• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cosy to verím. Na okna ma každy upozornuje.... ale stejne mi to nedalo a ted ked sledujem ten sneh....tak to bolo k ničemu..... :slight_smile:)
8. bře 2012 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,tak sem dnes byla na kontrole,cukr jsem odmítla,a poslal mě na internu ze podívat se na moje srdce.Prý to zadýchávýní je fakt velké :unamused:
8. bře 2012 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, mám problém, volala jsem si na výsledky stěrů 14 dní staré, myslela jsem že bude vše OK, když sestra nevolá a ona mi oznámila že mám streptokoka na tři křížky ( to je asi nějaká míra) a že si mám okamžitě dojet pro recept. Tak jsem hanala manžela, protože jsem v práci a nakonec ještě jednou volala sestře, jestli je to vážné. No řekla že to má kde kdo, že se nemám bát. Tak ale když je to v pohodě tak na o ty prášky? Tak mě děsit... Snad bude vše ok. :frowning2:
8. bře 2012 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila a nebála ses, že by se něco mohlo stát? že třeba spadneš a převrhneš i kočár :frowning2:
8. bře 2012 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim jejej, tak to se drž :frowning2: a co s tebou budou dělat?
8. bře 2012 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
grrrrrrrrrrr....pinďula se prostě nechce ukazovat..
8. bře 2012 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@cosy Hele, nevím, co Ti k tomu napsat... Dělá Ti to nějaký problém...? Pochopila jsem, že ne, když jsi čekala dobré výsledky.
Mám taky nějakého "koka". Vím to kdysi z ČR. Doktor mi už kdysi (nebyla jsem těhu) řekl, že se to léčit nebude, že to bude pro mě znamenat "jen" to, že dostanu antibiotika při porodu, až budu jednou rodit - že je dostanu preventivně, aby to miminko nechytlo.
Hledala jsem k tomu nějaké informace, protože si nejsem jistá "preventivním" podáváním antibiotik. Tím spíš, že jsem alergická na penicilin, nicméně většinu života mám ATB v průměru 2x za rok (1-3x). Svého času mi zničily krční sliznice. Imunolog mi řekl, že by mi to lékaři měl dávat jen CÍLENĚ, když je to nutné a když vědí, proti čemu mi to dávají. Přesto do mě doktorka dál ATB valila běžně, točila asi 3 druhy, je to "dobré" tak na rezistenci (aby si na to ty bacily zvykly a přestalo to fungovat).
Zkusím shrnout, co jsem zjistila:
- některé bakterie v pochvě se prostě NELÉČÍ (ani před těhotenstvím), tím spíš, pokud nedělají problém. Nedělá se to proto, že ledva se přeléčí, objeví se tam znovu. Nevím, na které "koky" se to vztahuje. Na ty, co mám já, určitě ano, jinak by to doktor řešil hned.
- aby se zabránilo riziku přenosu na dítě, podávají se ATB infuzí během porodu
- ATB během porodu bych ještě "chápala" (viz dál), nicméně pokud se to běžně neléčí, protože je velká šance, že se to vrátí, tak mi přijde o to zcestnější to léčit v těhotenství - aby dostávala ATB matka i dítě a ještě s rizikem, že to bude stejně k ničemu, pokud se to okamžitě vrátí
- asi bych se zeptala doktora, jestli to v tuto chvíli nějak ohrožuje mě nebo miminko. Pokud Tě sestra takhle uklidnila, tak předpokládám, že ne. V případě, že by Ti bylo vysětleno, že riziko vzniká ažkdyž praskne voda, tak bych se léčbu snažila odmítnout a chtěla až tu infuzi k porodu (doktor mi tenkrát řekl, že "budu muset k porodu přijet dřív" - nicméně ve smyslu delšího intervalu kontrakcí a ne vyvolávat porod před termínem)
- zjistila jsem, že i při podávání ATB během porodu (dávají se relativně silné dávky, aby to "tam" docestovalo a začalo hned fungovat) přecházejí ATB k miminku, dojeho nevyvinuté imunity, která by se s ATB setkat neměla.
- narazila jsem na přspěvek lékařky nebo medičky, která se ve škole ptala, co by bylo, kdyby bylo dítě na tato ATB alergická. Vpodstatě jí bylo vysvětleno, že by u miminka mohlo dojí k jakékoliv alergické reakci včetně smrti. Tím spíš, když při průchodu porodním kanálem je složité miminko kontrolovat a na nějaké alergické reakce reagovat. Podotýkám, že mou alergii na penicilin zjistili, když mi byly asi 2 roky. Nikdo v rodině na nic alergický nikdy nebyl. V dnešní době mi přijde, že nějakou alergii v rodině má každý a tudíž riziko alergie (na něco) u dětí roste.
- taky jsem zjistila, že jsou země, kde ATB preventivně nedávají - pozorují dítě a teprv "když to vypadá, že něco chytlo", tak dávají ATB přímo miminku. Výhodou je, že jsou schopni reagovat na případnou alergickou reakci, takže nehrozí smrt z alergie. Nicméně o to větší dávky mimčo asi dostane než co by se do něho stihlo vstřebat během porodu.
- ne každé miminko se při porodu (tam, kde atb nedávají) nakazí. Ale pokud se nakazí, tak je riziko asi 1:1000 že na infekci umře. Mimochodem, riziko smrti při odběrech plodové vody je 1:100.

Pro mě samotnou je to téma k zamyšlení. Jsem těhotná v zahraničí, na mé klinice dávají ATB preventivně VŠEM. Nedělají v těhu stěry. Původně jsem chtěla ATB při porodu odmítnout (tím spíš, že je dávají ještě 4 dny po porodu a jdou do miminka i mlíkem a tím spíš, že mám atb od imunologa nedoporučená). O riziku smrti miminka na infekci vím asi 2 dny. Je to z knihy Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu. Víceméně tam píšo, že riziko je obojí a pokud jsem pochopila, tak ani podání atb při porodu nemusí zabránit infikování miminka (to je pak ohroženo jak smrtí z infekce, tak smrtí na alergickou reakci z ATB při porodu, navíc dostane ATB jak při porodu, tak ještě pak samo).
8. bře 2012 v 19:10  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@cosy Došla jsem schválně pro tu knížku a doplňuji:
- je řeč o streptokoku B
- uvedeno, že přeléčování nefunguje, po léčbě se objeví znovu
- dítě se infikuje v 0,5-1% případů, tj. 1 ze 100 až 1 z 200 dětí infikovaných matek
- riziko nákazy je tedy přibližně jako riziko smrti při odběru plodové vody (který doktoři berou jako relativně bezpečný a vnímají to tak, že to riziko je malé).
- asi každé 5. dítě, které se nakazí, umře. To je velké číslo, ale vzhedem k výši rizika nákazy je to riziko 1-2 děti na 1000 porodů ženy se streptokokem (která nedostává atb při porodu).
- 5 dětí z 10 000 (to je 1 dítě z 2000) utrpí trvalé neurologické poškození (jak velké to poškození může být kniha nepíše)
- v 25% případů, kdy se dítě nakazí, je to u nezralých dětí- tedy pokud je miminko donošené, jsou u něj rizika menší než uvedená čísla
- pokud se v průběhu porodu dají atb, snižuje se riziko nákazy o 70-85%. To znamená, že riziko nákazy miminka je pak kolem 1 miminka z 800 porodů nakažených žen.
- kdyby se podával penicilin při porodu všem infikovaným ženám, způsobilo by to odhadem úmrtí 10 žen ročně na alergickou reakci (není napsáno na kolik rodiček), další 1-10% matek by mohlo mít alergickou reakci mírnější, nicméně někdy přeso ohrožující miminko
- o alergii miminka tu zmínka není, na to jsem narazila jen u té medičky
8. bře 2012 v 19:30  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@cosy Hele, v roce 2005 jsem měla pořád bolesti v krku. Doktorka mi dala asi 2-3x ATB. Nezabralo to. Poslala mě na krční. Byl to nějaký zlatý stafylokok, na půlku ATB u mě už bohužel rezistentní. ORL doktorka mi řekla, že by mi musela dát silná ATB, která by mi pak nemusela fungova, až je jednou budu OPRAVDU potřebovat. A že to má kde kdo. Navíc jsem měla právě už zlikvidované krční sliznice předchozí léčbou. Dala mi Inudon na imunitu, tělo si s tím poradilo a po čtvrt roce tam stafylokok nebyl (Imudon se bohužel už neprodává, ségra mi tvrdila, že proto, že z něj začali vařit pervitin, podle manžela chemika je to blbost, každopádně bohužel už není).
Na imunitu celkově jsou jiné zdechlé bakterie, vím, že něco vyrábí firma GS, jednudobujsem to brala. Jestli v tom má i streptokoka a v jaké dávce, to nevím. Jinak můžeš zvážit obnovení správné poševní mikroflory - bílý jogurt na tampon nebo čípky gyntima - pčímo poševní čípky se správnými bakteriemi a šalvějí. Přeptej se, jestli se můžou v těhu. Dezinfekční jsou i výplachy z dubové kúry (čaj z ní).

Asi půjdu do toho, preventivní ATB odmítnout a na konci těhu budu asi dělat ty výplachy a tampon v jogurtu...

Ale je to hodně "alternativní" pohled, věřím, že spousta lidí bude mít jiné názory...
8. bře 2012 v 19:45  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane ahoj netuším ,jen mi zkontrolují srdce jestli dobře dýchá a jdu i na plycní tak uvidíme
8. bře 2012 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tampon do jogurtu bych fakt nedávala, to radši nějaké probiotické čípky, určitě jich bude víc, než gyntima. V jogurtu je kromě bakterií ještě dost jiných věcí (bílkoviny, tuky) a paradoxně by mohlo potom dojít k namnožení kvasinek...
Souhlas, ATB na běžnou nepatogenní bakterii je blbost, pokud není nějaký problém, že by se to mohlo třeba dostat k miminku už teď - to asi nehrozí.

@dahane pádu na bruslích na pěkné rovné dráze jsem se opravdu nebála. Prostě jsem se to naučila jistíc se rukojetí kočárku a pak už jsem to zvládla i bez kočárku. Kdybych padala, kočárek bych asi pustila, aby se nepřevrhl. A taky jsem nikdy nejezdila sama. Pádů obecně se bojím, takže jsem měla komplet chrániče a helmu. Nechápu, jak může někdo lyžovat bez helmy, mně stačil jeden otřes mozku...
8. bře 2012 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila o tom tamponu v jogurtu jsem četla i v nemocnici, když mi dávali takové to povídání na pokoj...
9. bře 2012 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
btw. tímhle si prošla před pár měsíci kamarádka, na sále ji hned napumpovali a oba jsou uplně ok :slight_smile:
9. bře 2012 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jak to čtu, s kočárkama jsem zas o cosi chytřejší, a vidím že vybírám asi blbě, ale beru to tak, že to mám na střídačku s šátkěm a navíc jen na necelý rok, pak jej prodávám a kupuji na veškeré použivání tkzv, vozík za kolo.
Na penicilín,klacid , paralén, mám také alergii+ žaludeční vředy, takže antibiotika pokud jde odmítám, a vychází to´tak, že mám v průměru 1-2 v průběhu 3 let!
Včera jsem byla podepsat dohodu o zaplacení oněh 15 000 Kč:angry: , a také s manželem na cistoskopii, kde to tentokrát nezvladli, nějak mi´jej více poranili :frowning2: Což si fak t protrpěl, menohl chodit, kvuli poranění nasadili ABT aby nechyt infekci, a sotva co jej s břichem dovedu k autu aby se moh celý zelený posadit- na autě botička!! :astonished:

A tá byla za 500 Kč- byla jsem tak už vytočená a zoufalá že jsem se s policajtama pohádala jak jen to šlo, a pak se samo sebou zaser zhroutila. Odpoledne jsem šla po tom všem na chvíli spát a probudila jsem se až dnes ráno .. :sweat_smile:
Mno hrůůůza... :frowning2:
9. bře 2012 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim Tak snad to bude dobrý!
Včera jsem si zrovna říkala, že si nedovedu představit, že by mě třeba na měsíc a dýl před porodem zavřeli do nemocnice.. stačily mi 3 dny na začátku těhu být v nemocnici, pro mě je to hrozný! :frowning2:
9. bře 2012 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@cervena_vila já párkrát bruslila a mám pocit, že já bych tím dítě dost ohrozila :grinning:
9. bře 2012 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 Ty jo, máš to nějaký smolný :frowning2: Ale bude líp, neboj! :slight_smile: S tím chlapem je to děsivý, nevím podrobnosti, ale pokud máš pocit, že váš pes byl v té době zavřený a on nemá svědky, nevzdala jsi to moc předčasně? Oni vám psi můžou utéct ze zahrady?
9. bře 2012 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 ježííííš. to je hrozný. já myslela, že jste ten soud vyhráli? to jsem nějak nepostřehla tohle.... :frowning2: koukej na sebe dávat pozor, i když se mi to lehce říká. když to tak vezmeš - jsou to jen peníze- sice se člověku bez nich sakra blbě žije, ale žít může, tak to za zdraví ani tvoje, ani manžela, ani prdíka nestojí :slight_smile:
9. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@dahane Vzdala, ale ráda bych už měla kolem porodu klid, a nechtěla bych hradit další náklady soudu.. :frowning2:
Tomu chlapovi nevěřím, a moje fena se budto záhadně dostala ven- (nedotáhnutými vraty), nebo ji vypustil on když se možná. šel k nám obohatit- jak se nám to tu už 3x stalo.. Já v té době doma nebyla, tak nevím co se odehrálo :frowning2: A jelikož se to stalo necelé 2 roky nazpět, asi to už nikdo ńezjistí!
Proč on se přišel o odškodné přihlásit až ted po 2 letech je všem záhadou... :sweat_smile:
Nebyl hospitalizovaný a byl cca na 3-4 ošetření. Pojištovna měla ujmu 2 900 Kč- ale on chce 15 000 :astonished:
9. bře 2012 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 To je takovej hajzl! Tak se hlavně zamykejte, ať nepříjde zase, ono forma přivýdělku dobrá! :frowning2: Jen tohle může vymyslet fakt jen debil. Pokud psi normálně neutíkají, tak to totiž asi takhle nějak muselo být :frowning2:
U nás je to horší, nám ta čubina utíkala hodně, teď už je to tedy snad za námi, ale budu se modlit, aby nějakýho kreténa taky podobný nápad nenapadl :frowning2: no asi fakt nezbyde nic jiného než to rozchodit.. kdoví jestli byl vůbec na ošetření, má tam třeba známého, ten mu vystavil papíry a je to :angry:
9. bře 2012 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky, a nechodí ted na Vás třeba nějak víc unava?

Jsem ted více v pohybu- ty nachozené km + pár hodin sklánáni dřeva + shánky po tom v čem podnikat..
Ale i tak mi to příjde nějak moc, usnula bych několikrát za den během činnosti i v sedě, tak jak to bývávalo v 1. trimestru. :confounded:

Míváte to taky některá, nebo mám jen něco rozhozené (zase štitnou, nebo železo) ???
9. bře 2012 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@marki1904 já jsem v nemocnici dostala povel brát i železo k magneziu, ale unavená jsem jak kotě, jedna procházka do města a spala bych jak mrně
9. bře 2012 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@taknevim To by mě zajímalo, jak vypadá takové už fakt velké zadýchávání. Já mám pocit, že funim i v práci, když jen sedím za počítačem, o aktivním pohybu nemluvě. Každopádně prý stejně v druhé půlce těhotenství se musí na EKG povinně, tak uvidim, jestli to bude v pohodě, až se někdy dokopu tam jít.
9. bře 2012 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@petraprostejov No ne, já jenom vím, že když mají kluci poslední dny vojny, tak odstřihávaj metr do civilu... :slight_smile: Nemyslím si, že to mutně musí být hormonama, jen je pravda, že máme (ať chceme , nebo nechceme) tendenci zkoumat některé věty našich protějšků hned z několika úhlů. I když to oni myslí úplně stejně, jako vždycky... :slight_smile: Nezlob se, nechtěla jsem tě rozladit...
9. bře 2012 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla včera na kontrole a poprvé jsem byla pochválena - až jsem z toho jurodivá ještě teď. Tlak krásnej, čípek krásnej, hrdlo krásný, návrat na původní váhu. Až mi řekl, že to vypadá, že na 90% bych předčasně rodit nemusela (o tom jsme se sice nikdy nebavili, tím pádem je vidět, čím se také zabývá a se mnou to rozhodně neprobírá - asi mě nechtěl děsit), což mě fakt potěšilo :slight_smile:

Malej je čím dál tím více aktivní a šestá ráno bez jogurtu už snad ani nepůjde. Manžel mi dá hubičku na rozloučenou a v ruce už žmoulá jogurt i se lžičkou - mám to až do postele :slight_smile: Ježíš, to je pěkný, to snad budu i dětěm vyprávět :slight_smile:
9. bře 2012 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
@terezka312 jho?Já nikdy na poviném ekg nebyla
9. bře 2012 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim mně natočil EKG můj obvoďák - i mi to zapisoval do průkazky - snad si to s ničím nepletu... U obvoďáka už jsi byla?
9. bře 2012 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim
@miribee
Já v předešlých těhu na EKG byla, ono je to snad povinné, a dáva se záznam do průkazky.
Jinak na EKG chodím několíkrat do roka..., a být zvykla na aerobní a anaerobní tréning se vyplácí docela slušně :wink: (doporučuji )
Krom toho že ted vyletím do 5. patra bez zadýcháni po 2 schodech, tak i po narkoze a pod. jsem byla pochválena, že jde poznat že zátěž snáším mnohem lépe než jiní pacienti..

!! Takže to není až tak marné, doporučení lékařu ohledně pohybu a pod. kterými jsem se nikdy neřídila, jen jsem chtěla mít Ok spalováni , když mě zlobí štitná a přízozeně bych s touhle nemocí byla 200 kg :angry:
9. bře 2012 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
U nás EKG dělaj na interně ..., ne u obvodního .. :unamused:
9. bře 2012 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@miribee Ne, nerozladilas mě :slight_smile: Víš co, on byl na vojenské střední, vojenské vysoké, voják z povolání, takže mu vojna "nikdy neskončila", tím spíš mě to nenapadlo. Navíc to tak opravdu vyznělo, fakt nevím o tom, že by to řekl, že stříhal na vojně (jsem netušila, že měl vojnu někdy během školy, v tom jejich systému se prase nevyzná :wink: ).
9. bře 2012 ve 13:40  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek