• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@taknevim To mě chytlo tak 3 dny nazpět, rýma a krk. Ted už necítím chutě, kašlu a cítím na večer teplotu :rolling_eyes: Tož tak drž se, at tě to taky nezkolí ...!!! :angry:
20. únor 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jíš nějaké prášky? Kamarádce dal dr.i antibiotika ,což snad nebudu moct,stříkám si jen do nosu a cucám jakési pastilky z lékárny
20. únor 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Nebaštím nic, smrkám, odkašlávám a jsem trpělivá :unamused:
20. únor 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpělivost ruže přináší :slight_smile:
20. únor 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, planujete nejaky predporodni kurz? Ja premyslim jestli jit nebo ne a kdy...
20. únor 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@foxik00 Já chci jít na předporodní kurz přímo do porodnice, akorát teda je tam napsáno hlásit se od 26. tt a přitom jsou už skoro všechny termíny až do konce května obsazený. Tak to moc nechápu :unamused: Doufám, že ještě nějaký stihnu objednat.
20. únor 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Já spím taky pořád na břiše. Jinak neusnu, zatím žádné problémy s tím nemám.. Myslím, že až se to té mojí kočičce přestane líbit, tak to dá najevo :slight_smile:
21. únor 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim
@marki1904 Tak se holky držte. Mě to naštěstí už přešlo, ale taky mě bolelo hrozně v krku a večer jsem cítila teplotu, ale už je to naštěstí pryč. Nic jsem na to nejedla. Jen čaj s citronem a medem.
21. únor 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pohyby cítím, ale opravdu jen slabounké :slight_smile: O tom předporodním kurzu taky přemýšlím, švagrová na něm nebyla a když rodila, tak říkala, že vůbec neuměla dýchat a ten porod jí to trochu ztížilo.. ale moc se mi na něj nechce, jenže jako prvotěhule vůbec nevím do čeho jdu. Pořád mám pocit, že ani nepoznám, že se blíží porod! :grinning:
Včera tady byli naši, tak jsme zase probírali jména. Nelu, Lindu, Beátu, Agátu, atd. mi taťka s přítelem rezolutně zamítli a pořád mě přemlouvají ať dám Jindřišku po mě. Ale je tolik krásných jmen, tak nechápu, proč bychom měly být doma dvě Jindřišky, stačí že se tak jmenuje i babička :slight_smile: No nakonec s čím ještě přítel souhlasí je Maruška, ale z té teda moc nadšená nejsem, i když hezké jméno je to taky.. jak doma bojujete s jmény?
Zítra jdu na genet, na echo srdíčka a dozvím se co mám s tou krví a pošlou mě na hematologii..
Na tu cukrovku jdu 7. března, docela mám z toho taky obavy, po tom co tady píšete :confounded:
21. únor 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Tak držím Ti palečky at dobře dopadnete :slight_smile: :wink:
Ps: Jindřišku klidně dej, ale jako až druhé jméno :grinning: Taky máme Oliera Pavla Jana (Pavla po tatínklovi) :wink:
A taky to bude třetí v rodině :grinning: , TAKHLE MI TO NEVADÍ, jinak byych to též nebrala :sweat_smile: mít doma 2 Jindřišky nebo 2 Pavly :angry:
Papa a hodně štěstí ke vší spokojenosti :wink:
21. únor 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Ju a včera jsem stihla odmítnout test na cukrovku, uf, .. pohoda :wink:
21. únor 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 hele, mě na to chrchlání zabral opravdu nejlíp čaj s citronem a medem, do 4 dnů jsem byla jak rybička :slight_smile:
21. únor 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 a na ten cukr jdu ve čtvrtek, vy mě teda strašíte...
21. únor 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLČIČKA!!!! :dizzy_face:
21. únor 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@evelp Zkouším štávu s mrkve a jablka a zapíjím lípovým čajem... Po citronu se vždy docela osypu :unamused: :frowning2:
21. únor 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vil Gratuluji, jsi ráda??? Ty jsi to stejbě docela tušila, že to bude děvčátko, že ?? :wink:
21. únor 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyprosim vas jak se spojim s adminem da se to nejak?
21. únor 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Já na ten předporodní kurz chci jít taky z toho důvodu, že tím, že ho pořádá porodnice, kde budu rodit, tak mi tam řeknou, jak to u nich chodí, co vzít s sebou do tašky pro sebe a co pro mrně a tak. A taky kdy jet do porodnice, aby to nebylo brzo ani pozdě. Taky to bude moje premiéra, takže tím snad nic nezkazím, půjde tam se mnou i manžel, aby taky věděl. Zas tak drahý to neni a 2 hodiny dokážu nějak přežít. No a co se týče jmen, tak holčičku máme jasnou, ale pro kluky se mi nic nelíbí :-/ Teda měla jsem od mala vysněná 2 klučičí jména, ale ani jedno se manželovi nelíbí. Tak teď máme 3 v užším výběru, ale manžel preferuje jedno a to já nejmíň, no vlastně nevím, jestli by to nechtělo něco uplně jiného. Hrůůůza!
21. únor 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Já jdu na cukr 6.3. a teda taky mě zatim všichni jenom děsí :slight_smile: Ale nějak to musíme přežít. Já jsem na výsledky docela zvědavá, protože sladkym se cpu nehorázně, takže jestli mám cukrovku, tak to chci vědět, abych s tím mohla něco dělat.
21. únor 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla bych vám napsat, že já na testu cukrovky byla a docela jsem si pochutnala. ono záleží taky hodně na dané laboratoři, jak to připraví, některé to trošku přikyselkují, ať to není tak šílené - já to do sebe lupla do minuty a bylo to fajn :slight_smile:

co se týká předporodních kurzů - do jednoho chodím a doporučuju i ostatním , ale hlavně včas se na ně registrujte. chodím i na plavání a cvičení, takže mi věřte, že to má něco do sebe - dýchání, protažení, uvolnění paráda :wink:
21. únor 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 vůbec to strašný nebylo :slight_smile: já jsem si celkem pochutnala:grinning:, neboj
21. únor 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svanhild Jenže já sladký miluju, ale třeba čaj slazený nepozřu :unamused: No jsem na to zvědavá. Nejhorší asi bude přežít tak dlouhou dobu nalačno.
21. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy Já se chci registrovat včas na kurz, jenže v porodnici říkají registrovat se až od 26. tt a přitom jsou i květnový kurzy už plný. Musím tam napsat a zjistit jak to teda je.
21. únor 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 no o no se má správně začínat 28-30tt, dřív ne, ale určo se ptát a nenechat se odbýt :slight_smile: já začala ve 30tt
21. únor 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 já se taky cpu sladkým právě až až, řekla bych, že cukrovku nemám, ale tak proč nemít vše ověřené :slight_smile:
21. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Ahoj,doporučuji lžíci teplého medu s čtvrt lžičkou skořice 3x až 4x denně mě to pomohlo od kašle do druhého dne!!!!!A to mě bolelo až na prsou a fakt druhý den už jen takové vykašlávání bez bolesti!!!A pomáho to i na pálení v krku...
21. únor 2012 ve 13:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj,
ad jméno-mne se tedy už 2x osvědčilo, že jsme neříkali vybraná jména dopředu. No, ono taky do poslední chvíle nebylo co říkat - nemohli jsme se nějak dohodnout.. Prostě, až se mimi narodilo, tak jsme oznámili, že je to kluk a že se jmenuje tak a tak..a už nám to nikdo nevymlouval a nikdo žádné poznámky neměl. Byli jsme rádi, že jsme se dohodli my dva s manželem, natož si do toho nechat "krafat" ještě někoho jiného... :slight_smile:
a ted? vybrat jméno pro kloučka bude dost těžké-už 2 doma máme.
a pro holčičku? Přijde mi to ještě těžší. U prvního jsme měli psanou Danielu, tu ted máme s pindíkem(druhý syn). U druhého jsme měli Beatu, ale manžel ted nechce... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@cervena_vila gratuluji k holčičce! to je super!

ad kurz-já chodila v prvním těhu. Něco jsem se dověděla, protáhla jsem tělo(na cvičení), potkala jsem nové kamarádky. .. Takže za mne ano. U druhého jsem už chodila jenom na cvičení. Ted se také chystám jenom na cvičení..
21. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na předporodním kurzu nebyla a nepůjdu zas. Naše porodnice má každé pondělí otevřeno pro těhotné, tam jim ukáže sály, vysvětlí jak to chodí, co s sebou, kdy přijet... A porodním dýcháním provede asistentka, o kojení poví na oddělení šestinedělí... Záleží samozř. na kvalitě porodnice, jestli má rooming-in a je ověřená baby-friendly a dobře podporuje kojení. Když je tohle splněno, kurz je zbytečný.
Cukrovka mě čeká někdy v příštím týdnu.
@terezka312 V jednom seriálu nastávající tatínek zamítal manželce jedno jméno za druhým, až na něj ušila boudu - trvala na tom, že jediné jméno, na které pro holčičku přistoupí je Gruňka (ve skutečnosti to bylo jméno příborů z ikey). Několik týdnů trvala na svém a pak velkoryse slevila na jméno Clara (její vysněné). Manžel jí za to skoro líbal nohy, jak byl najednou za Claru rád :sweat_smile: . Můžeš to vyzkoušet s Rafaelem, Sebastianem, Damianem nebo Hugem :grinning:
21. únor 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodem ta moje holčička se ukázala až na čtvrtý pokus: ve 13. nebylo ještě nic vidět, pak jsem změnila dr., ta mi ji zkotrolovala navíc, ve 22. taky nožky zkřížené a dnes UZV jen proto, že neměli baterky v přístroji na ozvy. Tak koukala na srdíčko, frajerka zas nožky úplně u sebe, ale po chvíli šťourání se pootočila, koukla nám do "objektivu" a ukázala prdku.
Tady mám fotku na fb, snad se zobrazí, jak to pořád mění, už nevím jak ji dostat jinam do počítače...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2955327601119&set=a.2281680480362.2117316.1199332904&type=1&theater
21. únor 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
už jsem na to přišla
21. únor 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek