• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
holky, tak vy skoro všechny píšete o tom kopání a mně teda nekope :frowning2: jenom večír, když si dám ruku na břicho, tak cítím takový bublinky, ale jináč nic. asi je ještě moc malinkej. tak asi musím vydržet, což.:slight_smile: jináč já zatím koupíno nic nemám, pořád čekám, až se dovím, jestli holčička nebo kluk :slight_smile:
15. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee taky jsem chtela kresliko ale ty ceny tak koukam po bazarku jinak chuvicku meme od philips tak nevim prej je ta nejlepsi ale ja fakt nevim
15. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 jsme na to stejne u nas taky nic a taky nevime co to bude tak nevimjsem zvedava jaky to bude to kopani a co cekame a miminko si dava na cas asi nam trucuje ze ne a ne
15. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 on se určitě brzy ozve pořádně :wink: já svoji nakupovací mánii vyřešila neutrální barvou. i když to bude třeba holčička, na růžovou si extra nepotrpím, spíš červenou a oranž a tu můžou i klucí :slight_smile:
@pepsilight já ho dnes vychytala tady na bazárku, už jsem tu prošvihla asi 4 nabídky (toho tipu, co chceme :slight_smile: )
nám bylo doporučeno philips avent některý z digitálních,ale zatím jsme to vůbec neštudovali...
15. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic holky jdu ven s tou naší prďolkou už se hlásí :wink: Tak zatím pa pa
15. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka úplně takový obyčejný jsem objednala, není pastový, ale plyšový to jsem chtěla, líbí se mi, má látkou potaženou i tu plastovou tyč, chtěla jsem hlavně aby byl dost barevný, dám sem pak fotku, jinak mám ho z bazárku, tak doufám, že nám taky poslouží.
@micka1 děkujeme moc

Tak jsem se napráskala, snědla jsem tři vajíčka na tvrdo, k tomu chleba s máslem a salát z čínského zelí, uf. Teď už asi jen vana a nějakej optimistickej film.
15. únor 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem vás konečne dočetla,ale byla to teda fuška,ste toho hodne nakecali...
@dpetulinka jee to je mi líto s tema výsledkama,ale držím pěstičky,at ultrazvuk dopadne na výbornou a vše je ok.....
@druidee já už mám zajednanou detskou lékařku a jenom jsem si k ní volala a zeptala jsem se,či bere nových pacientov a ona že jo a že kdy rodím...takže,až nás budou propouštet z poorodky,že jí mám zavolat a že se domluvíme na kontrole...
Dnes sme byly na velkým ultrazvuku,dopadl dobře,jen mimi si tam plavalo jak o život a pán doktor se me ptal,že či chceme znát pohlaví,že je to krásne videt a já,že nechceme...ale musím vám holky říct,že me to stálo hodne úsilí,pač jsem taky hrozne zvedavá,ale vydržela jsem ,i fotku jsem si už konečne odnesla....a zítra opet doktor,ale obvodák a preventivní prohlídka u nej......
15. únor 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky jsem se ptala dr,či je normální,že pořád necítím pohyby a on,že je to normální,hlavne když jsem prvorodička,tak se tím uklidnuju a snad brzo budu cejtit pohyby...
15. únor 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jéé, tak to gratuluju, to ti věřím, taky jsem si vždycky říkala, že si to nechám jako překvapení, ale jak jsem otěhotněla, tak jsem to vzdala :slight_smile: hlavně že jste vpořádku. Děkuju.

Právě jsem na doporučení našla, že NT ve 13tt bylo 1,9mm, to jsme ještě v normě ne?
15. únor 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka myslím,že je to ješte v norme....
15. únor 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka a tys byla nebo nebyla na NT screeningu?
15. únor 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka No to NT se považuje za rizikové hodnota 2,5 a víc....
15. únor 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 už jsem to našla, že hraniční je 2,5. V doporučení na zítřejší genetiku v HK jsem vyluštila že NT bylo právě 1,9mm ve 13+1tt Tak já to nechápu, to byl prostě ten velký ultrazvuk ve třináctém týdnu, myslela jsem, že se to dělá standardně, nijak mě o tom neinformoval, on mi v podstatě ani neřekl proč to dělá, jen že je všechno v pořádku a o nějaký šíjový projasnění jsem se začala zajímat dneska. Takže to byl ten screening co se za něj normálně platí?
15. únor 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to bylo určo ono,ale tobe k tomu nebrali krev?práve že krev se nabírá myslím tak 2 nebo 3 týdny před ultrazvukem...pač samotná krev je o ničem a taky samotnej ultrazvuk bez krve je o ničem...ale pokud to máš takhle,tak je to v pořádky a triply jen proste zas lžou...nejsou 1OO% ....a tys byla na NT v HK?A zítra jedeš do HK?
15. únor 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ono skratka NT je nuchální translucence což je v překladu to projasnení...
15. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka to nevím proč prudí když máš 1,9mm, a jiné hodnoty máš přes 2,5 ???
15. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 toužvím, že NT je šíjové projasnění, jinak bych to ani nehledala,protože bych nevěděla pod čím to hledat :grinning: nenene, dělal mi to doktor normálně u nás v ordinaci, ještě mě nikdy nikam neposlal, všechno si dělá sám, ale kdyby mi k tomu otevřel pusu, to by bylo príííma :slight_smile: krev mi brali, asi pět zkumavek, ale nikdo se nezmínil o tom, že by to mělo být i na vývojové vady, jen mi pak řekli, že všechno je ok, jen mám málo krevního barviva, tak mi dal železo a tím to zhaslo. Ani bych se o to nezajímala, kdyby teď nebyl problém. Do toho HK nejedu, nechci odběr plodové vody, takže jsem se objednala do Pardubic k prof. Eliášovi na nějakej podrobnej ultrazvuk na genetiku, prý je hodně dobrej a uvidíme, když mě i on pošle na plodovku, tak to bude asi špatný.
15. únor 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka me nabírali pred tímhle ultrazvukem jenom jednu skumavku,kde bylo HCG a jiný hormon nebo tak neco a oni práve podle tý krve porovnávaj s ultrazvukem...ale když si to dr delá sám,tak je hodne šikovnej,pač to nedelaj všichni,věčšinou posílaj pak do špitálu na ultrazvuk...a z čeho ti řekli,že máš riziko 1:11O? jak na to přišli...to ti řekli až dnes?
15. únor 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka já hodnoty z prvního teda v ruce vůbec nemám, jen z toho druhého a tam je MS-AFP 27,5ug/L
uE3 3,33 nmol/L a hCG 22891iu/L a nerozumím tomu ani za mák, riziko NTD 1:5300 a riziko downa 1:110
15. únor 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 z těch triplů co mi dělal před 14ti dny. Vyšlo to blbě už minulý týden, ale nic mi neřekl a posílal to tam znova a včera mi volal, když jsem byla v práci, že je to špatný.
15. únor 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám do průkazky jak tele, ale dali m iji tepve před čtrnácti dny a je tam pouze to poslední vyšetření
15. únor 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.porodnice.cz/node/37344 koukněte na to, já jdu na ten ultrazvuk a uvidíme, jestli riziko sníží víc už to řešit nebudu.
15. únor 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no tak tomuhle taky nerozumím...kolik je norma....pač me nenabírali hCG ale jenom PAPP-A a ty to tam nemáš
15. únor 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no v prukazce me nepsala tyhle výsledky,ale jenom syfilis,HIV,krevní skupinu a krevní obraz jak dopadl....
15. únor 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no když tedka na to kmoukám,tak mám pocit ,že me ty triply ani nedelali....ale neboj....uvidíš, co ti pak řeknou v Pardubicích....
15. únor 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
už aby byla příští středa a měli jsme to zasebou snad s nějakým lepším, nebo alespoň jasnějším výsledkem.
@tasmailla1
15. únor 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Taky mám plyšový :sweat_smile: jo a koupat by ses neměla jen sprchovat !!!
15. únor 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no jasne,at víte, na čem ste...pač nejistota je hrozná.....to ti tam budou delat ultrazvuk,nebo ješte i neco víc?
15. únor 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak to ti tripl nedělali, protože tam se právě určují tyhle tři hormony, buď ráda :wink:
15. únor 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ultrazvuk, má nějaký speciální nevím, prý jen ten ultrazvuk trvá půl hodiny a někomu dělá ještě krev, tak nevím, uvidím
15. únor 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek