• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ZUp+veve21:mě se také líbí klasika,ale tahle jména mě prostě vzala...doufám, že mě pak děti nebudou nenávidět :sweat_smile:
Jinak také máme docela klasické příjmení, Novákovi tedy nejsme, ale Doležalovi jsou taky docela časté české příjmení...tak uvidíme :wink:
No já jsem referent přepážky, tak to jde.Ale v létě mám v kanclíku taky pěknou sauničku, tak uvidíme.
Leia1:prohlížela jsem různé fotečky maminek ve stejném stáří jako já a můžu Ti říct, že moje bříško je oproti nim obr :sweat_smile:
Sice nosím stále stejné oblečení-velikost, ale změnila se ,,forma,, a břich je pěkně vyšpulený...ale to nevadí.
Myslím, že jím normálně a s kilíčkama navíc prostě počítám.Pak snad s nima zatočím:o)
3. led 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbucha81 určitě nebudou :slight_smile: Nikolas je vlastně Nik, NIky a Lejla je krásné slovenské tuším ne? akorád nevím jak jí budeš říkat zdrobněle
3. led 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, @zup, @barbucha81 holky máte krásná jména. Možná bych taky měla začít přemýšlet. My si vždycky mysleli, že budeme mít Anežku. Měla bych, ale vymyslet asi víc jmen a variant. Taky budu muset najít nějakou fotečku.:slight_smile:

Jinak já jsem doma od 22.11. (nejprve jsem byla v nemocnici). Jsem zvědavá, zda mě ještě pustí do práce. Představovala jsem si to trošku jinak, ale hlavně aby mimča byla v pořádku. Jako svůj úkol beru pořádně se najíst - pořád s tím mám potíže (dále čtu, maluju,....).
Máte problémy se zoubky? Mě se včera rozpadl další zub. Ve středu se chystám k doktorce. :frowning2:

3. led 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 tripple testy jsou krevní testy na genetické vady - např. downův syndrom atd, je to odběr krve a přímo u tvého doktora, myslím, že výsledky jsou cca do 14 dnů..ale nemusíme se tím zabývat, vše bude určitě v pořádku!! :wink:

3. led 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, tady se člověk dozví informací :sweat_smile: To je bezva...Já jsem z těhotenství ještě taková vykulená, ale zase jsem si nadělila nejkrásnější dáreček k tomu mému "čtvrtstoletí" :dizzy_face:
Jinak jména máme jasná - Tomík nebo Markétka, klasika....
Barbucha - já taky dělám v kanclu, ale bohužel mám smlouvu na dobu určitou do června (už 2x mi ji prodloužili :confounded: ), takže jsem o místo nejspíš přišla...No užiju si to do toho června a pak huráá na mateřskou :sweat_smile:
3. led 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty ajajaj zoubky tě trápí to je pech teda, no dvojčátka asi spotřebují víc a pěkně maminku vycucnou, koukej papat vitamínky hlavně vápník a železo to potřebuješ hodně
já se zuby problém u NIkolky neměla akorád mi krváceli dásně a to mi dělá i teď bohužel to je tím jak je vše prokrvené
@miska85 no lepší dárek jsis nadělit nemohla :slight_smile: a jsi mlaďoučká to je bezva :slight_smile: já už mám za sebou čtvrtstolení a rok :grinning:, ta práce je pech no když máš na dobu určitou to si nebudeš moct vybrat jakou chceš mateřskou to je pěkně na prd :frowning2: a jména krásná, akorád Tomáše už máme v rodině dva :grinning:
3. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak se dámy prvomatky těšíte na nakupování výbavičky??? vám tááák závidím, i když teda s mým zůstatkem na účtě můžu být ráda že snad většinu mám :zipper_mouth: dokud jsem pracovala bylo to bezva to se nakupovalo ale teď nějak zásoby došly a jsem v kýblu :zipper_mouth: jestli budem mít kluka tak snad bude chodit v růžovém :zipper_mouth:
3. led 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočár mám po Nikolce, korba super, ale se sporťákem moc spokojená nejsem tak bych pak chtěla jetý kvalitní sporťák a vůbec teda nevím jaký, nějak se mi ty dnešní kočárky nelíbí :zipper_mouth: a nebo nesplňují to co bych chtěla :zipper_mouth:
3. led 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup koukám, že jsme na to podobně...taky si říkám, že když jsem pracovala, to bylo super...ale jaksi ten jeden plat, co v domácnosti chybí, je dost znát...a ta představa, že to bude ještě další tři roky..ufff... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..a to ještě máme úvěr na barák...takže jsem taky ráda za vejbavičku, co máme a jestli to bude kluk, tak jak říkáš...bude nejspíš chodit v růžovým.. :grinning: naštěstí kočárek máme a necháváme na druhý.... :grinning:
No a dneska jsem se přežrala (s prominutím) a radši bych si nafackovala..je mi blbě od žaludku...celej den jsem nejedla a večer jsem to musela mermomocí dohnat...no jsem fakt pitomá...vrrrr... :angry: :angry: :angry:
A co vy ostatní?už koukáte po kočárcích?..už máte nějaký favority??
3. led 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup
@veve21 :grinning: ono to bude asi všude podobný, já další neplánovala tak jsem všechno prodala :sweat_smile: :grinning: a te´d nevím za co budu nakupovat :grinning: no nějak to dopadne :wink:
4. led 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po výbavičkách koukám,ale popravdě, ikdyž pracujeme oba, tak fin.stav není ideální...asi jako všude.
Tak že budu vděčná mým kamarádkám, co mi něco půjčí.Hodně se dívám na bazarové věci, protože mi to příjde zbytečné kupovat to za 4 násobek ceny.
Samozřejmě pár nových věciček si neodpustím a kočárek bude asi taky nový....
Chtěla bych začít nakupovat co nejdřív,když z každé výplaty koupím něco nebude to pak taková darda!
A co se týká práce a penízek, tak já jdu nejspíš pouze na mateřskou,a le na rodičovskou půjde manžel.Můj plat je 2x takový, tak že není co řešit :frowning2:
Veve21:nebyly jsme včera spolu, já jen že jsem dopadla úplně stejně.Manžel mi v osm večer udělal bramboráčky :sweat_smile:
4. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska85 já si mimča nadělím ke 30. narozeninám :slight_smile:.

Včera jsem vymyslela druhé jméno pro holčičku asi to budou Anežka a Gabinka. U kluků je to trošku horší, uvažujeme o Ondrovi a Martinovi. V případě páru asi Anežka a Ondra.

Na nakupování se těším. Jen nám bude chybět ten můj příjem. Počítala jsem s tím, že budu co nejdéle pracovat (taky máme hypotéku). Zrovna jsem začala přemýšlet o kočárku. Doufám, že to není moc brzo......Protože bydlíme na vesnici bez chodníků, tak asi zvolím tandemovým. Když jsou mimča vedle sebe připadá mi to moc široké. http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojcata/Inglesina-Sada-Domino-Twin-2011; http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=132130 Budu ráda, když mi poradíte.

Hlavně, aby to dopadlo dobře a mimča byla zdravá.
4. led 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak děvčata, již jsem registrována v pražském motole. co vy? kde budete rodit, v místní porodnici nebo nějaká alternativa?jináč děkuji všem za odpovědi, tady se fakt člověk doví vše, co potřebuje:slight_smile:
4. led 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

@myschka ..ono se to nějak udělá...určitě dostanete plno věcí od rodiny a tak, ne? :wink: ..je fakt, že takový ty částky, jako za kočárek, postýlku atd...to jsou takový větší částky... :unamused: ..a co se týče porodnýho, tak už ani s ním nemůžeme počítat..škoda...to nám taky pomohlo..

@barbucha81...je fakt, že některý věci je opravdu zbytečný kupovat nový...a hlavně, určitě plno věcí dostanete..tedy aspoň u nás to tak bylo...strašně moc věcí jsme dostali, takže pak některý věci malá měla na sobě jednou.. :wink: ..jo a za ten včerejšek jsem se proklínala ještě půlku noci...mě tak tlačil žaludek, že jsem ani nemohla spát...no jsem fakt pitomá...už to neudělám..takhle se natláskat na noc... :angry:

@werty ..jména moc krásný... :dizzy_face: ..jo a kočárek..mě se líbí ten druhý - peg perego, kamarádka ho taky měla...

@leia1 ..rodit budu určitě tady u nás v ústecký nemocnici, rodila jsem tam i s dcerou a docela spokojenost...je fakt, že přístup některých sester byl ne moc dobrej, ale zase doktoři jsou tu dobrý..a mám tu i známého doktora, který mě bude rodit...no a jinak, my se chodíme zapisovat až někdy kolem 32tt...takže máme ještě čas.. :wink:

4. led 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21, @barbucha81 buďte rády, že jste se hezky najedly. Já jsem sice povečeřela, ale vzápětí objímala WC. :frowning2:
4. led 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
werty: kdybych nebyla 2v1, ale 3v1 :slight_smile: ,tak bych si asi také spíš vybrala ty za sebou než vedle sebe. Příjdou mi i lepší co se týká manipulace.
Já už mám taky nějakou představu o kočárku, ale ještě se chco určitě s někým poradit.Mě se může zdát perfektní a pak se s ním budu zlobit.Vím, že chci, aby byl lehký,snadno složitelný a malý-kvůli autu, no a samozřejmě se nám musí líbit :wink: A taky jsem z hor, tak že budu koukat na co je určený, ikdyž dneska jsem našla nějaký kočárek, který se dá dle potřeby měnit???No, uvidíme...

leia1:Rodit bych chtěla u nás v Jablonci nad Nisou, ale kdy se chodí registrovat vůbec netuším???
20.01.2011 jdu na kontrolu, tak snad dostanu nějaké info...
4. led 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 můžu pár otázek? Kdy je třeba se registrovat v Motole? Jak dlouho před otevřením registrace jsi musela čekat? Kolik se tam asi sešlo budoucích maminek?
Já uvažuju o Apolináři, tam se registruje v 14+0. Mám ještě chvilku čas, ale trošku se toho bojím, prý tam bývá hodně lidí a člověk tam musí být brzo......
4. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
werty: v Motole se musí registrovat jako všude v Praze v tom 14+0. Já tam byla ve 14+5, protože byly Vánoce a to nedělali :slight_smile: A byla jsem hned na řadě, sestřička se s tím nepárala, vybrala si od všech průkazky, do nich nasekala razítka a za 5 minut hotovo :slight_smile: ale k tomu Apolináři si radši zajdi hned od rána, kdyby náhodou :wink: Já jsem teda původně chtěla do nějaké menší, ale tady v Praze není na výběr, což je škoda. Jenom doufám, že tam na mně budou hodný, nesnáším ty nevrlý doktory, který na tebe jenom ječej. škoda, že nemůžu u nás v Budějkách.
4. led 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem byla dneska na kontrole. Ten šílený strach je hrozný. Ale vše dopadlo dobře. Odpovídáme velikostí na týden 11+2tt ale dneska jsem 11+1tt. máme 4,35cm. Průkazku ještě nemám dostanu jí 13. Dneska mi brali krev. A 19.tého jedem do Prahy na primotrimestrální screening. Byli jste na něm někdo? jelikož to neproplácí pojištovna tak nás to bude stát 1500.
4. led 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..mohla bych se případně přidat?nepročítala jsem všechno,je velmi zběžně...
Jmenuju se Petra,jednoho chlapečka doma už mám,jsou mu 4 roky.Teď jsem v 11.týdnu,ale ještě nemám průkazku,takže jsem si termín porodu vypočítala tak nějak sama:slight_smile:.Ve čtvrtek jdu na odběry a konečně tu průkazku snad dostanu.Jsem skoro od začátku doma,mám určité genetické zatížení a navíc jsem špinila-hematom,tak mě nechá doktor doma až do konce.U prvního syna to bylo to samé.
Co se týče jmen,tak tápu,protože se s manželem nejspíš neshodneme-hlavně na klučičích,takže to bude muset být holčička:slight_smile:.Líbí se mi Karolínka,Johanka..pro kluka Kryštof,Ondra,Filip..
4. led 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jasně přidej se :slight_smile: vítám tě
@kate96 já jdu též na NT v pondělí 10 na krev a za dva týdny potom na utz a též vypláznu 1500 Kč
@werty kámoška z Prahy se teď byla registrovat v POdolí a byla tam už od 5 od rána !!!! prý jako mazec co se tam děje, byla teda první ale kolem 6té hodiny bylo plno a na zbytek se nedostalo, nejhorší je prej Podolí a Apolinář takže asi tak, pokud chceš tam tak fakt raděj brzo
já jsem z maloměstečka u nás se registrovat nemusí, přijedeš a jdeš rodit :slight_smile:
@werty mě se teda líběj spíš ty kočárky vedle sebe s korbama, ale pokud jsi z vesnice a musíš dojíždět městskou a autem tak je asi lepší ten za sebe no, víc se mi líbí ten peg perego i když tam nejsou zobrazené korby, ale vypadá krásně
4. led 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdo máte fotečky ukažtéééé chci vidět vaše mimuška :slight_smile:
já už začla fotit i bříšeno abych měla srovnání s Nikolkou
Tohle je fotka Nikči ve 12tt, tak jsem zvědavá jaké bude mimi v pondělí to budu 11tt
a bříško s druhým mimi, večer už je pěkně nafouklé :grinning:
4. led 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..díky za přivítání.
Teda koukám,jak to je v Praze drsný.Ještě že u nás se neregistruju a prostě dojedu do jediný nemocnice ve městě.Akorát je kolem mě plno těhulí,tak snad nebudou mít plno,to by mě pak vezli jinam,což bych fakt nerada..
Fotku zatím nemám,teprve na pořádný UTZ půjdu,už se na ni těším:slight_smile:.
5. led 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tak naše porodnice je prý vyhlášená, že do ní jezdí i z Prahy, tak nevím.Každopádně se raději zeptám doktora, abych nic nepropásla.Pokud vím, tak vloni byl kalamitní stav a nebyly klůžka.Tak že ten co měl naplánovaný císař, měl vyhráno!
Fotečku mám z 07.12., ale nemám zcela funkční scener, ale ono na tom je stejně jen takový rozmáznutý flek:o)))
Bříško jsem si vychytrale fotila o vánocích večer, tak že na fotkách vypadám, jak kdybych měla rodit druhý den.
Tak se ještě rozhodnu, jestli budu tak odvážná tu fotečku sem připíchnu.
Nadruhou stranu tím udělám radost ostatním maminkám.
Je to zvláštní.Já jsem zatím přibrala jen kilo z 51,5 na 52,5-53, ale to tělo je rpostě jinak formavané...
5. led 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík, fotky ještě nemám ani miminka ani svoji. Fotečku mimča budu mít 19.tého tak jí sem hned dám a přidám svoji. Bříško pomalu roste i když vypadám že jsem se víc najedla. :slight_smile: No uvidíme. jak to bude za 14dní.
A jak se tu bavíte o porodnicích já mám jednu asi 7km a druhou 25km. Ale ještě nevím kam pojedu. Ta co je blíž tak tam můžou chodit návštěvy na pokoj ale je to tam jak na běžícím pásu a ta co je dál je taková spíš rodinná. Lepší přístup ale návštěvy jen na chodbu.
5. led 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se rozhoduji pro Apolináře hlavně kvůli tomu, že jsem tam už ležela a mají o mě všechny záznamy....Příští týden tam máme jít i na NT, tak se jich zkusím zeptat, jak brzo tam musím být kvůli registraci.
Břicho mám obrovské, docela se stydím sem hodit fotku, ale večer se asi vyfotím a odvážím se. Bohužel jsem vůbec nic nepřibrala - mám pořád 49kg. Doktorka mi doporučila Gravimilk, tak se snažím do sebe dostat dvě skleničky denně. Fotečku miminek mám z 22.12., ale jsou ta pořád spíš rozmazané fleky. Nějak se panu doktorovi nepovedla. :slight_smile:
5. led 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky já vám závidím ta vaše krásná kilečka, takovou váhu jsem měla naposledy na ZŠ :zipper_mouth: :frowning2:
5. led 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,za chvilku mi padla a začíná mi prodloužený víkend ve Špindlu na lyžích...jak já se těším!
Akorát teď budu muset opatrněji :unamused:
Tak se mějte a v pondělí se vám ozvu :wink:
5. led 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Těhulky, tak pokud mmůžu tak se k Vám přidám. Jsem ve 12tt a v pátek razim na první velkou prohlídku k doktůrkovi. Jsem nervózní, jak sáňky v létě, aby vše dopadlo v pořádku.Držte palečky, děkuju!!!
5. led 2011 v 18:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my čekáme mimíska 28.7. :slight_smile: 21.1. jdeme na první velký ultrazvuk, tak už se s taťkou mooc těšíme :slight_smile: jen doufám, že bude všechno v pohodě - ze začátku jsem měla dost křeče v břichu, pak to přešlo, ale teď jsem už třetí týden doma, jsem dost nachlazená - sedí mi to na průduškách, tak pořád kašlu a smrkám a už od úterý mě zase pobolívá břicho a záda, ale doufám, že je to tím, že mimi roste... :frowning2:
6. led 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek