nutit žádat znovu!!!
16. únor 2012 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrunka01 a co přes to ministerstvo to nějak udat, že na sociálce ti nechcou starou variantu uznat? Nebo co se na socce ohrazovat ministerstvem-jít přímo za nějákou vedoucí celého oddělení na žádosti rodičáků a řešit to s ní, a´t si tam zavolá a hotovo :wink: pokud opravdu chceš starou variantu teda, tak ti nezbyde než bojovat :sweat_smile:
16. únor 2012 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk to mi taky radila..buď vedoucí,nebo nadřízený orgán-krajský.Ještě mi zkusí dohledat příslušný paragraf a uvidíme,co na to řeknou.Těch pár stovek je znát,ale hlavně mě štve ten přístup....akorát teda nejsem zrovna bojovnice,tak z toho mám spíš hrůzu...
16. únor 2012 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01 no tak pokud ti za to těch pár stovek stojí, tak budeš muset :wink:
16. únor 2012 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek