• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Jinak holky u nás vykukuje hezky sluníčko ,tak žeby bylo konečne trošku hezky?u nás včera docela pršelo,no nic moc počasí,jinak Vám přejeme hezký Velikonoce...:slight_smile:
7. dub 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01
@tasmailla1
Holky a to nakrájíte na kousíčky ten chlebík? Ten jsem ještě nezkoušela, tak bych obohatila jídelníček :slight_smile: My jsem taky ještě bez zuba :sunglasses: Dneska jsme byli na řechtání na vybírání, ty jo, kosa a liják, fakt velikonoce :cry:
7. dub 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala jj nakrájím ji to na malý kousky,taky sme bez zuba... :wink: no u nás tedka taky statečne prší,fujjjj
7. dub 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,u nás taky hnusně :angry:
@tasmailla1
@akrimala Taky dávám chleba s lučinou,nakrájím na kousky a baští.Teď to zkouším dávat večer místo kaše,protože mám pocit,že po té kaši sa strašně vrtí v noci v postýlce,tak nevím,či ho z toho nebolí bříško,ale převaluje sa vždycky šíleně :frowning2: no uvidíme,co bude lepší..

Holky,vy dáváte všechny večer kašu?Nebo aj něco jiného?
Jinak taky přejem pěkné Velikonoce :sunglasses:
7. dub 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,U nás hnusně,byli jsme jen nakoupit,všude mraky lidí...:frowning2:.
Na večer dávám kaši a ještě před spaním kojím.Ale Šimonek moc kaši nechtěl,tak jsem dávala,co zbylo od oběda nebo právě chleba,rohlík...
7. dub 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Matěj začal kaši prudce bojkotovat, hrozně plakal a i právě v noci mi přišlo, že se vrtěl, budil, ale nějak by mě nenapadlo, že by to mohlo být po tý kaši. Takže jsem začala dávat např. jáhly s patiňákem, brambor s mrkví, pohanku a teď bych zkusila i ten chleba jako vy. A musím říct, že noci lepší v půl sedm večeře pak už nic nechce, v jednu kojo a pak před šestou a někdy si ještě do sedmi dá padesátiminutovku u maminky v posteli přitulenej :slight_smile:
A to jsem zrovna před tím totálním bojkotem, udělala nákup kaší asi pěti :sweat_smile:
A furt nepije, prostě nechce, dr. říkala, kdyby měl žízeň, napije se když to teče.
Už jsem chtěla zkusit jogurt a rajčata a dr. mi řekla, že to všem doporučuje tak od desátýho měsíce no :unamused:
7. dub 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena kaši dávám každý večer,sní me tak 150 g a před spaním ješte nakojím,kaše ji chutná,ale rozmýšlám,že ji budu dávat na večer ten chleba nebo delat krupičnou kaši,me přijdou ty kaše docela drahý a za týden me je sní i dve...:slight_smile:
@akrimala nám mudra řekla jogurt od 8 mesíce,už me to ale fakt štve,že co mudra ,to názor...ty jo rajčata sem neskoušela a mám z nich trošku strach,ale zachviličku je skusím....
8. dub 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že píšete holky i tady a já sem teda už nechodím, jen na FC :confused:
8. dub 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky víte co ěm fascinuje, dkyž slyším? Mudra říkala....na netu sjem četla...., kurnik máte svůj rozum, tak se ním řiďte, byly doby, kdy se jogurt dával hned na začátku přikrmování, pak od půl roku, od roku, teď od 8.měsíce :grinning: to stejný s lepkem atd., prostě nevím proč to až takhle přehánět a řešit, zeptejte se svých maminek co kdy dávaly vám, kravský mlíko se pilo normálně, vajíčka se jedly, rohlíky, piškoty....teď se řeší zda se dá jen žloutek nebo i bílek, zda může roční dítě kravský mlíko atd., bože, tohle už je fakt síla...rodiče by se měli pozastavovat nad očkováním a zjistit si co v těch vakcínách je a neřešili by pak takový blbosti, nic proti, ale dnes se vše přehání, co člověk to názor, ani doktoři se neshodují snad na ničem :grinning: měla jsme dvě mudry-díky stěhování a každá ěmla jiný postoj ke všemu, mám v okolí hodně kamarádek s dětma a každá si to dělá podle svýho, ale mám snad jen jednu co řeší tom, že na jogurt je brzo, na vajíčko je brzo atd., jinak každá normálně přikrmuje a děti jim pěkně baští, zrovna dnes sjem byla na nákupu s kamoškou, malé je 6měsíců a taky jí dává skoro vše, až na koření, jahody, ořechy, jinak jí vše pomalu a jistě začleňuje do jídelníčku, na svačinu si s verčou dali obě bulku s lučinou :grinning:
8. dub 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala mně říkala mudr.,že jogurt tak od 9.m,ale já už dávám od 8.m

@tasmailla1 no já jsem dávala kašu tak kol. 18.hod. a pak před spaním taky ještě kojo tak kol.20.hod.,teď zkouším místo kaše chlebík se sýrem...To máš pravdu,ty kaše jsou drahé jak sviňa :angry: taky jsme spořádali tak 2 týdně... A krupičnou kašu z normal mléka?Já myslela,že mléko až tak od roka,nebo jak to vlastně je?
8. dub 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to máš pravdu,řeší se to dost,mamka mně říkala,že mě s bráchou kojila pár týdnů a pak jsme měli kravské mléko atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes: a žijem..
Já si zjistím,co a jak a pak si to přizpůsobím podle sebe
8. dub 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk přehání se to,to je fakt.Ale to,že za nás se dávalo to a to mě zase tolik nepřesvědčuje.Výzkumy jdou dopředu,ví se toho daleko víc.Taky se dávaly v pohodě léky,u kterých se zjistilo,že nejsou vůbec v pořádku...Je to na každým,ale od toho si doktorku vybíráš,abys jí věřila a radila se s ní.Nebudu čekat,až Kačence bude přesně tolik a tolik,abych jí něco dala,ale nebudu jí dávat něco,co mi doktorka doporučí až o několik měsíců později.Je fakt,že se i výzkumy mění každou chvíli,ale jsou věci,co zůstávají a těch se držím
8. dub 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 výzkumy, njn, dřív se totiž nic nezkoumala, nebyly alergie, prostě vše bylo jiný, to je jasný, jednu dobu se říká, že čím dřív, tím líp, tím menší riziko vzniku alergií, pak zase, že čím dřív tím větší riziko alergií, to si člověk nevybere, třeba to mlíko, čerstvý nebo tepelně neupravený bych ho malé nedala, ale vařený si myslím, že je na pohodu :wink: u Míši jsme net neměla, čerpala jsem od známých, kamarádek co už miminko měly a byla jsme ok, teď mám net a akorát mě furt dloubalo, zda to nebo ono dělám dobře, přestala jsme číst vše, protože jednou se dočteš to a po druhé ono....takhle ty máš doktorku kamarádku, já ne, u Míši jsme měla mudr. a na příkrmy měla stejnej názor jako já, ale v něčem jsme se třeba neshodly, např.naušnice, ty chtěla píchat, že nebude nastřelovat, tak sjme jela k jiné mudr., tahle je zase jiná...příkrmy od 6měsíců se mi nelíbily, dala jsme je dřív, mudr.jsme to neřekla a mám klid, jinak s temptem zavádění potravin se shodujeme, až na maso :grinning: na očkování máme většinou stejnej názor, na naušnice, ok nastřeluje, ale zase až od 8měsíců, takže to si člověk nevybere, myslím si, že nemám nárok a to asi nikdo najít si mudr. se kterou by byl 100% za jedno, takže radit s mudr.ano, ale mám i svůj názor, ona je taky jen člověk a má taky svůj názor :wink: tak jsme to myslela, že všeho s mírou :slight_smile: promiň za román, ale nebylo to myšleno zle, jen prostě jsme všichni lidi :wink:
8. dub 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já to chápu a do velký míry i souhlasím.takže v pohodě.Kačka mi právě snídá mazanec,takže mě ber s rezervou .- d
9. dub 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrunka01 tak to si musí pochutnávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. dub 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jak to myslíš?
9. dub 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no dobře, jako, že jí určo chutná, pač Verči, dkyž sjem dala Briošku, tak jela teda krásně :slight_smile: nebylo to myšlený ironicky, ale dobře :slight_smile:
9. dub 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01
@ssimmikk hihi holky ,já ve čtvrtek dala malý jidáše a snedla me ho skoro celej...:grinning:
9. dub 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@tasmailla1 hodně slíchám i z okolí, že briošky, vánočky, mazance atd., mají děti rády, ono je to jemný a dobře se jim to papká, tak asi proto :wink:
9. dub 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,je to sladký a zase něco jinýho.Sice nebyl domácí,ale i tak super:slight_smile:
9. dub 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk co je brioška?to slyším poprvé.....)
9. dub 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 brioška je chuťově jako vánočka, jen je vyšší a není dlouhá, ale takový ovál, je bez rozinek, který já nerada :wink:
9. dub 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Tohle je každýho věc, něco se třeba přehání, ale mně se zase nelíbil přístup mý kamarádky, která svojí holku ládovala gulášem s knedlíkem na pěti měsících je to její volba. Ať si to každej dělá podle svýho nejlepšího svědomí a pocitů. Pro mě například není problém do toho desátýho měsíce s tím jogurtem a rajčaty počkat, je tolik možností dát ke sváče něco jinýho.
A jak píšeš o očkování....moc nechápu jak to myslíš, pozastavovat se můžu, ale se základním očkováním ti stejně nic jinýho nezbyde, pouze oddálení, až bude vyzrálejší imunitní systém. Například Prevenar jsme nedávali po poradě s imunoložkou.
9. dub 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala mnohem nebezpečnější je očkování než to kdy člověk co dítěti dá...čekat do 10.měsíce s rajčaty a jogurtem, slyším poprvé od tebe, zase nějáká novinka co ti někdo řekl :grinning: nejde o to čekat nebo ne, jde o princip, že se každou chvíli tvrdí něco jinýho :grinning: nemyslím tím dávat guláš v 5měsících, jak píšeš, bylo to mířeno na to, zda dát třeba zrovna převařený mlíko v roce nebo v 9měsících, zda dát jogurt v 7mi nebo 8mi měsících, tohle už je vyloženě vymýšlění a řešení pič.vin, protože na to máme čas..navíc jsi asi pochopila špatně, jak to bylo ode mě myšleno....třeba moje kamarádka chodí na rady dost často, právě ohledně příkrmů...jediný co slyším, já jsme četla, já jsme na netu našla, že....tohle je něco co mě na nože bere, ale to už jsme si psaly s holkama výš, že nejde o to se něčím napsaným řídit, třeba k tomu přihlídnout, ale používat hlavně svůj rozum a dost pomůžou zkušenosti maminek z okolí :slight_smile: to sleduju, jak se s maminkama bavíme na hřiště a konzultujeme co, jak kdy, proč atd.prostě si vyměňujeme názory, zkušenosti a už to člověka nabourá třeba i něco změnit, vyzkoušet atd. :slight_smile:
9. dub 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jste si užívali prosloužený víkend??
Já měla chlapa doma i v pátek,ale...V pátek dělal u ségry,tak jsem byla s ním,v sobotu tam byl taky,tak jsem jela ke druhý ségře,v neděli oslava narozek synovce a jsme z toho nemocný. Simča kašel a rýmu a mě bolí v krku a začíná mi rýma... Simča nemůže pořádně spát,tak ty noci stojí za prdlačku,furt sebou mlátí... Je to na prd. Navíc od tý pitomí střevní špatně jí a teď jak jí není dobře,tak nejí už vůbec,včera snědla 2 lžičky. Doufám,že se to zase zpraví,jedla mi tak hezky,teď je to hrůza. Ikdyž jí nic nebylo,tak snědla třeba 3-4 lžičky a konec. Snad to má nějaký blbý období... Včera šlohla synovcovi be-be sušenku,tak už nechce ani křupky :slight_smile: Vyčuránek :slight_smile:
Já teda velikonoce nesnáším,ale tenhle rok jsme byli poprvé doma a musím říc,že to nebylo špatné :slight_smile:
10. dub 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Samozřejmě, že v očkovacích vakcínách jsou svinstva, ale nic s tím stejně dělat nemůžeš, radši se nad tím pozastavovat ani nebudu, když s tím já osobně nic udělat nemůžu, můžu se jen modlit, ať není nějaká reakce a všechno je v pohodě, myslím tím povinný očkování jestli rozumíš ty mě, s tím co dám jíst svýmu dítěti můžu udělat hodně. Např. obyč. mlíko bych já osobně nedala ani po roce :grinning: a když mám mlíko a stačí mu to jako ta svačina, myslím, že mu to dá víc než zmiňovanej jogurt. Prostě ať si to každej dělá po svým, já tu jen napsala co mi řekla na osmiměsíční pediatrička a mojí kamarádky pediatr jí řekl, že jogurt doporučuje od roka :grinning:tak to jen pro zasmání. No, měla jsem se zeptat, proč má názor až od desátýho měsíce, jenže to mě napadne až doma. Já, vím, že co dr. to něco jinýho a vím že to myslíš dobře, ale někdo, já :grinning: jede podle názoru doktora, a to jsem si myslela, že ty příkrmy už u druhýho tak řešit nebudu :sweat_smile:
10. dub 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ahojky,no my si to užili hezky,byly me vyšibat dva kámoši a manža k tomu,takže sem si pořádne nemohla ani sednout....ale jinak bylo krásne,svítilo sluníčko, i když zima,ale byly sme i na procházce...njn ty naše mimina,když neco lepšího vyskouší,tak co by pak jedli,to co jim moc nešmakuje,u nás to je taky s tím jídlem,jak s počasím,jednou jí líp,jindy huř,ale to jen obedy,jinak chleba, svačiny a kaše jí naprosto dokonale,njn hold asi bdue mít ráda sladké po mamince...:slight_smile:
@akrimala no taky se nestotožnuju s názorem jíst guláš v 5 mesíccíh,to nechápu,ale pozdejc,proč ne,at vyskouší jinou chut....z jedný lžičky na okoštování se nic nemuže stát...:slight_smile:
10. dub 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale jo, já tady nechci vypadat jako ortodoxní zastánce zdravý výživy, to určitě ne :slight_smile:)jen se prostě ze začátku řídím radou doktorky, právě kvůli vznikům alergií a nových výzkumů, já na semináře nechodím a moc nesleduju co kdo a kdy svojemu dítěti dá, jen tady nakukuju. Jinak pro starší děti nevidím na nekořeněným:grinning:guláši nic špatnýho:slight_smile:)
10. dub 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Simča spinkala pře 4 hodiny,pak jsem jí chtěla dát aspoň trošku přesnídávky s piškotkem,abych jí nenutila oběd zeleninovej a snědla asi tři lžičky a zase se poblinkala... Za posledních 14 dní toho moc nesnědla. Počkám do čtvrtka a pak jdeme k dr pokud se to nezlepší. Minule nám ten stoptusin za chvilku zabral,tentokrát nic... Přeci nemůže být jenom na mlíku chudinka. Já vím,že když mě není dobře tak taky nejím,ale jí mi je líto
10. dub 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jak je? U ns na prd,mě je blbě,Simča taky furt hrozně kašle,rýma se jí trošku zlepšila,ale pořád nic nejí. Dneska se tak rozkašlala,že vyhodila i to mlíko... Zítra asi směr doktor. Nechce se mi tam,ale ten kašel se jí nelepší,tak mám strach. Jo a rozhodla se,že semnou bude spávat v posteli,doufám,že jí to zase přejde,protože i těch pár hodin,co je tam se mnou je na prd,nvyspím se a zrovna teď bych to tak potřebovala...
12. dub 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek