Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

Holky jste tu některá? 🙂 Já jsem se sem do těhu diskuzí nejdříve bála nakukovat, o jedno miminko jsme už letos na jaře přišli v 7tt. Ale dnes jsem po kontrole a vše vypadá v pořádku a přesně odpovídáme 8tt a tlouklo nám srdíčko x-). Na miminko jsme čekali dva a půl roku. A dneškem nás tedy i "propustili" z péče CAR k obvodnímu gynekologovi. Tak teď už věříme že bude vše jen a jen dobré 🙂. A nakouknu sem a tady červenec ještě vůbec nevidím 😃, tak snad se brzy nějaké nastávající maminky přidají 😉.
misi.21
24. únor 2012
Holky nemůžete házet všechny děti do jednoho pytle 🙂 Já mám třeba dva synovce který byli na mixovaným jídle a pak přechod na kousky kolem roku úplně v pohodě... Cpát jí to po kouskách určitě nebudu,když se tím dáví. Pak se mi zasekne a nebude chtít jíst vůbec. Takhle jí sice mixovaný,ale jí...

Dneska musíme dát dolů postýlku,jak je věčně na čtyřech,tak už mám strach. Dáme ji do střední polohy,odděláme bočnici a budu jí mít naraženou u postele. Ona tam je jenom v noci. A jdu koupit nové pěnové puzzle.Jsem zvědavá,co v tom našem velkoměstě seženu. Chci něco bez těch vkládacích kousků. Malá dneska pěkně řádí. Jen se dojdu vyčůrat,je na druhým konci obýváku a věčně se mlátí hlavou do dveří. Ještě že neřve 😃 Dneska jsem se sní přetahovala o knížku,lumpice jedna.

Jak jste na tom holky s tím špatným spaním?? Já musím zaklepat (ťuk ťuk ťuk) ...od té doby,co jsem jí dala ten polštář,je to o 100% lepší.
slena
24. únor 2012
ahoj cérenky,tento týden je nějaký hektický,furt nekde jezdíme.Byli jsme ve středu na kyčle na kontrolu,včera na nákupech,dneska jedem k sestřence...no samé cestování 😎 Vidím,že řešíte jídlo,já teda vařím a od začátku jenom mačkám vidličkou a malý to v pohodě papká 😉 Už jsme zkusili aj rýžu a těstoviny a chutnalo mu 🙂 Maso dávám tak 4x týdně a 1x týdně žloutek. Kupovanou sklenku jsem zkusila 1x,mně to teda smrdělo,ale malý to zblajzl :-p
@misi.21 to už ti malá tak lozí?My eště nic,občas dá kolínka pod sebe,ale toť vše 😃 a plazí sa dozadu :-N Spaní furt stejné,už měsíc ]-( vzbudí sa a pak 1-2 hodky nespí a řádí :-S
slena
24. únor 2012
@ssimmikk díky za tip na ty těstoviny - zkusili jsme písmenka,ani je nemačkám a papká pěkně 🙂 Okurek jí dáš jako kousek do ruky a jí sama?
slena
24. únor 2012
jo holky,jogurt se dává od ukonč. 8.měsíce?už někdo dáváte?
ssimmikk
24. únor 2012
@slena nemáš za co 😉 ano, dám jí kousek do ruky a baští, ukrojím ho tak, aby měla v ruce silný cca 10cm dlouhý proužek a jede, jak nemydlenáa to stejný s mrkvičkou, ale tu hlavně žužlá, sní jen kousek, jablíčko taky baští takhle 😉
@misi.21 aby jsi jí nemoxovala do 20let 😃 je to každýho věc, já mám na tohle svůj názor a i každá mudr.mi radila učit na kousky a i na netu, jak zde furt dáváte ty stránky na kojeni.net nebo jaks e to jmenuje je napsáno, že se nemá mixovat 😃 a né jen tam, ovšem každý má svůj rozum, tak ať si to dělá po svým, mám v okolí odstarušíjí případ a skončit bych tak nechtěla 😃
ssimmikk
24. únor 2012
@slena mně mudr.řekla, že může od půl roku úplně v pohodě, kupuju malé bílý a baští je pěkně 🙂 Míša je taky baštila pěkně, Veru už má za sebou i krupici 😃
micka1
24. únor 2012
@slena já dávám bílý od 5 měsíců. Dr nám to doporučila. Míša je baští s piškotem.
@ssimmikk taky jsem nic nemixovala, Míša měla krupici před 2 dny a dost ji chutnala. Drápala se Honzíkovi do talířku jak chtěla ještě. 😃 Smetanovou omáčku měla včera a dnes. Dělala jsem kuře na paprice a než jsem to dochutila tak jsem oddělala pro ní. K tomu kuřecí maso a knedlík. Knedlík sbaštila celý. 😃
slena
24. únor 2012
jo holky,jogurt se dává od ukonč. 8.měsíce?už někdo dáváte?
slena
24. únor 2012
jé,jsem to odeslala 2x :-N
slena
24. únor 2012
@ssimmikk
@micka1 a jaké kupujete?někde jsem četla,že buď activii,nebo hollandii... Tý to,tak vy už baštíte aj krupičku,jo?A to děláte z norm.mléka?
ssimmikk
24. únor 2012
@slena já dělám z plnotučnýho mlíka krupici a jiank jogurty nekupuju nízkotučný, mají se dětem dávat plotučný výrobky....koupila jsme bílej v Lídlu, je od Holandie a jinak Holandiu, jak kdy 😉
ssimmikk
24. únor 2012
@micka1 nj, jenže já když dělám kuře na poprice, tak tam papriku dávám ze začátku, tak udělám kuře na smetaně 😃 a knedlík už jí taky dám, rohlík jí, tak dáme i knedlu 😉 no Míša nedávno baštila hleba s máslem a sýrem, sedla si k malé na zem a ta jí ho sebrala, jako vždy mela, ale Veru, jak se brání, cpe si to hned do pusy, aby měla co nejvíc 😃 mlaskala ještě dlouho po tom co teda přestala řvat, že jsme jí to sebrala 😃
slena
24. únor 2012
@ssimmikk asi zkusíme taky okurek požužlat 😉 ale Verča už asi sedí,že?Fiťoš zatím ne,takže jedině v lehátku,tam aj krmím..
ssimmikk
24. únor 2012
@slena taky dávám Veru do lehátka, protože ona nevydrží chvíli sedět v klidu a je to všude :-N max.do jídelní židličky, jiank, že bych ju samotnou posadila aby baštila, tak to ne, to by bylo všude 😃
slena
24. únor 2012
@ssimmikk 😃 ta sa teda neztratí,když už si aj jídlo obstará 😃
ssimmikk
24. únor 2012
@slena ona je takovej nenažránek víš 😃 jak má piškot nebo sušenku a dojde jí, tak hrozně ječí a když někdo jí, tak se dožaduje taky :-N takže je to u nás veselý =-)
slena
24. únor 2012
@ssimmikk 😃 ta sa teda neztratí,když už si aj jídlo obstará 😃
micka1
24. únor 2012
@slena kupuju jakýkoliv bílý jogurt s obsahem tuku min. 3%. Měli jsem choceňský, activii, holandia a teď má úplně obyčejný spar. Mléko jsem měli plnotučné.
@ssimmikk rohlíky taky baští, Chleba měla s apetitem to ji dával Honzík. V podstatě jí všechno. Míša u jídla taky neposedí. Dávám ji do stoličky, v léhátku dělá mosty a chce ven. Před chvilkou u nás byla bitka od piškoty. Honzík si je před ní schoval a Míša je našla u něho v pokojíku. Seděla uprostřed a měla šílenou radost že je má. Honza když to viděl tak zpusti hysterický řev že mu Michala všechno sežere. 😃 😃 😃 takže u nás je veselo neustále.
slena
24. únor 2012
@ssimmikk
@micka1 vidím,že o zábavu máte postaráno 😃 díky za info ohledně jogurtů 😉
ssimmikk
24. únor 2012
@micka1 vidím, že se taky nenudíš 😃 hele, jak to řešíš s Honzíkovýma hračkama, Míša si hodně hraje s figurkama z kinder vajíčka a má dost hraček s malýma částma, tak mám strach, zatím má vše v pokojíčku a Verču nechám jen v obyváku, ale inspirace by se hodila :-N jj, Míša měla taky ten chleba s Apetitem, ale mě ten sýr přijde takový dost těžký a chutný pro Verču :-N
micka1
24. únor 2012
@ssimmikk tak na hračky je Honzík opatrný. jakmile vidí že Míša má nějakou menší věc tak ji to hned vezme. Takové malé hračky má v jedné krabici a vytahuje to jenom když Míša spí. Jinak Míša má hračky v obyváku a Honzík taky v pokojíku.
slena
24. únor 2012
@ssimmikk
@micka1 vidím,že o zábavu máte postaráno 😃 díky za info ohledně jogurtů 😉
slena
24. únor 2012
jé,tak zas sa mně to znova přidalo :-N píšu z mobilu,tak to nejak blbne =-)
myschka
25. únor 2012
Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla. Koukám, že řešíte kousky. Elík taky kousky nadavuje takové ty příkrmy +6m nechce tak dávám dál ty hladké. Aduš bykla to samé, kousky dlouho nechtěla a pak to nějak přišlo samo a začla normálně jíst. Nehrotím to. Je zvláštní, že potvora dokáže sníst půl rohlíku 😃
Jogurt jsem zkusila je to asi dva dny a žádné nadšení nevyvolal, zato když jí Aduš podstrčila pribinák tak se mohla zbláznit a hodně hlasitě se domáhala svého 😃 ale ten jí ještě dávat nechci.
Jinak u nás žádné velké pokroky, Elík se plazí pozadu, houpe na kolínkách ale nikam se nežene 😎 nejspokojenější je na boku s kousátkem v puse, má už 6 zubů. Začíná první slůvka, kromě ham a ňam, baba, tata, Aa( což znamená Áda) říká hele a umí papa a paci paci. Je pořád pohodářka tak snad už žádný zvrat nepříjde a noci budou dál prospané.
@micka1 boj o piškoty 😃 Aduš se zatím ráda podělí o cokoliv ne vždy k mé radosti :-p a u hraček je problém slintání takže slyším pořád: " ona mi to ožužlala" " slintá" onsmi to poblinkala" 8-( :-N 😃
misi.21
25. únor 2012
@myschka tak to je eliška teda moc šikovná. Mě malá taky věčně rejdí na kolínkách a dostane se všude plazením vzad,ale to je tak vše. Sice furt něco mele,ale že by něco cíleně,to né. A pápá a paci paci už vůbec né. Vždycky na mě kouká jak na blázna... 🙂 Akorát se jí líbí,když paci paci říkám,to se usmívá,ale ty pěstičky prstě napovolí a sama neudělá ani prd 😃
slena
25. únor 2012
@myschka tý jo,velká šikulka 🙂
@misi.21 přesně,Filípek hledí,cože to po něm chcu,na paci paci se řehní,ale pěsti zatne a nic =-)

holky,když dáváte piškoty,tak normal od Opavie,nebo nejaké spešl (bez cukru)?
slena
25. únor 2012
akorát "umí" nenene - dělat hlavou,když to já říkám 😃 ale občas to dělá,aj když to neříkám :-N :-N
slena
25. únor 2012
jo holky,co kojíte,kolikrát za den kojíte??
petrunka01
25. únor 2012
@slena já ještě dost..plnou dávku tak 2x v noci a asi 2-3x přes den,ale to někdy jen trochu po jídle
myschka
25. únor 2012
@slena já kojím ráno, to jen kojím a pak všechno jídlo zapíjíme a v noci někdy chce taky.
Ale sleduji, že jí prso zajímá míň a míň a celkem už hezky pije z lahvičky.

Začni psát odpověď...

Odešli