• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
A jinak Kačenka teď na všechno říká máma..ať je to,co je to,takže takhle u nás s mluvením:slight_smile:Nočník-sedne si,ale nic moc tam neudělá,spíš dost výjimečně a zcela náhodou.Baví ji ovšem běhat po bytě s nahou prdkou:grinning:
10. pro 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 já na nich byla pred 2 rokama a me se to hrozne líbilo,byla sem i s Martinem,a s mojí segrou....a jelikož Martin tam má bráchu,tak šel taky s náma,no nám holkám se to neskutečne,ale chlapi z toho 2-krát nadšením neskákali....no co už,chlapi no..
10. pro 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dloooooooooooooooooooooooooooooooooooooho jsem tady nebyla:D Tak si zkusím prčíst vaše příspěvky, at jsem trošku v obraze:slight_smile: Když se dívám na vaše fotoblogy, to je něco, jak to uteklo od tý doby, co jsme si tady začly psát, ještě těhotný, pak s miminkama a najednou máme takový velký šikulky, co chodí, pomalu mluví a pěkěn zlobí;););)
10. pro 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kulishek ahoj, vítaj mezi nama :wink:
@leia1 jj letí to hrozně, za chvilku mají prďata rok a půl :confused:
@tasmailla1
@petrunka01 holky, u nás taky o mluvení nemůže být ani řeč... zvířátka umí některé pěkně,baví ho se na ně dívat v knížkách,ale jinak má pár svých "slov" a zbytek ta jeho hatmatilka :grinning:
12. pro 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21malé Simonce vše nej ke svátku,ať je zdravá a dělá ti samou radost :slight_smile:
@ssimmikk a větší Simonce hodně zdravíčka,lásky a spokojenosti :wink:
12. pro 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@slena děkujííííí :slight_smile:
12. pro 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 letí to straaašně! jak se jinak s Pepíčkem máte??? máš hezkou novou profil fotku :slight_smile:
12. pro 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kulishek :grinning: tak to je dobré s tím dřezem :grinning: náš malý zase židlu ke dveřím a točí klíčem a zamačkává zámek:slight_smile: tyjo, Jindra je taky oproti ostatním dětem méně asertivní a buď raději uhne, nebo hračky taky nepůjčí, je spíše samotářský, ale nikdy nikoho neuhodil, spíš dělá malá, tak mám radost.. snažíme se chodit jednou týdně do klubu mamin s dětmi-hry,hračky.. No, smrkání, to je taky náš cíl. Jindra smrká pořád jen jako-vezme kapesník a pffffffff pusou :grinning: máš tip, jak ho to naučit? Na zimu jsme dali morčata z balkonu do chodby, tak je chodí pořád krmit:slight_smile: má radost, když ho zaúkoluju a dám mu do ruky okurku nebo jablko. Tyto dny fakt trénuje asi na období vzdoru, taky skoro nejí. minulý týden snědl za dva a teď jí jak vrabec.

Holky, vozíte děti na sáňkách? malej mi z nich často zdrhá-i za jízdy :grinning:
12. pro 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee já zkusila boby a žádná sláva,nelíbí se jí to...
12. pro 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 taky? malej mi v sáňkách brečí a vzteká se. asi se mu nedobře sedí, říkám si, že mu dám za záda polštář do fusaku.. uvidíme. v klidu byl jen když jsem ho chvíli položila na sáně.
12. pro 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Děkuji :slight_smile:
@druidee No my jsme ho to smrkání naučili hned jak začal schválně foukat nosem takže jsme řikaly fuk a pak už jsme přidali jen kapesník. Ale třeba on i horké jídlo fouká nosem já mu třeba polívečku pofoukám a on si ji ofouká nosem :grinning: Na saních a bobech jsme ještě nebili u nás není tolik sněhu. Máme boby a u rodičů saně ale na bobech máme 3 bodové pásy se sedátkem pro málé děti můžu tam dát i fusak a malý když ho budu táhnout nebudou tak trpět záda protože bude sedět a opírat se jak v kočárku sice ty boby jsou tak max do tři let, ale počítám že bude chtít pozdději jiné boby třeba s volantem :D
13. pro 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulishek aha, tak to je výhoda:slight_smile:. náš dělá fůůůů jen když chce bublifuk a to pusou, samozřejmě :grinning: u nás stále vatové tyčinky a nosátko na rýmu.. No my koupili k saním hned tu ohrádku,ale asi jak je to moc do pravého úhlu a on je navlečený, tak se mu špatně sedí. Já jako malá jsem mívala radši boby, nebo malé železné sánky ve školce. ty klasické saně mi nikdy nechtěly jet :grinning:
13. pro 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Právě odešel přítel otestovat s malým boby tak se uvidí :slight_smile: My jsme měly saně ty dlouhé já jsem seděla ve předu a brácha byl vzadu zaražený v ohrádce :slight_smile: a pak jsem měla lopatu :grinning:
13. pro 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulishek tak snad příjdou zpět s nadšením:slight_smile: :grinning: lopaty.. na těch jsme jeli před pár lety s mým přítelem hodně dlouhou trasu.. a pak jsem týden naříkala na namožené břicho a nohy.. ale jede to super. máme i ten velký talíř z tesca, asi někde ve sklepě. no teĎ s tím pupíkem mám útrum, ale ráda bych se svezla :slight_smile:
13. pro 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Taky chceme ještě jedno mimi, ale opět se nedaří :frowning2: Musím se podívat v jakém stavu jsou saně u rodičů a třeba si taky sjedu :grinning: Bohužel zimní oblečení hlavně teda kalhoty nějak doma nevedu :-/ Asi budu muset koupit, jestli se malému bobování zalíbí at tam nezmrnu, ale zase když budu běhat furt nahoru a dolů asi mi bude teplo :grinning:
13. pro 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee
@petrunka01
@kulishek my jsme zatím nezkoušeli, mám sáňky ještě po mně, ale obávám sa,že malý bude taky z toho vysedat...
smrkání závidím,malý jenom nakrčí nosík a "frkne" ale kde nic tu nic,zato mně furt nosí kapsníky,ať sa vysmrkám :grinning: minulý týden měl rýmu,tak to byl záhul ho odsávat :unamused: zpocená až na p.deli vždycky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Já trošku závidím maminkám co jejich děti mluví :frowning2: malej zatím ani ťuk kromě pár slabik jako ta, ne, ba. Prostě se mu nechce stejně jako na nočník. Ale spocená bývám z něho taky hlavně v létě. Když od 10 měsíců chodil v létě už chtěl být bez kočárkku a za boha v něm nechtěl sedět :grinning:
13. pro 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tady zase nebyla ani nepamatuju, nějak vůbec nic nestíhám, dneska jsem lítala s Aničkou na ORL bylo to tříhodinový kolečko, hrůza, má zánět dutin, takže taky super. Jinak Matěj nočník zvládá až se teda móc divím, začal si i tenhle týden říkat, vždycky volá kakýýýýý to platí i na malou :grinning: je to roztomilý a vždycky se mu zadaří, takže doufám, že se nějak nešprajcne a vydrží mu to!!!!!!Mluvení je asi tak normální krásně říká ahoj a to kakýýý :grinning: pak takový nestadartní věci jako kotlík, korále....Teď na něm hodně vydím jak vyspěl, pošlu ho v kuchyni ať dá tričko do pračky a on ho tam odnáší, no jasně, že v tý pračce ještě najdu nějaký překvapení jako krém apod... :grinning: Ale každý dítě je šikovný na něco jinýho co já bych dala za smrkání jak píše novinka v diskuzi @kulishek , vítej :slight_smile: Matěj smrká jako Jindříšek @druidee pusou, vrrrrr :grinning:Holky jak jste na tom s dudlíkem, máte ještě? Matěj byl už zvyklej jen na noc, ale co mu roste stolička, tak je to hrůza a chce ho i přes den, tak mu ho v zachování mýho duševního zdraví dám protože bych s ním asi jinak nevydržela, ale štve mě to. Jdu uklidit ten borčus, to je vždycky děsný co on dokáže vykramařit, máte to tak taky?Tak hezkej večer a víkend.
14. pro 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala my to máme s dudlíkem podobné, najednou ho zase potřebuje víc poslední dobou :rolling_eyes: , tak snad je to jen dočasné a nechci to ještě hrotit. jen se obávám, jak to bude, až uvidí dudlíka u mimča, co příjde v březnu..hm. Kramaření mi ani nepřipomínej...uf! než stihnu poklidit vyžehlené prádlo, je na hromadě naházené. já tu zuřila... už to nedělává, ale zato začal vyklízet šuplíky a to opakovaně. nervy moje.. :sweat_smile: :grinning: takže hračky už občas jen odsunu nebo odkopnu nohou, ať na tom neuklouznu. úklid už jen jednou denně a nebo před návštěvou :grinning:
@kulishek dneska malej začal říkat bum-bá (jako bum bác) ale jinak bych taky uvítala lepší komunikaci, příjde mi, že pak zbytečně dochází k nedorozuměním a nebo tak.
14. pro 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulishek
@druidee jj to mluvení bych taky už brala,ale tak mají čas... Já jsem byla včera na odpis a dneska su zas :cry: Malý včera po obědě nechtěl usnout,dělal šílené scény,a já su hrozný nerv,tak dostal na zadek... sice né nějak moc,ale aj tak mně to pak bylo líto,hlavně to,jak mně ujíždí nervy :frowning2: :frowning2: dneska opět stejná scéna jako včera :confounded: já nevím,co to má jako znamenat,unavený je,to jo,ale dělá u toho teda šílený kravál,což nikdy dosud nebylo,tak nechápu... vždycky jsem ho uložila,počkala na svojí posteli než usne,což bylo obvykle během pár minut... ale včera a dneska teda děs běs :confounded: a jestli to takhle půjde dál,tak já skončím někde v blázinci :pensive:
@akrimala dudlík máme na spaní akorát,přes den ho nikdy nechtěl...zas na druhou stranu buď ráda,že se ti s ním zklidní,já když je nevrlý ho nezklidním ničím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. pro 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akrimala
@druidee úklid už teda neřeším vůbec,to by mě už asi je.lo úplně, uklízím až večer ten borčus,co malý nadělal za celý den...jsou hrozně rychlé potvůrky malé,než něco dám do šuplíku,tak z druhého mně to vyndá,takže to dělám jednorázově až večer :wink:
15. pro 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena :grinning: jakobys popisovala mě a nás poslední dny. najednou odpolední spánek je hrozný problém, scény, řev ,vztekání a pak mi už po nějaké době ujedou nervy, dostane plácanec přes zadek. též mě to mrzí pak, ale v tu chvíli to je mazec. dnes spal jen půl hodinky a vzbudil se s pláčem, který vygradoval ve skoro hysterický pláč asi půlhodinový a už jsme si říkali, že to snad ani zuby, ale snad né ucho nebo hlava ho bolí..? no nevěděli jsme, nic ho neuklidnilo, vůbec. až na chvilu jsme ho vzali hladit morče atd, pak zase řev a uklidnil se u další blbosti a už v pohodě. no, doteď netuším, strašně teď pokouší a na just dělá přesně opak, než se po něm chce, nebo co nemá dělat, tak hurá do toho, sotva ho upozorním, ať ot nedělá. nějaké zase přelomové období. začínají ho konečně zajímat knihy,obrázky,básničky, pár nových slovíček (tam, bum bác atd) a i když pořádně nemluví, tak remcá a odmlouvá velmi jasně :angry: :grinning:
15. pro 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no né že bych z toho měla radost,ale su ráda,že v tom nejsu sama :wink: tak u nás to teda pokračuje - dneska je to 3.den,co se takhle vzpírá jít po o spát,přitom unavený je,ale proč ty scény,když doteď to bylo v pohodě :confused: dneska jsem ho teda zkusila dát o půl hoďky pozdějc než chodí obvykle a stejně řval,usnul - ale musela jsem ho držet za ruku... jinak si stoupal a řval :unamused:
knížky má náš malý rád,listuje si a ukazuje :slight_smile: tak i na Vánoce pár dostane...u nás nové slovo TOTO,říká na všecko,co chce :grinning: ukáže a řekne toto :slight_smile: jj u nás taky odmlouvání je velice jasné,ač nemluví :grinning: :grinning: to nám to brzo začíná :dizzy_face:
16. pro 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena já ani nechci myslet na to, jak to bude v pubertě :sweat_smile: :grinning: :grinning:
16. pro 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@druidee :grinning: :grinning: no já když ho kolikrát vidím,co dělá - a vědomě!! už teď, tak potěš koště v pubertě :sweat_smile: :grinning: já jsem byla teda dobré "péro", takže jestli bude po mně :zipper_mouth: :slight_smile:
16. pro 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky jsem ráda, že nepropadám občasnýmu zoufalství sama!!!!!!!!! :grinning: vždycky se modlím ať už je šest a přijede Martin z práce :sweat_smile:
16. pro 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
:grinning: všude stejný, Eli se taky vybarvuje a její oblíbené slovo je " necííííííííííí" rozumějte nechci!! a pak : sama, dej, papat a pití vše z patřičným důrazem :grinning: a jak žaluje:grinning: kdykoliv jí Aduš něco nedá nebo jí šidí hned přiběhne žalovat co nepoví to ukáže :grinning:
16. pro 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@akrimala já taky propadám :grinning: :grinning: ale ty máš děti 2 - pro mě jsi borka :wink: já mám 1 a bohatě mi to stačí :grinning:
@myschka jsou chytré ty dětičky,co :slight_smile: pěkně si umí postěžovat :grinning:
@druidee tak u nás už je problém i s večerním usínáním,to začalo včera...tajně jsem doufala,že když jenom po o se vzpírá,takže večer v pohodě to bude a už taky začal... teď neusne jinak než když ho držím za ruku,a to jsem si říkala,že po novém roce ho dám do jeho pokojíčku a bude usínat sám :unamused: no ale u nás čím je starší,tím je to s tím spaním horší,a to jsem si naivně myslela,že to bývá naopak :sweat_smile:
17. pro 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena já ještě donedávna uspávala Kačenku na ruce,teď už ukazuje,že chce do postýlky.Takže ji položím,chytím za ruku a vyprávím pohádky,zpívám...většinou tak do 15 min je tuhá.Takže u nás to je posun k lepšímu:slight_smile:
Jo,a k nadávání...tuhle mi pěkně "vynadala",když jsem jí dala jinou mikinu,než chtěla ona.Nechtěla se obléct,tahala šuplík s oblečení a nadávala jak špaček.Já bych ji nechala si vybrat,ale ona zrovna chtěla tu nejslabší a byla dost zima
17. pro 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@akrimala jjj, přesně, taky už často koukám na hodinky a kdy se otevřou dveře a táta vejde do dveří. malý v ten moment všeho nechá, zařve "táááátáááá" a letí za ním a většinou už mu dělá ocáska :grinning:
@myschka :grinning: nedá se. úplně koukám, jak krásně mluví, o tom si můžu nechat jen zdát. teď u juniora vede slovo "tam" tak to používá s maximálním nasazením :grinning:
@slena no, náš malý přestává spát 2h odpoledne, ale jen hodinu, s uspáváním a později.. dnes ani nevstával potom s hysterií, jen pláč a přiběhl za mnou, položila jsem ho k sobě,pustila pohádku a byl v poho zase. Já se snažím ho všemožně utahat, aby usnul u flašky a bylo to bez nervů, ale né vždy se to zadaří :grinning:
17. pro 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek