• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka a ty si na tom screeningu ve13 nebo 14 tt nebyla?? Platilo se za to 1000-1500,jak kde a dělal se u toho podrobnej utz??
15. únor 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee tak si mohla říct,že to tak je schválně,klasický tvar koblížků dělá každý :grinning:
15. únor 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee jééj, tak ať to hlavně brzo povolí :grinning: jak nebudeš komentovat koblížky? :grinning: jé čočka, to by rovnou vyhodil, ikdyž dnes mám pocit, že by snědl cokoliv co bych uvařila a ještě pěkně poděkoval. Jé, uvidíš mimíska, myslím na tebe.
15. únor 2011 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee Jako mají jiný tvar? Třeba ne kulatý ale čtveratý jo...? :grinning: To se časem zdokonalí :grinning: :grinning: :grinning: do těsta je potřeba dát rum aby to nesálo moc mastnýho při smažení a plnit za horka a obracet ve smažičce aby to měla hezký proužek :grinning:
15. únor 2011 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka Rozumím Ti. Mě při NT testu vyšel špatně jeden výsledek krve (na ultrazvuku to bylo ok) a doktorka mě upozornila, že by mohli mít něco se srdíčkem. Měla jsem čekal měsíc na další ultrazvuk, kde potvrdili, že jsou v pořádku. Byla jsem z toho docela nervózní. Jiný než dobrý výsledek jsem nepřipouštěla, ale stejně.....
Myslím, že u mě to bylo tím, že jsem si v době odběru musela píchat injekce na zředění krve......
15. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem si vás přenesla do kuchyně :grinning: ten babinec si nenechám ujít :grinning: :grinning:
15. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 no nic jsem neplatila... tak nevím, podrobný ultrazvuk mi dělal, ale tu krev co mi bral... myslela jsem, že je to jen na zjištění složek krve a jestli nemám hiv, nebo tak... to sem byla ještě ve fázi, kdy jsem ani nevěděla na co se mám zeptat a nikdo mi nic neřekl. Teď už jsem si pusinu prořízla
15. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka já si myslím, že děti s dawnem mají plnohodnotný život otázka je jak se s tím srovnají rodiče. tyhle děti jsou štastný, jen prostě potřebujou trpěůlivost a lásku víc než ty "normální" já bych nechtěla fyzicky postižené dítě které si to uvědomuje a trpí tím ale dawnící jsou spokojený a mnozí z nich-podle rozsahu poškození i normálně vzdělatelný.

@dpetulinka drž se zlato, máš naprostou pravdu všechny ženou na plodovku a nikdo ti neřekne rizika a taky ti nikdo neřekne, že ani odběr plodovky není 100%!!!!! ty tripply už měli zakázat, jen co čtu tady na diskuzích tak každá druhá je má špatný a pak je vše v pořádku.
15. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@werty je to hrůza, hned jak něco nevyjde jak má, to čekání, stres, ikdyž se snažíš myslet jen pozitivně, napadá tě všechno možný. Kvůli čemu jsi potřebovala ředit krev? To měl taťka kvůli trombóze.
15. únor 2011 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatunka84 a do kdy nás budeš napínat?? :wink:
15. únor 2011 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka Já jsem měla po IVF hyperstimulační syndrom - prostě mi těmi léky rozhodili celý organismus....Hrozila tromboza, měla jsem málo bílkovin,....Teď je to o moc lepší, ale mám ještě něco s pravých vaječníkem. Snad už to bude brzy všechno ok.
15. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka tak to máš doktora teda pěknýho vola,s prominutím. Ten první screning je dost ppřesný a já myslela,že je dr povinný ti ho udělat. Právě z toho důvodu,kdyby bylo dítě hodně postižené,tak aby ses mohla rozhodnout a kdyžtak to ukončit do konce 3 měsíce. To bych si nechala udělat,i kdyby to stálo 2500 třeba. Ty teď nemáš s čím porovnat,takže si vynervovaná víc,než bys musela být. Mě dr navíc říkala,že by se downův s. poznal i jak mi měřila šíjové projasnění... Tak nevím co je na tom pravdy.
15. únor 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@werty a ty jsi otěhotněla po IVF? Já byla taky a dost mi to podělali,takže to nevylšo..
15. únor 2011 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@werty tyhle starosti bych taky nechtěla zažít, to určitě nebyla jednoduchá cesta k miminku, k miminkům :slight_smile: hlavně, že je to lepší a snad už bude jen dobře.
15. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 a to si představ, že jsem na začátku těhu doktora vyměnila a šla k tomuhle, protože je u nás prý nejlepší a je to sympaťák to né že ne, ale jaksi... skoupý na slovo. Jsem naštvaná hlavně protože, teď už s tím nic neudělám. To by se prý mělo poznat, to máme všechno v pořádku. Já už jsem se sklidnila po tom co jsem zjistila kolika lidem se tohle stalo a pořád zbytečně děje, všechny ultrazvuky jsme měli v pořádku, to šíjové projasnění mají prý děti s downem mohem širší.
15. únor 2011 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@myschka děkuju, už jsem klidnější s dětmi co mají downa máš naprostou pravdu, to jsou šťastné většinou veselé a milé děti, které potřebují nějaký řád, prostě se hůř učí a mají nižší inteligenci, aleo tom oni nevědí, zůstanou v nějakém tom vývojovém období a jim to nevadí :slight_smile: pravda je, že je většinou doprovází víc nějakých onemocnění. On člověk stejně ať si to chce nebo nechce přiznat myslí hodně na sebe, když nad tímhle uvažuje, já jsem rozhodnutá nejít na potrat, už jsem se zas hodila do klidu a nic se u mě nezměnilo, jen mám strach, že Ondra to nezvládne a já zůstanu sama... což se stává velice často, chlapi to nesou mnohem hůř než my.
15. únor 2011 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka tak ještě že jdeš na ten UTz. Já bych asi nevěděla co dělat. Tak uvidíme kolik z nás ještě budou nervovat ti naši super doktoři. To bys musela chodit ke třem najednou,aby ses něco pořádně dozvěděla. Já co mluvím s holkama od nás,každá chodíme k jinému dr a každý považuje za nejdůležitější zdělit něco jiného. Ale já bych se upínala právě na ten UTZ jak ti dělal a bylo to vše v pohodě..
15. únor 2011 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 hledala jsem na internetu co a jak nakonec mi právě známá doporučila ten ultrazvuk, jinak všechny ostatní co znám a vyšlo jim to blbě, ty šly na plodovku a mají mě za blázna :slight_smile: ať prý nekoukám na tyhle rizika u těch odběrů, ale tak na co mám koukat, když je to celý na tomhle založený, stejně tak bych teda nemusela koukat na to, že nějaký riziko downa máme. Zkusím to, je to nějaký genetický pracoviště v Pardubicích a pak prof. Eliáš, prý je na tohle nejlepší u v Čechách. Jsem na to zvědavá. Taky se upínám na to, že všechno ostatní nám vyšlo dobře a že jedny nespolehlivý testy nemůžou být určující, tak uvidíme, už jsem se uklidnila, tak mám zas trochu realističtější pohled na věc.
15. únor 2011 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 já jen nechápu, když jsou ty první testy spolehlivější, proč se standardně nedělají ony... ale já asi nechápu mnohem víc věcí v našem malým milým státě, kde jsem byla vždycky tak ráda.
15. únor 2011 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě jen holky nevíte někdo, jaké by měli být hodnoty právě MS-AFP, uE3 a hCG? Jen by mě zajímalo jak velký odchylky od normálu máme
15. únor 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka neboj vše bude ok :wink: v červenci si na to ani nevzpomeneš
15. únor 2011 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka neboj se prej je to debilita jak jsi tu slysela prej staci blbe zadat posledni mesicky a je to spatne urco se dali spatne a ty a melej ste zdravi jak ripy stopro
15. únor 2011 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
v červenci budeme všechny probírat prdíky a že mimčo nakaká :grinning: A jestli je na to lepší Pupík nebo něco jinýho a jestli se mu náhodou nezalíbí strkání rektálky do zadečku :grinning:
15. únor 2011 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 :grinning: tak to je přesný :grinning: já doufám, že to s Pupíkem a rektální rourkou přemůžeme :grinning:
@pepsilight snad jo, děkuju :slight_smile:
15. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 naprosto souhlasím s tím 1.trim.screeningem. ale můj doktor mě tam poslal jen proto, že máme v rodině dědičnou chorobu a presentoval mi to jako strašně nadstandartní speciální věc, až pak jsem pochopila, že se tohle stává standartem a je to dobře. už aby zrušili tripl.
15. únor 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 @hradilenka no nakonec to jsou plněný taštičky, dost křehké a docela nasáklé mastnotou, protože jsem omylem šáhla automaticky po celozrnné mouce. jinak ale jedlé :grinning: já se ale těšila právě na ty krásné kulaté s proužkem :grinning:
15. únor 2011 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@myschka to jsi napsala moc hezky o těch downících. souhlasím. u babi ve vesnici je ústav, kde jsou také, takže je od mala potkávám a jsou to lidé plní sluníčka :slight_smile:
15. únor 2011 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee nikdy jsem 1000Kč neinvestovala líp... Moje dr tam posílá každýho,nikoho se neptá chceš nechceš. A to ještě před rokem se jezdilo kvůli těmhle testům do Brna,protože moje dr to tady nedělala,prostě dala kontak,řekla kdy nejpozději se objednat a už se jelo. Teď mi akorát dala vybrat,jestli chci do brna nebo u ní,ale že by mi dávala na výběr jestli chci testy udělat,to tedy ne.
15. únor 2011 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee příště :wink:
15. únor 2011 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee tak si běž dva koupit,budeš mít proužek výstavní a bez bordelu doma v kuchyni :grinning:
15. únor 2011 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek