• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@miribee no pry to tak je:wink:) i u kamosek to zatim platilo..ale treba jak kdo :grinning:
11. bře 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka já, když otěhotněla, tak jsem měla 73kg - což je taky moje nejvyšší váha, takže přibírat nebylo potřeba :slight_smile:
11. bře 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp No ono je to asi opravdu nějaká minichřipka nebo jiná viróza... :frowning2: Snad budu brzy OK...
11. bře 2012 ve 14:45  •  čeká miminko, termín má v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka Teda, krásné bříško, a těch + 5 kg jsem na té fotce fakt nenašla :grinning:
11. bře 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petraprostejov J jo, taky mi dokrotka šťouchala do bříška, ale nakonec pomoho to, že jsme se prošli po chodbě a poslali jí tam sladký úplatek. :slight_smile:
11. bře 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Tak Ti nevim s tim EKG, mně doktor říkal, že to mít musim a to problémy nemám a věk bych řekla taky ok :slight_smile: Je na to i kolonka v průkazce. A jako požadavky do porodnice mám mimo jiné výsledky právě EKG, mají to jako požadavek napsaný na svých stránkách. Ale asi to je prostě jako všechno jak kde. Každý doktor chce něco jinýho, každý doktor vede jinak kontroly...
11. bře 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karollinka aha tak to jo já měla jako prvorodička taky menší břicho jak ted u třetího :slight_smile:
11. bře 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karollinka Ahoj, k té cukrovce, docela mě překvapilo, že to kupodivu nebylo tak šílené, nehnus si to předem. Není to nic moc, ale vypít se to dá. Ale pokud můžu doporučit, tak jdi s někým, protože ti nejdřív vezmou krev, pak ten nápoj a pak 2 hodiny čekáš a to pořád na lačno.. min. hodinu z těch dvou jsem trávila venku a snažila se rozdýchat omdlývání :frowning2: Nevím, jestli to tak má každá nebo jen já..
12. bře 2012 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 No já bych kecala v kolikátém jsem byla týdnu, musela bych se podívat, ale gynekoložka mi řekla, ať si dojdu na interní vyšetření k obvoďákovi a ať mi vyšetří EKG. Neříkala mi do kdy tam mám dojít, tak jsem šla hned v tom začátku a vše ok. Je mi 27, tak věkem to snad není, ale zase máme v rodině srdeční choroby, tak možná.. Ale spíš bych řekla, že to je její standartní postup.
12. bře 2012 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Taky myslim, že to je standardní. Mně doktor řekl, ať si tam dojdu, spíš až ve druhé polovině, ale jinak je jedno kdy. A v rodině nic se srdcem nemáme. No prostě každý doktor to asi bere jinak, ale jak říkám, u mě v porodnici to vyžadují.
12. bře 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se vám stává, že cítíte kopance na dvou místech najednou? Ne vždy, ale dost často poslední dobou cítím vždy kopanečky na pravém boku a zároveň uplně stejně v levém podbřišku. Asi tam to mrně leží našikmo a škube zároveň ručičkama i nožičkama?
12. bře 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem včera cítila pohyby mimča v dost pravidelných intervalech - takové malé záškuby - vlezu na net a zjistim, že je to škytavka :grinning: Tak to je mazec, to bych nečekala, že se zrovna škytavka dá takhle dobře identifikovat :grinning:
12. bře 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Taky se mi pěkně protahuje z boku na bok.
Mně EKG dr nedělala, že jsem ještě mladá (to hezky zní :dizzy_face: )
12. bře 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee
@cervena_vila Tak teď přemýšlím jestli to moje škubání na dvou místech břicha najednou taky třeba neni škytavka. Jinak si moc nedovedu představit, jak by se to mrně hýbalo, abych ho cítila přesně ve stejnou dobu na dvou místech a to opakovaně.
12. bře 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se ještě neškytá, ale minulé těhotenství mi škytalo každý den pravidelně v půl desáté večer. Je to jako tikot hodinek. Takové maličké, něžné ťukání.
12. bře 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312
@miribee
@ervena vila
Taky sebou škubeme, tedy škytáme :grinning: A asi se odrážíme na dvou místech najednou, protože to je většinou současné v pravo i vlevo :grinning: , ale jinak dnes na KO mimi hlavičkou nahoru (což mě překvapilo) , a váha 55,5 kg. Myslela jsem že to bude horší ... A další KO až až 2.4 2012 :angry:
12. bře 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Já to taky cítím na dvou místech, vždy vpravo nahoře na boku a vlevo dole v podbřišku. Ale cítím to každý den, tak nevím, jestli je škytavka každý den, někdy i 2x. Zbytek cítím normálně. Jinak já chodim na kontroly taky jednou za 3 týdny, to je asi normální ne? A to máš ještě dobrý , že Ti dělá ultrazvuk, já ho od toho velkého v 21. tt neměla a prý další bude až v tom 30. tt.
12. bře 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 my byli celou dobu tak alespoň na šikmo nebo alespoň náznakem hlavou dolu, ale při posledním 4D už byl pěkně nahoře, hlavu schoulenou u mýho pupku, nožičky skrčené pod sebou.

no snad nakonec neslíznu ještě tuhle smetanu :grinning: jen ať se kouká nakonec otočit jak má. sním o tom, že začnu rodit prasknutím plodové vody a ne bolestma :grinning:
12. bře 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Na otočení má spoooustu času :slight_smile:
12. bře 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: ,já cítím pohyby už jen pod žebrama,takže předpokládám,že je hlavičkou dolů.Dnes mi začíná 3trimestr :grinning: :grinning: !!!!
12. bře 2012 v 11:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 to já vim, že má spoustu času, proto se z toho zatím nehroutím :grinning:
12. bře 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Vidiš, já ani nevim, jak tam prcek je :slight_smile:
12. bře 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
a není na škytavku ještě brzo? Já nějak měla za to, že škytavka je jedním ze znaků, že má dítko vyvinuté plíce. A to jsem myslela, že je tak 35tt...Ale asi se pletu..

a začít porod odteklou plodovou vodou? Tak to jsem teda nikdy nechtěla...Moje noční můra byla, že jsu někde v obchoďáku a leje to ze mne! No, trapas.. :slight_smile: :slight_smile:
A nakonec tak začal můj druhý porod. Já samozřejmě přenášela (jako u prvního) a jedeme z kontroly z porodnice(manžel mne nechtěl pouštět samotnou, bylo hodně sněhu, náledí..) a najednou jsem si cvrnkla..A znova a znova..Začínalo mi svítat..takže jsme zastavili, já vylezla z auta a lejavec... :slight_smile: Nechtěli jsme "prochcat" sedačku v autě, ale jedinné, co jsme měli, byl pytlík od manželovo svačiny! :slight_smile: . Takže místo pro prvorozeného jsme jeli domů, dobalit věci do porodnice, sbalit věci pro staršího(zůstal tedy u tchánů), manžel se pořádně nasvačil(zkušenost z prvního porodu) a jeli jsme zpět do porodnice. Voda odtekla v 16 hodin. Přijali..a stále se nic nedělo. Zkoušeli jsme aromaterapii, masáže,...no, takže se maminko vyspěte a ráno se uvidí. Celou noc nic nebolelo, nic se nedělo. jenom jsem měla mnohem menší břicho! :slight_smile:A spát se taky moc nedalo, furt kolem někdo rodil! :slight_smile: :slight_smile: Ráno jsme se domluvili na oxytocinu,... a pak to jelo! :slight_smile: :slight_smile:
12. bře 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@comra Mně to teda na škytavku přišlo taky brzo, ale když holky psaly, že ji maj, tak jsem se toho chytla, že já teda asi taky :slight_smile: Těžko říct no :slight_smile:
12. bře 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.maminkam.cz/27-tyden-tehotenstvi

tak jo, škytavka už může být... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. bře 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@comra Tak jo, ale u mě teda ještě ne :slight_smile:
12. bře 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako popravdě řečeno, u prvního dítěte mi gynekolog taky pověděl že se nejedná o skytavku, ale o tkzv. záškuby, jak se miminku utváží nervový systém s propojení hlavička- tělo. ŠKYTAVKA miminko začíná trápit až později, od kterého tt nevím. Ale muj první na to trpěl extra, téměř non- stop .Ale kdy to začalo si už nejsem jistá, rodila jsem jej v 37 tt, a nejméně už 3 týdny před...jen vkuse škytal. :zipper_mouth: :fearful:
@comra
@terezka312
12. bře 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na pracáku, dnes taková nepřijemná situace, neví tam že jsem těhotná- asi slepost :grinning: :angry: , a paní se mě ptala , proč jsem se nepříhlasila na to místo uklízečky, když v mém oboru nic není ! A že mě tím pádem pošle na dobrovolné práce. Nechtělo se mi vymlouvat na břicho, když už je tak slepá, a řekla jsem ji, že s tím počítám...... :sweat_smile: Už at je tu ten nástup na MD :frowning2: :frowning2: :frowning2:
12. bře 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 a ty jsi oficiálně vedená jako nezaměstnaná?
12. bře 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ano, nyní ano ...
12. bře 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek