• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Byla jsem včera na sociálce a podala jsem námitku až oni mi pošlou rozhodnutí, tak tam půjdu znovu a napíšu jim odvolání proti rozhodnutí a to už oni budou posílat na to ministerstvo, takhle mi to tam říkala.
Ne, ty se můžeš odvolat, ale ty dávky ti chodit musí a v případě,že to oni uznají ti to doplatí. Jeslti jsi Středočes. kraj, tak ti můžu napsat číslo na tu paní s kterou jsem to tam řešila, je moc fajn a opravdu jí to není lhbostejný a snaží se poradit, mě sem k nám i volala.
28. únor 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bohužel nejsem,jsem z Ústeckého kraje.Já už jsem z toho jelen..už mě snad zajímá jen to,kdo má pravdu
28. únor 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, mě taky, hrozně bych chtěla nad tou sociálkou tady vyhrát víš jak :grinning: už mi snad ani nejde tak o ty peníze jako o to jim to nandat :grinning:
Chceš do IP poslat tu námitku?
Ale stejně bych si na ten Kraj zavolala jeslti mají právo ti pozdržovat platbu. To je jako síla.
28. únor 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
pošli...pořád to zvažuju
28. únor 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mammut
@petrunka01
Tak jsem byla na sociálce a ještě jsem tu odpověď dodatečně přidala k tý námitce. No tak jsem zvědavá.

Holky ještě bych se chtěla zeptat, kolik vám děti vypijí čaje nebo vody? Matěj už přes den tomu kojení moc nedá a ani tý vodě, čaji, šťávě, prostě mu to nejede a dělá s tím jenom blbiny :slight_smile:
29. únor 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala no,to jsem tedy taky zvědavá...
Kačku přes den ještě poměrně kojím,jinak dávám čaj a vypije tak asi jen 80-100 ml za den.Ale to kojení taky postupně odpadá,pije max 5 minut a to spíš i míň,jen v noci pije pořádně
29. únor 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala mně malá vypije tak 250-300ml denně, jinak by dítě v tomhle věku měla prej mít 1000ml tekutin denně, počítá se tam prej i mlíko :confused:
29. únor 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
včera jsem vyzkoušela poprvé večer kaši.Docela chutnala,ale spaní teda lepší nebylo..:frowning2:.Koupila jsem ve zdravé výživě jáhlovo rýžovou kaši a smíchala ji s kaší od Nestle a dobrý,chutnala dobře a nebyla sladká.

@ssimmikk ptala jsem se doktorky na tu Sedalii a prý se může dávat už od 6 týdnů.Dávkování dvakrát denně čajová lžička.Tak jsem zvědavá,ale účinek se dostaví tak za dva týdny
1. bře 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
tak Simči se včera konečně proříznula horní jednička,teď ještě ta druhá,už začíná být vidět čárka,tak snad to bude brzo. Snáší to dobře,nic jí není,ani čípek nemusíme na noc dávat. Ono ji to spíš bolí ze začátku,když poporůstá pod dásničkou. Pak to prořezávání a růst je u ní v pohodě.
Jinak jsem rezignovala na výběr golfek a včera jsem objednala úplně obyčejný Caretero Spacer. Ikdyž už mi bylo jedno,kolik budou stát,tak vždycky které se mi líbily,tak nakonec měly nějakou vadu,třeba nebylo polohování pod nožičkama,byly malinké nebo zase těžké... Takže takový rychlovozítko mít budeme a když půjdeme někam tady na dlouhou procházku,tak vezmu asi normálně sporťák s velkejma kolama...
Oba synovci jsou nemocný,mají 40°horečky,tak ani nemáme kam jet na návštěvu. Už to začíná ty bacily. Chlap bude celý víkend makat,to bude zase teda zábava... :unamused:
2. bře 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 aby jsi nakonec golfky neužívala víc jako sporˇˇták, pač jsou pohodlnější-lehčí a vše a pokud má polohování do lehu a je rpostorný pro dítě, tak není co řešit :slight_smile: já jsme si u Míši koupila od Peg Perega a nelituju, mám je schovaný i pro Verču, teˇˇd už jsou za pěkný kč, ale kdžy sjme je kupovala, tak stály jako normál kočár :unamused: a k zoubku gratuluje, kolikátý to je zoubek? :slight_smile: My čekáme na horší už tejden, má nateklou dásničku a zarudlou, měla i teplotku a teˇˇd nic, ani zub, ani teplotka, tak nevím :confused:
2. bře 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk je to třetí zoubek a ten čtvrtej na sebe nenchá asi dlouho čekat... No my kupovali golfky hlavně do auta,kočár nám zabere celej kufr a to je na cestování na prdlačku. Po městě ho určitě využiju hodně,ale když půjdeme někam do přírody,tak přeci jen na kočáru jsou velký kola... Do lehu jde. Uvidíme až přijde,kdyžtak vrátím. Ale má ho kamarádka,měla jsem ho v ruce a docela mi vyhovoval,ale to jsem byla ještě těhotná...no jsem zvědavá,stál jenom 1700 i s poštovným...
2. bře 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky..
tak jsem nasadila sirup na lepší spaní,polštář a i kaši večer a snad něco z toho zabere,jinak budu chodící mrtvola:frowning2:
Kačenka zuby stále nic,ani mi nepřijdou nateklé dásně.Takže stále bezzubka:grinning:.K období nespaní se přidalo nejspíš období separační úzkost,jelikož chce jen mě,nesmím se vzdálit na víc jak metr,dva,takže ji tahám všude po bytě s sebou.Fakt si to užívám:grinning::grinning:.

@misi.21
@tasmailla1
vrátila jsem se k mixování.Je to sice krok zpátky,ale Kačka jí daleko líp,za nějakou dobu to s kousky zkusím znovu
2. bře 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 určitě něco zabere.... Já začala do mixovanýho přidávat po troškách kousky,a většinou tam najde i ten jeden a dáví se :grinning: Já si myslím,že nemá cenu na ně spěchat.
2. bře 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,a jak vám děti spěj přes den?Kačka totiž pořád většinou 3x,ale třeba jen po půl hodinkách,jen dopoledne spí delší dobu.Si říkám,jestli by pak nespala líp v noci,kdyby spala jen dvakrát.Jenže,jak to udělat?Nechci ji držet násilím vzhůru a ona prostě po obědě spát chce,vydrží vzhůru tak 2-3 hodiny.A když usne po obědě,tak potřebuje pak ještě chvilku později odpoledne.Navíc většinou chodíme pak ven a pro Šimonka do školky a v kočárku prostě usne.Problém je,že vstává brzo,tak 6-6:30 a vydrží maximálně do 9:00 a pak je brzo vzhůru
2. bře 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 hihi a to já zas tedka neco málo zmixuju a zbytek jenom vidličkou rozmačkám,má to takovou docela hustou kaši s kousky a dneska me snedla 80 g,což je uspech,ale je to možná i tím,že jedla až po 3,5 hodinách,schválne sem ji nechala trošku vyhladovet a docela ji šmakovalo,no ale smiřuju ses tím,že žádnej jedlík to nebude,to nebyla ani dotedka... :slight_smile:
@misi.21 a jakou barvičku si vybrala golfek?já teda pořád uvažuji,či mám nejaký koupti nebo ne,když sme říkala manžoj,že budem ješte kupovat golfky,tak neveřícne na me koukal s tím,že kočárr máme sporták,tak další už nepotřebuju,no ale vysvetli to chlapoj,který tomu vubec nerozumí,asi si nejaký vyberu,objednám a nebude mít co k tomu říct,když už budou doma,jen nevím jaký,je takovej velkej výber...
2. bře 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 nám malá vstává kolem 6-7 hodin,dopoledne spí od 9-10 a odpolko od 13-14 a pak vydrží do večera,spát chodí po 18.00
2. bře 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 hele mě malá vstává v 8 a třeba dneska už v 9.30 chtěla jít spát a spala do 12.30 :slight_smile: Ale většinou spí 3x denně po hodince... Dopoledne,po obědě a pak ještě odpoledne. A když jdeme ven vícekrát,tak třeba i 4x. Spát chodíme tak 20.30-21h. A na jídlo se budí 2x. Já jí to zkoušela překopat a akorát byla protivná a uplakaná,takže jedu podle ní.
@tasmailla1 objednala jsem oranžovej. Já se nemohla rozhodnout,tak musel chlap,a tomu se nejvíc líbil oranžovej. Víš co,ti chlapi ty kočáry každej den netahají. Já mám sporťák 14kg a golfky budou 7,5 kg,tak to už je znát,viď... Já vybírala a vybírala,až jsem vzala ty první,na který jsem se dívala :slight_smile:
2. bře 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 mně malá vstává pravidelně v 6.50hod., pak jde spát v 10hod., někdy spí půl hoˇˇdky, někdy hoˇˇdku, pak jde mezi 13-14hod. a to spává většinou hoˇˇdku a večer jde v 19hod. :wink:
2. bře 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já to tak taky asi budu dělat,že jí to jídla pár kousků přidám.Dneska jsme jí to rozmixovala a jedla daleko líp,i když ani tak žádná sláva.Holt se na ni asi musí pomaleji:slight_smile:
2. bře 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 muj sporták má taky 14 kilo a jj jak říkáš,je to znát... :wink:
2. bře 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne holky,
tak mě z tý naší cácorky myslím brzo klepne :grinning: Dneska od 3.15 do 6.15 chtěla dělat všechno ostatní,jen né spát. Pak teda usnula,v 6.30 mi ji vzbudil chlap,to sem myslela,že ho pošlu teda někam!! A teď?? Je 10.30 a ona to ještě dospává.... A asi budu muset koupit spací pytel,akorát teda nevím,jak to budu dělat,když usíná u prsa,to bude už asi muset být v pytli... Furt je odkopaná...
3. bře 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 taky jsme začly praktikovat spací pytel a je to super, pač mi malá nespí odkopaná a jsme ráda, že v něm je, Míši jsem ho dala až byla starší a to už bylo pozdě na zvykání :unamused: koupila sjme jeden ve výprodeji v tescu a druhý v Ikei, taky ve výprodeji, každej mě vyšel malinko přes 100kč, myslím 120kč a 130kč a jsou oba super :wink:
3. bře 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, my taky "zoubkujeme",nahoře se mu něco rýsuje,včera měl aj teplotu :unamused: jinak je takový umrčkaný,tak nevím,jestli z těch zoubků,zabaví se sám tak na jenom na chvilinku,takže toho moc teď nepodělám :angry:

@petrunka01
@misi.21
@tasmailla1 my spíme taky 3x za den, 1x dopo a 2x odpo,většinou 45 minut - hoďku a půl, vzhůru vydrží tak 2-3 hodiny,vidím,že to je u některých z vás podobné :wink:

@petrunka01 tak nevím,jestli taky nemá malý tu seperační úzkost nebo je tak protivný skrz ty zoubky...
3. bře 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer všem
tak Míša spí tak 2* za den. Dopoleden tak kolem 10 to jenom tak 20 min a pak po obědě kolem 13 hod a to spí tak hodinu a půl v postýlce. Pokud jsme venku tak spí i 3 hodiny. Někdy se stane že spí 3* denně. Večer jde spá tak ve 20 a vstává v půl7. :wink:
Jinak jsme Míšu v týdnu předělali do sportáku. Do korbičky se vleze,a le už chce v kočárku sedět to tam má no nožky málo místo. Korbička se nám zvedá v polovině. Míša se vztekala že má pokrčené nohy. A taky jsem ji museli předělat do normální sdačku v autě. Z vajíčka ji začala čouhat hlava. Tak jsem museli do normální sedačky koupit vložku aby v ní mohla být. Máme sedačku až od 9 kg a Míša má teprve 7 kg. :frowning2:
3. bře 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky přeju krásnou nedeli,i když u nás sice svítí sluníčko,ale určo tak krásne jak bylo včera,tak dnes nebude...si myslím,že přijede nejakej déžd...my sme v sportáku asi taky týden,ale si nejak nemužu nan zvyknout,malý se tam líbí,mám ji po smeru jízdy,tak furt musím zastavovat a koukat,co tam delá,ale proti smeru jízdy už ji nedám,at holka má taky jiný výhled,než na mamku... :grinning: :grinning: :grinning:
Holky sem se chtela zeptat,dávate jenom bílej jogurt,nebo i nejakej ovocnej?já dávám bílou holandii druhej den a nejak ji nechutná,i sem do ní rozmačkala banán a neslaví teda úspech,asi bude po mne,já nesnáším bílý jogurty,ale zas si říkám,že si na tu chut musí zvyknout a za 2 dny ,to je krátká doba..pokud dávate jiný jogurty,tak jaký?dekuju...
4. bře 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jj, taky jsme daly sporťák až teď, ještě by Veru v korbičce vydržela, ale jí se v e sporťáku líbí víc :wink: a jste dobří, že máte tak dlouho vajíčko, to my už jsme dlouho v autosedačce :slight_smile:
@tasmailla1 tak kup ovocnou holandii, když jí nejede bílá...já mám bílý jogurty ráda, Míša je má taky ráda od malička a pije i kefíry, Veru taky bílej c hutná, někdy jí do toho dám ovoce nebo přesnídávku, no jak kdy, ale ochuceným nic nezkazíš :wink: akortá je to škoda, bílej je zdravej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
my máme v autě vajíčko a ještě asi mít budeme,zatím nevypadá,že by chtěla čouhat ven:slight_smile:Je to prtě...Ve sporťáku jezdí už asi tři týdny a dost se jí to líbí.Taky ji mám zády,ale mám na stříšce rozepínací okýnko,takže ji občas kontroluju.
@tasmailla1
Bílej jogurt jsem ještě nezkoušela,ale mám to výhledově v plánu.Zkusila bych jí tam dávat přesnídávku nebo to ovoce,ona si zvykne.Když ne,tak zkus ovocnej.
Slečinka už asi tři dny péruje na kolínkách,tak jsem zvědavá,kdy se rozleze,zatím jí to jde trochu dozadu
4. bře 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak Simča má to spaní nějaký rozházený furt. Dneska spala hezky,napila se ve 2 a pak v 5 a zase usnula,ale v 5.45 už byla zase vzhůru a vyspaná! Dělala tady jak tajfun a za hodinu zase hrozně unavená a spala 3 hodiny! Já jen doufám,že teď nebude vstávat v 6,to by mě trefilo :slight_smile: Byli jsme venku a potkali jsme manželovi rodiče a hned na ní začali do kočárku sahat,takže ji vzbudili. Já chtěla,aby spala co nejdýl,aby vydržela do večera,ale to né. Teď si ještě dala hodinku,vstávala v 18.30,tak to zase nebude chtít spát. Já nevím,že ji nemůžou nechat být když spinká :angry:
4. bře 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak si jim mela neco říct,já když nekam jdu a že potkám známe,tak hnedka na začátku řeknu,at sme potišejc,že me malá spí...:slight_smile: ale jinak me malá vstává mezi 6-7 už docela dlouho a tedka poslední týden je vzhuru od 6...a já bych tak ráda spala ješte aspon do 7.30 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk
@petrunka01 jinak holky díky za odpovedi...odpolko sem ji dala bílou holandii se sušenkou a v ní jen lžičku přesnidávky a jak me to hezky zblajzla...
4. bře 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek