• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahooooj holky,jak se všichni máte?? Venku krásně,tak jsme s Filípkem skoro furt venku,je hrozně zvědavý,všechno musí vidět :slight_smile: ale tak su ráda,že sa mu venku líbí...
Co dáváte prckům k snídani popř. dopol. svačině? Mně přijde,že dávám furt to samé :unamused: Ráno jak vstane ho nakojím a pak na dopol sváču má většinou jogurt...

@ssimmikk
@petrunka01 už tak capkáte,jo? my zatím ne,zato všude u všeho stojíme už měsíc a vypadá to,že malý to lezení snad přeskočí,protože zatím furt plazí.
3. kvě 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Ahoj, malá zatím sama nechodí,ale kdžy jde za ruce, ta chvíli ano, navíc, když je na písku, tak nemůže být bosá, ráda se drží kočárku a tlačí ho před sebou...na dvoře na baráku, napískovišti na hřosti, prostě to bez botek už nejde, doma chodí teda jen na boso :wink:
3. kvě 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,no naše malá už taky konečne se postavila u gauče,jen ješte pak musíme dopilovat to padání,zatím neví jak na to a když padne, tak dozadu a pak rovno na hlavičku a to pak je řev... :grinning: :grinning: :grinning: a taky se furt jenom plazíme ,i když občas je to plazo-lezení....ale radší se plazí,asi je to pro ni jednoduchší....taky já když byla malá,tak me máma říkala,že sem se jenom plazila a lezení sem uplne přeskočila a hnedka začala cupitat...no nevím....
@slena no jak se malá probudí,tak má mlíko a dopolko má chleba a odpolko jogurt,nebo přesnidávku nebo ovoce,ale taky si říkám,že má furt to samý,ale aspon jogurty má ovocný,takže ne pořád stejný...
4. kvě 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak to jo :wink: my jsme dneska šli taky koupit botky,ať má na ven,protože když chce stát venku,tak ho taky nemůžu nechat bez bot...

@tasmailla1 dáváš ovocné hollandie nebo jaké? u nás to samé - ty pády to je děs,furt ho mosím sledovat,kde všude stojí a vylézá :astonished: dneska jsem ho přistihla,jak vylézá do ohrádky (zvenku) a visel tam na ní a řehtal se tomu :confused: Vylézá fakt všude,dneska spadl z bedýnky,co v ní má hračky,taky na hlavičku chudáček, pusa plná krve :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi se kousl nebo co,zuby zatím všecky,co měl :slight_smile: jsem sa bála,aby si nějaký nevyrazil...
4. kvě 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena koukám, že řešíš jídlo, vzhledem k tomu, že je malá 10měsíců už tohle neřeším, smažený nemusím a nějak ho nedělám, jen když chce manža řízky nebo smažák :grinning: takže jí malá to co my, když chci víc okořenit, tak jí odendám bokem, jinak jí na sváču dávám chleba třeba s lučinou nebo rohlík se šunkou z lídlu-má 95%masa, jogurty, občas přesnídávku, ovoce, někdy udělám pudink, krupičnou kaši...prostě jí skoro jako my, akorát má ještě i mlíko :slight_smile: znám děti co se od půl roku cpou třeba řízkem, utopencem atd., tohle neuznávám, ale klasický normální jídlo proč ne, česnek malé teda nedávám a jinak jak jsem psala, zeptej se mamči co ti dávala v roce :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak jogurty kupuju bílý a dávám do toho ovoce nebo jen samotnej bílej jogurt, obě holky mi to jí od malička, takže jsou zvyklý :slight_smile: s chutí do toho, dobrou chuť :grinning:
4. kvě 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míša už jí taky v podtatě všechno. Když vidí že Honza něco jí tak chce to samé. Včera se dopídila k párku co měl Honza k večeři a nechtěla ho dát z ruky. Zalezla za křeslo abychom ji neviděli že mu to sebrala. :grinning: Když jsem ji to sebrala tak řvala jako tur. Mléko ji dávám už jenom přes noc. Většinou se budí tak kolem 5 hodiny. Kolem půl9 si dá rohlík, chleba se šunkou , sýrem nebo jogurt. Oběd normlní co máme akorát míň kořeněné. Svačina ovoce. pribinák, přesnídávku, puding. K večeři krupicu, chleba sýr, šunka. Prostě baští už skoro všechno. Večer před spaním se ještě dojí mlékem. :grinning:
5. kvě 2012 v 05:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena jj dávám jak ovocné jogurty tak i bílej s ovocem...no taky mám pořád oči na stopkách....no jak píše simmik taky sem dávala púuding nebo krupičnou kaši a taky dukátový buchtičky a jak ji to jelo...a obed taky bud ji vařím zvlášt,ale kolikrát už ji dávám, to co jíme my...
5. kvě 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme byli od pátku v Beskydech a teda počásko nám vyšlo krásně. V pátek celej den chcalo,tak jsme vymýšleli,co budeme celou sobotu dělat,ale pak jsme se probudili a paráda. Malá to zvládnula krásně,akorát nechce být v golfáči,to řvala jak blázen,tak jí chlep nosil a pak jsme vzali už krosnu a v tý byla spokojená. Tak nevím,jestli u nás bude mít golfáč úspěch :slight_smile: Ještě že jsem nekoupila nějakej drahej,takhle mě to zase tak moc neštve,ale tak já doufám,že si zvykne.

@slena vy jste všichni s tím jídlem před náma :grinning: Mě skoro měsíc nejdla skoro nic. Teď se zase rozjedla,až koukám. Ráno když se vzbudí tak má ještě v posteli mlíko,pak se převlíkneme a snídá chleba se sýrem,máslem nebo ramou. Dopo usíná u prsa takže má mlíko,pak oběd ze skleničky a odpo přesnídávku nebo ovoce... Večer mlíko a v noci se mi teď budí 3x! Mezi tím jí křupky a třeba jí dám be-be sušenku...

Holky jsem ráda,že už malá jí. A to s pořádnou chutí :grinning: K obědu mi sní tu 125g skleničku,to nesnědla nikdy a zase dá celou přesnídávku. Chleba a rohlíků by snědla třeba deset kdybych jí furt dávala do pusy :slight_smile: Ale to pití jí furt nejde,takže pořád kojíme hooodně. Dneska jsem koupila kelímky,tak třeba se naučí rovnou z toho.

Jinak Simonka leze jak drak a u všeho chce stát,takže mi skončil ten klídek a musím jí být pořád v patách. Na čele už má modřinu a ikdyž hlídáme,stejně neuhlídáme :grinning: Ale snažím se ty karamboly co nejvíc omezit. Zase si říkám,kdyš si někde nabije,tak si to bude pamatovat,ale na to je asi ještě malá... Botky jsem koupila takový obyč a až začne capkat venku,tak koupím pořádný,teď to má jen do kočárku a do krosny.

Malá s chlapem usnuli,tak jdu naládovat další pračku a uklízet... Přijde mi,že jsme sebou měli snad všechno,co doma máme :grinning: :grinning:
6. kvě 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já právě ještě úplně všechno nedávám,ale tak nějak postupně budu zařazovat...

@misi.21 tak to je paráda,že jste si užili víkend :slight_smile: Simča si na golfáč zvykne,uvidíš. Malý je v něm nadšený,všechno vidí,čumká jak puk :grinning: :grinning: na všechno říká jéééjéééé :sunglasses: no právě moc před váma s jídlem nejsme,mám pocit,že to má furt dokola,tak už budu postupně přidávat další a další,šak za cvhilku budou mít ti naši drobečci rok :dizzy_face:
6. kvě 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 my asi lezení přeskočíme,vypadá to tak zatím teda. Stojíme všude už cca měsíc,padáme jak hrušky každý den několikrát,to prostě neuhlídám,to bych mu mosela byt za zadkem furt a to nejde... nejhorší je,že sebou vždycky sekne i hlavičkou :frowning2:
6. kvě 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau ženy,jak se máte?Co dětičky,jaké dělají pokroky?
Kačenka stále nemá ani zub,ale nijak jí to nevadí,jí už skoro to,co my,jen nekořeněné a skoro to ani nemačkám,jen pokrájím a krásně si se vším poradí.Jen teda ovoce moc nemusí,maximálně banán a hrozno-kupuju sladký a bez pecek a po kouskách toho sní i docela dost.Jinak se už dostane dost vysoko,musíme se zase naučit dávat hrníčky nahoru a nenechávat nic na stole:slight_smile:.Chodí okolo nábytku a je to smíšek
14. kvě 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsme měli po dlouhé době víkend bez zedníka. Martin toho využil a byl na hasičské soutěži jako rozhodčí. V sobotu jsem byla s Míšou za ním. Honzík byl u svého otce. V neděli to měli jenom dopoledne tak i přes tu zimu co byla jak jsme vzali děti vyvětrat. :slight_smile: Tento týden mám celkem klid od dětí. Máme na návštěvě dceru od sestřenky. Dělá vysokou na účitelku MŠ a mají teď studijní volna tak dojela k nám na praxi. :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak od dnešního večera máme doma po klidu. Míša začala chodit sama. :sweat_smile: Přes víkedn udělala max 6 kroků a dnes večer si to mašírovala přes celý obyvák a několikrát dokola. :grinning:
14. kvě 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj holky, nějak se mi zdá, že den má méně hodin ... nestíhám jsem jak zpomalený film. Na baráku máme stále práci a furt nejsme hotoví, je toho moc co musíme změnit a nebo udělat a Jirka má teď fofry i v práci. Mi se k tomu všemu přidaly zdravotní problémy, tak jen lícu po doktorech a až oběhnu kolečko jsem zvědavá co mi řeknou ... s tou kýlou to mám taky čím dál horší víc a víc mě potvora bolí, je to asi i dost tím, že Niki už není žádné pírko,ale kus baby :grinning: Nikolka dělá samé pokroky, leze jak stonožka, stoupá si v ohrádce v postýlce ... má 5 žubů a je stále moc hodná. Včera jsme měli 4 leci plavání a už si tam snad zvykla, ze začátku vždycky plakala a včera tak v polovině byla už spokojená jak želva, dělaly jsme ve vodě blbinky ani se jí pak nechtělo z bazénku ven. Instruktorka říkala, že by bylo dobré tam s ní chodit i individuálně aby si rychleji zvykla. Ale jaxi není kdy, chci říct Jirkovi, jestli by jsme nešli o víkendu. Teď zase dělá přesčasy, tak bude jezdit domů pozdě. Tak se tu mějte ... koukám že je tady klid, tak jste asi zase na tom slavném FB :unamused: Pa :wink:
15. kvě 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka my máme jen byt a v podstatě hotový a stejně mám pocit,že se ráno probudím a je hned večer:grinning:...a bude hůř,až začne Šimonek chodit do školy a budeme odpoledne dělat úkoly...
To mě mrzí,že máš zdravotní problémy,doufám,že se to brzo vyřeší
15. kvě 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@hradilenka já mysllím,že nejsou holky ani na FB. Prostě už není tolik času,jako když mrzlo a dětičky nám ležely :grinning:
My měli o víkendu pout,tak bylly samé návštěvy a celý víkend se jenom jedlo :slight_smile: Letos to komedošův celkem vyšlo,pršelo akorát v sobotu dopo a i tak tam byly lidi... Těším se na příští rok,až Simonka půjde na nějakej kolotoč,ted to ještě skoro celý prospala :slight_smile:
V baráku nám dělají elektriku,tak je to mazec,snad brzo skončí,malá nemůže spát a ani nemůžeme vypadnout,protože je dole hroznej prach a furt tam vrtají a simča se toho bojí,tak jí nechci brát přímo k tomu. Odpo jedeme za kamarádkou z učnáku,má holčičku staarší než je simča,tak vybereme nějaký oblečení. Ale teda už takhle toho má tolik,co mi s chlapem dohromady :grinning:
Jinak Simča skoro celý den u všeho stají a když už nemůže,tak začne kňourat a chce posadit,tak jsem ráda,že nepadá jen tak na záda. Je na sebe opatrná,tak uvidíme,jak dlouho jí to vydrží :grinning:
Jo a taky zase zlobí s jídlem,už nejí ani kupovaný,to ji taky teda dlouho nevydrželo,takže začneme odebírat z našeho. Nemám nervy to věčně vyhazovat... Akorátt teda netuším,co budu furt vařit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem
tak vidím že všude se něco děje.
misi,21 má pravdu už není tolik času jako přes zimu. Děti jsou ším dál živější a venku je přijatelně tak my trávíme všechne čas venku. Navíc pořád něco děláme na baráku. Z Míši se nám stává spařadlo. Vyleze na gauč a do křesle. co můžu to vyhází ze skříněk. Poslední dobu to u nás vypadá jako když spadne bomba. Ne že bych neuklízela, ale uklidím něco a Míša udělá bince jinde. :angry: Navíc binec po zedníkovi. Už aby to bylo hotovo. Přízemí už se nám trochu rýsuje a pak nás čeká první patro.
16. kvě 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no tý jo,tak Miška je vážně ryhlík,když už ťapká sama :wink: to my zatím nee,ale tak má ještě čas :sunglasses:

@misi.21 to máš dobré,že nepadá na záda,malý začne fňukat a pak se hned pustí a padá :unamused:
@hradilenka taky mám pocit,že nic nestíhám,a to mám na starosti "jenom malého a domácnost", ale už nám to taky začíná,budem letos dělat novou střechu :confounded:
16. kvě 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pročetla jsem si poslední stránku s obrovskými pokroky - tak gratuluju!! Kluci mi oba zase marodí - oba dva teploty, Dáda asi ze zubů, ale začíná i pokašlávat, Matýskovi už doktor u našich doporučil lázně, prý ať se domluvím s naší doktorkou a že mi může zařídit, že by ho tam vzali hned v létě. Myslela jsem, že to bude tak na 14 dní, ale je to až na 5 týdnů...:frowning2: Tak to netuším, jak to udělat s Dádou, musíme se u Matýska v lázních nějak vystřídat.... Už jsem z toho na nervy, prý mu zřejmě léky přestávají účinkovat, tělo si už na ně zvyklo, takže lázně by mu mohly hodně pomoct.

JInak jsem s ním byla na kotrole na očním a neurologii, jak pořád zakopával, tak je všechno v pořádku, je to způsobený jednak nešikovností a i tím, že začal chodit dost pozdě, dává špičky dost k sobě a nohy do X - skáčeme na míčy, chodíme po patách, další prý máme řešit s ortopedem. Což už přes půl roku řešíme, tak dobrý:slight_smile:

Davídek ještě nemluví, občas z něj vypadne brrrmmm, jinak nic. Leze všude, kam se vejde, občas se snaží postavit, když ho nemám na očích, tak pak řev, jak spadne...:slight_smile:
17. kvě 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem,
tak u nás poránu 2 stupně. Míša vstávala už v půl6 a teď usnula. :frowning2:
Jinak u nás vše stejné. Míša někdy leze někdy chodí. Jak se jí to zrovna podaří. Naučila se i plazit v kuchyně na linu. docela ji to klouže tak z toho má náramnou radost. Má nové slovíčko - říká an an což znamená ano. Na HOnzíka křičí Hodo. :grinning: Je to kecka ukecaná. Prý po mamince. :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jj máte pravdu,už človek nemá tolik čásku an net,já už sem chodím jen svátečne,sme bud venku,nebo tedka sme dodelali decák,tak o víkendu tam přestehujeme malou,at si zvyká na to,že bude spát sama...podle vás holky,není to brzo,že pujde do svýho pokojíčku?já sem si jistá,že ne,jen když sem to řekla manžoj nebo rodine,tak se hnedka ptali,že proč,že je ješte maličká na to....no nevím,nevím,ale spí celou noc a budí se až ráno a to ji budu slyšet,když se probudí,stejne budou dveře otevřeny,takže ji slyšet budu tak či tak...takže čásku je málo...a venku je už taky líp,tak převažne sme venku,příští týden mám srázek s holkama z práce,takže budeme 4 maminy s detičkama,no to bude jak ve školce....ajejej koukám,že se všude u vás staví nebo renovuje....tak at se daří...no jinak 10-mesiční prohlídka dopadla tak,že máme 8600 g a 74 cm,leze všude,stojí u všeho a dokonce i umí padat tak,že se z postoje posadí,takže je to pohoda,naštestí ješte nechodí....a sedet taky nesedí,no jako posadit se sama posadí,jen pořád je nahnutá u sedu dopředu,tak mudra říkala,že má ješte času,kor když začla lézt pořádne až tedka...a zuba ješte pořád nemáme,ale mudra říkala,že to muže být dedičný,když já mela první zub po roce,tak to klído muže být takhle u Šárky...jinak čtu,že beháte po mudrech,tak hradilenko,at to dobře dopadne....a leni,ty jo k moři jít na 5 týdnu,to je dost,ale at to k nečemu prospeje....
18. kvě 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..jak se máte?Jak je krásně,nějak nestíhám.O víkendu jsme byli v sobotu i našich-Martin pomáhal na baráku a já se se ségrou válela na zahradě-super:grinning:.Včera jsme si udělali rodinný výlet na místní rozhlednu,bylo krásně a plno lidí,ale moc fajn.
Zítra jdu s Kačkou na kožní,má ekzém na bříšku,zádech a leze jí to všude.Zdědila to bohužel po mně...
21. kvě 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidáno pár fotek do fotoblogu
21. kvě 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukám,e tady se toho moc nového nedozvím :slight_smile: Taky nemám čas tu vysedávat,ikdyž nejsme venku,tak za ní věčně lítám a jsem ráda,když trošku uklidím,ale stejně hned leze za mnou a rozhazuje hračky...
Dneska má 10 měsíců :slight_smile: Je to drak. Stojí u všeho a začíná obcházet nábytek,největší zábava je vyhazovat boty po chodbě a potlat po zrcedlech. Na chodbě máme jedno až na zem a tam se i pusinkuje :grinning:
Tenhle týden jdeme k dr,tak jsem zvědavá,kolik přibrala. Mě přijde,že jí lezou žebra čím dál víc... Ale tak už to není to miminko,co přibíralo přes kilo měsíčně :grinning:
O víkendu jsme byli v Brně,tak jsme prošli Ikeu a já už se hrozně těším,až příští rok budeme zařizovat byt p rekonstrukci...
Drak je vzhůru a vyžaduje pozornost,tak se mějte hezky a užívejte hezkýho počasí :slight_smile:
21. kvě 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ahoj,já jsem taky chtěla malého už přestěhovat do jeho pokojíku,ale on se mně furt budí,takže v noci ještě kojím,popř. nějak uspávám,je to běs :unamused: jak to děláš,že ti malá spí celou noc? Filip se vzbudí a první co je,tak si tam hned stoupne a teprve pak začne békat , kolikrát mám pocit,že si stoupá ještě v polospánku :confused:
takže to musím odložit to jeho přestěhování,protože běhat celou noc vedle do pokoje se mně nechce.
Malé jak se líbí ve vlastním pojíčku?
21. kvě 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem,
tak Míša je marod. Má střevní chřipku. V sobotu měla tepolotu, ale bylo to spíše od zubů. V neděli celkem pohoda. Včera nechtěla přes den moc jíst a navečer jsem byli v bazénu. Byla celkem v pohodě, ale večer jak se nabaštila mléka tak to celé vyblila. :frowning2: Ráno to samé navíc byla včera tak pokaděná že to měla i v papučích. Takže dnes návštěva dr. Dostala probiotika a má držet dietku. Mléko nedávat že máme koupit bezlaktozové. Tak jsem běhala po lékárnách než jsem ho sehnala. TeĎ už přes dvě hodiny spí. dospává noc. Já jsem to zalomila na chvilku vedle ní. Honzík je naštěstí ještě ve školce tak jsem si to mohla dovolit.
22. kvě 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nějak nestíhám nestačím ... koukám, že tady máme nějaké marody, tak at jste všichni zdraví !!! Dovolenka u moře ať vyjde ... :sweat_smile:
Niki poslední dobou moc nejí asi to bude zubama .... zítra chci jít k dr na preventivku jsem zvědavá na míry a váhy.
Niki se zase naučila jak je veliká a mávat když se řekne ahoj :grinning:
V pondělí jsme byly na plavání a bylo to lepší když tam nebyla sama a byla ve skupince s jinými dětmi ... byla z toho nějak vyvalená, že nemá bazén sama pro sebe :grinning: :grinning: :grinning:
Na baráku jsme malinko zvolnili tempo ... ( už se tady dá bydlet :grinning: :grinning: :grinning: ) a taky jsme už " vyřízení " tak musím si dát pauzu. Našla jsem na netu pobyt v tatrách na 5 dnů tak jsem zvědavá jestli mají ještě volné termíny.
Tak se mějte moc fajn a prckové ať jsou zdraví !!!
PS: zvažuji operaci kýly ... včera jsem myslela, že mi vyleze i střevo :grinning:
22. kvě 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka v Tatrách je nádherně. My jedeme 11.6 už se těším. Zkus to i přes ty slevomaty. My jsem tak byli na Velikonce a bylo to skvělé. :grinning: Teď jedeme tři rodinky tak už jsem to objednávala už v lednu.
23. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jj našla jsem to přes ten slevomat .. jen je háček v tom, že mají volno až od 25.8 :unamused: Tak to asi neklapne ...
23. kvě 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka přes ty prázdniny je to docela problém se tam dostat. Tak třeba vám to vyjde a dostanete se dřív. :slight_smile:
23. kvě 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena ahojky,no nakonec sem se rozhodla,že malou ješte nepřestehuju,nechám to,až ji bude rok,zatím spí s náma...no to,že spí celou noc,já ti ani nevím,jak sem to docílila.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to si vybrala sama,večer má kaši,mlíko ode mne,jede spát okolo 19 a spí do 6 a to pak už nespí a jedeme si hrát,ale spí celou noc...
@micka1 a jejej at je brzo Míše líp...
@hradilenka ty jo do Tater,šak me pak vežmete sebou :grinning: :grinning: :grinning: ....ale nene si delám srandu,v červenci nebo v srpnu pojedeme k našim na Slovač,tak už se nemužu dočkat a třeba pak si udeláme jednodňový výlet do Tater,takhle sme to udelali před 2 rokama,byly sme u našich a udelali sme si pekný výlet do Tater..
23. kvě 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek