• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka já mám holt drobný děti...Šimomek je poměrně vysokej-to nevím po kom,já mám 158 cm a manžel taky žádný čahoun,ale je to vyžle.
V Tescu jo?Docela bych potřebovala pro Kačku bodýnka s dlouhým rukávem,ale taky čekám na peníze
9. led 2013 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee tedka me jedna mamina psala,že prej rodičáky začnou posílat až zítra,že jak byly Vánoce,maj spoždení,už me tenhle systém štve,ale me ty trvalý příkazy nepočkaj,to je naprd....a koukám,že mám peknou hrubku,když sem napsala jisk s měkkým i.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no tak se pak kouknu...a máš nejaký hezký klučiči povlečení,nebo už dospelácky?no já koukám,malá už hezky vyleze na tu velkou postel,ale dolu se bojí zlézt,takže stejne si myslím,že až kolem toho 2 roku to bude ideální....
9. led 2013 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 nauč ji lozit dolů nožkama napřed.malý se to naučil během minuty hned ten den, co poprvé vylezl na gauč sám. jys nebo jisk neřeš :grinning: to není vyjmenované slovo :grinning: povlečení mám miminkovské žluté a pak od tchýně takové to plyšové-on tento materiál moc rád odmala, trochu závislák, bez toho hůř usíná, jak jsme vypozorovali.. :sweat_smile:
9. led 2013 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 jj taky jsem vše kupovala v Jysku i pro nás ... ale pro dítě bych volila levnější verzi ... budeš to co chvíli prát když to poblindí a nebo počurá. Povlečení bych koupila někde v akci ale v obchodě abych si mohla osahat matroš, protože vím, že některé firmy prodávají za levno ... ale pak je to šrot a materiál je jak záclona vidíš přes to až do Prahy :grinning: a po jednom oprání to máš jako tunel na prolízání .... protože nesedí šev na šev a nejde to pomalu ani vyžehlit ... takto jsem se jednou napálila a nikdy více. Ale mám jeden vyzkoušený obchod na netu kde si i nechávám věci šít na zakázku a mají to hezky zpracované i dobrý materiál ... mají i dobrá napínací prostěradla jersey nebo jak se to píše :slight_smile: http://www.tanatex.cz/ A pokud by se Ti nic tam nelíbilo , tak má hezké povlečení Matějovský http://www.matejovsky-povleceni.cz/pohadkove-a-filmove-motivy.html ....

@petrunka01 Teď jsem koupila v tesku bodyna a jedno vyšlo na 27 Kč .... kupovala jsem už na věk 2-3r ...
to si maličká jako moje mami :sweat_smile:
9. led 2013 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee hihi to ji učím taky,ale ona ta postel je predci trošku vyšší než máme sedačky v obyváku,tak holka má strach...
9. led 2013 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka na toho matejovského sem koukala už včera....ale díky kouknu na to..:slight_smile:
9. led 2013 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee Niki už to taky umí .... já z toho moc velkou radost nemám .... :unamused: líce po gauču jak tajfun ,,, čekám kdy si co rozrazí ... kousek je konferenční stůl a mám stach aby nespadla na hranu hlavou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2013 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka no, přesně to se stalo v létě u tchánů-na hranu stolu letěl z metra :frowning2: buch do zátylku, jsem myslela, že je po něm i po mě :frowning2: spíš jsem měla na mysli to slézání (když už se naučil sám tenkrát vylézt nahoru), ať člověk nemusí pořád sundávat .
@tasmailla1 tak to jo.. taky máme extra vysokou postel (vhodnou pro seniory :grinning: :grinning:) ale náš je takový kaskadér že i z ní sklouze (uf, ale na ni se nevyšplhá-zatím :grinning:)
9. led 2013 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee no to jo oni tý kluci se mín bojej,naše je víc opatrná,i když sme venku a má sjet z obrubníku,tak čeká na mne ,aby se me chytla a pak to už jde....:grinning:
9. led 2013 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 no nevím,u nás je to naopak...Šimonek byl na sebe opatrnej a Kačka je jak tajfun,někdy si říkám,že snad nemá pud sebezáchovy.
Do toho Tesca budu muset brzo zajet
9. led 2013 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka
@petrunka01
@tasmailla1
@druidee Filípek je hrozný divočák,on je jak uragán,chvilku je tam a za vteřinu na druhém konci baráku :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky leze na gauč,a to asi tak 1000000000000000000000x za den :sweat_smile: slézat umí už dávno,jsem ho učila,že musí nožičkama první dolů,pochopil to hned,ale stejně už z gauče spadl,klekl si na kraj a převážil se zádama dolů, no těsně minul hranu stolu,ale i tak spadl hnusně :pensive: a počítám,že ještě určitě párkrát spadne,když vidím,co na tom gauči provozuje,to za chvilku budou salta :confused: :grinning:
tak oteplováky s bundou dostal Fiťa od našich na Mikuláše a počítám,že mu to bude tak za rok-za dva, takže to teď neřeším...
jinak Filípek je drobek,vysoký,ale drobný,takže i nožku má malinkatou :dizzy_face: teď máme zimní 22,ale jsou mu trochu větší - akorát na pletenou ponožku a papučky myslím 20 má, v létě jsme měli snad nejmenší boty,co se vyrábějí :sweat_smile: :grinning: 18 :slight_smile:
9. led 2013 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@slena tož jak s gaučem, tak s botkama jsme na tom naprosto stejně.. slézat umí, ale stejně jak blbne, tak přepadl apod. nesčetněkrát a ještě toho bude :sweat_smile: zimní botky jsme koupili 23 a má tam hodně rezervu pro ponožky a papučky v tenké punčošce má stále č20 :slight_smile:

no, ještě teď mi buší srdce-jsme šli ven a jak teď dělá Jindra pořád neposluchy a naschvály... po procházce v saních (kde zase řev a cosi a zdrhání hlavně jinam než kam jedem, takže tahání za ruku, vztekání a všechny tyto příjemné věci :slight_smile:...) jsme šli nakoupit. na nákupu byl zlaťučký-ukotvený ve vozíku :grinning: po nákupu, v hale obchodu, se mi vysypaly mandarinky :grinning: a že má na mě počkat?neee...schoval se za roh a čekal, dokud ho nebudu hledat apod. 2x jsem pro něj pak šla, pak už ho přitáhla k sobě, popadla zbytek nákupu a saně a ještě jsme měli zdolat schody k chodníku se sněhem.. (tedy původně jsem chtěla saně už dát na mírný svah vedle schodů, ale drahouš se vysmekl a hurá ke schodům.. haha... před schodama 2paní co tam nutně povídaly a neuhly. než jsem jednu se saněma obešla a sešla pár schodů, ať dám Jindrovi ruku, samozřejmě neposlechl nic co říkám, utíká mezi těma paníma. tam čekal, ale pak se otočil zády a čučel na ně a krok dozadu, že... takže letěl jak panáček přímo ke mě... to byl najednou chudáček malinkatej a cosi kdesi a ježiši... (najendou měly paní toliko starostí, tož kdyby předtím uhly, bylo by vše ok) ale já v tu chvíli bych toho chudáčka stejně nejradši pleskla přes prdel, už jsem byla kapku vynervená. vůbec nic se mu nestalo, jen se lekl-díky bohu. ale to zdrhání a neposlouchání už se mi občas trocha vymyká z kontroly :frowning2: tož paní mi snesla saně (já ještě zuřila "né, to zvládnu!"), já oprášila z Jindry nejhorší kusy blata :grinning: a "chudinka malinkej a cosi kdesi..." poslouchala... jsem rostla, páč se chovaly, že jsem hrozná matka a nedávám na děcko pozor... no za 2minuty jsme byli doma.nejdřív mi málem zdrhl do odjíždějícího výtahu...pak jsme jeli spolu, vystupujeme a samozřejmě,jako vždy poslední dobou-nechtěl.. jen jsem vyndala saně a chtěla se pro něj natáhnout, on zdrhl dozadu do výtahu a výtah už nešel zastavit, dveře se zavřely a odjel i s Jindrou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ...jen jsem se dívala na display, kam výtah míří a už krutě nahlas nadávala jak špaček na celý barák, do neposluchů a lumpíků... o 2patra výš se výtah zastavil a zase "broučku malinkej bla bla bla...." nevím přesně, jak jsem nadávala :grinning:, tak pánovi došlo asi co a jak. když dojeli sem zpátky, tak uřvaný Jindra dostal přes prdel pleskanec i před pánem..."chudáček malý" :grinning: :grinning: :rolling_eyes: Toliko k naší dnešní, poklidné procházce :grinning:
9. led 2013 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee :grinning: to jsou zážitky,co? kolikrát člověkufakt běhá mráz po zádech,co ty dítka nevymyslí :confused: takové ženské a vůbec lidi mám nejradši, zavazí, nehledí,ale pak ve finále hledí na tebe,že si nemožná a kde si cosi,přitom prckovi stačí setina vteřiny,to dobře znám a když vlečeš saně, nákup,do toho zdrhající dítě,no já sa přiznám,kolikrát chodím zpocená jak vůl i teď v zimě :grinning: :grinning:
Fiťoš je už taky dobře vyčuraný sa mně zdá,vždycky tak šibalsky zamrká,nahodí ten svůj "nevinný" kukuč a hned vím,že vymýšlá nějakou lumpárnu :grinning: :grinning:
výtahem naštěstí nejezdíme,nemáme kde,ale jeli jsme asi 2x ke známým na návštěvu a výtahu se teda bál jak čert kříže,takže kdyby v něm sám odjel,tak počítám,že by se mně strachy po.ral :confused: :slight_smile:
9. led 2013 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena :grinning: :grinning: :grinning: jaj, člověk se fakt často zapotí! saně, břucho-ale aj bez toho je to už fakt dobrý adrenalin :grinning: :grinning: ten kukuč už tu taky začíná... "jůůů,co bych mohl zase provést" a hned ho něco napadne-minimálně "NE!" a zdrhá :grinning: Tož ty baby mě docela fakt taky naprdly :angry: ale to už bych byla asi opravdu za hysterku, říct jim něco :grinning: Zase nejsu matka, co dítěti raději nic nedovolí, aby si náhodou něco neudělalo.. jen ať se učí a dává pozor... :wink: u nás už je výtah nuda-ani tlačítka ho nebaví (samozřejmě ty zakázané ho baví pořád :grinning:) tam se lekl hlavně toho, že se zase otevřely dveře a ta m místo mámy cizí chlap :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: rvu do sebe čokoládové bonbony na nervy :grinning: :grinning:
9. led 2013 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@druidee jen si daj :wink: já teď dopila kafíčko :slight_smile: taky to radši dělám tak,ať se učí a ví, na co dácat pozor, než kdyby nic a nikam nesměl,jen ať si pomalu zvyká,že si taky někdy "natluče frňák "

@tasmailla1 jo a k té posteli, taky už pomalu chci koupit,kdes kupovala ty? @druidee ty myslím,na tom babynabytek.cz, že? a jaké máte rozměry, 180x80 cm nebo větší? či menší? tam je velikostí :confused: i zlavec s pěřinou budu muset kupovat, říkáte v jysku,jo? nic jiného mně nenapadá z kamenných obchodů... no zase se můj účet zatřepe :sweat_smile:
9. led 2013 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena jjj, my zvolili rozměr postele 160x90 (aby se vešla ke zdi,ale kratší kvůli radiátoru-ale stačí do puberty :grinning:) stejné nebo skoro stejné jsou i na mimibazaru, možná lepší výběr. matraci jsme vzali taky z toho e-shopu, ale nepříjde mi teda toliko kvalitní.. :frowning2: už se kapku seseděla na kraji postele, kam sedávám. ale jak leží Jindra a jeho váhu to zvládá jak má, to zase ano :slight_smile: na jysk mě tenkrát navedla hradilenka, ale dá se sehnat i v různých obchodech-jak jde, někde s látkama atd.
9. led 2013 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee Na co jsem Tě navedla zase? :grinning: To zní hrozně .... jako bych byla nějaký amnestovaný sígr :rolling_eyes:
9. led 2013 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka na tu peřinku v jysku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2013 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka uvidíš jak to bude s druhým dítětem. na mluvení to u nás vliv nemělo,ale jinak je Míša pohyblivější a je samostatnější a dokáže se podělit a v obchodě když ji něco kupuji tak nikdy nezapomene že mám vzít i Honzovi :slight_smile:
neboj Niky to mluvení dožene a pak si budeš si říkat že to byl klid když nemluvila. :grinning:
9. led 2013 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee bože holka,tak sem se tedka zchuti zasmála nad tou tvojí procházkou,už jenom predstava,jak Jindra odjíždí výtahem sám,no moje nervy... :grinning: :grinning: my dneska taky byly na procházce,takže za ruce malou a v druhý ruce psa,taky užasný to bylo,nejak se nemohli sesouladit,každý chtel jet jinam,no naštestí sme došli na zastávku MHD,kde dojel busem Martin a už si zvířectvo vzal k sobe...a já si šla jak královna... :grinning: :grinning: :grinning:
@slena taky máme postel z babynábytek,ale my sme už kupovali normal dospeláckou 200x90 cm....a matraci taky máme odtamtud azatím je v pohode,koukám že u 'Vlasti se trošku prosedela,tak uvidíme,jak vydrží nám....
@petrunka01 jee vidiš to a já mela za to,že kluci sou víc divočejší,no aspon sis trošku mamko u Šimonka oddechla....
9. led 2013 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 možná je sesedlý jen ten potah matrace. mrknu na to zítra, jestli nezapomenu. brali jsme matraci kde je na jedné straně kokos. nojo, procházka byla opravdu záživná :grinning:
9. led 2013 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee my taky máme z kokosovýho vlákna tu matraci,ale nepíšou žeby bylo jenom z jedný strany,tak nevím,či máme tu samou,ale prekvapuje me,že sme to objednávali ve čtvrtek minulý týden a včera nám to už přišlo a přitom tam píšou,že dodávka je až 10 dní,nojono z Moravy sou kluci rychlý...:slight_smile:
9. led 2013 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@tasmailla1 mají tam více matrací na výběr. že máme atyp postel rozměr, tak jsme to objednali rovnou tam než jinde dráž. ale není vůbec špatná, mrknu na to zítra. také nám to dodali hezky rychle :slight_smile:
9. led 2013 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee
@tasmailla1 vypadá to,že taky vyberu v tom babynabytek.cz :slight_smile:
máte i s úložným prostorem nebo bez? to je docela pálka za to :unamused: ale zas se to hodí na věci,hračky atd....
10. led 2013 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
tak sa tak dívám,že bych tam zrovna koupila aj nějaké dekorace na zeď, ať nemá ten pokojík takový holý... a je to teda drahé jak sviňa :angry:
10. led 2013 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena úložák je super, ale my to nebrali, máme postel vedle skříně. možná jen ta úložná půlka..časem.. ty dřevěné dekorace jsem kdysi taky chtěla, nakonec jsem koupila ale samolepky-dinosaury :slight_smile:
10. led 2013 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tož dnes jsme byli dopoledne v mateřském centru. od 9do půl12. cestou zpět domů mi malý do minuty usnul v saních :grinning: a doma si jen dal mlíčko a spal DO TEĎ! :astonished: takže víc jak 4h a to si tu ještě za mnou přinesl deku a plyšáka a mojká to tu a tulí se.. obvykle spává už jen slabou hodinku.. tož nevím, už nemá teplotky, nic.. tak asi zubky nebo ještě je vyšťavený.
10. led 2013 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@slena my sme brali s uložným prostorem 200x90 cm,i matraci a chránič matrace a s PPL nás vyšla na 7500 kč,no je to pálka,ale copak tedka je neco levnýho?a my sme ten uložák chteli,aspon máme kam dát nejaký veci,jinak skříne nebo zařízení decáku zatím počká,až budou penízky,protože v léte se chytáme delat podlahu na balkone,izolaci a tak,tak tam pujdou peníze a když zbyde,tak dokoupíme nábytek do decáku...taky sem koukala na dekorace,sou moc pekný,ale my sme koupili nekde dekorace za pár šupu na slovači a zatím držej,je to strom a žirafa s opicí,ale velikostne asi tak cca 1x1 metr....až to nebude moc držet a bude se odlepovat,tak se koupí zase neco jinýho....
@druidee tak sem dneska koupila malý svetříky v tescu,moc pekný o 50% levnejší,takže zas bude malá za koču...jee si ho nejak zmořila mamka,ne?a copak ste tam delali,hrali si?nebo klábosili s jinýma maminkama....a když tam jedeš do toho centra,neco se za to platí,nebo jak to tam probíhá?my do centra nechodíme,tak nevím,jak to tam funguje....

Ufff zítra jedeme poprvé s malou k zubaři,už tedka mám strach,jakpak to bude probíhat,či malá otevře hezky pusenu,protože když ji čistím zuby,tak je to horor,nechce ode me si je nechat vyčistit,nejradší má,když si je jakože čistí sama,ale ona spíš cucá ten kartáček... :grinning: :grinning:
10. led 2013 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 já občas chodím u nás do mateřského centra do herny..platíme buď 20,- za hodinu,nebo na dýl a 60,-.Jsou tam stolky,můžeš si dát kafe,nějakou sušenku...a je to velká místnost zařízená jako hezna-kočárky,míče,bazének s kuličkama..chodím občas s kamarádkou,děti si pohrají a my pokecáme,když nás nechaj.Jinak zuby-u zubaře jsme už byli a dobrý,ale čištění nic moc,nechce se jí,jen samam.Občas se nechá "na netopýra"..chytnu ji jendou rukou a pověsím hlavou dolu a druhou rukou čistím zuby,to se někdy chechtá a nechá se
10. led 2013 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@tasmailla1 to naše centrum je 2xtýdně. úterky jsou spíše pro starší děti-více se tam tvoří,maluje atd. tak chodíme jen čtvrtky. je to taková tělocvična, pár žíněnek,dětská skluzavka,malá trampolína,z chodby vždy mamky co příjdou, vezmou nějakou hračku či krabici se stavebnicema atd,domeček s míčkama.. za dopoledne je to 30,- na rodinu a vlastně děti tam dovádí, je tam pro ně program-jakože klasické zpívání s nástroji, děláme kolo kolo mlýnské a jiné takové pohybové písničky.. starší děti už spolupracují, Jindra zatím většinu z tohoto ještě prolítá na skluzajdě, ale občas už ho do kruhu s ostatníma dostanu :grinning: pak je svačinka-mamky si můžou uvařit kafe nebo čaj, dětem se dá na stolek tácek s piškoty,sušenkami,tyčinkami,jablíčky apod, takže mlsají a hrají si :slight_smile: takže mamky se poznaj, popovídají, děti se vyblbnou a naučí.. určitě si něco takového v okolí najděte, bude se vám to určitě moc líbit :slight_smile:. hodně těchto kroužků (aspoň u nás) má docela slabou propagaci. tento jsem zjistila náhodou,ale ostatní znám nové a nové jen z doslechu..
10. led 2013 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek