• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Ahojky holky, chci se zeptat jak je to s přestupem z rodičovské na mateřskou. Doma mám dceru 2 roky a 4 měsíce, a jsem těhotná. Porod by měl být kolem 6 června 2012. Kamarádka mě dneska řekla že pokud neporodím druhé dítě dřív než mě ukončí rodičovskou s dcerou, tak budu mít u druhého dítěte nárok jen na 3000,- rodičovské. Můžete mě prosím poradit? Na internetu jsem to nikde nenašla :( Díky všem....
10. říj 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifka85 : No ono to je za pár... :-/ To uteče jak voda zase... Tak já jenom jestli jsi se připravovala nějak víc :slight_smile:...
10. říj 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak vám nevím.....ale unavená si zatím nepřipadám, křeče taky ne (což je fajn), jen bych řekla, že potřebuji jíst trochu častěji než jsem byla zvyklá :wink: Doufám, že to nepřijde později a ve větší míře :grinning:
10. říj 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,ja jsem ospala a unavena non stop..jsem tedy na PN,tak ze si muzu kdykoli lehnout :wink: a hlava me take poboliva :stuck_out_tongue_closed_eyes: jde mi to od krcni patere.nastesti ti vzdy samo prejde :wink:
10. říj 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
berete nektera z vas ke kys.listove jeste nejake dalsi vitaminy??jako prevence nachlazeni a podobne?
10. říj 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
nu já beru acidofolan, což je vlastně listovka, železo a B12 a pak sem tam piji těhot.čaj.
10. říj 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kudelkabudouci vím, že to tak bývalo, ale po těch novelách nevím :confounded:
10. říj 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžu se k vám přidat?Podle těh.kalkulačky 5tt+1, testy nádherně pozitivní :slight_smile: a příští týden se chci objednat k Dr. ...akorát nevím,jestli už bude něco vidět a nepůjdu tam zbytečně. Jinak krom bolavých a nalitých prsou (i manželovi to tak přijde),vynechání M, a občasných bolestí v podbříšku, žádné příznaky...
10. říj 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kudelkabudouci hele a není to náhodou tak, že bys měla nastoupit na mateřskou dříve než ti skončí rodičák, tzn 6-8 týdnů před porodem? z toho by plynulo, že pokud ti rodičák končí třeba 5.6. tak nejpozději 4.6. bys měla nastoupit na mateřskou?? já sice pracuji ( teď samo ne ) na sociálce, ale jiné dávky, takže tohle 100% nevím, ale v takové představě žiju já :grinning:
10. říj 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tumik Ahojky,ja jsem 5tt+2 a zrovna dneska jsem byla na UZ a byla videt zatim jen takova mala bublinka....dalsi KO za 14 dni a to uz by pry mel byt videt plod a dokonce mozna uslysime srdicko....tak pokud bys sla za tyden,tak bys tam eventuelne taky mohla neco malo videt :slight_smile: mej se krasne
10. říj 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynka89 Děkuju :wink: a gratuluju!
10. říj 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přeji Vám krásný večer, já jdu do pelechu...dobrou :wink:
10. říj 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kudelkabudouci jen matně: pokud jsi měla nárok na MD při prvním těhu, máš i teď, protože se to započítává do pracovního poměru (takže dokonce některé matky, co první MD neměly, můžou ji u druhého mít, když jim to vyjde) Pokud by ses měla na chvíli vrátit do práce, každý rozumný dr. ti napíše neschopenku a jsi zase jakoby v práci. Pokud se tedy máš aspoň teoreticky kam vrátit...
10. říj 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dobrý večer baby, my jsme všichni nemocní, takže žádná sláva :confounded:
10. říj 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
iil........................................6+1..............................21.10.
svanhild............................5+4..............................14.10.
aronek............................. 6+0.................................????
lucienka82.......................5+6.................................12.10
akita..................................5+0.................................13.10.
tynka89.............................5+2................................24.10
kleopatra35.................... 4+5.................................17.10.
frami.................................6+3..................................13.10.
10. říj 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak to dnešní pobolívání hlavy, únava atp., tak bych řekla, že se na tom dost podepsalo to počasí, nějakej divnej tlak nebo co, protože u nás si na to stěžovalo dost lidí, a to nejsou těhotný.
10. říj 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, přeji krásné ráno. Pádím do práce pro změnu za tmy :cry:
11. říj 2011 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem :wink: Tak už jsem to také nevydržela a hlavně přítel do mě pořád hučí a na první kontrolu jdu v pátek, tak jsem zvědavá :grinning: A jak se jinak máte?
11. říj 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ránko, může mi prosím někdo poradit jak překonat nevolnosti, je mi špatně tak 5x denně :frowning2: Jinak teď jsem 6 + 0 a prohlídku mám 14.10. :slight_smile:
11. říj 2011 v 10:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prcekv Tak ja musim zaklepat,ze nevolnosti zatim nedorazily,ale co im,tak pomaha rano vstavat pri otevrenym okne nebo aby mistnost byla proste dobre vyvetrana....vstavat pomalu a mit u postele kus rohliku nebo neceho k zakousnuti ( ne moc vyraznyho chutove) a caj nebo vodu na zapiti.....behem dne pit po douskach a nikdy se neprejidat....casto jist,ale pomalych porcich....nejlepsi je jen cely den neco uzobavat....:slight_smile: preju at te brzo nevolnosti opusti...
11. říj 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
iil........................................6+2..............................21.10.
svanhild............................5+5..............................14.10.
aronek............................. 6+1.................................????
lucienka82.......................6+0.................................12.10
akita..................................5+1.................................13.10.
tynka89.............................5+3................................24.10
kleopatra35.................... 4+6.................................17.10.
frami.................................6+4..................................13.10.
11. říj 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěkný den holky, :slight_smile: já souhlasím s tynka89, mně pomáhá na nevolnost něco sníst, ale nesmím to přehnat, jak toho sním více, je mi zase zle. Naštěstí nezvracím, ale dobře mi není :unamused: .
11. říj 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, pár dní jsem tu nebyla, byli jsme v rakousku, ale už jsem zpět. Koukám, že máte tabulku, taky bych se do ní přidala, co znamená to datum?
už byl někdo na kontrole?
jak se cítíte?
já jsem zatík úplně fit, možná víc unavená, ale kdo ví, jestli je o z těhu :astonished:
11. říj 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie ahoj, byli jste na dovolený? Snad jste si to užili i v tom příšerným počasí :slight_smile: . Datum v tabulce je datum kontroly u doktora :wink:
11. říj 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
přezdívka..........................týden...........................kontrola
iil........................................6+2..............................21.10.
akita..................................5+1.................................13.10.
frami.................................6+4..................................13.10.
11. říj 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
amallie.............................5+2.................................cca 30.10.
11. říj 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iil jo, byli, ale to víš, že neužili, byla tak strašná zima, že jsme byli skoro celou dobu zalezlí vevnitř
byli jsme v salzburgu, tam jsme nesměli do solných dolů, protože neberou děti do 4 let a my máme dvouletou, pak jsme byli v Mnichově, to bylo trochu lepší, viděli jsme svět BMW a podmořký svět, to bylo celkem zajímavý, ale v tý zimě jsem zase ráda v teple doma :wink:

když jdete tak brzo k doktorům, budou už vidět srdíčka? kdy je vidět? 7+1 cca?
11. říj 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
amallie.............................5+2.................................cca 30.10.
prcekv...............................6+0...................................14.10.
11. říj 2011 v 11:07  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie ono záleží, kdy byla ovu :slight_smile: . Já měla vidět srdíčko už 5+5 ( ovu byla přesně 14 DC ), ale to je asi výjimečně. Někde jsem četla, že srdíčko se vyvíjí 23. den od ovu, ale je to určitě individuální :unamused: .
11. říj 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@amallie Asi priblizne tak :slight_smile: ja byla na UTZ vcera a jsem 5+2 dalsi KO za 14 dni a to mi dr rekla ze uz by melo byt videt vsechno i slyset srdicko :slight_smile:....takze jsem neuveritelne natesena :slight_smile:
11. říj 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek