• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 ps. a nejste s Mili01 ve stejné skupince nakonec i s druhátkama??
11. bře 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no asi pred 3 týdnama me bylo šoufl z masa,sem ho nemohla ani cejtit a tedka ho už mužu v pohode baštit,ale tedka zas pro zmenu nemužu cejtit uvařenou kávu,takže ani kafe už nemužu pít,tak sem zvedavá co me ješte čeká,jakýpak chutovky ješte přijdou...:grinning: mili taky nemám v přátelích,taky je tehotná?
11. bře 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@druidee jee už čtu,že čeká dvojčátka...
11. bře 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@druidee no to je mazec....ale ona bude mít asi dřív termín než já...
11. bře 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj, ty chutě a pachy dají někdy člověku teda zabrat. toto těhotenství se mi to pořád vracelo a i po 20tt se mi občas zvedl kufr z nějakých vůní nebo u čištění zubů apod. ale žádná alergie na papriku ani nic jiného a snesu sorbifer hezky, což v prvním těhu bylo nemožné. no, alergie na něco mám-vyrážku na obličeji a nic nezabírá, jen kokosový tuk ta pokožka snese.ale nevím, na co to je reakce, objeví se a zmizí a pořád dokola. Sama uvidíš, jak je každé těhulkovství rozdílné. však se nám tu budeš hlásit, jasné????? :grinning: :grinning: :grinning: no už se těším, až vám, těhulkám, porostou pupíci :dizzy_face: :slight_smile:
11. bře 2013 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Marti, Ty jako zdravotnice budeš vědět...má hodně lidí reakci nebo alergii na ty náplasti? já tu mám takové ty "průhledné" a teda to je jak po kopřivce pár dnů, jak mi je sundají. prý je to dost časté, mi kdysi říkal obvodní. tož se divím docela..
11. bře 2013 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky....

@tasmailla1 jéé,ty jsi těhule..moc gratuluju!!!Přeju to nejpohodovější těhotenství...

@druidee nevím jakou alergii na náplast myslíš..ale já si nemůžu zalepit vůbec nic a ničím,jinak mám i po pár minutách vyrážku a trvá,než zmizí.Možná ještě prst si zalepit můžu,ale když mi berou krev,tak si to po odchodu z ordinace hned odlepuju,jinak by se mi to rozjelo.Ale já mám hodně citlivou a ekzematickou kůži
12. bře 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 ahoj :slight_smile: , přesně tuhle reakci myslím. a i když si to sundám hned po odběru třeba, tak se mi to třeba týden vrací stále z ničeho nic, stačí sprcha nebo najednou jen tak příjde svědění a přesně kde byla náplast je to oteklé, červené.. měla jsem to i mimo těhu a teď ještě víc, jinak snesu vše.
12. bře 2013 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee my to teda máme v rodině,má to tak mamka i ségra..u dětí to zatím nepozoruju
Jo, a jinak,Kačka má asi 11 zubů,ale moc si to pusinky sáhnout nenechá
12. bře 2013 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jj alergie na náplast je hodne častá,ale hlavne na tu hnedou klasickou,kdy si s ní odlepíš i chlupy,pak existuje bílá náplast- leukopur, práve pro lidi,co maj alergie,ale to už ti neřeknu,jak to ty alergici snášej,třeba u nás pacoši to snášeli v pohode....jasan budu se pořád hlásit,ale už tedka mám docela strach jak dopadne NT screening,za týden jedu na krev a pak ultrazvuk,tak doufám,že vše bude ok....no už se nemužu dočkat,jak me poroste pupík,ale hlavne doufám,že nepřiberu tolik,co sem mela u malý,to sem mela 28 kg navrch a hlavne sem byla pekne oteklá....jj to už vidím,že každý tehu je jiný,třeba u malý začátek byl docela v pohode,neblinkala sem,ale troška šoufl me bylo,ale jako maso nebo káva to bylo v pohode a tedka to je jiný....
@petrunka01 dekuju...doufám,že bude vše ok a já si to budu užívat....v rámci možností... :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2013 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Vlastě se včera narodil chlapeček jménem Oldřich, narodil se s váhou 3,3kg a mírami 48cm. Vlasta i malý jsou v pořádku. Zatím leží Vlasta asi na JIP po císaři, ale dnes už vstala. Tak se budeme moc těšit na fotečky a moc gratulujeme k malému štěstíčku jménem Oldříšek :slight_smile:
14. bře 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
velká gratulace!!!!!!!!
14. bře 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jééé, děkujeme za info, včera jsem na ni myslela :wink:
@druidee gratulujuuuuuu!!! a přeju hooodně zdravíčka!!
14. bře 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hradilenka jee že velká gratulka,to je supr,že už to má za sebou a že to dobře dopadlo...se tešíme pak na fotky....
14. bře 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01
@slena
@tasmailla1 Ahoj holky, Vlastě gratulace vyřídím jistě jí to moc potěší.
Jinak u nás nic nového, jen makáme. Malovali jsme kuchyň chodbu, čeká nás koupelna dole , zavěsit digestoř, namontovat přechodové lišty a furt jakých ptákovin co je potřeba a né a né se dohrabat konce. Za chvíli začne hezky a zase práce na zahradě :grinning: Tož se doma udělá zase prd :grinning: No jo barák ... práce všeho druhu a furt .... JInak letos jsem si už zasadila rajčata, papriku , pažitku a petrželku .... tož jsem zvědavá jaká budu zahradnice beztak se mi do toho něco dá. Už jsem si nasadila i muškáty aby to doma posločilo než to vystrčím ven.
Niki stále mluví jen to co mluvila a asi na tom nechce nic měnit. Věta nehrozí ... max. mama ham :grinning: . Začíná řádit jak černá ruka ... :grinning: Tak taky něco písněte jak to je u vás ... pááá :wink:
15. bře 2013 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to u nás taky za chvíli začne zahrádka,ale papriky nebo rajčata nám vysazuje známej,takže nám pak dá už hotový sazenice,i když si myslím,že tedka moc na ty zahrade moc neudelám,určite se tam nebudu pak válet s břichem... :grinning: :grinning: :grinning: ale kytky si tam vysázím,už se na ne klepu,až začne být opravdu hezky ,tak je tam dám....no my taky nic moc nemluvíme ,nejaký zvuky zvířatek,to si mužu škubnout a nočník,to je už moje noční mura,furt to nechápe,takže ji posazuju po spaní a přes den to nevychytávam,protože hnedka z neho vstává....ale zas umíme ukázat oko,ucho,nos,pusu,břicho,ruku a nohu na tele,umí posílat pusinky a i k nám přijde,když ji řekneme,at nám dá pusinku a dá nám ji,no tak aspon neco....ale tej její mluvě vubec nerozumím,prej maminy vždy detem rozumej,ale já se jaksi nechytám,furt je to dokola tá její čínština... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2013 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ale aspon me teší,že k pediatre pujdem ,až ji budou 3 roky,dovtedy snad tohle zvládneme,jinak když ji byl rok,tak na malou mudra prej,jak delá pejsek,no malá koukala jak puk a nic....no u mudry to ale vždy tak dopadlo,že malá neudelala nic...no jo hold to nie je díte ,které hnedka bude reagovat na povel.... :grinning:
15. bře 2013 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka njn holka,to víš,na baráku je furt práce,ješteže bydlíme v byte,me stačilo,když sme delali pred rokem novou elektriku v byte,toho prachu,fuj.....ale zas barák je jiná v tom,že máte určo zahrádu,na kterou vám nečumej sousedi a kde si hezky odpočinete,máte aj nejakej altánek,nebo posezení?...já třeba kdybych se chtela jet opalovat za barák,tak to nepujdu,už vidím,jak duchodci spoza záclony čumákujou.... :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem
tak hlásím že zase nás zasáhla nemoc. Honzík zánět průdušek a Míša je nachlazená. Minulý týdne měli oba dva teploty. Tento týden vypadá že bude líp. Honzík má být ještě tento týden doma tak je to u nás občas na chocholouška. :slight_smile:
Jinak jak jsem byli u dr tak si Míša pustila pusu na špacír a povykládla dr tolik věcí že dr jenom hleděla tak Míša mluví a je jí rozumnět. Občas ji říkám ať tu pusu aspoň na chvilku zavře.. Teď má období kdy se na vše ptá " čo to je maminko" Je to docela mazec ji pořád odpovídat. :grinning: :grinning: :grinning: Jo a ještě jedna pochvala na Mišu....každé ráno si řekne o nočník :grinning: a vyčůrá se. Už to tak trvá 14 dní tak snad si uvědomí že by mohla volat i přes den.
18. bře 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

Tak koukám že těhulek je čím dál víc,moc vám to přeju holky. To snad ani není možný,že má Vlasta už druhýho broučka... Pamatuju si to jako včera,když jsme postupně rodily a Marťa psala,ať si necháme epidural píchnout už na vrátnici :grinning:

My tomu necháváme volnej průběh,ale prášky už neberu od září,tak si asi zase nějakou dobu počkáme,jako u Simči. Ale tak ještě je čas. Teď o víkendu mi řekla ségra,že čeká druhý. Tak snad bude vše v pohodě a v listopadu budu zase teta. Už po 5té :slight_smile:
Jinak u nás se teď balí a stěhuje,jdeme k našim a předěláme si byt. Už se těším,až to bude hotový a budeme se zase stěhovat zpět.

Jinak Simonka hezky chodí na nočník,teda většinou. Má někdy den,že se počůrá třeba 3x a někdy vůbec. Neříká si,prostě stáhne gatě a sedne. Docela hezky sama jí,většinou teda to,co jde napíchnout na vidličku,tak už ani nevařím špagety,ale radši kolínka,ať si baští sama. Všechny flašky a učící hrníčky co jsem kdy koupila jsme nikdy nevyužili,pije krásně za skleničky. Moc nemluví,jenom slova,žádné věty. Ale teď se naučila pištět a to je teda něco. Trhá to uši a pes nad náma se z toho může podělat :slight_smile:

A co teda nemůžu Simču odnaučit,je svlékání. Ona všem ukazuje pipku a pupík a prsa. Věčně je nahatá. Sedne,sundá boty,punčochy,kalhotky a je spokojená. Když jí chci oblíknout,tak řve jak tur. Takže když si nechá na sobě punčocháče,tak je má většinou u kolen a já milikonkrát za den jdu a natahuju je,aby ona si je za vteřinku sundala. No mazec.
18. bře 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky už blázním z dětí. Honzík je ok , ale Míša byla dva dny zdravá auž to má zase zpět. V pondělí dr nasadila atb takže už je ok. Má zánět průdušek. Tak doufám že ji pomůžou hory. V pátek odjíždíme ještě na lyžovačku. :slight_smile:
@misi.21 z toho vyslékání si nic ndělej. Míša to dělá taky. :grinning: :grinning: :grinning: Míša zase hezky mluví ve větách a na nočník si řekne jenom někdy. Takže plenky máme pořád. Už se těším až bude teplo to nám snad ten nočním půjde líp.
28. bře 2013 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci se zeptat, jestli s váma prďata spávají v ložnici, nebo už jsou ve svých pokojíčcích? Tak nějak pomalu zvažuju,že Filíska přestěhujem do pokoje a rovnou do velké postele... tak se chci zeptat, jak to máte vy...
30. bře 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

@slena malá spí zatím s náma..uvažujeme,že tak kolem druhého roku bychom ji přestěhovali k bráchovi do pokojíku.uvidíme...
31. bře 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Malá spinká sama v pokojíčku od půl roku .... tak si myslím, že Filip to zvládne levou zadní :wink: Ale spí stále v postýlce, z velké postele by asi ještě padala má divoké spaní po mamince .... a navíc když by se vzbudila máme schody bez zábran přes den chodí po schodech už sama, ale v noci jak by nás hledala asi by z nich zbobrovala. Tak bych ho tam napřed zkusila dát také v postýlce a až pak do velké ... šak uvidíš jak to půjde .... držím palce :sweat_smile:
1. dub 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena ahojky,my malou budeme stehovat tak v červenci,až se vrátíme ze slovača a to rovnou do velký postele,protože postýlku si pak budu muset nechat pro další mimi...

Jink holky moc by me zajímalo,jak vaše deti chodí ze schodu,naše nahoru v pohode vyleze,jen dolu má panickej strach a když sme u schodište,tak už zvedá ruky,že chce nahoru....
2. dub 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01
@hradilenka
@tasmailla1 díky za reakce :wink: já právě už chcu objednat velkou postel, dát ji do pokoje a napřed zkusit tam spaní přes den a po čase i noční, prostě postupně ho tam šoupnout, nenásilně :grinning: mám strach, že z postýlky mi vyskočí, sice to ještě neudělal,ale on je takový kaskadér, tak i proto už přemýšlím rovnou o velké posteli... před to hodím madračku,kdyby náhodou spadl,tak ať si nějak neublíží...

malý po schodech sám neumí, tak to jsou vaše holky teda šikulky! zatím chodí do schodů i ze schodů za ruku,sám by šel asi rovnou po hlavě :sweat_smile:
2. dub 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena jee tak to sem ráda,že nejsme samy,že me malá nechodí ze schodu,protože syn od sousedky,je mu tolik,kolik naši malý,ten umí ze schodu už pekne dlouho chodit....a za ručičku,taky bereme,jen ona se vždy pustí obema nohama ze schodu..a už sem ji aj učila,jak ze schodu jet dolu,jen jí to nejak nejde...
2. dub 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Míša spí od října s Honzíkem v pokojíku. Nijak jsem to neplánovali. Tcháni byli u nás na návštěvě a spali v naší ložnici a Míšu jsem dali do pokojíku a spala celou noc tak už jsemt o tak nechali. Jinak by byla asi ještě s náma v ložnici. :slight_smile:
Po schodech lítá jako ďas. Nechali jsem ji udělat zábradlí aby se nemusela držet zdi, ale stejně ho nepoužívá a chodí bez držení.
Jak jste prožili velikonoce??? My jsme byli v Jeseníkách a bylo to super. byla to správná parta a 7 dětí tak jsem o těch našich ani nevěděli. Byli jsem ubytováni v penzionu kde byla velká společenská místnost s hernou tak děti byli tam a nikkoho neobtěžovali a nerušili. Celou sobotu jsem s Honzíkem lyžovali. Byl rád že se věnuji jenom jemu. :wink: Ani se nám nechtělo domů.
3. dub 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tasmailla1 Kačka po schodech chodí jen,když se drží zábradlí nebo za ruku,sama ne:slight_smile:
3. dub 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky,
vůbec nestíhám si vás sem chodit číst..akorát koukám jak dítka už zvládají schody..Honzi chodí za ruku, je to kaskadér, leze mi tady sám na schody do podkroví ale je to otevřené schodiště a mohl by si dost ublížit tak se snažím aby mi sám víc jak na třetí nelezl..
@micka1 museli jste mít hory super, my letos nebyli vůbec. na jednu stranu mi to chybí ale čím je nás víc rodičů s dětma tak se s malým moc nehrnu..každý vychováváme po svém a už to kolikrát zaskřípalo..jako samotná rodina toho mýho nikam nedostanu, vždy jen s partou..snad příští rok
Do pokojíku Honzíka už snad taky brzo přestěhujeme, kdyby bylo na mě, byl by tam už kdy, ale nejsou koruny na to aby jsme předělali Léně pokoj, Honzi podědí ten její modrej :slight_smile: teď nám budou něco vracet za daně tak snad to splácneme aby Léna měla nový. Jinak z postýlky mi už 2x vylezl přes, mám jeho postýlku za čelem své postele, přidržel se a byl u mě..teď už si umí otevřít i dveře tak se docela bojím aby nešel na schody ale zatím se nestalo že by vylezl když jde večer spát..mám docela ale strach jak bude usínat na velké posteli, jestli ho tam udržím, zatím ho přestěhujeme i s postýlkou. Dveře do jeho budoucího pokoje jsou hned vedle schodů asi ještě dokoupíme zábranu na schodiště
5. dub 2013 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek