• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka já byla nervózní teď,teprve mi měla říct výsledky toho prvního screeningu a ona mi jen řekla všechno vyyšlo dobře a tím to skončilo. UTZ udělala taky mizernej,jen ho zapnula,řekla mi že srdíčko bije a hlavička rste podle týdnů a šup šup další... Jenže pro ně je to prostě práce,nebudou se s tím párat. Akorát mi stihla říct,že se příště domluvíme na kontrolu srdíčka...
@zlatunka84 já pořát nemám nějak tu zvědavou náladu,abych to chtěla vědět :slight_smile: Třeba to vydrží i manžel a budeme mít překvápko :slight_smile:
15. únor 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak to budete mít krásné.... :slight_smile: já dneska měla takovou radost a byla jsem překvapená a všechno dokupy že se mi chtělo bulet....moc krásné a když se to umocní tím že už to miminko porodíš a ještě to překvápko že to bude holčička/chlapeček to musí být super
15. únor 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Ahojky , tak jsem si to tady dočetla co se tady děje. Je mi to moc líto , že ty testy dopadly tak špatně. Na druhou stranu si myslím, buďmě rádi za ně. Zkus ještě ten ultrazvuk jak si psala, ale pokud by to bylo stále nejisté buda Tebou bych na ten odběr plodové vody šla. Riziko tam je to je pravda, ale riziko je všude i když Ti třeba berou krev. Ale zkus to vzít na druhou stranu. Víš známá má 2 děti a právě to první se jí narodilo s tím daunovým syndromem. Druhé má zdravé. Dokud byl ještě malý , tak to šlo, ale teď si na něj musela zaplatit ošetřovatelku je mu 5 let. To dítě pak nemá plnohodnotný život a je odkázané na Tebe. Až je pak z něj dospělý člověk dokážeš si tu opateru představit? Je to celodenní péče. Nevím je to na každém jak se rozhodne, ale já bych tam šla. Bavila jsem se s doktorem a říkal, že je spousta mamin co na ty testy vůbec nechodí a je jim jedno jestli se jim narodí zdravé a nebo postižené dítě. Nechápu tyto matky . Ale jak říkám zase věc názoru. Každopádně přeju , aby vše dopadlo na jedničku a nemusela si ten odběr podstupovat. Ale zvaž to ještě. Držím palečky :wink:
15. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatunka84 jenže já si nejsem jistá,jestli to manžel fakt vydrží. On to říkal ještě dávno před tím,než jsem otěhotněla,že to bude chtít vědět. Řekla jsem mu narovinu,že mojí dr se ptát nebudu,ona to nerada říká,netuším proč,tak řekl to nevadí,3D to jistí. :slight_smile: To mi připomíná,že bych se na něj měla objednat...
15. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ahoj, určitě je to jen planý poplach. také nerozumím, proč se tripl stále provádí, když je u tolika maminek zbytečně pozitivní a děsí je. já byla rozhodnutá, že na plodovku nepůjdu za žádných okolností. s tím utz v pardubicích jsi to udělala perfektně. nenech se stresovat, držím pěstičky, ať se brzy ukáže, že je jen tripl test zase na nic a tvoje miminko je zdravé :wink: . jak už tu padlo, 1.screening je přesnější a také nerozumím, proč teda maminky stále stresují s tripl testy.
@micka1 ahoj, děkuju za vysvětlení, člověk se tu dozví spoustu dobrých věcí-pak nám prvorodičkám budete dělat průvodce :grinning: :grinning: víš, co mi vrtá poslední dobu hlavou? kdy si mám hledat dětského lékaře pro mimíska a co to obnáší-jako zajít tam a říct-budu rodit v červenci, přijímáte nové pacienty :grinning: :grinning: ?
@zlatunka84 teeeeda, to nás budeš tak napínat? :wink: supr, že ko dopadla dobře a těším se na další zprávu! :slight_smile:
15. únor 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty u dvojčátek na ně prý vůbec neposílají, protože to je naprosto nepřesná informace, když tam jsou miminka dvě. Já jsem nechtěla být protivná matka, která bude odmítat standardní testy, ale až budu příště těhotná, objednám se na tenhle ultrazvuk a na triply vůbec nepůjdu, to je lepší zaplatit si ty testy v jedenáctém týdnu nebo kdy se dělají, ty jsou prý mnohem spolehlivější, ale o tom já vůbec nevěděla, že si můžu zaplatit nějaký testy navíc, ikdyž vím, že neznalost neomlouvá, tak bych ale čekala, že tyhle informace dostanu v poradně, že proto je to taky třeba poradna... Děkuju moc, sice musím čekat týden, ale pak budou výsledky hned a já věřím tomu, že budou v pořádku.
15. únor 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no myslím že nejhůře jsem na tom já protože že chci všem říct ale je jasné že musím počkat na přítele chci aby to věděl jako první ....koupím bud nějaký obleček nebo botičky v barvičce podle pohlaví a šoupnu mu to do ruky jsem zvědavá jak bude reagovat...: těším se... pak vám to tady vysypu:slight_smile:)))
15. únor 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatunka84 Ty už víš co to bude ? :sweat_smile: Závidím :grinning:
15. únor 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka se screeningem to neřeš, že neznalost neomlouvá :wink: -kdyby mě na screen.doktor neposlal, ani bych o tomto vyšetření nevěděla, protože on mi na poradně nikdy nic nevysvětlil a na netu jsem se o tom pořádně dočetla až když jsem chtěla vědět, co mě tam vlastně čeká.. :wink: a spousta maminek na něm nebyla, protože ho neznají a kamarádka co má rok a půl starou holčičku o screeningu jen slyšela.
15. únor 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jo na těch placených testech jsem byla můj doktor mi to automaticky nabídnul...je to asi o lékařích měli by chtít pro své pacientky a zrovna budoucí maminky to nejlepší a nejmodernější nechápu jak může dělat někdo takové povolání s nezájmem nebo nedostatečnou informovaností.... je to poslání a ne pásová výroba děs!!! miminko bude v pořádku uvidíš moji známou taky vyděsili špatnými výsledky a je vše ok dopadne to dobře !!!
15. únor 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka při odběru tvé krve není žádné riziko potratu... víš, nic na světě si nepřeju víc, než aby bylo miminko zdravé, ale je to vážně šílené rozhodnutí. Vystudovala jsem sociální vychovatelství a praxe trávila ve stacionářích, není jednoduché mít postižené dítě to já vím, ale... pořád je to tvoje dítě. Já bych na potrat nešla, ovšem nevím jak by to unesl partner. A za tyhle testy bych bohu rozhodně neděkovala, protože jsou opravdu naprosto nespolehlivé, stačí špatně vypočítaný termín porodu, vliv na ně má prý i tlak, cukrovka, štítná žláza a hned je něco špatně. Janě že uvidím co na tom ultrazvuku, pak se budu rozhodovat, pokud mi i tam doporučí odběr, ale říkám si co s tím udělám? nic...Honí se mi to všechno hlavou neskutečně, to se neboj.
@druidee děkuju, jsem na prášky, fakt. Chtěla jsem jít spát, ale to mi nejde, jen pořád něco pročítám.Doufám, že v těch pardubicích dopadne všechno dobře.
15. únor 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bože holky vy si ani neumíte představit, jak vám všem teď závidím :slight_smile: mě už je naprosto úplně jedno co čekáme a je mi jedno jestli mi to řeknou nebo ne, to je děsný. Vůbec jsem z toho neměla stres, ani jsem si nepřipouštěla, že by mohlo být něco v nepořádku. Ale v létě tady bude určitě galerie všech našich nádhernejch a zdravejch dětí. Jste hodný, děkuju moc, ten můj chlap je úplně na palici, skoro ani nemluví, taky nevím co s ním, snaží se mě uklidnit a sám je úplně mimo
15. únor 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka to já jsem právě měla strach na obou testech a nemohla jsem ani spát když mě čekaly výsledky.... ale přesně jak píšeš v létě tady budeme dávat foto malých kukliček a bude vše ok tomu věřím:slight_smile:
15. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hlavně že je to v pořádku, je fakt, že ten přístup je hrozný. Na jednu stranu to chápu, je to jejich práce, ale pane bože my jsme snad lidi a lidi kteří teda tu medicínu nestudovali, potřebujeme trochu vysvětlení
15. únor 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Ten odběr krve jsem nemyslela tak jak si to pochopila, jen jsem chtěla říct, že rizika jsou všude ( třeba infekce ) . Víš já to nemyslela nijak zle, přeju každé mamině aby bylo vše ok. Také mám z toho výsledku strach, protože u mě je větší riziko jak u mladých mamin. A s těmi testy jsem to myslela tak , že je dobré že jsou. Pokud se prokáže nějaká vývojová vada , tak těhotenství nemusíš dokončit. Je jasné, že se každý rozhoduje sám. U nás v rodině se vývojová vada prokázala u švagrové, byla z toho hodně dlouho špatná. Ale protože dělá ve zdravotnictví, tak věděla , že ukončení je to nejlepší. Na ten ultrazvuk jedeš příští týden?
15. únor 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jedinné, co bych Ti teď doporučila je přečíst si spoustu příběhů, kdy byly tripl testy falešně pozitivní a fixovat se na to, že to je prostě i váš případ. jak jsi psala s tím potratem,postižením a partnerem-vnímám věci stejně a když jsem o tom dřív přemýšlela, bylo to šílené-počkej si na ten utz do pardubic a zkus se nenervovat.je to stres, taky by mě to totálně rozhodilo.. zkus být statečná, držím pěstičky :wink:
15. únor 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Držím ti palce, aby vše dopadlo dobře. Také čekám na výsledky a jsem z toho celkem na nervy. Určitě ti to dopadne dobře. MUSÍ!!!!!!!!
15. únor 2011 v 10:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já vím, že jo, jsem podrážděná promiň, jasně že je vždycky rozhodnutí na každém, ale štve mě že existují spolehlivější metody, které se prostě normálně nedělají a musíš si je vydupat zjistit si to a postarat se a zaplatit si je sama. Já ti povím, že než dělat tohle rozhodnutí, tak snad radši skočit z okna, pro mě teda, je to příšerný, protože to rozhodnutí se netýká jen mě a ... radši nad tím snad ani nepřemýšlet ještě. A vidíš, já si říkala, že jsem mladá, že to bude v pořádku a bum... prd je v pořádku. Jojo, příští týden ve středu, ale výsledky mi snad zase řekne hnedka, sestřička mi říkala, že kdyby to nebylo dobré, tak hned druhý den mi můžou udělat odběr plodové vody.
@druidee to přesně dělám :slight_smile: pravda je, že takových příběhů je většina, opravdu má s tímhle falešně pozitivním testem zkušenost spousta ženskejch. Radši nad tím nepřemýšlet, zatím to snad není potřeba, teď věřím v naprostou blbost toho testu :slight_smile: mrňous mě šimrá, nemůžu přemýšlet nad tím, že bych měla rozhodovat o tom jestli mu dáme šanci nebo mu vezmeme život. Děkuju moc za podporu :slight_smile:
15. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka :grinning: mrňousek Tě šimrá? no vidíš, to má stejnou taktiku k rozesmání jako můj přítel...když mi není hej, už ho slyším "to rozlechtáme..." :grinning: :grinning:
15. únor 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Vím, že to nepřidá a nezlobím se. S tím věkem je to tak , že čím starší tím větší %. Já jdu také ten příští týden na 2 genetiku a taky mám z toho lepa :unamused: Byla jsem i na první , zaplatila jsem si ty testy jak jste se tady o tom bavily , že někdo o nich ani nevěděl. Tak si budeme držet palečky a určo to dobře dopadne :wink: Jak Tě bolelo to břicho tak si už ok?
15. únor 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Tak co sehnala si punčošky? Měli ještě? Jak dopadly včera koblížky? :sweat_smile:
15. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irina84 děkuju a taky držím palečky, hlavně kdyby něco, tak hlavně nepropadej panice jako já, všechno bude fajn, už mi v hlavně neběží nic jinýho a občas si to musím říct nahlas, abych tomu věřila, už je ze mě poloviční blázen
@druidee no jo, je to malý zlatíčko :slight_smile: a když se vztekám, tak přestane šimrat a pěkně do mě strká :slight_smile:
15. únor 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka máš pravdu, dříve byly tripl testy ty "nej" v těhotenství ohledně vývojových vad a pak plodovka-ta je aspoň přesná. Ty na plodovku půjdeš? jé, punčošky tam měli už jen ty fialkové, a já stále nevím, jakou barvičku nakupovat:slight_smile:
Holky, jdu vařit. Dnes je čočka a uzené. Včerejší koblížky nebudu komentovat a už je dělat nebudu! :grinning: tak zatím :slight_smile:
15. únor 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Tak ján koupila ještě bílé a modré to se hodí i na holku :grinning: . Zatím nevím jak mi dopadnou testy a ultrazvuk. Kdyby to bylo nejisté, tak bych na tu plodovku šla. Tak ať se vyvede aspoň ten oběd! :grinning: :grinning: :grinning: Já dnes dělám zítra na svačinu mojemu vajíčkový salát .... :grinning: :grinning: :grinning: Na večeři ještě nevím co.
15. únor 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já jdu na druhý velký utz zítra do Olomouce a hned na to k tomu novému mudr. na rizikové odd taktéž tam. taky už jsem od neděle docela nervózní, tak je doma dusno jako nikdy předtím... páč přítel má velký den ve čtvrtek v práci-přijede nejvyšší šéf firmy až z émeriky a na moje zlato padlo to, že ho provede svým projektem-jelikož je to největší projekt v této době, co pobočka dělá. takže u nás sauna a natažené kšandy ze všech stran :grinning: :grinning:
hradilenka Tak držím moc pěstičky s testy! modré tam také ještě měli, ale už jen malou velikost-tu už doma mám :slight_smile:
15. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee tak koukám,že jste si asi na koblížkách pošmákli :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to já vím, ale nemusí to nic znamenat, tak hlavně neboj. A jestli ti dopadli dobře ty první testy, tak se nestresuj vůbec, ty jsou prý určující, tyhle ne.Ale to víš, že držím palce o sto šest. Achych ouvej, tak se mi trochu ulevilo, jak jsem to všechno pročetla, ten týden stejně musím vydržet a ve středu mě přejte kopu štěstí. Já ti ani nevím, asi nebolí, on mi volal včera, když jsem šla do práce a dnes ráno jsem tam byla, mě je tak špatně od žaludku a jsem tak unavená, že ani nevím jestli mě bolí, ale asi ne, hlavně mrňous se hejbe, tak jsem docela v pohodě, měla jsem strach abych nezačala krvácet nebo něco, ale je to dobrý. Včera byl skoro inkognito a tak jsem byla divná, hlavně jsem měla hrozně špatnej pocit, jak kdyby to člověk tušil. Copak budete dnes vařit?Dejte mi nějakou inspiraci na odreagování
15. únor 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jedlé "to" je, ale nevypadá to jako koblížky :grinning:
15. únor 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee To jedeš na ten ultrazvuk sama? Do OL je to taky štreka od Vás. Já jedu ve čt jak na tu genetiku do Zlína, tak pak i na VS na kontrolu. To bude náročný den :grinning:
15. únor 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek