• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Tak jsme skončily na pohotovosti, opravdu krásný den, co víc si můžu přát, má bronchitidu :frowning2: tak nafasovala krásnou lékárnu a další týden bude fakt boží, už se těším, vrrr :cry:
Dojela tam mamina s holčičkou stejně starou jako jsou naše děti, spadla jí z přebalováku na hlavu a začla tam histerčit...jsem měla chuť jí lisknout, krávě, malá boulu a modřinu na hlavě jako kráva, má si dávat pozor a né nechat takový dítě na přebalováku bez dohledu, tohle nepochopím :rolling_eyes: pak se zklidila, a místo histerie nahodila lítostivý pláč, ten její ju furt utěšoval, že tohle se stává a prej se to nesmí dozvědět její mamka, že by ju zabila :grinning: tak s tou bych si asi rozuměla, pač já bych ju taky asi zabila :wink: akorát nevím, jak chce takový zranění co ej vidět utajit před rodinou :astonished:
17. bře 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jj já vím,že má ješte čas,to že me bude vybrakovávat koš,po tom vážne netoužím... :grinning: :grinning: :grinning:
@akrimala ty jo 17 let panečku,to je dobaa.my sme spolu jenom 6 let...:grinning:
18. bře 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ty jo,tak koukám,vy si taky všechno vyžerete,to se pomalu nedostanete ven zas pekne dlouhou dobu...njn pani,která nechá mimi samé na přebalováku,to bych taky nenechala,na tohle si fakt dávam majzla,ale to,že sm ji neuhlídala,že spadla z postele,to me pekne mrzí a sem na sebe naštvaná,i když se ji nic nestalo,odvtedy si fakt dávám pozor...)
18. bře 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme hezký den
tak jsem po víkendu u tchánů zase doma. V sobotu byli dětské hasičské závody v hale. Bylo to super. Honzík závodil za přípravku. :grinning: :grinning: :grinning: Byli jsem zapojena celá rodina do chodu soutěže. Teď budeme mít tak měsíc klid a pak to vypukne koncem dubna a skončí až v září. Každý víkend soutěž. Jenom doufám že bude pěkně abychom mohli jezdit i s Míšou. :slight_smile:
@ssimmikk jejda na vím to všechno padá. Brzy se uzdravte.
19. bře 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
máme doma asi vegetariánku:slight_smile:.Jak jí dám jen zeleninu,tak dlabe jak divá,ale s masem dělá ksichtíky a sní sotva polovinu obvyklé porce..Ale žloutek jí jede.V týdnu asi zkusím čočku se žloutkem,to by jíst mohla.
Jinak sice jí v noci většinou jen jednou,ale stále spí v kuse tak 2-3 hodiny a budí se a vyžaduje znovu uspání.Blbý je,jak už je pohyblivá,tak sedí v postýlce a kouká na mě skrz žbrdliny a huláká na mě,nedá se dělat,že spím:slight_smile:.A navíc si zvykla ráno vstávat zase o něco dřív,takže už vstává před šestou.Doufám,že už to dál nepůjde,v pět fakt vstávat nehodlám.
Nějak mi dneska není moc dobře,tak snad to rozchodím.Okolo je strašně moc bacilů,skoro každý je nemocný.Ve školce chybí dvě třetiny dětí
19. bře 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no čéče u nás ,co se týče jídla,je taky v poslední dobe docela bojkot,včera mela brokolici,kur.maso a rýži,to snedla pár lžiček a dneska mela brokolici,kuř.maso a brambor,to snedla trošku víc,teda 70g,ale když dostane ke sváče ovoce nebo jogurt nebo přesnidávku a večer kaši,to se muže po tom utlouct...njn asi to,že je to sladký,to ji láká víc,jako obed bez chuti...:grinning: no at te ty bacily obcházej obloukem..:slight_smile:
19. bře 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 a co zkusit něco jinýho než kuřecí? Já osobně ho taky moc nemusím :grinning: no, Verča vždycky, když si v noci sedla, tak jsme na ní hukla: HAJÍ....tak hned lehne a spí, prootže ví, že se mnou to nemá cenu, to stejný, když jí dám večer spát, prostě ví, že se mnou nehne a už sjem jí za vymýšlení i plácla na zadek, né že bych ju mlátila, ale taková mírná upozorňující, že to není sranda a moc dobře ví, kdy může a kdy je konec, ale taky zkoušela co vše si dokáže vykřičet :grinning: někdy se mi směje, ale stejně ví, jak to je :wink:
@tasmailla1 ty brďo, 70g a to jí dáváš pak ještě mlíko? :sweat_smile: jí to ochuť něčím, třeba trochou drcenýho kmínu....
19. bře 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 a bacily vyžeň, potvory se každýho teď drží :frowning2: to ej to počasí, jinak minulý týden bylo u Míši ve třídě max.10dětí, počítala sjem je ve čtvrtek a bylo jich jen 8, to je síla :astonished: drž se a vypoť se preventivně na manžílkovi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. bře 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevím co u nás řádí za bacil. Honzík má celý den zvýšenou teplotu a kolem 17 hod měl 39,2. Nachlazený není tak vůbec nevím co s ním. Zítra jdu k dr. Tak snad to bude dobrý. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. bře 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 nebo jí tam dej kousek pórku,to dá taky docela jinou chuť. Simonce chutná kuřecí,králičí a tenhle týden dám vepřový... Třeba králík s těstovinama je hnusnej,ona to teda snědla,ale třeba teď mela s bramborem a se špenátem a to je moc dobrý,nebo s mrkví a cuketou,to jí taky včera jelo. Chci vyzkoušet červenou řepu,já ji mám moc ráda,tak uvidíme...
Jinak jsem říkala dr o to dávení se kouskama a on mi poradil,ať jí dávám do pusinky kousky rohlíku,ať dásničkama kouše,tak jsem zkusila a kouše,ale na ten oběd je zvyklá na mixovanej,ikdyž už i s pár kouskama to sní,už to nemixuju úplně do hladka...Tak uvidíme. Prý se děti nejlíp naučí kousat od 8 do 10 měsíce,tak uvidíme,jak to bude :slight_smile:
Noci jsou šílený,takže dneska první kaše,snad to trošku pomůže. Dneska vstávala dokonce i po 30 min a to fakt jako nedávám... Ona se nedá utišit jinak,než prsem,takže trénujeme pilně pití z flašky a jak to bude hezky umět,tak zkusíme v noci vodu a při nejhorším odstavíme už před rokem,teˇuž by mi to tak nevadilo,myslím,že je kojená dost dlouho. Ale zatím je pořád dost mokrá,protože si s tím spíš hraje,takže počítám minimálně tak 2 měsíce ještě...
Venku zatím mrzne,ale už svítí a bude zase krásně,tak pofrčíme na prochajdu...
20. bře 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jejda, vy jste taky s bacilama v jednom kole, co? :unamused: snad to bude jen nějáká viróza co zmizí, taky rychle, jak rychle přišla :wink:
@tasmailla1 nebo jí tam dej trochu fenyklu :wink: prostě něco co má šmak a nebo nějákou zeleninu co má trochu aroma :wink:
20. bře 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..
tak jsem to nevyležela a padla s horečkou..chjo,snad nenakazím nikoho jinýho.
Kačka toho taky moc nesní,zeleniny tak 120 g.ALe porek jsem ji dávala několikrát a to jí moc chutnalo.Zkusím nějaký bylinky a dneska bude mít hovězí masíčko
20. bře 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 hele já dneska zvážila oběd a snědla 80g a to papala dneska hezky... Ona prostě víc jak 100g nedá,ať jí uvařím cokoli... Jó ale takhle přesnídávku,tu sblajzne celou. A uvidím dneska jak ta kaše. Může bezmléčnou,tak jsem zvědavá...

Holky děláte kaši z kojenecký vody? Nebo stačí převařená z kohoutku?? Já si myslela,že budu kupovat kojeneckou,ale ona moc nepije,takže dělám vše z kohoutkový. A kdy ji dáváte?? Jako až před spaním,nebo třeba 2 hodinky před a pak mlíko?
20. bře 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já dneska nevařila,jak mi není dobře.Vařil Manžel-hovězí se zeleninou,namixoval to slečince a jak dlabala.Nevážila jsem,ale odhaduju,že to bylo tak 130g.A to byla unavená,jinak by jedla ještě dál:slight_smile:.
Já dávám kaši tak kolem 18:30,dělám z převařené kohoutkové vody.Sní tak 130-140 ml a pak kolem osmé ještě kojím,než jde spát
20. bře 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky čistíte už dětem zoubky? Když jich má 7,tak je nejvyšší čas začít,ne??
20. bře 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Kačka zatím zuby nemá..ale Šimonkovi jsme čistili zuby od prvního zoubku.Koupili jsme si v lékárně takový gumový návlek na prst s jemnými štětinkami a tím to čistili
20. bře 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás zdravím, teď jsem vás dočetla. O víkendu bylo tak nádherně,že jsem se vrhla na mytí oken :grinning: byly pěkně zaprcané :sweat_smile: ale eště to nemám všechno :angry:
Od soboty Fiťoš plazolozí,jde na 4,pak se odrazí a tak furt dokola,takže už docestuje,kam potřebuje :slight_smile:

@misi.21 no já nad tím taky uvažovala,ale nějak nevím jak a čím :confused:
a z čeho malá tak pěkně přibírá,když ti moc oběda nesní? malý si dá k obědu i 200g,ale skoro mně teď nepřibral,ach jo :unamused: já jsem kaši dala poprvé teď v pátek,dávám kolem 18.hod. a pak kolem 20. hod.kojím,stejně jak @petrunka01 a taky z kohoutkové vody.

@petrunka01 o té čočce taky uvažuju,budeš dávat tu bio červenou nebo jakou??
20. bře 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 u nás to jde se spaním v noci taky do kytek :confounded: :confounded: mám pocit,že je to čím dál horší,taky se nebudí hlady,ale prostě se vzbudí,točí se na břicho,bouchá do šprušlí a když nereaguju,tak začne řvát,tak buď dám dudel a když nechce,tak prso :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale taky mně spí v kuse nějak málo hodin,dřív to bývalo daleko lepší :frowning2:
20. bře 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena červená je určitě lepší,ale uvažuju o obyčejný,tu máme i doma,pro červenou bychom museli speciálně do města
20. bře 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,a ty zuby stačí klidně vatovým tamponkem a čistou vodou,vůbec nemusí být nic speciálního a pasta už vůbec ne
20. bře 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jj díky za tip :wink: mám doma i tu červenou,tak asi brzo zkusím
20. bře 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no po obede ju už nedokojuju,ono ji to stačí a pohode vydrží do 15,kdy má odpolední svačinku,kojím už jenom ráno a večer,jinak přes den už má jídlo...díky za typa,skusím ji tam dát kmín,to me vubec nenapadlo,že mužu nečím ochutit..
@misi.21 dík za typa na pórek,taky skusím...:slight_smile:no my kašičku dávame v 17 a pak před spaním ji dokojím,vodi používám z kohoutku převařenou....hihi azatím zuba nemáme,takže ničím nic nečistíme...:slight_smile:
20. bře 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena ona přibírá z mlíka,nebo aspoň do toho půl roku jo. Já si myslím,že to je i tím,že u prsa usíná,takže má nějaký to kojení na víc,víš... Teď mi přibrala za 2 měsíce třičtvrtě kila,tak se to zpomalilo,jak už přes den nekojím moc,jenom právě to usínání.
Dneska jí kaše šmakovala,tak se uvidí,moc šancí tomu nedávám.
No já právě myslela ten kartáček na prst,prý se tím i dají masírovat dásně,tak hned zítra půjdu koupit. Ten vatovej tampónek by mi sežrala :grinning:
20. bře 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ten prsťáček je i na masírování dásní,když se klubou zuby..jsi mě pobavila,že by tamponek sežrala:grinning:
20. bře 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
tak Honzík to má angínu. Zatím mudr nedala ATB. Teplotu má pořád zvýšenou jakmile překročí38 tak dávám nurofen. Pokud se teplota do pátku nevytratí tak znovu dr a pak ATB. Míša měla dnes poradnu a očkování. Tak váží 7,4 a měří 72 cm. Dostala hexa a prevenar. Teď už horečkuje, ale naštěstí spí. Tak snad ji to nevyeltí nějak moc. :frowning2:
20. bře 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 ty brďo, my už máme všechno očkování...vy ještě ee? :confused: Jinak teda přeju brzké uzdravení a snad ATB nebudou potřeba :wink: zajímavý, že mu takhle nic není a má anginu :astonished: jiank teda Honzula ti vydrží, dkyž má 37.5C teplotu v pohodě? To na Míši už je vidět, že je KO, jak měla nad 38C, tak to už jen ležela a neměla sílu na nic :unamused: n aštěstí se od nás teploty odstěhovaly a jsme za to ráda, už jí to vadilo, jak jsem ju měřila, jak jí nebylo dobře, chodila sjem jí přeměřit pro jistotu i v noci :pensive: njn, ty nemoci jsou fakt svinstvo :frowning2: přeju brzké uzdravení :slight_smile:
20. bře 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Honzík leží až když má tak 39 jinak na něm není poznat že má teplotu. Na tohle je skvělý. :slight_smile: Míša měla mít poslední v 6 měsicích, ale to byla marod tak jsem to nechali až na teď. Tak už to máme taky všechno. :slight_smile:
Teď ráno už jsou naštěstí oba bez teplot. Snad to tak bude už na pořád. :wink: :wink: :wink:
21. bře 2012 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no fakt,ona když zkousne,tak nepustí,včera jsem se s ní prala o rohlík,ukousnula si velkej kus. Tak řev,zuby zaťatý,tak jsem na ní musela jít tvrdě,aby se tím neudusila,no síla... U nás to teď pěkně začíná,když jí něco vezmeme,tak je hned zle,ale tohle u mě nemá šanci...nechci aby si všechno vynutila řevem. Začínají ovladače,telefony...
Dneska vstávala 3x,ale nevím,jestli to bylo kaší.My asi budeme muset prostě fakt odstavit,protože ona řve a neuklidní jí nic jiného než prso,takže bude mít holka asi smolíka. To bude mazec,to budou prřvaný dny i noci... Včera mi spala přes den jenom 2x 20 minut.nDocela síla,když jinak nasoí tak 3-4 hodiny :slight_smile:

V sobotu máme domluvený focení venku,tak jsem zvědavá,jak to lejdy zvládne. :slight_smile:
21. bře 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..Kačenka se dneska překonala a snědla celou velkou přesnídávkovou skleničku hovězího se zeleninou ze včera.Takže nějakých 190g.Je fakt,že to chutnalo i mně..
21. bře 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrunka01 tak to je super, třeba bude vybíravá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ahoj holky, my jsme dnes byly na KO s Míšou dostala další ATB a v pondělí-úterý na KO, Verunka už se neubránila a chytla to taky, má teda bolavý krk, rýmu trochu,a el hlavně kašel, takže má mucosolvan-máte s ním někdo zkušenost, je dobrej? pak sprej do nosu a uvidíme, pokud jí neklesne teplota, tak musíme v pátek opět k dětské :frowning2: když se to sere, tak se to sere :angry:
21. bře 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek