• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp Ty číslo nestačil ti týden v nemocnici,koukej se šetřit :wink: :wink: !!!!!!Už bydlíš sama nebo jak to máš??
7. bře 2012 ve 14:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak já vim, když ono se najde světlá chvilka a nikdo jiný to za mě neudělá :frowning2:
pořád bydlím bohužel stejně, protože když jsem si byla zjišťovat, kolik peněz budu mít, tak mě nepotěšili a ze 7 tis. bych prostě byt sama neutáhla a k tomu živit sebe, 2 kočky a mrňátko :(

takže mi bohužel nic jiného asi nezbývá. ale teď je docela klid, tak nějak obcházím veškeré stresové situace, co to jde, vždycky se někam zavřu a čekám, dokud nevychladne..
7. bře 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já měla např ukázkově vypozorované, že když se mi blížila menstruace, tak muj ex roky trpěl tkz, přemdenstruačním syndromem!
To znamená že už tak 3-4 dny předem byl podrážděný, uhádaný, přecitlivělý. Bylo to veselé vzhledem k tomu že já žádné potíže s tímto nikdy neměla, a on se projevoval jaxi za mne, takže dle jeho chováni šlo vyvodit.., kdy že to dostanu. :grinning: :grinning: :grinning:
Sotva mi to došlo, přestala jsem si to jeho chováni brát osobně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. bře 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, chtěla bych se k vám přidat.....termín 5.6.2012 :astonished: Jinak o přecitlivělosti by se asi daly psát celé romány :slight_smile: :grinning: Člověk v těhotenství je jako z jiné planety :confounded: Jinak jsem byla přihlášena loni do miminek červenec 2011, ale tehdy jsme o miminko přišli v 19. tt..Ale teď to vypadá všechno dobře, tak jsem moooc ráda. Už máte vybrané kočárky?
7. bře 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já dnes byla na tom testu na cukr. Čaj mi řekla, že mám schovat, že to dostanu ve vodě.. Docela mi příjde, že jsem slyšela až moc přehnané negativa na ten nápoj, je to hnus, ale vypít se to dá. Horší byly ty dvě hodiny, co jsem měla čekat. Chvílema jsem šla do mdlob a musela jsem neustále na vzduch, abych sebou netřískla :frowning2: Ale mám to za sebou, tak uvidíme, jaký bude výsledek :slight_smile:
7. bře 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimisek2011 já mám starý roan kortina a nebudu měnit. A mám pocit, že přecitlivělý je u nás ten druhý z páru :grinning:
Já jsem spíš enormně nešikovná. Třeba jedno ráno jsem svoji dcerku ještě v posteli celou polila kakaem, chudák, řvala jak na lesy. Šla jsem jí udělat jiné a brkla dnem o skleněný talíř v mikrovlnce a rozlila to tam...
A před dvěma dny jsem se střihla zahradnickými nůžkami do prstu, takže jsem zjistila, že je mám pekelně ostré - rána hodna skalpelu. Teď jsem ještě víc nemožná se zavázaným prstem.
7. bře 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@cervena_vila Roany jsou pěkně prostorné a to my s těmi červňátky budeme na zimu potřebovat :unamused: My zatím pořád koukáme po recenzích, které kočárky jsou odzkoušené maminami, ale je těžké si z toho udělat nějaký názor.... jsou hodně rozporuplné hodnocení na jednotlivé kočárky :frowning2:
7. bře 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, mě momentálně rozhazuje, jaké kolečka na kočárku zvolit. Zda všechny pevné a nebo s těma dvěma, co se sami otáčejí.... :confused:
7. bře 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane tam je pak rozdíl v pérování. Ty s pevnými kolečky - klasické houpavé kočáry - jsou hodně měkké, odpruží každý hrbol, dítě v tom snadno uhoupeš, ale zase musíš nadzvihávat, když chceš zatáčet. Pokud není úplně vyvážený, může táhnout do strany a to pak pořád nadzviháváš... Ty s otáčecími kolečky mají sice odpružená kola, ale takové houpání, jako u klasiky s nimi nedocílíš a pokud jo, víc se u toho nadřeš. A třeba x-lander (má kamarádka) je hrozně tvrdej, pamatuju, jak trpěla, že jí v tom miminko nadskakuje na každém kamínku. Ale zase řídit můžeš jedním prstem - pokud není chodník z kopečka, to pak taky ujíždí do strany.
Já mám zkušenost s klasickým houpavým a taky s klasickým, který má dělený podvozek ( podobné, jako má mutsy-rider, značka bertini), takže reaguje rychlým zatáčením na mírné pohyby. To mi trvalo, než jsem se s tím naučila jezdit, ale byl to dvojčaťák a v tu chvíli vlastnost k nezaplacení - jinak by s ním manévrovat nešlo.
Pak mám sporťáček, co má přední dvojkolo - de facto tříkolka. Výrazně horší stabilita, do tříkolky bych určitě nešla, ať to lidi doporučujou jakkoliv (velorex se mezi auty taky moc neprosadil - nedržel v zatáčkách :grinning: ). Navíc je problém v zimě, protože si ve sněhu tlačíš tři stopy místo dvou. Ale snadno zatáčí, opět řízení jedním prstem...

Takže asi odpověď tkví v terénu, ve kterém budeš jezdit. Klasikou na špatné chodníky, na vesnici, do lesa. Otáčecí kolečka do dobře udržovaného města, do obchodů, na in-line dráhu a tak.

Mimochodem mutsy se mi zdá jako ideál - pruží v konstrukci, takže by mohl hezky houpat miminko, má velká kola, snadno se s ním manévruje, je skladný. Ale kdo mi ho zaplatí? :grinning: :grinning: :grinning:

Jo a měla jsem na kočárku nafukovací kola a když jsem po čtvrté za dva týdny píchla, objednala jsem si plasťáky. Rozdíl v jízdě naprosto žádný, jen mi odpadlo neustálé chození do servisu. Možná ve sněhu horší, protože jsou ta kola širší a nemají tak hluboký vzorek, ale letos byl u nás sníh jedno odpoledne a to jsme šly raději stavět sněhuláka, takže jsem kočár nevytáhla...
7. bře 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No jo, no...výběr kočárku je úplná věda :wink: Každému bude vyhovovat opravdu něco jiného a měl by si konkrétní kočárek pořádně osahat a vyzkoušet, jak mu bude sedět. My jsme se chtěli teď o víkendu vypravit do Brna, je tam veletrh, ale něco nám do toho přišlo :angry: , tak se budu muset spokojit s ohmatáním toho, co budou mít u nás v kamenných obchodech....Jinak jsem trojkolku taky vyřadila z výběru, opravdu nepůsobí moc stabilně a pohyb v terénu by byl asi mazec a to my chceme do přírody hooooodně :slight_smile:
8. bře 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila To teda bylo vyčerpávající, děkuji! :slight_smile: No to je teda ale dilema, nechce se mi jezdit s tím pérákem, protože mě nebude bavit kočár při otáčení pořád nadzvedat, ale zase na druhou stranu, jsem na vesnici a dlážděný chodníky všude nemáme, navíc jsem chtěla jezdit i po polňačkách za suchého počasí :-/
8. bře 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrá ránko holky,tak nám v Liberci pěkně zase nasněžilo :frowning2: a celkem se sníh na silnici drží ach jo snad je to poslední nadílka,už mi ta zima leze na nervy navíc už nezapnu žádnou zimní bundu...
Koukám řešíte kočárky,když to tak čtu jsem zvědavá na ten svůj až s ním vyrazím z x-landeru jsem přešla na casualplay tříkolku je pravda,že jsem hodně koukala na vzhled a pak až na jízdu,každopádně recenze jsou na všechny kočárky tak půl na půl a pak si vyber.Jediné z čeho mám strach je sníh,kterého je u nás na liberecku docela dost....
8. bře 2012 v 08:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je taky sníh, čučím jak puk, to je podruhé, co tu za zimu nasněžilo. Já už chtěla dělat zahrádku :grinning: (teda až se mi zahojí prst)
@vak ještě k těm kočárkům - výběr je vidět podle oblasti. Malá města, blíž přírodě, rozbité chodníky - mnohem víc klasických kočárků. Byli jsme na dovolenou v Hronově na Náchodsku a tam člověk nic jiného nepotkal. Jen ty roany, dorjany, danny sport, inglesiny... a pak golfáče. Mám dojem, že Liberec na tom bude podobně kvůli sněhu. (mimochodem můj manžel tam pořádá divadelní přehlídku za týden, jestli tě to zajímá, koukni na www.nanecisto.eu) U nás se hodně jezdí čtyřkolkami s otáčecími předními kolečky.
A byla jsem s tím mým "tankem" bruslit a bylo to super, jak jede pořád rovně, nabrala jsem slušnou rychlost a obsvištěla 4km dráhu kolem vody asi za 40min.
8. bře 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No já nemám strach, že bych s kočárkem bruslila, mám problémy se na bruslích udržet, natož ještě mít strach, že kočárek převrhnu :grinning:
No tak to budu mít docela rozhodování, ale zatím jsem se taky spíše dle vzhledu vzhlédla v DorJan Danny Sport.. tak uvidím:slight_smile:

@vak No u nás je taky bílo, už mě chytalo zahradničení a ono tohle.. Moc se mi sedat ani do auta nechce :frowning2:
8. bře 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky. Rada by som sa k vam pridala a zaroven touto cestou popriala všetko naj k MDŽ :slight_smile:) Čakame 1miminko a termin mame 13.června. Od začiatku som pekne nervozna páč každy nam tvrdí,že nemame břiško. Na kontrole nam lekar tvrdí, že rastieme ukažkovo. Sme v 26+1tt a test cukrovky mame 29 března. Mam strach ale verim, že všetko bude Ok. Ako sa citite vy?
8. bře 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vak taky jsem se ráno zděsila při pohledu z okna :frowning2: já se tak těšila na jaro a zas tenhle bílý hnus....beeee :frowning2:

jinak neříká ti něco jméno MUDr. Soukeník?
8. bře 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Já se naučila bruslit za kočárkem :dizzy_face: Fakt. Do té doby by mě nikdo na in-lajny nedostal. Ale když jsem se měla čeho držet...
8. bře 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iruzbarska Důležitý je obsah, nikoliv forma :dizzy_face: Velikost miminka na velikosti břicha nezáleží.
8. bře 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila : Ďakujem,to si uvedomujem ale stejne pak začínam rozmýšlat zda je všetko ok...atd... No ja som hubena takže nepredpokladala som obr břiško :slight_smile: Díky
8. bře 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iruzbarska já jsem v prvním těhu taky břicho neměla, až do porodu při pohledu zezadu nebylo poznat, že jsem těhotná, normálně jsem měla pas. A přitom jsem měla velké dítě, 3,86kg. Týden před mě mladý doktor viděl a říkal, že to bude malé miminko.. Přišla stará doktorka ohmatala a potvrdila, že určitě přes 3 a půl kila.
8. bře 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, řešíte bříška. Tak pozor - já mám přes nejširší místo o 2 centimetry míň než před 3 měsíci! Taky jsem zatím přibrala jen dvě kila. :slight_smile: No myslím že mě je dost a podle všech ultrazvuků je malá naprosto v pořádku, v pátek jdeme na 3D a očekávám váhový odhad kolem toho kila, co už by měla mít. Příroda je mocná a všechno zařídí tak jak má být. Na konec jsem ráda, že jsem ještě v práci, jinka mám strach, že bych tohle hodně řešila a pořád se vážila, měřila a pozorovala. PS: u nás na Moravě zatím nesněží, ale co není může být protože mraky jsou tu jak duchny.
8. bře 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila : tak to je nadhera... ja som pribrala 10kg ale od poslednej KO ani gram...tak som bola troška nervozna..no ked lekar tvrdi, že rastieme ukažkovo tak sa snažim byt v klude. To musela byt dobre skusena doktorka .-)
8. bře 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy ahojjjj,... tak dojdi do Pardubic:slight_smile:) tu chumelí a chumelí :slight_smile:) Praca ja som doma a hrozne moc by som šla do prace.... neviem doma obsediet a tak som v patek umyvala okna.... no furt by som neco delala.... ale snažim sa byt opatrna....
8. bře 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak No jo, svým způsobem máš s těma rybama pravdu, skoro neznám "normální" stavy, buď je všechno "skvělé" nebo všechno "k ničemu" :wink:
No, snad se naučím co a jak s ním...

Ale dlužím mu omluvu, ÚDAJNĚ tvrdil, že ten metr stříhal NA KONCI VOJNY a ne kvůli dceři. Tak buď jsem blbá a hluchá já a nebo si on jen myslí, že to řekl, no to je jedno... Stává se to i to, takže možné je obojí...
8. bře 2012 ve 12:22  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj,
ještě ke kočárkům. S kamarádkou máme stejně staré klučíky. Já mám kočár klasickou čtyřkombinaci - složím celý kočár a dám do kufru auta, z hlubokého udělám hned sporťák,a hodně se mi osvědčila vkládací taška pro miminka. Kočár jsem nechávala pod schody a mimi odnesla v tašce nahoru. Můžu na kočár dát autosedačku,..
Kamarádka měla ten, co se odendá hluboká korba, pak se můžou složit kolečka. Nebo sporťák měla zvlášť.. Dělalo jí to problém, když se měla vejít s celou rodinou do auta. Kolečka měla v kufru auta, ale korba už se jí tam nevešla a tak to měla na zadních sedačkách. A když jeli ve čtyřech(celá rodina), tak se nevešli. Takže pořizovali nové auto! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. bře 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak souhlasím s tím, co o kočárcích napsala
@cervena_vila :slight_smile:
8. bře 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iruzbarska Tak jsem to zakřikla, už chumelí i nás. :frowning2: Na okna mám přísný zákaz, nastávající babičky jsou pověrčivé až hrůza, takže nesmím zvedat ruce :slight_smile:
8. bře 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Soukeník říká,ale nějak si ho neumím vybavit proč chodíš k němu??
8. bře 2012 ve 13:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Přesně já bych se bála,že dítě vyklopím mám starosti sama se sebou a to jsem absolvovala víkendový kurs bruslení :slight_smile: pak na tom díky golfu nestála rok a teď se znovu bojím na to postavit :angry: je kolem mě tolik pomlácených lidí,ale strašně se mi to líbí...
Normálně u nás pořád a pořád sněží to není možný :angry: :angry: :angry: ..
8. bře 2012 ve 13:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak dneska k němu jdu právě na ten 4D, tak jsem zvědavá, jestli pomůže i změna stroje :grinning:
8. bře 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek