• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cervena_vila tak jsem se asi uklidnila. Mě se kortina líbí víc v tom, že má i polohovací madlo (to u marity jde polohovat jen do dvou výšek a prý se to za chvíli zasekne a nejde). Ale manža se prostě zhlédl v Maritě. Jinak mě trochu mrzí že to nemá ve stříšce odvětrání.

Můžu se zeptat jakou máš zkušenost s úložním prostorem pod kočárkem. Příjde mi, že je to nízko země a že bych si do toho košíku měla dát nějakou vaničku, aby nebyly některé převážené věci hned špinavé od země? (ale jinak se mi drátěný košík moc zamlouvá). A kupovala jsi si jinou tašku na kočár nebo ti stačila ta malá co je ke kočárku originál?
5. bře 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Tak to se drž, to je hrozné ležet v nemocnici, když ti nikdo neřekne z čeho máš bolesti :frowning2:
5. bře 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky řeším kočárek.. a vůůůůbec nevím! :frowning2: Taky chci nějaký ne moc drahý a asi trojkombinaci.. ale je jich celkem dost a jak vybrat moc nevím :frowning2:

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak probíhají ty poslíčky, jak to poznám, že je mám? :slight_smile:
5. bře 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane já jsem se rozhodla pro ojetý protože na novém asi neušetřím. Hodně záleží v jakém terénu budeš jezdit a zda ho zaparkuješ v garáži nebo budeš tahat do patra v bytě. Já už z toho šílím týden. Protože to co by možná bylo praktické, lehké, skladné a zároveň prostorné se mi nelíbí a přece nebudu jezdit s kočárkem, který se mi nelíbí, to jako bych si koupila bundu a denně v ní musela chodit :-/
5. bře 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi nákup v košíku vozím v nákupních taškách, protože ten košík je dost mělký. Špinavé to bylo jen v dešti, kdy jsem projela louží. Problém s nízkým košíkem je jen při zdolávání velkých překážek - třeba při přechodu přes koleje čd (moje cesta do města), to je tak hraniční, když byla Lea malá, měla jsem dojem, že jí při tom vysypu. Napadlo mě, že by se do košíku dala ušít taková "taška", co by kopírovala dno a trochu zvedla boky, ale zůstalo jen u myšlenky... Díky tomu, jak je nízký, se tam dá naložit neuvěřitelné množství věcí (Vezla jsem v tom cestovku na čtyři dny vč. plen nebo klec s papouškama).
5. bře 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane poslíčky můžeš mít nápadné - to je až bolestivé stahy, nebo nenápadné - jen jako tvrdnutí břicha - takový šimravý pocit, kdy máš místo břicha šutr. Od porodních kontrakcí je poznáš bezpečně - bolestivé poslíčky rozeženeš ve vaně nebo ve sprše teplou vodou, kontrakce se tím naopak zrychlí. Nemluvě o velkém rozdílu v intenzitě bolesti :wink:

@lidi - s kočárkem souhlasím. Navíc, když ho koupíš z druhé ruky a nebude ti vyhovovat, můžeš ho prodat za stejnou cenu, jak jsi ho koupila (dokonce jsem jednou na golfkách vydělala milé dvě stovky)
5. bře 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila A pro nezkušené, kde tě to bolí a šimrá? V podbříšku nebo přímo nějak uvnitř u mimi? Asi stupidní otázka, co? :grinning:
5. bře 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane když to bolí, tak to může být v kříži, v podbřišku, někde uvnitř... Když to jen tvrdne, cítíš celou dělohu, takový jiný pocit prostě.
5. bře 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, mohu se přidat? Taky čekám mimčo v červnu, jsem po Ivf . Potřebovala bych radu,zda nějaká nemáte zkušenost s cholesterolem v těhu? Byla jsem s virózou na pohotovosti a doma jsem koukla na výsledky a mám tam hodnotu skoro 9 :unamused: . Tam mě doktorka nic neřekla,ba naopak,že mam krev v pořádku. Tučné nejim, smažené taky ne...spíš trochu sladkého, ale dost ovoce a zeleninu. Dočetla jsem se,že hormonama cholesterol stoupá,takže po ivf by to bylo možný...ke své gynekoložce jdu příští týden,tak snad mě řekne co a jak.....
5. bře 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Mno já teda tvrdnutí- poslíčky vnímám jako nepříjemné a mírně bolestivé, nepřirozené zmáčknutí dítěte dělohou, kdy bříško získá nepřirozený vzhled a je na pohmat tvrdé jako kámen- pocitově něco jako křeč ve vnitřním svalu, kterou nijak neovlivníš, jen čekáš až přejde- u neškodných poslíčku se to odehrává bez bolesti pouze vnímáno jako nepříjemný stav. Ze šimráním v břiše jsem teda zkušenost zatím neměla :confused:
5. bře 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane No vlastně se jedná o krátkodobé smrštění dělohy, a pak zase uvolnění ...... :slight_smile: :wink:
5. bře 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904
@cervena_vila
holky, díky za info. Vím, že se ptám, jak tatar, ale zajímá mě, co mám před sebou a hlavně, abych to vůbec poznala :grinning:
5. bře 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Proč jak tatar ??? Já u prvního těhu , internet jsem neměla, tak jsem pořád jen ležela v knihách a brožůrách, abych věděla co a jak okolo porodu a po..

Ale normálně mám hrůzu , že jsem uplně zapoměla jak že se to vydýchavají bolesti :frowning2: Pamatuji si jen to, že mě to bolelo méně, když jsem nedýchala :sweat_smile: Bohužel. Takže malá kolabovala a když jsem si to uvědomila, co dělám, okamžitě kyslík a dýchat jak blááázen :grinning: No ale už fakt nevím jak :confounded: A to pujdu rodit potřetí..!!!!!!
5. bře 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co říkáte na ceny ? Např vajec .. :grinning: ? Jsem normálně pozjištovala co se dalo, a překecama manžela na pořízení křepelek japonských- nosných :sweat_smile: Nadchly mě svou nenáročnosti ( dám je pěkně do malé paletové bedny nahoře s pletivem), mno a když jsem jejich vajca zahlédla v tescu 12 ks za 65 Kě :grinning:
Bylo jasno :sunglasses: To se bude péct z domácího křepelčího .. :grinning: :grinning: :grinning:
Muž je sice proti jakémukoliv chovu domácích zvířat- ale tohle prošlo .. :wink:
5. bře 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 hele, všechno je strasně drahý a to kupuju jen pro mě a pro toho mého, zatím nemáme malé krky, které bychom živili.. jestli máte prostor, jakože asi jo, tak neváhej, dáš je někam do kouta a nic to asi jiného nepotřebuje :slight_smile:
Já to mám trochu podchycené babi a mamkou, obě mi čas od času přivezou vejce, i když někdy je taky teda kupuju..
5. bře 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane Tak to máš supr :slight_smile: Mě to už rozčiluje, kupuji ted všechno tkz. euro nebo ahold, s tím vědomím co do toho cpou, nebo od kudyma to berou :confounded: Přes léto a podzim je to jiná , mám svojí zeleninu, ovoce, stromy bylinky .. , cosi se i uskladní :wink:
Ale ted na jaro a s tím pracákem, mimiškem na cestě - a rekonstrukcema to fakt stojí za .. :angry: :confounded:
5. bře 2012 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 tak ceny jsou fakt hrůza. Taky jako @danahe nás občas zásobuje babička vajíčkama, ale teď málo nesou (krom křepelek, ty nesou hooodně), takže jsem už i já narazila na klasická vajíčka co jsem kupovala 10ks za 45,5 (no šla jsem do vývrtky, ale vejce jsem potřebovala tak jsem je koupila).

Takže ti křepelky vřele doporučuju. Jejich vajíčka jsou i zdravější (prý neobsahují tolik cholesterolu). Jen jich potřebuješ víc když děláš buchtu apod. :wink:
5. bře 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 Ty jsi akční,ale chápu tě fakt je to děs s cenama....o vejcích jsem se dozvěděla,až když jsem kupovala plato za 99,-kč :angry: :angry: a to máme docela velkou spotřebu spíš synek tak jsem mu vysvětlila,že vejce nejsou zase tak zdravé,aby si je dával ob den ke snídani koukal jako blázen,když se dozvěděl o ceně no myslím,že má milné představy o tom co co stojí,budu ho muset poslat občas na nákup....někdy mi dá babička,ale teď v zimě moc nenesly :frowning2: ...každopádně přivýdělek v této době docela dobrý :slight_smile: !!!!
5. bře 2012 v 18:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 ty ceny vajec jsou daň za to, že se slepice v klecích mohou chovat jako slepice (zvětšil se jim životní prostor z A4 na dvojnásob, dostaly bidýlko, škrabadlo a popeliště), mně spíš vadí, že lidi vzali obchody útokem a vejce nejsou k sehnání.
5. bře 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my máme babičky v bytech moderně zařízených s výtahy a satelity :astonished:
Mno my chtěli baráček..
Tak zasobujeme my je .., dýněmi , pažitkami, hruškami, jablky, řektvemi, saláty rajčaty :sweat_smile:
Jinak vím že to bývá naopak :grinning:
5. bře 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Samozřejmě, navic rádi vyvážíme... A pak kupujeme německá :angry:
5. bře 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Pro vlastní potřebu určitě, moje mala vajíčka miluje. Ale většinou se dají do placku, pomazánky,palačinek a pak najednou nezbyde ..,a peče se bez vajec :unamused: :sweat_smile:

Udělalas to výborně- vajca jsou nezdravá a je to................ :grinning:
My máme 6 vajec tak na týden, jsme 4 stravníci, ale je fakt že by se jich sešlo víc . Šetří se se vším .
5. bře 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Omlouvám se, že vám sem lezu. Ale chtěla jsem jen napsat, že ty potraviny Tesco, ahold a tak nejsou vesměs o nic horší. Když se koukneš na výrobce, tak je kolikrát uplně ten samej, jako u těch "kvalitních" a drahých potravin. Navíc euro pomazánkový máslo bylo vyhodnoceno jako jedno z nejlepších. Je to jen o značce a drahém balení. Tak jen takhle. :slight_smile:
5. bře 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka To je pravda, na druhou stranu spoustu výrobku museli stáhnout z prodeje .., ale nejsou to jen ty ahold, euro ..
5. bře 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 no to je sranda :slight_smile: vůbec si takový babičky nedokážu představit, ale je fakt že tchánovci bydlí v domě, ale mají malou zahrádku, tak nic nepěstují. My taky máme jen malou zahrádku a navíc jsme pak zjistili při renovaci plotu, že sousedi celá léta na tu naší zahrádku lily nějaký jejich odpady, půlka zahrádky smrděla a byla černá. Sice jsem to zryla, ale ten můj řekl, že by z ní stejně nikdy nic nejedl a teď si naše čubina z té zahrádky udělala wc :frowning2: Štve mě, že nemůžu mít svojí zeleninu :frowning2:
5. bře 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane To chápu.. U nás by to ze psy ani nepřežilo, kdybychom neměli zahrady 2. Jednu ze stromy a keři kde jsou psi a pak druhou z opačné strany domu, kde jsou záhony ..
5. bře 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane nech si udělat rozbor půdy, třeba to nebude tak zlý.
5. bře 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila no já myslela, že to pár let necháme a ona to vezme časem voda.. už tady budeme 3 léto, co jsme začali s rekonstrukcí a to už tam nic nelejou.. Ale jen tak pro zajímavost, kde se ten rozbor dělá?

@marki1904 No z toho jsem taky rozladěná. Minulý rok jsem měla rajčata v truhlíku, jahody a nějaký kytky na dvorku a ta potvora zvířecí mi polovinu rozkousala a roznesla po zahradě. A to nemluvím o kyti záhonku, který tady mám, zrovna tam bylo nejlepší místo na spaní a hrabání :frowning2: Teď pořád zatím žijeme na staveništi, ale vůbec nevím, jak to budu řešit, až to tady budeme mí hezký :frowning2:
6. bře 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane většinou na okresní hygienické stanici, nebo tam ti určitě poradí, kam s tím. Dělají rozbory vody, tak škodliviny v půdě by mohli taky.
6. bře 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane To nejde nějak posoudit, zda lze zahradu nějak rozčlenit a pejska oddělit, ale většinou těch možnosti moc není , a pejska tohle neodnaučíš :unamused:
Třeba fena je naprosto Ok. nevšíma si dekoraci na zahradě, nic neočuravá, nerozkouše..ale když jde někdo kolem, lítá nezadržitelně hlídá a rozdupe co se dá. Druhý pes je zase magor co nevyrostl z puberty :grinning: a zniči i nezničitelné, počura co se dá, vše co najde odnáší do boudy a vyleze i na stul, co máme ke grylováni :angry:
S pěstováním a záhonky se musíme teda omezit jen na jedné ze zahrad :unamused: kde psi nesmějí. :angry:
6. bře 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek